Ako si vybrať kľúčové slová zamerané na vás: Sprievodca výskumom kľúčových slov a učením sa konkurencii vo výsledkoch vyhľadávania Google

03.06.2020
Yoast 'Ako si vybrať kľúčové slová zamerané na vás: Sprievodca výskumom kľúčových slov a učením sa konkurencii vo výsledkoch vyhľadávania Google
0 23 мин.

Ak používate Yoast, pravdepodobne ste oboznámení s nastavením a zamerať kľúčové slovo takže môžete optimalizovať obsah pre zelené svetlá.


Nemali by sa hádať. Nechcete vytvárať obsah pre kľúčové slovo, ktoré nikdy nebudete hodnotiť, alebo sa musíte vrátiť a zmeniť obsah. Potrebujeme vedieť, čo ľudia hľadajú (výskum kľúčových slov) a či je váš web schopný ohodnotiť ho (konkurencia na kľúčové slová). Malý prieskum vás môže ľahko dostať na stranu 1 a mal by sa vykonať skôr, ako napíšete obsah … písanie o tom, „ako sa dostať z dlhu“, alebo „ako sa dostať z dlhu na jeden príjem“, je iné.

Napísal som a definitívny výučbový program ktorý vám ukáže, ako nakonfigurovať ideálne nastavenia, overiť službu Search Search Console a opraviť chyby indexového prehľadávania, optimalizovať obsah (je toho viac ako len zelené svetlo) a pridať zrýchlené mobilné stránky (AMP). Keď skončíte, nezabudnite si to skontrolovať.

Na konci dňa sú kľúčové slová iba témami. Ak je téma veľa prehľadávaná a vo výsledkoch vyhľadávania už obsahuje výrazný obsah, pravdepodobne je konkurencieschopná (najmä ak má vaša lokalita nízku autoritu bez mnohých spätných odkazov). Ak sú dve témy dosť odlišné, vytvorte pre každú stránku.

1. Nástroje na výskum kľúčových slov

 • Odpoveď Verejnosť – vizuálna mapa kľúčových slov rozdelená na otázky, predložky a porovnania. Kľúčové slová sú stiahnuté z automatického dopĺňania Google. Čím zelenší je kruh, tým viac vyhľadáva kľúčové slovo.
 • Kľúčové slová všade – Rozšírenie Chrome, ktoré vám pri vyhľadávaní kľúčových slov v službách Google, Google Autocomplete, YouTube, Amazon, Moz a ďalších obľúbených webových stránkach zobrazuje mesačný objem, CZK a organickú konkurenciu..
 • MozBar – Google vyhľadajte každé kľúčové slovo a pozrite si DA každého výsledku (oprávnenie domény) a PA (oprávnenie na stránku), ktoré sú základnými ukazovateľmi konkurencieschopnosti kľúčového slova. Skúste súťažiť s webmi, ktoré majú podobné oprávnenie na domény.
 • Automatické dopĺňanie Google – skvelé triky, ako napríklad použitie znaku podčiarknutia _, aby Google vyplnil prázdne miesto. Ak hľadáte fotografa v Chicagu, uvidíte svadbu, novorodenca, fotografiu a iné typy fotografických služieb.
 • Prieskumník kľúčových slov Moz – podobné Plánovači kľúčových slov Google (iba lepšie), pretože je navrhnuté špeciálne pre SEO, zatiaľ čo Plánovač kľúčových slov je navrhnutý pre službu AdWords. Plánovač kľúčových slov Moz vám zobrazuje konkurenciu v oblasti organických výsledkov na základe odkazov na jednotlivé výsledky, oprávnení domény atď. Plánovač kľúčových slov používa hlavne CZK na základe svojich reklamných údajov..
 • HubShout WebGrader – zobraziť všetky kľúčové slová, pre ktoré ste (a konkurenti) získali hodnotenie. Zahŕňa ďalšie metriky, ako je oprávnenie domény každého webu a # spätných odkazov.
 • Trendy Google – zobrazuje históriu objemu kľúčových slov pre Google, YouTube a ďalšie médiá. Pozrite si trendy pre konkrétne geografické oblasti a otázky, ktoré ľudia kladú.

1.1. Odpoveď Verejnosť

Najlepší nástroj na výskum kľúčových slov je určite Odpoveď Verejnosť. Vyhľadajte kľúčové slovo a vygeneruje mapu vyhľadávaných kľúčových slov v službe Automatické dopĺňanie Google. Čím zelenší je kruh, tým viac vyhľadáva kľúčové slovo. Rozdeľuje tiež kľúčové slová do konkrétnych kategórií (otázky, predložky, porovnania). Potom ich rozdeľuje ešte ďalej (nižšie je príklad „kľúčových slov s otázkami“ o „Yoast“ a vidím všetko, čo, ako a kde, atď.).

Kľúčové slová pre otázky (skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby váš obsah odpovedal na otázky ľudí) …

Vaše kľúčové slová - AnswerThePublic

Kľúčové slová predložky …

Kľúčové slová predložky - Odpoveď verejnosti

Porovnanie kľúčových slov …

Porovnávacie kľúčové slová - Answer The Public

1.2. Kľúčové slová všade

Kľúčové slová všade umožňuje spoločnosti Google ľubovoľné kľúčové slovo (vo vyhľadávačoch Google, YouTube, Amazon, Etsy a ďalších) a zároveň zobrazuje mesačné vyhľadávanie, cenu za kliknutie (CZK) a konkurenciu. Skombinujte to s MozBar (ďalší nástroj, ktorý pokrývam) a je to vrahová kombinácia.

Kľúčové slová všade Automatické dopĺňanie

Konkurencia s kľúčovými slovami YouTube

Amazon Kľúčové slová

Etsy Kľúčové slová

1.3. MozBar

Rozšírenie prehliadača Chrome pre MozBar umožňuje spoločnosti Google ľubovoľné kľúčové slovo a zobraziť DA každého výsledku (autorita domény) a PA (oprávnenie na stránku). Vyššie čísla = vyššia konkurencia a chcete skúsiť súťažiť s webmi, ktoré majú podobné oprávnenie na domény – skontrolujte svoje tu. Oprávnenie domény môžete zvýšiť získaním kvalitnejších odkazov (napr. Vytvorením úžasného obsahu).

Konkurencia kľúčových slov Mozbaru

Tipy pre MozBar

 • Naučte sa používať DA Prehliadač odkazov a súťažte o kľúčové slová vo svojom rozsahu
 • Všeobecné frázy majú zvyčajne vysoké DA + PA, frázy s dlhým chvostom majú nízke DA + PA
 • Zostavte svoj DA tak, že získate viac odkazov na svoje stránky (prostredníctvom úžasného obsahu)
 • Webové stránky (najmä nové) budú mať nízky DA, takže sa zameriavajú na veľmi špecifické frázy
 • Môžete si vytvoriť PA vylepšením obsahu a nasmerovaním vnútorných odkazov na stránku

Kombinujte kľúčové slová všade s MozBarom, aby ste videli pekný pohľad na svoju konkurenciu …

Konkurencia na kľúčové slová

Vyhnite sa kľúčovým slovám, ktoré ukazujú silný obsah
Najlepšie príležitosti sú, keď Google vyhľadáte kľúčové slovo, slabý alebo irelevantný obsah v najlepších výsledkoch. Stačí kliknúť na kľúčové slovo Google a prejsť najlepšími výsledkami, aby ste zistili, či sa ľudia touto témou intenzívne zaoberajú. Ak nie, znamená to, že máte ideálnu príležitosť na to, aby ste sa umiestnili vysoko.

Slabé výsledky hľadania

Vyhnite sa konkurencii s webovými stránkami úradu

 • amazon.com
 • wikipedia.com
 • yelp.com
 • credit.com
 • a tak ďalej…

1.4. Automatické dopĺňanie Google

Ísť do google.com a začnite písať kľúčové slovo, aby Google vyplnil frázu (pamätajte, že hľadáte frázy s dlhým chvostom zvyčajne s viac ako 3 slovami pretože sú oveľa menej konkurencieschopné). Môžete tiež použiť znak podčiarknutia _ kdekoľvek vo fráze a Google vyplní prázdne miesto. Pre túto metódu budete musieť END na znak podčiarknutia. Ak nevidíte celú rozbaľovaciu ponuku so všetkými kľúčovými slovami, skúste použiť kartu inkognito.

Google-Autocomplete-Fill-in-the-blank-1

Skúste použiť rôzne variácie, ako napríklad plurals

Google-Autocomplete-plurál, kľúčové slová

alebo rôzne poradie slov

Objednávanie kľúčových slov pomocou automatického dopĺňania Google

Automatické dopĺňanie funguje s väčšinou vyhľadávacích nástrojov vrátane YouTube pre video SEO

Kľúčové slová pre video

Tipy na automatické dopĺňanie

 • Vyberte konkrétne (dlhé) frázy, ktoré sú menej konkurencieschopné
 • Nie je potrebné uvádzať „najlepšie“ a iné neopisné prídavné mená
 • Synonymá môžu byť zacielené na tej istej stránke (ako sekundárne kľúčové slová)
 • Väčšina firiem má viac služieb na jednu službu (mám služby WordPress SEO, WordPress SEO Consulting, WordPress SEO Audit … všetky z nich sú dosť odlišné na to, aby som pre každú z nich mala samostatnú stránku a som zaradený do top 3 pre všetky … to je Tvorba)
 • Konkrétnejšie môže znamenať výber Chicaga WordPress Dizajnér (namiesto Chicaga) web Dizajnér) alebo WordPress SEO konzultant (namiesto SEO konzultanta) … zacielenie na geografiu alebo konkrétny typ „webdizajnu“ je jeden zo spôsobov, ako získať konkrétnejšiu podobu

1.5. Prieskumník kľúčových slov Moz

Použite kľúčové slová, aby ste nezmeškali kľúčové slová Prieskumník kľúčových slov Moz. Je to podobné Plánovač kľúčových slov iba je to úplne zadarmo (nemusíte sa registrovať v službe AdWords) a navyše môžete zoskupovať súvisiace kľúčové slová, aby ste ich neprechádzali. Začnite širokým kľúčovým slovom.

Prieskumník kľúčových slov Moz

Kliknite na návrhy kľúčových slov -> zobraziť všetky návrhy.

Návrhy kľúčových slov pre Moz

Tipy prehliadača kľúčových slov Moz

 • Zoskupiť kľúčové slová súvisiace s nízkou lexikálnou podobnosťou (použiť filter)
 • Začnite so širokou frázou a potom vyhľadajte konkrétne frázy s dlhým chvostom

Koľko vyhľadávaní by malo mať moje kľúčové slovo?

Krok 1: Skontrolujte oprávnenie vašej domény v systéme Prieskumník Moz Link.
Oprávnenie domény

Krok 2: Použite túto šikovnú ruku graf Orbit Media.
Klávesová skratka pre výskum kľúčových slov

Ale môžem zacieliť viac?
Ak plánujete vytváranie silného obsahu (ideálne s viac ako 3 000 slov a množstvom grafiky / videí), môžete zacieľovať na kľúčové slová s viac mesačným vyhľadávaním (môj tutoriál SEO pre WordPress vám pomôže, pretože má viac ako 100 tipov vrátane 20 v oblasti optimalizácie obsahu). Použite graf ako všeobecné usmernenie.

1.6. HubShout WebGrader (kľúčové slová konkurenta)

HubShout WebGrader vám ukáže:

 • Všetky kľúčové slová, pre ktoré ste (a konkurenti) získali hodnotenie
 • Odhadovaná hodnota návštevnosti každého webu na základe CZK
 • Najvyššie hodnotený obsah, oprávnenie domény, spätné odkazy a sprostredkujúce domény

Správa HubShout WebGrader

Pozrite si úplný zoznam kľúčových slov, ktoré ste vy (a konkurenti ohodnotili)…

Moje kľúčové slová

1.7. Trendy Google

Trendy Google vám povie, či kľúčové slovo stúpa alebo klesá. Filtre tiež vyhľadávajú miestne kľúčové slová a kľúčové slová YouTube. Toto je užitočné najmä pri hľadaní aké ročné obdobia sú najrušnejšie, či váš trh upadá a kde ľudia hľadajú tieto kľúčové slová.

Ramen je na vzostupe!

Kľúčové slová služby Trendy Google

Lepšie publikujte tú príručku YouTube o balení darčekov do decembra 🙂

Kľúčové slová YouTube - Trendy Google

1.8. Vyhľadávacia analýza

Vyhľadávacia analýza vystupovať v Google Search Console (ktoré môžete overiť pomocou Yoast) vám povie vaše kľúčové slová, pozíciu v rebríčku, MP (miera prekliknutia), stránky s najlepším hodnotením a krajiny + zariadenia návštevníkov. Sotva používam Google Analytics pre SEO – používam Search Analytics.

Cool Trick: nájdite otázky (kľúčové slová), kde ste sa už umiestnili na prvých 5 miestach v službe Google, potom vylepšite tieto stránky, aby ste sa dostali na prvé miesto 1-3, kde je všetka návštevnosť.

Dotazy konzoly Google Search Console

1.9. Vyhnite sa Plánovači kľúčových slov Google

Plánovač kľúčových slov Google je navrhnutý špeciálne pre službu AdWords – nepoužívajte ho pre SEO! Súťaž nie je o ekologické výsledky. Automatické dopĺňanie Google alebo nástroje pre kľúčové slová, ktoré získavajú kľúčové slová z automatického dopĺňania (napríklad Odpovedať verejnosti), lepšie klasifikujú kľúčové slová a zobrazujú vám organická konkurencia. A na vedomie, žiadny nástroj pre kľúčové slová nedokáže lepšie odhadnúť konkurenciu kľúčového slova ako spoločnosť Google, ktorá si kľúčové slovo sama prehliada, a analyzovať najlepšie výsledky, aby zistila, ktorý obsah už existuje – takže viete, proti čomu / komu ste konfrontovaní.

Plánovač kľúčových slov Google

2. Druhy kľúčových slov

Nasledujúce sekcie rozdeľujú kľúčové slová na konkrétne typy.

2.1. Kľúčové slová s dlhým chvostom

Kľúčové slová s dlhým chvostom sa dajú ľahšie hodnotiť a vo vete majú zvyčajne 3 až 7 slov. Priťahujú tiež cielenejšieho návštevníka. Namiesto Chicaga Web Design môžete dokonca zacieľovať na Chicago WordPress Design, pretože ide o konkrétnejší typ webdizajnu. Ako ste videli na mape od spoločnosti Orbit Media in časť 1.5, webové stránky s nízkym oprávnením na doménu (DA) by sa takmer vždy mali zameriavať na kľúčové slová s dlhším časovým odstupom. Počas vytvárania DA môžete začať zacieľovať na širšie kľúčové slová.

Kľúčové slová s dlhým chvostom

Príklady, kedy získať konkrétnejšie informácie

 • Chicago Painter je konkurencieschopný, Chicago Interior Painter je lepší
 • Chicago Real Estate je konkurencieschopné, Chicago Commercial Real Estate je lepšie
 • Chicago Computer Repair je konkurencieschopné, Chicago Macbook Pro Repair je lepšie
 • Váš doplnok SEO je konkurencieschopný, nastavenie doplnkov SEO je lepšie
 • SEO konzultant je konkurencieschopný, WordPress SEO konzultant je lepší
 • Recenzia SiteGround je konkurencieschopná, SiteGround aktualizácia WordPress Hosting je lepšia

2.2. Kľúčové slová pre dátum

Získajte ešte väčšiu návštevnosť zacielením na kľúčové slová s dátumom (hlavne pre obsah citlivý na čas)…

Časovo citlivé kľúčové slová

Pri optimalizácii obsahu by ste mali do názvu stránky, názvu SEO a metaznačky uviesť dátum (rok). To samozrejme vyžaduje, aby som kurz priebežne aktualizoval, ale to už prinieslo počas roku 2017 trochu viac premávky, pretože som zahrnutý ako odporúčaný útržok..

Dátumy v tituloch SEO

2.3. Miestne kľúčové slová (malé mesto vs. veľké mesto vs. národné)

Čím väčšia je oblasť, tým konkrétnejšie budú vaše kľúčové slová a tým viac ich budete mať. Menšie mestá budú mať rozšírené kľúčové slová, zatiaľ čo väčšie mestá budú mať špecifickejšie frázy …

Miestne kľúčové slová

Ak nezacielujete na malé mesto a nemáte 1 hlavné kľúčové slovo, ako napríklad „Právnik rozvode lesného jazera“, pravdepodobne máte iné kľúčové slová, na ktoré môžete zacieliť (nájsť pomocou nástrojov pre kľúčové slová).

Malé mestá majú malý počet rozsiahlych kľúčových slov …

Kľúčové slová pre malé mesto

Veľké mestá majú tendenciu mať viac konkrétnych kľúčových slov …

Veľké mesto Kľúčové slová

Národné kľúčové slová sú ešte špecifickejšie a existuje ich viac …

Národné kľúčové slová

Nezabudnite použiť službu Trendy Google na zobrazenie miestnych kľúčových slov a ich popularity …

Miestne kľúčové slová - Trendy Google

Viac miest – každé miesto by malo mať vlastnú stránku (niekedy aj viac stránok) v závislosti od toho, či sa v každej oblasti vyhľadáva viacero kľúčových slov. Každé miesto by malo mať aj svoje vlastné citácie (online adresáre ako Moja firma na Googli, Stránka na Facebooku, Yelp, Bing Places …), čo je presne to, čo moje WordPress miestny sprievodca SEO vás prevedie.

3.4. Kľúčové slová blogového príspevku

Post-zaostrovacieho kľúčové slová

Návštevnosť vášho blogu je v poriadku a šikovná, ale ako sa k tomu dostanete klienti?

Tu je to, čo som urobil …

ponúkam Optimalizácia rýchlosti WordPress ako súčasť môjho SEO služby. Chcel som viac z týchto projektov, tak som sa naučil čo frázy ľuďom Google, keď majú pomalý web WordPress. Pozrel som sa na automatické dopĺňanie Google pre výraz „pomalý WordPress …“ a videl som niekoľko výsledkov. Potom som sa skutočne dostal do pozície môjho vyhľadávača, keď som zadal slovo „prečo je wordpress“ a videl som, že vyplnil frázu „prečo je wordpress tak pomalý“ s tým kľúčovým slovom navrchu. V rámci automatického dopĺňania je pod ním veľa variácií, čo naznačuje, že kľúčové slovo má veľké množstvo vyhľadávaní. Je to tiež v mojej konkurencii, ak Google prehľadávate kľúčové slovo pomocou programu MozBar. Máme víťaza!

A tak sa zrodil môj blogový príspevok: Prečo je WordPress pomalý (a 7 spôsobov, ako ho vyriešiť)

Ľudia čítajú môjho sprievodcu, uvedomujú si, že nemajú technické zručnosti na to, aby urobili všetko a niektorí sa pýtajú. Úplne náhodné, že sa to stalo, keď som písal tento príspevok (vážne, jeden z nich som nedostal celé týždne), ale doslova som dostal tento komentár pred 3 hodinami:

dotaz

Aktualizácia (2018): Tento sprievodca je teraz jedným z najpopulárnejších návodov na mojej webovej stránke!

2.5. Viac kľúčových slov (synonymá)

Jediné, čo musíte urobiť, je preskúmať synonymum vášho primárneho kľúčového slova a potom ich zahrnúť do názvu stránky, názvu SEO a meta popisu. Toto je podľa FAR najdôležitejšia časť, ale tiež môžete do svojho obsahu posypať sekundárne kľúčové slovo 1-2 krát. Nemusíte začleniť obe kľúčové slová (presné zhody), inak bude váš nadpis vyzerať ako spam. Vytvorenie nadpisu, ktorý znie pekne A obsahuje čiastočné zápasy, je cestou.

Tu je príklad:

Krok 1: Preskúmajte svoje primárne kľúčové slovo …

Sekundárne kľúčové slová

Krok 2: Preskúmajte svoje sekundárne kľúčové slovo …

Kľúčové slovo pre sekundárne zameranie
Krok 3: Napíšte nadpis, ktorý bude obsahovať a stále znie pekne …

titulok

Krok 4: Poradie pre obe kľúčové slová …

zaostrenie na kľúčové slová 1

focus-kľúčové slovo-2

Rovnakú stratégiu môžete použiť v popise metadat a (striedmo) v tele obsahu.

3. Optimalizácia obsahu

Teraz, keď máte kľúčové slová zamerané na váš cieľ, môžete začať optimalizovať obsah! Zahrnutie vášho kľúčového slova do „všetkých správnych miest“ je iba jeho malá časť, mali by ste si prečítať časť venovaná optimalizácii obsahu v mojom sprievodcovi SEO pre WordPress. Sľubujem, že sa toho veľa naučíš.

Nezabudnite: Zacieľte iba na 1 kľúčové slovo na stránku (pokiaľ nie sú synonymá)

Na tú istú stránku môžu byť zacielené iba synonymá. Dôvodom je, že Google chce zobrazovať najrelevantnejšie výsledky, takže kľúčové slová, ktoré znamenajú 2 rôzne veci, by mali mať svoju vlastnú stránku.

Jednotlivé kľúčové slová

často kladené otázky

&# X1f6a6; Ako nájdete kľúčové slová s dobrým zameraním?

Najlepšie kľúčové slová majú rovnováhu medzi mesačným vyhľadávaním, nízkou konkurenciou a vysokou ziskovosťou. Zvyčajne si môžete vybrať iba dve. Ak napríklad vysoko ziskové kľúčové slovo nemá veľa vyhľadávaní, ale má nízku konkurenciu, choďte naň.

&# X1f6a6; Ako sa dozviem, aké konkurencieschopné je kľúčové slovo?

Prejdite kľúčové slovo Google a pozrite sa na najlepšie výsledky. Robia dobrú prácu pri pokrývaní témy? Je to z webovej stránky orgánu? Majú oprávnenie na vyššiu doménu a stránku (môžete to skontrolovať v rozšírení prehliadača Chrome pre MozBar)? Ak áno, môže byť toto kľúčové slovo príliš konkurenčné.

&# X1f6a6; Aké sú najlepšie nástroje na výskum kľúčových slov?

Moje najčastejšie nástroje na výskum kľúčových slov sú Google Autocomplete, rozšírenie MozBar Chrome (na kontrolu konkurencie pomocou domény a stránok s výsledkami vyhľadávania), HubShout WebGrader (na nájdenie kľúčových slov konkurenta) a Kľúčové slová všade, kde sa dozviete mesačné vyhľadávania a odhadovanú konkurenciu kľúčového slova..

&# X1f6a6; Ako zistím, koľko vyhľadávaní má kľúčové slovo?

Kľúčové slová všade a Ahrefovia vám povedia, koľko mesačných vyhľadávaní kľúčové slovo má.

&# X1f6a6; Mal by som zacieľovať na široké alebo konkrétne (dlhé) kľúčové slová?

95% času som odporučil zacielenie na konkrétne kľúčové slová s dlhým koncom. Sú oveľa menej konkurencieschopné a prinášajú na vaše stránky cielenejšieho návštevníka. Nové webové stránky alebo webové stránky, ktoré majú problémy so SEO, by sa mali vždy začať zameriavaním na konkrétne kľúčové slová s dlhým časovým odstupom.

&# X1f6a6; Ako zacieľujem na viac kľúčových slov (synonymá)?

Nájdite 2 veľmi podobné kľúčové slová. Môžu to byť synonymá alebo dokonca kľúčové slová s dátumom, ktoré zahŕňajú aktuálny rok, ak je to téma citlivá na čas. Použite primárne kľúčové slovo v názve stránky, adrese URL, názve SEO, meta popise a niekoľkokrát v obsahu. Sekundárne kľúčové slovo by malo byť v týchto oblastiach posypané ako čiastočná zhoda – nemusí to byť presná zhoda!

&# X1f6a6; A čo Plánovač kľúčových slov Google?

Na výskum kľúčových slov SEO nepoužívajte Plánovač kľúčových slov Google. Je navrhnutý špeciálne pre službu AdWords a konkurencia sa prejavuje aj v službe AdWords, nie vo výsledkoch organického vyhľadávania.

Ak sa vám tento príspevok zdá byť užitočný, podeľte sa o to – ocenil by som to. A ak máte nejaké otázky týkajúce sa kľúčových slov zameraných na vaše zameranie alebo všeobecne, pošlite mi riadok do komentárov.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector