5 najlepszych wtyczek do monitorowania aktywności użytkownika w WordPress

04.06.2020
WTYKI '5 najlepszych wtyczek do monitorowania aktywności użytkownika w WordPress
0 11 мин.

Jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników, prawdopodobnie znajdujesz sposób monitorowania aktywności użytkownika w witrynie WordPress. Pomaga to zrozumieć, co dzieje się na Twojej stronie, na przykład, gdy użytkownik się zalogował, jakie są jego działania po wejściu na twoją stronę, jeśli Edytor wprowadził jakiekolwiek zmiany w poście lub stronie, a co najważniejsze, jeśli użytkownik próbuje przeprowadzić atak siłowy na twojej stronie itp. 


Domyślnie nie ma możliwości śledzenia aktywności użytkownika w WordPress. Na szczęście dostępnych jest kilka wtyczek, które pomogą Ci monitorować aktywność użytkowników w WordPress.

W tym artykule podzielę się 5 najlepszymi wtyczkami WordPress, aby śledzić aktywność użytkowników w Twojej witrynie WordPress.

Monitoruj aktywność użytkownika PNG

Dlaczego warto monitorować aktywność użytkowników w WordPress?

Prowadzenie witryny WordPress dla wielu użytkowników jest łatwe, ale pilnowanie użytkowników nie. Ufasz swoim użytkownikom i dajesz im dostęp do Twojej witryny w celu wykonywania określonych czynności. Ale kto wie, użytkownik może spróbować wykorzystać Twoją witrynę. 

Jednak oprócz korzyści bezpieczeństwa, istnieje również wiele innych zalet korzystania z wtyczki dziennika kontroli bezpieczeństwa.

Jeśli pozwolisz innym użytkownikom modyfikować ustawienia witryny lub aktualizować wtyczki i motywy, mogą stwarzać problem podczas zmiany czegoś, wtedy możesz zobaczyć, co zmienili i możesz nauczyć ich, jak prawidłowo korzystać z tej funkcji.

Jeśli redaktor wprowadził jakiekolwiek zmiany we wpisie bez Twojej zgody, możesz zobaczyć, jakie zmiany zostały wprowadzone przez edytora i możesz cofnąć go z powrotem.

Kolejną świetną rzeczą dotyczącą wtyczki dziennika kontroli bezpieczeństwa, która natychmiast wysyła powiadomienie e-mail o niektórych zdarzeniach.

Najlepsze wtyczki monitorujące aktywność użytkowników dla WordPress

Dostępnych jest wiele wtyczek do śledzenia aktywności użytkowników. Ale w tym artykule skorzystam Wtyczka dziennika kontroli bezpieczeństwa WP a także pokazać inne alternatywy.

1. Dziennik kontroli bezpieczeństwa WP

Dziennik kontroli bezpieczeństwa WP to najbardziej wszechstronna wtyczka dziennika aktywności WordPress, która monitoruje wszystko, co dzieje się na Twojej stronie WordPress.

To pozwala poznać wszystkie działania użytkowników, które podejmują za pośrednictwem Twojej witryny, i łatwo wykrywa podejrzane działania użytkownika i natychmiast wysyła Ci wiadomość e-mail na temat problemu. Następnie możesz zalogować się do pulpitu administracyjnego WordPress i sprawdzić, co poszło nie tak. 

Zdarzenia dziennika audytu

W przeciwieństwie do innych wtyczek dziennika kontroli bezpieczeństwa nie tylko informuje, że post, profil lub obiekt został zaktualizowany, ale także adres URL wpisu, datę, kategorię, treść, status, pola niestandardowe itp. To samo dotyczy profili użytkowników, poinformuje Cię, czy adres e-mail, hasło, imię, nazwa wyświetlana, rola lub cokolwiek innego zostało zmienione.

Najlepsze w tej wtyczce jest to, że możesz sprawdzić, kto jest zalogowany na Twojej stronie i co robią w czasie rzeczywistym. Jeśli znajdziesz coś podejrzanego, możesz wymusić wylogowanie dowolnego użytkownika za pomocą jednego kliknięcia.

Ta wtyczka jest freemium. Jednak wtyczka w wersji premium zawiera więcej funkcji, które pomogą ci kontrolować działania użytkowników. Oto niektóre kluczowe funkcje dziennika kontroli bezpieczeństwa WP:

 • Kompleksowy dziennik kontroli
 • Zobacz, kto jest zalogowany i co robią w czasie rzeczywistym
 • Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia e-mail o wszelkich zmianach
 • Wyloguj dowolnego użytkownika za pomocą jednego kliknięcia
 • Generuj raporty HTML i CSV
 • i wiele więcej…

Konfigurowanie dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

Najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę WP Security Audit Log. Po aktywacji tej wtyczki pojawi się monit o uruchomienie kreatora instalacji w celu skonfigurowania wtyczki. Polecam skonfigurować wtyczkę za pomocą kreatora instalacji.

Kreator konfiguracji dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

 • Szczegóły dziennika

W pierwszym kroku musisz wybrać poziom szczegółowości dziennika aktywności, który chcesz otrzymywać. Jeśli nie chcesz szczegółowo rejestrować aktywności, możesz wybrać Podstawowy lub wybierz Maniak opcja, jeśli chcesz wszystkie dzienniki aktywności szczegółowo.

Szczegóły dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

Kliknij przycisk Dalej, aby przejść do następnej opcji.

 • Przechowywanie dziennika

Tutaj możesz wybrać, jak długo chcesz przechowywać dane dla wtyczki dziennika aktywności. Polecam wybrać 6 miesięcy, ponieważ wtyczka przechowuje dane w bazie danych WordPress, dzięki czemu rozmiar bazy wzrośnie i zajmie więcej miejsca na dysku.

Nie panikuj. Po zakończeniu pracy kreatora konfiguracji możesz zmienić czas przechowywania dziennika inspekcji na 1 miesiąc, przechodząc do Dziennik kontroli> Ustawienia> Dziennik aktywności. Teraz przejdźmy do następnego kroku.

Retencja dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

 • Dostęp

Domyślnie użytkownicy z rolą Administrator mogą uzyskać dostęp do wtyczki. Tutaj możesz zezwolić innym użytkownikom na dostęp do dziennika wtyczek.

Jeśli nie chcesz, aby jakikolwiek inny użytkownik miał dostęp do wtyczki, możesz pominąć tę opcję, klikając przycisk Kolejny przycisk.

Dostęp do dziennika kontroli bezpieczeństwa WP

 • Wyklucz obiekty

Jeśli chcesz wykluczyć z dziennika konkretnego użytkownika (użytkowników), rolę lub adres IP, możesz je określić, wprowadzając poniżej ich dane szczegółowe. Polecam pominąć opcję.

Wyklucz dziennik kontroli bezpieczeństwa WP

Po zakończeniu konfigurowania wtyczki możesz również zmienić dotychczasowe ustawienia.

Po prostu idź do Dziennik kontroli> Ustawienia i możesz skonfigurować opcje, takie jak czas przechowywania danych dziennika, dodać powiadomienie użytkownika na stronie logowania WordPress, przeglądać aktywność zalogowanego użytkownika w czasie rzeczywistym itp..

Możesz także ukryć wtyczkę na liście zainstalowanych wtyczek. Jest to bardzo wygodna opcja, gdy nie chcesz ujawniać użytkownikom, że używasz tego rodzaju wtyczki.

Istnieje więcej innych opcji, które możesz skonfigurować na swojej drodze.

Dziennik aktywności audytu

Audit Log Viewer

Po zakończeniu konfigurowania wtyczki kliknij Audit Log Viewer aby zobaczyć działania użytkowników.

Do celów testowych możesz utworzyć lub edytować swój post lub wprowadzić zmiany w swojej witrynie, aby sprawdzić, czy wtyczka nie działa. Oto przykład poniżej.

Audit Log Viewer

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, wtyczka śledzi wszystko, co dzieje się w Twojej witrynie. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników, gorąco polecam tę wtyczkę.

Cena: za darmo | Premia: 89 USD

Uzyskaj WP Security Audit Log Pro

2. Prosta historia

Prosta historia to kolejna świetna wtyczka do śledzenia aktywności użytkowników WordPress. Ta wtyczka monitoruje wszystkie ostatnie zmiany, które zostały wprowadzone w Twojej witrynie i jest wyświetlana bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Pokazuje, kto dodał, zaktualizował lub usunął post lub stronę, kto edytował komentarze, kiedy użytkownik loguje się i wylogowuje, widzi, kiedy użytkownik próbował się zalogować, ale nie udało się, i wiele więcej.

Prosta historia

Po zainstalowaniu prostej historii przejdź do Ustawienia> Prosta historia i skonfiguruj wtyczkę.

Na stronie ustawień możesz włączyć lub wyłączyć historię pokazów na desce rozdzielczej a także na stronie w menu panelu. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie działania użytkowników.

Proste ustawienia historii

Możesz także włączyć kanał RSS, aby monitorować historię. Umożliwi to ukrycie strony historii przed innymi użytkownikami.

Domyślnie wtyczka automatycznie przechowuje dane przez 60 dni, ale możesz także usunąć historię w dowolnym momencie, klikając teraz wyczyść dziennik.

Po skonfigurowaniu tej wtyczki wróć do pulpitu WordPress. Stamtąd możesz wyświetlić aktywność użytkownika. Możesz także wyszukać konkretnego użytkownika, aby zobaczyć jego aktywność w całej witrynie.

Cena: za darmo

Pobierz Simple History Plugin

3. Dziennik aktywności według Pojo

Dziennik aktywności autorstwa Pojo to całkowicie darmowa wtyczka WordPress do śledzenia aktywności na stronie. Możesz zobaczyć, kto jest zalogowany, czy ktoś próbuje włamać się do Twojej witryny, kiedy opublikowano post i inne rzeczy, które mają miejsce w Twojej witrynie.

Dziennik aktywności

Zaletą tej wtyczki jest to, że nie wymaga ona żadnego procesu konfiguracji. Działa po wyjęciu z pudełka.

Domyślnie wtyczka przechowuje dzienniki przez 30 dni, ale możesz zmienić czas w ustawieniach wtyczki. Możesz także usunąć działania dziennika, klikając zresetowaną bazę danych.

W ustawieniach powiadomień możesz także tworzyć niestandardowe zdarzenia powiadomień, aby powiadomienia były wysyłane po pomyślnym dopasowaniu pod pewnymi warunkami. Tutaj możesz także włączyć lub wyłączyć powiadomienia e-mail i ustawić niestandardową wiadomość.

Cena: za darmo

Pobierz wtyczkę dziennika aktywności

4. Dziennik aktywności użytkownika

Dziennik aktywności użytkownika to kolejna świetna wtyczka do monitorowania aktywności na stronie. Darmowa wersja wtyczki ma wiele przydatnych funkcji, które pokażą Ci działania wszystkich użytkowników, takie jak podstawowe aktualizacje WordPress, aktualizacje postów i stron, zmiany tagów, aktywacja i dezaktywacja wtyczki, aktywacja i dezaktywacja motywu, aktywność użytkownika w całej witrynie i wiele więcej. Otrzymasz również powiadomienie e-mail, gdy określony użytkownik zaloguje się do Twojej witryny. 

Dziennik aktywności użytkownika Bezpłatnie

Wtyczka wersji bezpłatnej ma jednak ograniczone funkcje, ale można je odblokować poprzez uaktualnienie do wersji premium.

Dzięki wtyczce wersji premium możesz śledzić działania wielu blogerów, śledzić, kto się zalogował, a kiedy ma adres IP, przeglądać udane / nieudane próby logowania / wylogowania, śledzić, które adresy IP są kierowane na twoją stronę logowania itp..

Podobnie jak wtyczka Activity Log by Pojo, nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. Możesz po prostu ustawić maksymalną liczbę dni do przechowywania dziennika aktywności i możesz zacząć.

Cena: za darmo | Premia: 69 USD

Pobierz Dziennik aktywności użytkownika Darmowa wersja | Uzyskaj User Activity Log Pro 

5. Strumień

Strumień to bardzo lekka wtyczka do śledzenia aktywności użytkowników WordPress. Ta wtyczka wyświetla aktywność wszystkich użytkowników w opcji Stream i możesz filtrować dziennik historii według użytkownika, roli, kontekstu, akcji lub adresów IP.

Strumień

Stream obsługuje normalne instalacje WordPress, a jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, możesz go użyć w sieci WordPress w wielu miejscach, aby wyświetlić wszystkie rekordy aktywności użytkownika.

Ma również wbudowane integracje śledzenia popularnych wtyczek, takich jak:

 • Zaawansowane pola niestandardowe
 • bbPress
 • Jetpack
 • Formy grawitacyjne
 • WooCommerce
 • WordPress SEO firmy Yoast
 • BuddyPress
 • Przełączanie użytkowników
 • Łatwe cyfrowe pobieranie

Możesz wyeksportować strumień aktywności jako plik CSV lub JSON. Umożliwia także zapytania do dzienników aktywności za pomocą komendy WP-CLI.

Cena: za darmo

Pobierz wtyczkę Stream

Podsumowanie

Zainstalowanie wtyczki dziennika kontroli bezpieczeństwa zapewni przydatne informacje o tym, co dzieje się w Twojej witrynie.

Jeśli jesteś jedynym autorem na swoim blogu, możesz nie potrzebować tego, ale jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników, musisz śledzić działania wszystkich użytkowników, aby sprawdzić, czy użytkownik próbuje włamać się do Twojej witryny, kto i po wprowadzeniu zmian w witrynie. W ten sposób możesz wzmocnić swoje bezpieczeństwo WordPress.

W tym artykule omówiłem zarówno bezpłatne, jak i premium wtyczki do śledzenia aktywności użytkowników dla WordPress.

Jeśli prowadzisz mały blog z kilkoma użytkownikami, możesz zacząć od bezpłatnej wtyczki, takiej jak prosta historia lub dziennik aktywności, ale jeśli masz większą lub biznesową stronę internetową, możesz kupić wersję premium, taką jak WP Security Audit Log Pro, gdzie będziesz uzyskaj bardziej zaawansowane funkcje, a nawet będziesz widzieć aktywność użytkowników w czasie rzeczywistym.

Powiązane artykuły,

 • Przewodnik dla początkujących po rolach i możliwościach WordPress
 • Jak zabezpieczyć hasłem swoją stronę logowania do WordPress (wp-login.php)
 • Jak zalogować się Próby graniczne w WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector