8 Najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress (bezpłatna i płatna)

Google Analytics jest jedną z najważniejszych wtyczek do WordPress. Pozwala śledzić ruch w witrynie, monitorować zachowanie odwiedzających, wyświetlać strony o najwyższej skuteczności, źródła odwiedzin itp. W tym artykule podzielimy się 8 najlepszymi Wtyczka Google Analytics do WordPress.


Dlaczego warto korzystać z wtyczki WordPress Google Analytics?

Korzystanie z wtyczki Google Analytics do WordPress ma wiele zalet. Na przykład, jeśli prowadzisz blog lub witrynę internetową, możesz łatwo monitorować ruch w witrynie, przeglądać lokalizację GEO użytkownika i jego działania, łączną liczbę wyświetleń, najpopularniejsze strony, najlepsze strony polecające, współczynnik odrzuceń i wiele innych.

Po uzyskaniu tych informacji możesz poprawić zawartość, a także inne ważne strony, które pomogą zwiększyć ruch i rozwinąć działalność.

8 Najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress

# 1 MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights jest najbardziej popularny Google Wtyczka Analytics do WordPress. Ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji i ma ocena 4.5 na 5.

MonsterInsights pozwala śledzić ruch w Twojej witrynie i zawsze informuje Cię o najnowszych funkcjach Google Analytics. Pokazuje wszystkie statystyki ruchu bezpośrednio na pulpicie WordPress, więc nie musisz otwierać Google Analytics za każdym razem.

Ta wtyczka Analytics jest bardzo przyjazna dla użytkownika i łatwa w konfiguracji. Zaletą tej wtyczki jest to, że nie wymaga ręcznej konfiguracji. Wszystko, co musisz zainstalować i połączyć swój profil Google Analytics z tą wtyczką. 

Pulpit nawigacyjny MonsterInsights

MonsterInsights to wtyczka freemium. Darmowa wersja wtyczki ma bardzo ograniczoną funkcję, w której wersja Pro zawiera bardziej zaawansowane funkcje, takie jak popularne śledzenie postów, śledzenie zdarzeń, śledzenie e-commerce, śledzenie linków partnerskich, śledzenie pobierania plików, śledzenie reklam, raporty niestandardowe itp. 

Funkcje:

 • Przyjazny dla użytkownika i zajmuje tylko minutę
 • Może sprawdzać statystyki w czasie rzeczywistym
 • Możesz śledzić link wychodzący, linki partnerskie i pobieranie plików
 • Dostępnych jest wiele zaawansowanych funkcji, takich jak śledzenie reklam, śledzenie formularzy, śledzenie zdarzeń, raporty niestandardowe itp
 • Dostępne śledzenie handlu elektronicznego

# 2 Pulpit nawigacyjny Google Analytics według Analytify

Analitify

Analytify to kolejna świetna wtyczka Google Analytics do WordPress. Analytify zawiera najbardziej zaawansowane funkcje i piękny interfejs użytkownika, który ułatwia zrozumienie.

W piękny sposób prezentuje statystyki z Google Analytics na pulpicie nawigacyjnym, nawet bezpośrednio ze stron / postów. Oznacza to, że jeśli chcesz sprawdzić statystyki dowolnego pojedynczego postu lub strony, możesz to zrobić w sekcji strona / post.

Analitify Dashboard

Analytify to wtyczka freemium, a wtyczka w wersji Pro zawiera tak wiele zaawansowanych funkcji, jak statystyki ruchu w czasie rzeczywistym, statystyki mediów społecznościowych, statystyki urządzeń mobilnych, lista najpopularniejszych stron odsyłających, lista najlepszych krajów i miast, średni czas spędzony na stronie, całkowita strona wyświetlenia, najpopularniejsze słowa kluczowe i wiele innych.

Konfiguracja tej wtyczki jest bardzo prosta. Proces uwierzytelniania jednym kliknięciem dodaje kod śledzenia Google Analytics do Twojej witryny, więc nie musisz ręcznie kopiować kodu. Zapewnia również skróty, których można użyć do wyróżnienia statystyk w niestandardowych szablonach.

Funkcje:

 • Piękny design interfejsu użytkownika
 • Pokaż statystyki w czasie rzeczywistym
 • Statystyki Google Analytics w ramach pojedynczych postów, stron & Niestandardowy post
 • Szczegółowe statystyki dotyczące sesji, użytkowników, współczynnika odrzuceń, średniego czasu na stronie, nowych / powracających użytkowników itp.
 • Pokazuje status systemu użytkownika, np. Z jakich urządzeń korzysta przeglądarka
 • Lista najskuteczniejszych krajów i miast, najpopularniejszych przeglądarek odsyłających
 • Użyj krótkich kodów

# 3 Google Analytics WD

Google Analytics WD

Google Analytics WD pozwala śledzić odwiedzających witrynę i zapewniać wszystkie szczegóły ruchu bezpośrednio na pulpicie WordPress. Podobnie jak inne wtyczki WordPress Google Analytics, nie wymaga ręcznej konfiguracji. Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy uwierzytelnić tę wtyczkę za pomocą Google Analytics.

Możesz wybrać dowolny zakres dat i sprawdzić ruch w tym czasie. Z pulpitu wtyczek możesz sprawdzać statystyki ruchu w czasie rzeczywistym, źródła odwiedzin, najpopularniejsze strony, raporty lokalizacji i przeglądarek itp..

Możesz także tworzyć niestandardowe powiadomienia e-mail i powiadomienia pushover, więc gdy wybrane dane osiągną najwyższy lub najniższy punkt, otrzymasz powiadomienie automatycznie.

Pulpit nawigacyjny WD Google Analytics

Google Analytics WD jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium. Dzięki darmowej wtyczce otrzymasz tylko podstawowe funkcje. Ale wtyczka w wersji Premium zawiera dane demograficzne, dane geograficzne, źródło ruchu, prędkość witryny, raporty e-commerce, raporty Google AdSense i AdWords i wiele innych.

Funkcje:

 • Sprawdź odwiedzających w czasie rzeczywistym, wyświetlenia stron
 • Porównanie według danych i zakresu dat w raportach
 • Umożliwia wysyłanie zaplanowanych wiadomości e-mail dla dowolnego raportu
 • Możesz wykluczyć śledzenie przez Google Analytics określonych ról lub użytkowników
 • Wyklucz ruch w witrynie z adresu IP, kraju, miasta lub regionu
 • Możesz ustawić niestandardowe wymiary
 • Możesz łatwo zintegrować AdSense i AdWords

# 4 ExactMetrics

ExactMetrics

ExactMetrics, wcześniej znana jako Google Analytics Dashboard dla WP (GADWP), jest najlepszą darmową wtyczką Google Analytics dla WordPress. Ma ponad milion aktywnych instalacji i ma ocenę 4,3 na 5.

Ta wtyczka analityczna śledzi ruch w witrynie i wyświetla wszystkie dane przed pulpitem WordPress. Po zalogowaniu się do pulpitu administracyjnego WordPress możesz zobaczyć statystyki ruchu na swojej stronie. Ta wtyczka posiada wiele zaawansowanych funkcji w porównaniu do innych płatnych wtyczek.

Z pulpitu wtyczki możesz sprawdzać sesje, użytkowników, wyświetlenia strony, współczynnik odrzuceń, wyszukiwanie organiczne, stronę / sesję itp. Domyślnie ExactMetrics pobiera wszystkie dane o ruchu z ostatnich 30 dni, ale możesz zmienić czas z 1 dnia do ostatnich 3 lat. Umożliwia także śledzenie odwiedzających w czasie rzeczywistym.

Panel kontrolny ExactMetrics

Konfiguracja tej wtyczki jest prosta, wystarczy zintegrować profil Google Analytics z tą wtyczką. Po zakończeniu ta wtyczka podświetli wszystkie szczegóły ruchu na pulpicie WordPress.

Funkcje:

 • Możesz śledzić w czasie rzeczywistym odwiedzających, kanały akwizycji i szczegóły źródeł ruchu
 • Zapewnia sesje, bezpłatne wyszukiwania, wyświetlenia stron, raporty analizy współczynnika odrzuceń
 • Pozwala śledzić zdarzenia, takie jak pliki do pobrania, wiadomości e-mail, linki wychodzące, linki partnerskie itp.
 • Ta wtyczka jest w pełni kompatybilna z instalacjami sieciowymi dla wielu witryn
 • To jest całkowicie bezpłatne

# 5 Google Analyticator

Google Analyticator

Google Analyticator to kolejna darmowa wtyczka Google Analytics do WordPress. Google Analyticator to bardzo prosta wtyczka i łatwa w konfiguracji. Ta wtyczka dodaje kilka widżetów do obszaru administracyjnego do wyświetlania danych Analytics Twojej witryny. Wyświetla wykres ostatnich 30 dni odwiedzających, podsumowanie użytkowania witryny, odsłon, odsyłaczy stron / postów, wyszukiwań itp..

Dzięki statystykom strony możesz śledzić wszystkie linki na stronie, wydarzenia, linki do pobrania itp. 

Podsumowanie Google Analytics

Ta wtyczka zapewnia jedną z najfajniejszych funkcji, jaką są skróty. Używanie shortcode [analytics] w dowolnym miejscu w witrynie do publicznego wyświetlania statystyk lub można użyć shortcode [analytics-counter] w widżecie stopki, aby wyświetlić codzienne wyświetlenia strony. W ustawieniach wtyczki możesz włączyć Google Adsense ID, aby śledzić informacje AdSense.

Funkcje:

 • Obsługuje uniwersalną i tradycyjną analitykę
 • Możesz użyć tego kodu na dowolnej stronie, aby publicznie wyświetlić nasze dane analityczne
 • Obsługa śledzenia prędkości witryny
 • Może śledzić łączną liczbę wyświetleń strony, źródła odesłań, najpopularniejsze wyszukiwania, współczynniki odrzuceń, śledzenie linków do pobierania itp.
 • Możesz określić role użytkowników, które mogą widzieć widżet pulpitu nawigacyjnego
 • Możliwość ukrywania menu Google UID
 • Tłumaczenia dostępne

# 6 Statystyki WP

Statystyka WP

WP Statistics to jedyna dostępna wtyczka Google Analytics do WordPress, która nie zależy od żadnej usługi zewnętrznej. Nie musisz więc integrować tej wtyczki z Google Analytics. Ta wtyczka poda szczegóły ruchu w Twojej witrynie po jej aktywacji.

Ponieważ nie ma łącza między tą wtyczką a Google Analytics, więc wtyczka działa na swój sposób. W ustawieniach wtyczki możesz łatwo przeglądać statystyki przedstawione w postaci wykresów. Pokazuje całkowitą liczbę użytkowników, łączną liczbę odwiedzin, GeoIP, strony odsyłające, statystyki itp. Możesz także zobaczyć łączne zapytania i przekierowania z popularnych wyszukiwarek takich jak Google, Bing, DuckDuckGo, Yahoo, Yandex i Baidu.

Mapy WP Statistics

Ta wtyczka umożliwia uzyskiwanie typowych raportów o ruchu, takich jak użytkownik online, odsłony stron, całkowita liczba odwiedzających itp. Za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możesz także dodać wiele e-maili, aby otrzymywać raporty o ruchu. 

Funkcje:

 • Nie musisz łączyć tej wtyczki z usługą Google Analytics
 • Lokalizacja GeoIP według kraju i interaktywna mapa lokalizacji odwiedzających
 • Zobacz zapytania i przekierowania z popularnych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing, Yahoo itp.
 • Skróty są dostępne zarówno dla widżetów, jak i postów / stron
 • Otrzymuj statystyki na swój e-mail
 • Automatyczne aktualizacje bazy danych GeoIP

# 7 WP Power Stats

WP Power Stats

WP Power Stats to kolejna darmowa wtyczka Google Analytics do WordPress. WP Power Stats działa tak samo jak WP Statistics. Ta wtyczka jest lekka i ma kilka fajnych funkcji. Jeśli potrzebujesz tylko podstawowych statystyk ruchu, takich jak wyświetlenia stron, urządzenia, bezpłatne wyszukiwania, przeglądarki, system operacyjny, najważniejsze posty itp., To ta wtyczka jest dla Ciebie dobrą opcją.

Pulpit nawigacyjny WP Power Stats

Ta wtyczka nie wymaga usługi Google Analytics do jej aktywacji, więc po prostu musisz ją aktywować, aby rozpocząć. 

Funkcje:

 • Bardzo lekki i łatwy w użyciu
 • Do aktywacji tej wtyczki nie jest wymagana żadna strona trzecia
 • Uzyskaj wszystkie statystyki wyświetleń strony, źródeł ruchu, lokalizacji geograficznej, obejrzanych postów na pulpicie administratora
 • tłumaczenie dostępne

8. Jetpack

Jetpack od WP

Jetpack to uniwersalna wtyczka WordPress, która oferuje zabezpieczenia, wydajność i narzędzia do zarządzania witryną. Domyślnie Jetpack jest dostarczany z instalacjami WordPress.

Korzystając z Jetpack, możesz monitorować statystyki swojej witryny. Po zainstalowaniu tej wtyczki przejdź do Jetpack> Statystyki strony, następnie zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto WordPress.com.

Aby rozpocząć korzystanie z Jetpack, musisz połączyć z nim swoje konto WordPress.com. Po aktywacji możesz zobaczyć łączną liczbę wyświetleń, całkowitą liczbę polecających, najlepsze posty & strony itp.

Pobierz wtyczkę Jetpack

Wniosek

Google Analytics dla WordPress jest niezbędną wtyczką, jeśli prowadzisz blog lub witrynę firmową WordPress. Wtyczka Google Analytics zapewnia wszystkie szczegóły ruchu w witrynie, takie jak łączna liczba wyświetleń strony, najważniejsze słowa kluczowe, lokalizacja GEO użytkownika, ruch z odsyłaczy itp. Oraz pomaga zwiększyć ruch organiczny.

Który Wtyczka Google Analytics do WordPress jest twoim ulubionym, daj nam znać w sekcji komentarzy. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map