7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress do 2020 roku

04.06.2020
WTYKI '7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress do 2020 roku
0 11 мин.

Każda strona internetowa potrzebuje niezawodnego planu tworzenia kopii zapasowych, aby nie dopuścić do zatarcia jej z powierzchni sieci w przypadku katastrofalnej awarii, takiej jak zhakowany WordPress. W przypadku witryn WordPress rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych są łatwo dostępne jako wtyczki i pomagają chronić pliki witryny przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami, błędami użytkownika, awariami serwerów i złymi poleceniami..


Jednak jest ich tyle, ile są Wtyczki kopii zapasowej WordPress nie są tak skuteczne jak reszta i mogą zawieść Ciebie i Twoją witrynę. Musisz starannie wybrać najlepsze na rynku, a także wybrać te, które odpowiadają Twoim potrzebom tworzenia kopii zapasowych.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najpopularniejszych i, co ważniejsze, najlepszych wtyczek zapasowych WordPress do stron internetowych WordPress.

Porównanie 7 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress

1. BackupBuddy

BackupBuddy zapewnia kompletne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych stron internetowych WordPress. Oznacza to, że możesz wykonać kopię zapasową zarówno bazy danych witryny, jak i wszystkich innych plików WP za jednym razem. Ponadto, jeśli wprowadzasz pewne zmiany, które będą miały wpływ tylko na bazę danych lub tylko pliki, i będziesz musiał wcześniej wykonać kopię zapasową, to ustawienie kopii zapasowej można dostosować, aby dać Ci możliwość wykonania

 • kopia zapasowa tylko bazy danych,
 • kopia zapasowa tylko do pliku lub
 • pełna kopia zapasowa.

panel kopii zapasowej

Te kopie zapasowe można wykonywać ręcznie lub automatycznie za pomocą różnych harmonogramów, które obejmują godziny, dni, dwa razy dziennie, tygodnie, miesiące i wiele innych.

Wynikowy plik kopii zapasowej jest zapisywany jako plik zip, który można pobrać na urządzenie.

backup-buddy-create-backup

Oprócz lokalnego przechowywania kopii zapasowej, BackupBuddy daje możliwość przechowywania jej zdalnie bezpośrednio z wtyczki.

Najbardziej zalecaną lokalizacją zdalnego przechowywania jest BackupBuddy Stash. Ta przestrzeń dyskowa jest hostowana przez BackupBuddy, a klienci otrzymują 1 GB za darmo. Dodatkowe miejsce do przechowywania można uzyskać za dodatkową opłatą. Inne lokalizacje zdalnego przechowywania to między innymi Amazon S3, Dysk Google i Dropbox.

backupbuddy-odległe miejsca docelowe

Czasami mogą pojawić się błędy podczas tworzenia kopii zapasowych i takie problemy wymagają natychmiastowej uwagi (ponieważ prawdopodobnie oznacza to, że tworzenie kopii zapasowej nie jest kompletne, co naraża witrynę na ryzyko).

Wtyczka BackupBuddy ma funkcję natychmiastowego powiadomienia, która automatycznie wysyła wiadomość e-mail w przypadku wystąpienia błędu. Można go również skonfigurować tak, aby wysyłał powiadomienia za każdym razem, gdy pomyślna kopia zapasowa została zakończona.

Backupbuddy-Wizard

ImportBuddy to narzędzie do importowania, którego możesz użyć, jeśli chcesz przywrócić witrynę WordPress do poprzedniej pomyślnej kopii zapasowej (na wypadek tragicznej sytuacji). Narzędzie Import jest bardzo łatwe w obsłudze i dosłownie wykonuje wszystkie ciężkie prace związane z podnoszeniem i pracą.

backupbuddy-restore

Uzyskaj BackupBuddy Pro

2. UpdraftPlus

UpdraftPlus to kolejna bardzo popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress – ma bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia wykonywanie ręcznych lub automatycznych kopii zapasowych jednym kliknięciem. Automatyczne kopie zapasowe można zaplanować na określony czas, który obejmuje co 4 godziny, co 8 godzin, co 12 godzin, codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie i co miesiąc.

updraftplus-schedule

Te operacje tworzenia kopii zapasowych są kompleksowo rejestrowane, dzięki czemu wszelkie błędy i ostrzeżenia mogą być wyświetlane w panelu administracyjnym WordPress, a także wysyłane na adres e-mail administratora witryny.

Ta wtyczka jest kompatybilna z instalacjami wielu witryn WordPress, umożliwiając tworzenie kopii zapasowych wielu witryn jednocześnie. Umożliwia także przywracanie pojedynczych witryn w sieci bez wpływu na resztę – bardzo przydatna funkcja w przypadku awarii niektórych witryn w sieci, podczas gdy inne nadal działają poprawnie.

Panel kontrolny tworzenia kopii zapasowych i przywracania jest wygodnie umieszczony na desce rozdzielczej sieci, zapewniając łatwy i wygodny dostęp do zarządzania wieloma stronami internetowymi.

updraft-multisite

UpdraftPlus ma funkcję migratora, która umożliwia klonowanie i przenoszenie całej witryny WordPress do nowej domeny. Jest to możliwe, ponieważ wtyczka może również tworzyć kopie zapasowe plików i baz danych innych niż WordPress, umożliwiając łatwą i kompletną migrację bez potrzeby jakiejkolwiek innej interwencji.

Klon updraftplus

Wtyczka daje możliwość przechowywania kopii zapasowych na wewnętrznej pamięci Vault (z 1 GB bezpłatnej dla klientów) lub korzystania z innych opcji zdalnego przechowywania, takich jak Dysk Google, Dropbox, Amazon S3 i Rackspace.

updraftplus-remotestorage

Pobierz wtyczkę aktualizacji UpdraftPlus

3. WP-DB-Backup

Ta wtyczka kopii zapasowej WordPress jest inną kopią zapasową niż powyższe. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych podstawowych tabel bazy danych, a także innych tabel w bazie danych, które można opcjonalnie wybrać jako część kopii zapasowej.

wp-db-backup-select-tables

Daje Ci możliwość wysłania kopii zapasowej do przeglądarki w celu pobrania na urządzenie lub wysłania kopii zapasowej pliku na adres administratora WordPress.

plik kopii zapasowej wiadomości e-mail

Kopie zapasowe można zaplanować na określone, określone godziny, które obejmują godzinę, dzień, dwa razy dziennie i co tydzień. Jeśli nie potrzebujesz kopii zapasowych, możesz wyłączyć proces, po prostu wybierając opcję „nigdy” w opcjach planowania.

zaplanowane tworzenie kopii zapasowych

Zaletą tej wtyczki jest to, że jest całkowicie darmowa. Oczywiście ogranicza się to do tworzenia kopii zapasowych tylko dla tabel bazy danych – ale jest to świetna fajna wtyczka, która utrzymuje niewielki rozmiar kopii zapasowych, zachowując najważniejszą część WP – twoją treść.

Pobierz WP-DB-Backup Plugin

4. BlogVault

Oprócz funkcji tworzenia kopii zapasowych i migracji, takich jak wymienione wyżej wtyczki, BlogVault robi jeszcze więcej.

Jest to idealna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych do testowania nowych zmian lub jakichkolwiek nowych funkcji w witrynie. Umożliwia stworzenie strony przejściowej bez dodatkowych kosztów. Zasadniczo daje to platformę do testowania nowych motywów i wtyczek, a także aktualizacji motywów i wtyczek bez wpływu na witrynę na żywo.

blogvault-staging-site

Po przetestowaniu tych nowych funkcji możesz wcisnąć pożądane zmiany na swoją stronę internetową na żywo z witryny pomostowej, dzięki czemu korzystanie z niej jest bardzo wygodne.

Jego główne zadanie (tworzenie kopii zapasowych) jest wykonywane bardzo elegancko i jest bardzo dobrze zorganizowane. Kopie zapasowe można przechowywać przyrostowo, co oznacza, że ​​nowe zmiany są przyrostowo synchronizowane z najnowszą kopią zapasową. To drastycznie zmniejsza przestrzeń dyskową wymaganą do przechowywania kopii zapasowych. Funkcja automatycznej kopii zapasowej podaje znaczniki daty i godziny, które umożliwiają przechowywanie tych kopii zapasowych w bardzo zorganizowany sposób, od starego do nowego, przez okres do 365 dni.

blogvault-history

Problemy z hostowaniem, włamania i awarie serwerów oraz inne katastrofalne awarie nie powinny Cię martwić, ponieważ Blogvault oferuje bardzo szybki proces odzyskiwania strony z niezależnych lokalizacji kopii zapasowych (Dysk Google, Amazon S3, Dropbox itp.). Zapewnia również bardzo łatwą w użyciu funkcję migracji bez dodatkowych kosztów. To sprawia, że ​​jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcesz przełączyć się na inny host. Nawet WPEngine korzysta z BlogVault jest ich domyślną wtyczką do migracji.

blogvault-remote

Sprawdź wtyczkę Backup BlogVault

5. Kopia zapasowa WordPress na Dropbox

Jak sama nazwa wskazuje, ta wtyczka kopii zapasowej ma przede wszystkim zapewniać nieograniczoną liczbę kopii zapasowych i przywracania Dropbox, a także nieograniczoną liczbę lokalnych kopii zapasowych i przywracania. Oznacza to, że możesz tworzyć w pełni automatyczne kopie zapasowe, które obejmują bazę danych witryny i pliki WordPress w magazynie lokalnym lub Dropbox. Można je następnie wykorzystać do przywrócenia, jeśli witryna napotka jakiś problem.

wordpress-backup-to-dropbox

Wtyczka ma automatyczne raporty e-mail informujące o stanie kopii zapasowej bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Ma menedżera witryny, który umożliwia kopiowanie, klonowanie lub migrację stron internetowych. Zasadniczo oznaczają to samo i ułatwiają przenoszenie plików WordPress z jednej domeny do drugiej i można je znaleźć na pulpicie wtyczki.

Oprócz wykonywania kopii zapasowych ta wtyczka jest wyposażona w funkcję optymalizacji, która zwiększa wydajność bazy danych witryny podczas wykonywania kopii zapasowych. Próbuje również naprawić wszelkie błędy bazy danych, z możliwością powodzenia, jeśli błąd nie jest zbyt duży.

Skrzynka z dodatkowymi opcjami

Pobierz kopię zapasową & Przywróć wtyczkę Dropbox

6. Powielacz

Niektóre wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress umożliwiają migrację witryny, ale użytkownicy mogą mieć w tym czasie pewne przestoje. Duplikator umożliwia przenoszenie, klonowanie lub migrację witryny (witryn) do nowej nazwy domeny lub hosta bez żadnych przestojów. Jest to bardzo ważna funkcja w przypadku ruchliwych witryn, ponieważ wszelkie przestoje oznaczają utratę przychodów.

powielacz

Duplikator może również klonować działającą stronę internetową do obszaru przejściowego, co daje platformę do testowania nowych motywów i wypróbowywania nowych wtyczek bez wpływu na działającą stronę internetową. Po wypróbowaniu nowych funkcji pożądane zmiany można łatwo i szybko przenieść z powrotem na stronę internetową na żywo. Wtyczka umożliwia także przeniesienie całej witryny na żywo do lokalnego hosta w celu dalszego rozwoju.

Jeśli chodzi o kopie zapasowe, Duplicator może wykonywać zaplanowane kopie zapasowe, które można przechowywać w kilku zdalnych witrynach przechowywania, takich jak Dropbox, Dysk Google, Amazon S3 i FTP. Ta funkcja tworzenia kopii zapasowej została wzbogacona o funkcję powiadamiania, która natychmiast powiadamia o wystąpieniu problemu, na przykład w przypadku przekroczenia limitu czasu, a także po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej za pośrednictwem wiadomości e-mail.

pakiety budowlane

Uzyskaj Duplicator Pro 

7. BackWPUp

Darmowa wersja BackWPUp jest dość ograniczona. Wersja pro jest jednak w pełni wyposażona w bardzo przydatne funkcje. Jest dostępny w 5 pakietach premium, które obejmują wersję Standard, wersję Business, wersję Developer, wersję Supreme i wersję Agencji. Czynnikami różnicującymi te pakiety premium są koszty i liczba domen, które każda z nich może obsługiwać. Poza tym są dość podobne pod względem funkcji, które oferują.

backwpup

Każda wersja daje możliwość wykonania pełnej kopii zapasowej bazy danych lub pełnej kopii zapasowej strony internetowej (baza danych plus pliki WP).

zadania backwpup

Daje także opcję zapisywania tych kopii zapasowych w zdalnych lokalizacjach, takich jak Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace i SugarSync. Może również udostępnić wersję do pobrania za pośrednictwem przeglądarki lub wysłać ją na adres administratora WordPress.

save-backup-destination

Wtyczkę można skonfigurować do wysyłania raportu dziennika procesu tworzenia kopii zapasowej za pośrednictwem adresu administratora, co umożliwia rozwiązywanie problemów, które mogą wystąpić podczas tworzenia kopii zapasowej.

pliki dziennika wysyłania

Obsługuje wiele stron internetowych, co oznacza, że ​​możesz wykonywać kopie zapasowe, a także przywracać wiele stron jednocześnie. Może także przeprowadzać kontrole bazy danych dla wielu witryn i ostrzegać o wykrytych błędach.

Klienci Premium BackWPUp korzystają z spersonalizowanego wsparcia, co jest bardzo korzystne w przypadku, gdy utkną podczas korzystania z wtyczki.

Sprawdź BackWPUP Backup Plugin

Wniosek

Usługa tworzenia kopii zapasowych hosta może być niewystarczająca, aby zagwarantować dostępność witryny – szczególnie w przypadku katastrofalnej awarii. Ponadto NIGDY nie należy polegać wyłącznie na kopiach zapasowych hosta, ponieważ za stan witryny odpowiada użytkownik. Dlatego korzystanie z jednej z tych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress jest istotną częścią konserwacji witryny. Mogą dosłownie uratować życie w pracy w bardzo przystępnej cenie i są jednym z najłatwiej uzasadnionych wydatków związanych z witryną.

Jakiej wtyczki kopii zapasowej WordPress używasz, daj nam znać w sekcji komentarzy.

Powiązane artykuły,

 • Jak przenieść swoją witrynę WordPress na nowy host bez przestojów
 • 5 najlepszych wtyczek do migracji WordPress, aby bezpiecznie przenieść witrynę WordPress na nowy host
 • 7 najlepszych wtyczek Google AdSense dla WordPress [edycja 2017]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector