WordPress’te Spam Yorumlarını ve Kayıt Botlarını Tamamen Engelleme

04.06.2020
WordPress 'WordPress’te Spam Yorumlarını ve Kayıt Botlarını Tamamen Engelleme
0 7 мин.

WordPress blogunuzda çok sayıda spam yorum ve kayıt almaktan bıktınız mı? Yalnız değilsin, herkes aşağı yukarı aynı meseleyle karşı karşıya. Spam yorumları, yorum bölümünü spam içerikli bağlantılarla dolduran spam botları tarafından oluşturulur. Bu tür bağlantılar yalnızca yorum alanınızı spam yapmakla kalmaz, aynı zamanda SEO’nuza da zarar verir. Neyse ki, WordPress için spam yorumları, kayıtları engelleyebilen ve botların web sitenize erişmesini önleyen antispam eklentileri var.


Ancak, antispam eklentilerinin çoğu yalnızca belirli bir görevi yapabilir, örneğin spam yorumları engelleme veya spam kayıtlarını durdurma vb. Yorumlar, kayıt sayfası, iletişim formu, abonelik formu vb. Gibi farklı alanlardaki spam botlarını engellemek istiyorsanız, her sorun için birden fazla eklenti yüklemeniz gerekir, bu harika bir baş ağrısıdır ve en önemlisi web sitenizi yavaşlatabilir.

İşte geliyor CleanTalk, WordPress için hepsi bir arada antispam eklentisi.

Bu yazıda, CleanTalk eklentisini kullanarak WordPress’teki spam yorumları ve kayıt botlarını nasıl engelleyeceğinizi paylaşacağım.

Neden CleanTalk Kullanmalı??

CleanTalk, tüm spam yorumlarını, kayıtlarını, aboneliklerini engelleyen ve spam içerikli botların sitenize katılmasını önleyen WordPress için en iyi spam koruma eklentilerinden biridir.. 

Diğer WordPress spam karşıtı eklentilerin aksine CleanTalk herhangi bir kurulum gerektirmez. Kutunun dışında çalışır, ancak ayarları özelleştirebilirsiniz.

Bu eklentinin en iyi özelliklerinden biri, kullanıcıların yorum bırakmak veya sitenize kaydolmak için Captcha, sınavlar, matematik sorusu veya resim eşleşmesini tamamlamaları gerekmemesidir..

CleanTalk görünmezdir. Etkinleştirildikten sonra CleanTalk çalışmalarına başlar. CleanTalk şunları yapabilir:

 • Spam yorumları durdur
 • Spam kayıtlarını durdurma
 • Spam aboneliklerini durdurma
 • Spam iletişim e-postalarını durdurma
 • Spam rezervasyonunu, anketi, anketleri durdur
 • WooCommerce’de spam’i durdurma
 • Mevcut yorumları spam için kontrol edin
 • WordPress açılış sayfalarını koruyun

CleanTalk, W3 Total Cache, WP Fastest Cache, WP Super Cache, WP-Rocket vb.Gibi popüler WordPress önbellek eklentileri ile harika çalışır..

Spam korumasını ve iletileri artırmak için “kelimeleri durdur” içeren yorumları da engelleyebilirsiniz.

Bu eklentinin birden fazla spambot filtrasyon katmanı var ve yalnızca spambotları engelliyor.

CleanTalk, web siteleri için en iyi spam koruma hizmetini sağladıklarını ve spam filtreleme işlemlerinin oldukça olumlu olduğunu iddia ediyor (% 99,9 olumlu sonuçlar).

CleanTalk Kullanarak Spam Yorumlarını ve Kayıtlarını Engelleme

İlk olarak, CleanPalk eklentisini WordPress eklenti galerisinden yükleyin ve etkinleştirin.

Cleantalk WordPress eklentisi yüklemesi

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar> CleanTalk tarafından Anti-Spam. Sizden girmenizi isteyecektir. erişim anahtarı. Erişim anahtarı CleanTalk için etkinleştirme kodudur.

Eklenti maliyetleri 8 $ yılda, ancak 7 gün boyunca deneme alabilirsiniz.

CleanTalk Erişim Anahtarını Al

Tıkla Erişim anahtarını otomatik olarak al buton. Böylece, eklenti otomatik olarak bir hesap oluşturur ve bu eklentiyi etkinleştirmek için bir Access anahtarı oluşturur. Ayrıca CleanTalk kullanıcı adınızı, şifrenizi ve erişim anahtarınızı içeren bir e-posta alacaksınız.

Erişim anahtarını manuel olarak almak istiyorsanız, Erişim anahtarını manuel olarak tıklayın, sizi CleanTalk’ın kayıt sayfasına götürecektir..

Erişim anahtarını aldıktan sonra, Değişiklikleri Kaydet ayarları saklamak için.

Artık kayıt formlarınız, yorum formlarınız, iletişim formlarınız, özel iletişim formlarınız Cleantalk tarafından korunmaktadır.

Spam Güvenlik Duvarı: CleanTalk, spambotları web sitenize erişmeden önce filtrelemenize yardımcı olan web sitesi güvenlik duvarı da sağlar. Ayrıca barındırma CPU kullanımını azaltır ve sayfaların yüklenme süresini artırır.

CleanTalk Advanced ayarları: CleanTalk varsayılan olarak iyi çalışan bir ayar kullanır. Ayarları değiştirmek istiyorsanız Gelişmiş ayarlar’ı tıklayın..

İşte aşağıda kullandığım eklenti ayarları.

1. korumak için Formlar:

Korunacak CleanTalk Formları

2. Yorumlar ve Mesajlar

CleanTalk Yorumlar ve Mesajlar

3. Veri İşleme

CleanTalk Veri İşleme

4. Yönetici çubuğu

CleanTalk Yönetici Çubuğu

Eklenti ayarlarını değiştirmeyi tamamladığınızda, Değişiklikleri Kaydet yeni değişiklikleri saklamak.

Bu kadar. Kurulum tamamlandı.

CleanTalk Dashboard’da Spam günlüklerini kontrol etme

Spam günlüğü istatistiklerini WordPress yönetici panelinden görebilirsiniz. Daha ayrıntılı spam günlükleri için, CleanTalk hesabı.

Panelden, kaç isteğin spam olarak işaretlendiğini veya onaylandığını görebilirsiniz.

CleanTalk spam günlükleri istatistikleri

Ayrıntılı bilgi için Giriş.

CleanTalk Web Sitesi

Günlükten bunun spam olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunları spam değil olarak işaretleyebilir ve kişisel kara ve beyaz listelere ekleyebilirsiniz..

CleanTalk Spam Günlükleri

CleanTalk Kişisel Listeleri

Burası kişisel siyahınızı yönetebileceğiniz yerdir & beyaz listeler, kısıtlanmış kelimeler, bir ülkeyi yasaklamak, bir dili kara listeye almak ve çok daha fazlası.

İlk olarak, Kişisel Listeler CleanTalk yönetici panelinden. Sonra tıklayın Yeni filtre ekle ve etkinleştirmek istediğiniz açılır menüden filtreyi seçin.

CleanTalk Kişisel Listeler Filtresi

Şimdi tıklayın kara liste düğmesine basarak yeni ayarları kaydedin.

Bu kadar. Artık eklenti tüm spam yorumları, kayıtları, abonelikleri vs. engelleyecek ve SEO’nuzda iyileştirme görebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Eklenti maliyetleri 8 $/ yıl.

CleanTalk Eklentisini ziyaret edin

Son düşünceler

Kimse spam sevmiyor.

Spam göndericilerin yorum, kayıt, iletişim formlarını kullanarak ve verimsiz çalışmalarla sizi daha meşgul hale getirerek web sitenizi mahvedebilmesinin farklı yolları vardır.

WordPress blogunuza çok sayıda spam yorumu, kayıt alıyorsanız, spam’larla savaşmak ve hangisinin gerçek ve hangisinin spam olduğunu anlamak çok zorlaşıyor.

Bu yüzden WordPress siteniz için bir anti-spam eklentisi kullanmalısınız.

Bir antispam eklentisi spam yorumları, kayıtları otomatik olarak engeller ve spambotların web sitenize erişmesini önler. Bu zaman kazandırır ve işinize odaklanabilirsiniz.

Bu makalede, CleanTalk antispam eklentisini kullanarak spam yorumları ve kayıt botlarını WordPress’te nasıl engelleyebileceğinizi paylaştım. Eklentiyi düzgün bir şekilde nasıl yapılandıracağımı da gösterdim.

Bu öğreticiyi yararlı bulursanız, arkadaşlarınızla paylaşın. Aklınızda herhangi bir sorunuz varsa, yorum bölümünde bize bildirin.

[easy-tweet tweet = ”#WordPress sitemde her gün çok sayıda #spam yorumu alıyordum. Son olarak, bu kılavuzu kullanarak sorunu çözdüm ”]

İlgili WordPress makaleleri,

 • WordPress Kullanıcı Rolleri ve Yetenekleri için Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress’te Kullanıcı Etkinliğini İzlemek İçin En İyi 5 Eklenti
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector