12 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress do zabezpieczenia Twojej witryny

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS), który obecnie obsługuje ponad 30% stron internetowych na świecie. Chociaż szybko rośnie, hakerzy głównie atakują strony internetowe WordPress. Jako właściciel witryny nie chcesz, aby hakerzy zniszczyli Twoją witrynę. Żadne witryny nie są w 100% bezpieczne, ale zawsze możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny, na przykład możesz postępować zgodnie ze wskazówkami bezpieczeństwa WordPress i używać wtyczek bezpieczeństwa WordPress do monitorowania tego, co dzieje się na Twojej stronie.


Sam WordPress jest bezpieczną platformą, a programiści stale wypychają aktualizacje w celu zwiększenia bezpieczeństwa i dodania dodatkowych funkcji. Ale instalowanie wtyczek lub motywów innych firm powoduje, że WordPress jest podatny na ataki. Według Wordfence najczęstszym sposobem, w jaki hakerzy uzyskują nieautoryzowany dostęp do strony WordPress, są wtyczki.

2 (1)

Źródło obrazu: WordFence

Jeśli hakerzy w jakiś sposób uzyskają dostęp do Twojej witryny, mogą z łatwością przeglądać pliki witryny, bazę danych i mogą zepsuć inne tysiące witryn na serwerze. Kilka dni temu Securi odkryła złośliwe oprogramowanie SoakSoak, które zaatakowało ponad 100 000 witryn WordPress, wykorzystując lukę we wtyczce. Po zhakowaniu strony hakerzy zwykle zostawiają ślad, aby mogli łatwo ponownie wejść na twoją stronę, co jest niemożliwe do wykrycia.

Na szczęście istnieją różne rodzaje wtyczek zabezpieczających WordPress, które mogą pomóc w wykryciu i wyeliminowaniu wszystkich luk w zabezpieczeniach obecnych na stronie WordPress. Oprócz tego te wtyczki bezpieczeństwa mogą również chronić twoją witrynę WordPress przed hakerami, sprawdzać złośliwe oprogramowanie w Twojej witrynie, powstrzymywać ataki typu brute force, obserwować zachowania przeglądających witrynę w czasie rzeczywistym, blokować spamerskie adresy IP i wiele więcej. 

W tym artykule omówimy 12 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które pomogą Ci chronić twoją stronę przed hakerami.

12 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress

Istnieje wiele usług bezpieczeństwa i wtyczek WordPress, ale wybieramy te najlepsze. Te wtyczki bezpieczeństwa oferują szeroką gamę funkcji, które zabezpieczą Twoją witrynę WordPress przed hakerami.

Niektóre wtyczki bezpieczeństwa są bezpłatne, a niektóre są płatne. Wtyczki wersji darmowej mają bardzo ograniczone funkcje i aby móc korzystać z ich pełnej funkcjonalności, musisz uaktualnić do wersji płatnej. Aktualizacja zajmie kilka dolców, ale wiesz, że bezpieczeństwo jest najważniejsze w witrynie. Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do swojego bloga i biznesu online, powinieneś skorzystać z dowolnej z tych wtyczek bezpieczeństwa już dziś.

1. Securi Security

Securi to jedna z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa dostępnych dla WordPress. Ta wtyczka oferuje różnorodne funkcje zabezpieczeń, które pomogą zapobiec szkodliwemu działaniu witryny przez złośliwe oprogramowanie, takie jak: audyt aktywności bezpieczeństwa, monitorowanie integralności plików, monitorowanie czarnej listy, działania zabezpieczające po włamaniu i wiele więcej.

Securi

Czy Twoja witryna została zhakowana?? Nie martw się Securi jest dla ciebie. Oczyszczą zaatakowaną witrynę i przywrócą ją w ciągu zaledwie kilku godzin. Jeśli Twoja witryna została umieszczona na czarnej liście przez Google lub inne firmy antywirusowe, Securi pomoże Ci usunąć ostrzeżenia z czarnej listy. Ich potężne narzędzie do wykrywania złośliwego oprogramowania usunie wszystkie wstrzyknięcia szkodliwego kodu z Twojej witryny i bazy danych.

Najlepsze cechy Securi:

 • Securi usuwa złośliwe oprogramowanie z witryny i zapobiega włamaniom do witryny w przyszłości
 • Jeśli Twoja witryna została umieszczona na czarnej liście w Google, Securi pomoże Ci usunąć ostrzeżenie o czarnej liście
 • Zatrzyma atak brutalnej siły i atak DDoS na twoją stronę
 • Gdy ich system wykryje złośliwego bota lub narzędzie hakerskie próbujące zaatakować Twoją witrynę, automatycznie je blokuje
 • Otrzymasz natychmiastowe powiadomienie e-mail, jeśli Securi wykryje coś złego w Twojej witrynie
 • Jeśli Twoja witryna jest mocno przełamana, Securi pomoże jej odzyskać
 • Securi oferuje bezpłatny certyfikat SSL, aby upewnić się, że wszystkie wrażliwe dane są bezpieczne
 • Dzięki narzędziom bezpieczeństwa zapewniają również wysoką wydajność CDN usługa
 • Ich obsługa klienta jest dostępna 24 × 7 za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu i poczty e-mail

2. iTheme Security

iTheme Security, wcześniej znana jako Better WP Security, to kolejna świetna wtyczka bezpieczeństwa WordPress. Wtyczka bezpieczeństwa iTheme zapewnia ponad 30 funkcji bezpieczeństwa w celu ochrony witryny WordPress przed złośliwymi atakami. Korzystając z wtyczki bezpieczeństwa iTheme, możesz dodać limity prób logowania w WordPress, więc jeśli ktoś spróbuje się zalogować, odgadując twoje hasło, zostanie automatycznie zablokowany. To dobry przykład zapobiegania atakom brutalnej siły.

Wtyczka bezpieczeństwa iTheme

Jeśli ktoś może uzyskać dostęp do Twojej witryny i spróbuje zmodyfikować lub usunąć dowolny plik, ta wtyczka natychmiast powiadomi Cię e-mailem, że coś się zmieniło w Twojej witrynie. Czasami złe boty sprawdzają naszą witrynę pod kątem luk w zabezpieczeniach i tworzą mnóstwo 404 stron błędów, co jest szkodliwe dla Twojej witryny SEO, wtyczka bezpieczeństwa iTheme automatycznie blokuje spamerskie adresy IP.

Wtyczka bezpieczeństwa iTheme wymusza na użytkownikach WordPress silne hasło. Możesz zmienić domyślny adres URL logowania do WordPress, aby ataki nie wiedziały, gdzie szukać. Poza tym możesz wykonać kopię zapasową witryny za pomocą iTheme Security.

Ta wtyczka jest freemium i można ją pobrać z katalogu wtyczek WordPress.org. Możesz uzyskać iTheme Security Pro, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich niezbędnych funkcji bezpieczeństwa, które są potrzebne dla Twojej witryny. Wtyczka w wersji Pro kosztuje 80 USD za 2 witryny i byłaby to świetna inwestycja w zwiększenie bezpieczeństwa witryny.

Najlepsze cechy iTheme Security:

 • Bezpieczeństwo iTheme codziennie monitoruje witrynę pod kątem złośliwego oprogramowania
 • Możesz dodać Google reCaptcha do swojego loginu, strony rejestracji, aby chronić swoją witrynę przed spamerami
 • Możesz zahartować swoją stronę logowania, dodając system uwierzytelniania dwuskładnikowego
 • Możesz śledzić, kiedy użytkownicy edytują zawartość, logują się i wylogowują
 • Zabezpieczenia iTheme zapobiegają atakowi typu brute force, blokując użytkownikom zbyt wiele nieudanych prób logowania
 • Wymuszaj konta wszystkich użytkowników, aby dodać silne hasło
 • Możesz użyć włączonego „trybu nieobecności”, co oznacza, że ​​w określonym czasie użytkownicy nie będą mogli zalogować się do Twojej witryny
 • Usuwa informacje nagłówka RSD i zmienia nazwę konta „admin”
 • i wiele więcej…

3. Malcare Security

MalCare to kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa WordPress, którego budowa zajęła ponad 2 lata. Został opracowany po przeanalizowaniu ponad 240 000 witryn WordPress i wykorzystuje tę kolektywną inteligencję do ochrony witryny WordPress przed złośliwym oprogramowaniem, hakerami i resztą. Najlepsze jest to, że jest oparte na technologii AI, która ciągle się uczy i ulepsza.

Malcare

MalCare oferuje szereg funkcji, które pokazują, że został zaprojektowany jako kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa. Dwie najważniejsze funkcje to skaner i urządzenie czyszczące. Zautomatyzowany skaner MalCare wykrywa najbardziej skomplikowane złośliwe oprogramowanie pod radarem. Użył ponad 100 sygnałów, aby żadne złośliwe oprogramowanie nie ominęło jego zegarka. Cleaner usuwa złośliwe oprogramowanie, gdy tylko zostaną zidentyfikowane.

Najlepsze cechy Malcare Security:

 • Potężny skaner wykrywający nowe i złożone złośliwe oprogramowanie.
 • Łatwy w użyciu Cleaner, który niszczy wszelkie ślady złośliwego oprogramowania.
 • Zapora sieciowa, która blokuje złe adresy IP i zapobiega próbom złośliwego logowania przez boty.
 • Zarządzaj użytkownikami i aktualizuj wtyczki, motywy, WordPress Core kilku stron internetowych z jednego pulpitu nawigacyjnego.
 • Malowane na biało logo MalCare pozwala Ci zaprezentować naszą usługę pod własną, genialną marką. Raportowanie klienta pomaga generować szczegółowe raporty bezpieczeństwa.
 • Regularne kopie zapasowe (obsługiwane przez BlogVault) zapewniają dostęp do 365 dni kopii zapasowych.

4. SecuPress

SecuPress to nowo uruchomiona wtyczka bezpieczeństwa WordPress, która ma ponad 10 000 aktywnych instalacji i stale się rozwija. Podobnie jak inne wtyczki bezpieczeństwa WordPress, ma wiele przydatnych funkcji. Ta wtyczka jest wyposażona w czysty i piękny interfejs użytkownika, który pokazuje wszystkie szczegóły bezpieczeństwa.

SecuPress

SecuPress jest darmową wtyczką bezpieczeństwa dla WordPress, a darmowa wersja wtyczki obejmuje ochronę kluczy bezpieczeństwa, zablokowanych adresów IP, zmianę prefiksu bazy danych, podstawową zaporę ogniową, logowanie do Anti Brute Force itp. Wtyczka w wersji premium zawiera więcej niesamowitych funkcji bezpieczeństwa. Jeśli nie masz czasu na cotygodniowe skanowanie, możesz zaplanować skanowanie za pomocą SecuPress Pro.

Za pomocą SecuPress możesz przeprowadzić audyt bezpieczeństwa swojej witryny WordPress, a wtyczka może rozwiązać problemy za Ciebie. Sprawdza prawie wszystkie rodzaje punktów bezpieczeństwa i pyta, jakie działania należy podjąć. Dodaje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe do strony logowania. Wykrywa zainstalowane motywy i wtyczki WordPress, które są podatne na atak lub zawierają złośliwy kod. Jeśli znajdzie coś złośliwego, wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail.

Najlepsze cechy wtyczki SecuPress Security:

 • SecuPress regularnie skanuje twoją stronę
 • Ma potężną zaporę ogniową, która zatrzymuje wszelkiego rodzaju przychodzące żądania
 • Chroni twoje klucze bezpieczeństwa i blokuje złe boty
 • Wykrywa Twoje motywy i wtyczki WordPress pod kątem złośliwego kodu
 • Możesz utworzyć własny audyt bezpieczeństwa i naprawić ważne problemy
 • Możesz dodać 2FA do swojej strony logowania
 • Ta wtyczka umożliwia tworzenie kopii zapasowych bazy danych i plików oraz pobieranie ich
 • Możesz zaplanować skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i tworzenie kopii zapasowych

5. Bezpieczeństwo Wordfence

Wordfence jest najpopularniejszą wtyczką bezpieczeństwa WordPress. Ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji i najwyżej ocenianą wtyczkę. Podobnie jak inne wtyczki bezpieczeństwa WordPress, Wordfence dodaje zaporę sieciową, która wykrywa i blokuje złośliwy ruch. Ich potężne narzędzie do skanowania złośliwego oprogramowania sprawdza podstawowe pliki witryny, motyw i pliki wtyczek, a jeśli wykryje złośliwy kod po twojej stronie, natychmiast wysyła powiadomienie e-mailem.

Wtyczka bezpieczeństwa Wordfence

Dzięki Wordfence możesz monitorować ruch na żywo w witrynie, próby włamań, w tym ich pochodzenie, adres IP, co i ile czasu spędzają w witrynie itp. Ich bezpłatna wersja wtyczki Wordfence jest wyposażona w funkcję filtrowania spamu w komentarzach, taką jak Akismet. Chroni również Twoją witrynę przed atakami siłowymi, ograniczając liczbę prób logowania.

Wordfence to wtyczka freemium. Dzięki darmowej wersji wtyczki otrzymasz zaporę sieciową, skaner złośliwego oprogramowania, przeglądaj zablokowane próby włamań i niektóre inne funkcje. Wtyczka w wersji premium kosztuje 8,25 USD miesięcznie, a Ty zyskasz bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak kanał obrony wątków w czasie rzeczywistym, blokowanie kraju, uwierzytelnianie dwuskładnikowe itp..

Najlepsze cechy Wordfence Security:

 • Zapora sieciowa ich aplikacji blokuje złośliwy ruch
 • Możesz zobaczyć aktualizacje sygnatur złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym z kanału ochrony wątków
 • Jeśli ktoś wprowadzi jakiekolwiek zmiany w witrynie, Wordfence sprawdzi wszystkie pliki, w tym wtyczki i motywy, w oryginalnej wersji i powiadomi Cię e-mailem
 • Każdego dnia monitoruje witrynę pod kątem znanych problemów z bezpieczeństwem i wysyła ostrzeżenie w przypadku podejrzeń
 • Możesz sprawdzić, czy Twoja witryna została umieszczona na czarnej liście pod kątem złośliwej aktywności
 • Jeśli jakakolwiek witryna gromadząca spam IP, możesz uzyskać szczegółowe informacje o IP i zablokować adres IP

Wypróbuj wtyczkę bezpieczeństwa Wordfence

6. Bezpieczeństwo WP w jednym & Zapora ogniowa

Wszystko w jednym WP Security to kolejna świetna wtyczka bezpieczeństwa WordPress, która jest całkowicie darmowa. Chociaż jest w 100% darmowy, ale oferuje wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Wtyczka All In One Security korzysta z systemu oceniania punktów bezpieczeństwa i informuje, jaką funkcję bezpieczeństwa należy włączyć. Ich zapora bezpieczeństwa podzielona jest na 3 poziomy i możesz zastosować dowolną z tych reguł zapory w zależności od potrzeb. 

All in One WP Security Plugin

Ta wtyczka wykrywa, czy użytkownik używa domyślnej nazwy użytkownika „admin” i pomaga zmienić żądaną wartość. Podobnie jak bezpieczeństwo iTheme, ich narzędzie siły hasła pozwala tobie i użytkownikom używać silnego hasła. Gdy użytkownicy podejmą szereg nieudanych prób logowania, ta wtyczka natychmiast blokuje te adresy IP i zostaniesz o tym powiadomiony. Z pulpitu WordPress można szczegółowo wyświetlić listę zablokowanych użytkowników. Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy byli zalogowani, możesz wymusić wylogowanie wszystkich użytkowników. Możesz nawet monitorować aktywność wszystkich użytkowników.

Jeśli haker uzyska nieautoryzowany dostęp do witryny WordPress i coś zmieni, narzędzie skanujące wykrywanie plików powiadomi, że plik został przez kogoś zmieniony. Następnie możesz zalogować się na swojej stronie i zobaczyć, jakie były zmiany.

Najlepsze cechy bezpieczeństwa WP w jednym & Zapora ogniowa

 • Ich zabezpieczenia i zapora ogniowa korzystają z wielopoziomowej warstwy zabezpieczeń, dzięki czemu można stosować reguły zapory na dowolnym poziomie bez uszkadzania witryny
 • Ta wtyczka wykrywa, czy użytkownik używa bardzo wspólnej nazwy użytkownika i hasła, które łatwo zgadnąć
 • Funkcja blokady logowania blokuje wszystkie adresy IP, które powodują ataki siłowe
 • Dodaj captcha do strony logowania i zapomniałem formularza hasła
 • Możesz zmienić domyślny prefiks WP
 • Dodaje dodatkową ochronę warstwy do kodu PHP, wyłączając opcję edycji plików z pulpitu WordPress
 • Jeśli chcesz chronić swoje treści przed kradzieżą treści, możesz łatwo wyłączyć kliknięcie prawym przyciskiem myszy
 • i wiele więcej…

Wypróbuj All In One Security Plugin

7. Google Authenticator – uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Korzystając z uwierzytelniania dwuskładnikowego, dodajesz dodatkową warstwę ochrony do loginu WordPress przed atakującymi. Jeśli wtyczka zabezpieczająca WordPress nie zapewnia uwierzytelniania dwuskładnikowego, polecam tę wtyczkę.

Jeśli korzystałeś z innych usług Google wymagających weryfikacji dwuetapowej, wiesz już, jak działa ten proces. Po zainstalowaniu wtyczki WordPress do Google Authenticator musisz ją skonfigurować i wybrać dowolną metodę uwierzytelniania dwuskładnikowego, której chcesz użyć. Następnie wyloguj się z pulpitu administratora WordPress, a przy następnym logowaniu zostaniesz poproszony o zalogowanie się do aplikacji mobilnej z uwierzytelniaczem Google. 

Google Authenticator

Darmowa wersja Wtyczka uwierzytelniająca Google posiada różne metody uwierzytelniania, takie jak Google Authenticator, kod QR, powiadomienia push, token miękki, pytania bezpieczeństwa, OTP przez SMS itp. Możesz ustawić wiele opcji logowania i przekierowywać użytkowników po zalogowaniu.

Wtyczka w wersji premium zawiera bardziej przydatne funkcje i można jej używać w wielu miejscach. Możesz wybrać różne metody uwierzytelniania dla użytkowników.

Najlepsze funkcje Google Authenticator

 • Ta wtyczka dodaje uwierzytelnianie dwuskładnikowe podczas logowania
 • Dostępne różne metody uwierzytelniania
 • Dostępnych jest wiele opcji logowania
 • Obsługa wielu witryn
 • Możesz wybrać dowolną metodę uwierzytelnienia dla użytkowników
 • OTP przez e-mail, OTP przez SMS, dostępna weryfikacja adresu e-mail

Wypróbuj wtyczkę Google Authenticator

8. BBQ: Blokuj złe zapytania

Blokuj złe zapytania to świetna wtyczka bezpieczeństwa WordPress, która chroni twoją stronę przed złośliwymi żądaniami adresów URL. BBQ skanuje ruch przychodzący i automatycznie blokuje wszystkie złośliwe żądania, takie jak eval (, base64_ i inne długie ciągi żądań). 

Blokuj nieprawidłowe żądania

W przeciwieństwie do innych wtyczek zabezpieczających WordPress, nie wymaga dalszej konfiguracji. Oznacza to, że po zainstalowaniu tej wtyczki rozpocznie ona własną pracę. Ta wtyczka jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Wtyczka płatnej wersji zapewnia większe bezpieczeństwo i kontrolę. Za pomocą BBQ pro versioWtyczka umożliwia pełne dostosowanie zapory internetowej, wyłączenie funkcji BBQ dla zalogowanych użytkowników, ustawienie własnego kodu statusu, łatwe dodawanie / edytowanie / usuwanie dowolnych reguł itp.. 

Wtyczka w wersji Pro kosztuje tylko 20 USD i zawiera wszystkie funkcje, a otrzymasz dożywotnie aktualizacje i podstawową pomoc.

Najlepsze cechy blokowania złych zapytań

 • Ta wtyczka jest łatwa w użyciu i nie wymaga żadnej konfiguracji
 • Skanuje cały przychodzący ruch i blokuje złe żądania
 • Blokuje również ataki typu SQL injection
 • Wykorzystuje zaawansowaną ochronę zapory ogniowej 5G, 6G
 • Kompatybilny z innymi wtyczkami bezpieczeństwa WordPress

9. Blok geograficzny IP

W miarę rozwoju witryny istnieje wiele sposobów, w jakie hakerzy próbują konfliktować z nią w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do witryny. Haker zwykle używa różnych adresów IP do przeprowadzenia ataku siłowego i zwykle trudno go wykryć. A więc nadchodzi Blok geograficzny IP Wtyczka WordPress.

Ta wtyczka chroni twoją witrynę przed atakiem na jej formularz logowania, XML-RPC i obszar administracyjny. Blokuje również spam w komentarzach, trackbacki i spam pingback, poważny atak ze strony niepożądanych hrabstw.

Blok geograficzny IP

Jeśli sprzedajesz produkty online w okolicy i nie chcesz, aby użytkownicy odwiedzali inne kraje, możesz zablokować inne kraje za pomocą tej wtyczki. Ta wtyczka korzysta z funkcji „WordPress-Zero Day Exploit Prevention”, co oznacza, że ​​jeśli wtyczka wykryje złośliwy dostęp do Twojej witryny, zablokuje ją nawet z dozwolonych krajów. Ta wtyczka ma również funkcję blokowania niektórych rodzajów ataków, takich jak CSRF, SQLi, a także wykrywa, czy wtyczka zawiera usterkę.

Najlepsze cechy IP Geo Block

 • Chroni formularz logowania i XML-RPC przed atakami siłowymi
 • Korzysta z funkcji WordPress-Zero Day Exploit Prevention i może blokować każdy złośliwy dostęp nawet z dozwolonych krajów
 • Możesz zablokować określone kraje
 • Blokuje również złe boty i roboty

Wypróbuj wtyczkę Geo Block IP

10. Ukryj mój WordPress

Strona logowania jest jedną z ważnych części witryny, ponieważ hakerzy w większości ją atakują. Aby zabezpieczyć stronę logowania, możesz ukryć adres URL logowania administratora WordPress, aby osoby atakujące nie mogły znaleźć miejsca do sprawdzenia.

Hide My WordPress to dobra wtyczka bezpieczeństwa WordPress, która chroni twoją stronę internetową, ukrywając administratora WordPressa i adresy URL logowania przed botami. Darmowa wersja wtyczki ma bardzo ograniczone funkcje i nie działa na wielu witrynach. Wtyczka w wersji Pro kosztuje 23 USD i zawiera wiele innych funkcji bezpieczeństwa.

Hide My WordPress

Za pomocą tej wtyczki możesz zmienić nazwę wtyczki i motywu. Możesz utworzyć niestandardową ścieżkę do zawartości WordPress, treści, przesyłanych plików itp. W ten sposób hakerzy nie będą mogli dowiedzieć się, czy używasz WordPress, czy nie. Jest także niewykrywalny w narzędziu do sprawdzania motywów WordPress i wtyczek.

Najlepsze funkcje Hide My WP:

 • Możesz zmienić adresy URL wp-admin i wp-login
 • Możesz losowo zmieniać nazwy wtyczek i motywów
 • Możesz utworzyć niestandardową ścieżkę do wtyczek WordPress, motywów, przesyłania i kategorii
 • Może ukrywać klasy wp-image i wp-post
 • Wyłącza skrypty manifestu WLW, dostęp do interfejsu API Rest
 • Zapobiega to atakom witryny, atakom typu SQL injection i skryptom krzyżowym

Spróbuj Hide My WordPress PRO

11. WPS Ukryj login

Wiele razy haker korzysta z naszej strony logowania, aby przeprowadzić atak brute force, w którym wypróbowuje różne kombinacje „nazwy użytkownika” i „hasła”, aby uzyskać dostęp do naszej witryny. Jeśli twoje hasło jest słabe i używa domyślnej nazwy użytkownika „admin”, możesz łatwo zhakować witrynę. Przede wszystkim powinieneś zmienić domyślną nazwę użytkownika administratora i użyć złożonego hasła. Innym sposobem zabezpieczenia strony logowania jest ukrycie jej. 

WPS Ukryj login

Zmieniając lub ukrywając stronę logowania WordPress, osoby atakujące nie mogłyby znaleźć strony logowania. Domyślny adres logowania WordPress to „domena.com/wp-admin” i możesz zmienić adres URL na dowolny, na przykład „domena.com/moja$$site6”. Ale zawsze musisz pamiętać nowy adres URL logowania do WordPress lub możesz napisać go gdzie indziej.

Najlepsze funkcje WPS Ukryj logowanie:

 • Możesz łatwo zmienić adres URL logowania WordPress
 • To powstrzymuje twoją stronę przed atakami siłowymi

Pobierz WPS Ukryj login

12. Nagłówki HTTP

Nagłówek HTTP

W wordpress istnieje kilka nagłówków do komunikacji z serwerem i przeglądarką. Nagłówek informuje serwery, jak uzyskać raport, a przeglądarce – jak wyświetlić raport i odpowiedzieć danymi. Na przykład masz formularz internetowy, a na końcu przycisk o nazwie SUBMIT. Jeśli działa z JavaScript, a znaczniki javascript są obecne w nagłówkach HTTP, wówczas przy użyciu kilku metod hakerzy mogą zmienić działanie przycisku.

Za pomocą wtyczki WordPress do nagłówków HTTP można kontrolować wszystkie nagłówki HTTP zwracane przez blog lub witrynę internetową. Ta wtyczka jest całkowicie darmowa i możesz dostosować ją tak, jak chcesz.

Pobierz wtyczkę nagłówków HTTP

Wniosek

Wtyczki bezpieczeństwa są niezbędne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo WordPress. Korzystając z wtyczki bezpieczeństwa WordPress, cały czas monitoruje naszą stronę i wykrywa, czy coś jest nie tak z naszą witryną. Zapobiega również najczęstszym atakom, takim jak ataki brutalne, ataki DDoS, ataki XML-RPC itp. Nie wiemy, która wtyczka lub motyw zawiera usterkę i zwykle nie możemy jej wykryć. Ale wtyczka bezpieczeństwa może go łatwo wykryć i informuje o tym za pośrednictwem powiadomienia e-mail.

Poza tym, jeśli prowadzisz bloga z wieloma autorami lub witrynę firmową, w której autorzy lub redaktorzy mają prawo publikować, edytować lub usuwać artykuły. Nie możesz zrozumieć, czy użytkownik próbuje włamać się do Twojej witryny lub jaka jest jego aktywność. Ale dobra wtyczka bezpieczeństwa WordPress może łatwo monitorować wszystko, co dzieje się na Twojej stronie.

W tym artykule omówiliśmy 12 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, które mogą pomóc zabezpieczyć twoją stronę. Nie musisz używać wszystkich wtyczek. Ale możesz wypróbować dowolną z nich, a jeśli chcesz, trzymaj się wtyczki. Lepiej będzie, jeśli przejdziesz na wtyczkę w wersji premium, ponieważ zapewniają one więcej funkcji bezpieczeństwa i wsparcia.

Korzystasz z WordPress? Jakich wtyczek zabezpieczających WordPress używasz? Czy przegapiłem wtyczkę, żeby wspomnieć? Daj nam znać w sekcji komentarzy. Jeśli uznasz ten artykuł za pomocny, udostępnij go znajomym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map