Ideálne nastavenie SEO pre WordPress: Kompletný sprievodca na optimalizáciu WordPress pomocou doplnku Yoast (Aktualizované 2019, V.11.7.0).

Yoast-WordPress-SEO-plugin-Nastavenia


Každý má Yoast, ale málokto ich používa správne.

Žiaden strach. Tento tutoriál ho rozdeľuje na 3 kľúčové kroky: konfigurácia nastavení SEO Yoast (vrátane pridania stránok AMP, aby sa mobilné stránky načítali rýchlejšie), výskum kľúčových slov zameraných na dlhý chvost, a optimalizácia obsahu (je toho viac ako zelené svetlo). Ukážem vám tiež, ako sa pripojiť k službe Search Console Google, aby ste mohli opraviť chyby indexového prehľadávania (nefunkčné stránky)..

Toto je KOMPLETNÝ sprievodca Yoastom. Ak nemáte žiadne pluginy, pridajte ich → pridajte nové → hľadajte SEO → nainštalovať / aktivovať. Ak už máte Yoast, uistite sa, že je aktualizovaný na najnovšiu verziu. Zanechajte komentár, ak máte nejaké otázky a ak sa vám tento tutoriál páči, prečítajte si moje ďalšie príručky, ako napríklad SEO a WordPress Sprievodca rýchlosťou WordPress ktoré sú smiešne dobré.

1. všeobecný
2. Vzhľad vyhľadávania
3. Search Console
4. Sociálna
5. náradie
6. poistné
7. AMP
8. Importujte moje nastavenia
9. Zamerajte kľúčové slová
10. Optimalizácia obsahu
11. Anatómia dokonale optimalizovanej stránky2018-Yoast-SEO-plugin-Nastavenia

Dôležité informácie, ktoré by ste mali vedieť pred použitím služby Yoast

Ľudia strácajú príliš veľa času pokusom o získanie zeleného svetla a nedostatkom času na výskum kľúčových slov (alebo vylepšením svojho obsahu, ako je ten, kto má najlepšie výsledky). Predtým, ako začnete, prečítajte si tieto tipy, aby ste nestratili čas, čo je vážne problém pri používaní služby Yoast.

 • Nenechajte sa posadiť zelenými svetlami – pozrite sa Backlinko online infografika SEO
 • Nevyberajte slepo kľúčové slová – v službe Automatické dopĺňanie Google vyhľadajte dlhé chvosty (3+ slovné frázy) a potom vyhľadajte Google, aby ste zistili, či špičkové výsledky rozsiahle pokrývajú tému.
 • Nevkladajte do svojho obsahu kľúčové slová, aby ste sa pokúsili rozsvietiť zelené svetlá (toto je spam)
 • Dobrý SEO na stránke znamená vytvorenie komplexného obsahu (3 000+ slov, videí atď.)
 • Najdôležitejšie miesto, na ktoré môžete kľúčové slovo zamerať, je názov stránky, adresa URL, názov SEO, meta popis a raz v prvých niekoľkých vetách tela obsahu. To je všetko!
 • Yoast (a všetky SEO pluginy) robia pre SEO na stránke veľmi málo – väčšinou ide o radu. Venujte viac času výskumu kľúčových slov a pridajte obsah HTML k dlhším príspevkom.

Verzia 11.0 predstavuje schému
* Počas schémy ste urobili veľké vylepšenia schémy verzia 11.0 (pozrite sa na ich Video YouTube uvoľňovanie). Nemusíte nič robiť okrem aktualizácie doplnku, ale môže pomôcť vylepšiť bohaté výsledky pri zobrazení Produkty, recenzie, recepty, udalosti a ďalšie typy údajov. Doplnok používam na zobrazovanie „recenzovaných hviezd“ v službe Google (používam aplikáciu WP Review), ale v ideálnom prípade čoskoro nebudete musieť.

1. Všeobecne

prístrojová doska
Yoast-Dashboard-Nastavenia

Vlastnosti
Vaše funkcie

Nižšie je uvedený obrázok každej funkcie:
Niektoré z nich som zakázal … Analýzu čitateľnosti nepoužívam, pretože nepotrebujem „triediť“ môj obsah (napr. Či sú moje vety príliš dlhé). Vo svojom obsahu používam prirodzene interné odkazy a nepotrebujem počítadlo textových odkazov, ktoré mi pripomína, aby som ich pridal. Nepotrebujem Ryte, aby som neustále kontroloval, či je môj web indexovaný vo vyhľadávačoch (samozrejme to je), a nikdy nepoužívam rozbaľovaciu ponuku Správca. Zistite, ktoré funkcie sa vám páčia, povoľte ich a ostatné vypnite.

SEO analýza

Analýza čitateľnosti
Vaša analýza čitateľnosti

Základný obsah
Yoast-kameň-Content

Stavebným kameňom-Content-Filter

Počítadlo textových odkazov
Yoast-Text-Link-Counter-Feature

Insights
Podrobné informácie o obsahu

Návrhy odkazov
Yoast-interné Linking

Súbory XML
Yoast-XML-Sitemap-Setting

Integrácia Ryte
Yoast-ryté-Analysis

Menu správcovskej lišty
Yoast Admin-Bar-Menu

Zabezpečenie: Žiadne rozšírené nastavenia pre autorov
Yoast-pokročilé nastavenia

Nástroje správcu webu
Ďalej sa zaregistrujeme pre všetky Nástroje správcu webu (Google/Bing/Yandex/Baidu) a overte každú z nich pomocou Metóda overovania HTML. Potom im môžeme odoslať váš súbor Sitemap XML. Ja osobne používam Google Search Console na opravu nefunkčných stránok (chyby indexového prehľadávania) s presmerovaniami, použite Vyhľadávacia analýza nájsť kľúčové slová / stránky, ktoré hľadám, Vylepšenia HTML opraviť chyby v názvoch SEO + meta popisy a monitorovať problémy s mobilom / zabezpečením, ako aj odkazy na moje stránky. Tu je môj kompletný tutoriál Konzoly Google Search Console, ktorý by som určite preskočil.

Yoast-Nástroje pre webmasterov

Overte Nástroje správcu webu

 • Zaregistrovať Google Search Console
 • Vyberte ikonu Metóda overovania značky HTML
 • Skopírujte kód a vložte ho do poľa Search Console Google
 • Odstrániť všetko mimo ponúk (vrátane ponúk)
 • Uložte zmeny do Yoast
 • V Konzole Google Search Console kliknite na možnosť Overiť
 • Opakujte pre Bing / Yandex (Najväčší ruský vyhľadávací nástroj)
 • nepoužívam Nástroje správcu webu Baidu pretože je to mätúce, pretože nečítam čínštinu a potrebujete čínske telefónne číslo, ale môžete si ho prečítať cvičenie ak chcete skúsiť
 • Určite si prečítajte časť Search Console v tomto tutoriále alebo si prečítajte úplného sprievodcu

Odošlite svoj súbor Sitemap XML do služieb Google + Bing + Yandex

 • V časti Prejdite na Všeobecné → Funkcie → Súbory XML
 • Kliknite na ikonu otáznika podľa možnosti Súbory XML
 • Kliknite na odkaz XML Sitemap
 • Skopírujte poslednú minulosť adresy URL: /sitemap_index.xml
 • Prihláste sa do Konzoly vyhľadávania Google
 • Vľavo prejdite na indexové prehľadávanie → Sitemaps
 • Vložte poslednú časť adresy URL súboru sitemap do Konzoly Google Search Console
 • Testujte a odošlite
 • Opakujte pre Bing + Yandex

Yoast-XML-Sitemap-Setting

Váš súbor Sitemap

2. Vzhľad vyhľadávania

všeobecný
Yoast generálnych-Nastavenia

Oddeľovač titulov – pri použití premenných úryvkov ide o pomlčku (alebo iný špeciálny znak), ktorý sa zvyčajne nachádza medzi nadpisom stránky / príspevku a názvom stránky. Príklad: Názov stránky Názov siete.

Premenné úryvkov – šablóny používané iba pre SEO tituly / meta popisy, AK ich zabudnete napísať, na čo by ste nikdy nemali zabudnúť. Pokiaľ ich píšete ručne, nezáleží na tom. Mali by ste si dať čas na ich napísanie, aby zneli krajšie ako šablóna.

Vaše základné premenné

Prečo by ste ich nemali používať …

Názov tohto príspevku, ktorý čítate, je 160+ znakov (čo je výrazne nad hranicou 60 znakov pre tituly SEO). Keby som sa spoliehal na to, že som si vytvoril titul SEO pomocou premenných úryvkov, bolo by to dlhšie ako 60 znakov a orezali by sa, takže môj úryvok bude vyzerať hrozne. Namiesto toho som to napísal sám, takže to pekne znie: Ideálne nastavenie SEO pre WordPress SEO (2018, verzia 7.9).

Yoast-úryvkov-Premenné

Úvodná stránka – Domovská stránka sa zvyčajne zameriava na široké kľúčové slovo o vašom hlavnom produkte / službe (napr. Svadobný fotograf v Chicagu). Použite to na svojej domovskej stránke SEO názov + meta popis:

Domovská stránka-fragmentov

Typy obsahu
Yoast-Content-typy-Nastavenia

Zobraziť príspevky vo výsledkoch vyhľadávania – kontrolujte, či sú príspevky / stránky indexované vo vyhľadávačoch.

Dátum v ukážke úryvku – pridaním dátumov do svojich útržkov (konkrétne ich pridaním do článkov citlivých na čas) bude obsah vyzerať nový a môže výrazne zvýšiť mieru prekliknutia.

Dátum vydania

Okrem toho, aby ste to v službe Yoast povolili, musíte do hornej časti svojich príspevkov pridať aj „príspevok po zmene dátumu“ (nazývaný oddiel meta vstupných údajov). Pre mňa je to v Jednoduché úpravy Genesis nastavenie…

Vstup Meta

Takto to vyzerá na príspevku…

Dátum zmeny príspevku

Teraz, keď aktualizujete príspevok, dátum upraveného príspevku sa obnoví na aktuálny deň a aktualizuje sa vo výsledkoch vyhľadávania. Áno, môžete prejsť VŠETKÝMI príspevkami a urobiť z obsahu nový vzhľad. Ale nezneužívajte to, snažím sa to robiť iba vtedy, keď aktualizujem článok citlivý na čas.

Aktualizujte príspevok WordPress

Váš SEO Meta Box – toto je analýza SEO s odporúčaniami na optimalizáciu obsahu. Určite to chcete pre stránky, príspevky a stránky kategórií blogov, ak ich optimalizujete.

Media
Yoast-Media-nastavenia

taxonómie
Yoast-taxonómie-Nastavenia

Ktorý obsah by sa vo výsledkoch vyhľadávania nemal zobrazovať – vo výsledkoch vyhľadávania by sa zvyčajne nemali zobrazovať značky, kategórie portfólia, prezentácie, formát a iný nepoužiteľný obsah. Značky zvyčajne spôsobia duplikát obsahu v Siteliner. Ak máte pekné portfólio alebo ak sú vaše stránky s kategóriami blogov dobre navrhnuté s mnohými článkami v rámci tejto kategórie, vo všetkých prípadoch ho zahrňte do výsledkov vyhľadávania. Ak by ste na tejto stránke nestrávili viac ako 30 sekúnd, neindexujte ju.

archív
Yoast-Archives-Nastavenia

strúhanka
Yoast-strúhanka-Nastavenia

strúhanka – navigačný text, ktorý sa zobrazuje v hornej časti obsahu:

strúhanka

Pomáha používateľom a vyhľadávacím nástrojom naučiť sa váš obsah a štruktúru stránok. Na zabránenie neporiadku nepoužívam strúhanku, ale odporúčam im, ak vám nevadí ďalší text. na povoliť strúhanku, pridajte tento kód do editora → Index.php vložením do get_header ();

get_header (); ?>

<?php if (function_exists (‘yoast_breadcrumb’))) {
yoast_breadcrumb ( ‘

,);
} ?>

RSS
Yoast-RSS-Nastavenia

3. Vyhľadávacia konzola

Overte svoju totožnosť pomocou služby Google Search Console – toto vám ukáže chyby indexového prehľadávania (nefunkčné stránky na vašom webe), takže ich môžete presmerovať na správnu stránku na svojom webe. Môžete ich mať veľa, ak ste niekedy zmenili permalinky, odstránili stránky alebo migrovali svoje webové stránky. Predtým, ako budete pokračovať, musíte skontrolovať Search Console v časti „Všeobecné → Nástroje správcu webu“. Po overení prejdite sem a kliknite na položku Získať autorizačný kód Google. Zobrazí sa výzva na vykonanie krokov.

Yoast-search-console-autentizácie

Opravte chyby indexového prehľadávania pomocou presmerovaní – po overení služby Search Console jej dajte pár minút (alebo hodiny), aby mohla spoločnosť Google vyplniť vaše chyby indexového prehľadávania. Nakoniec sa zobrazia chyby (stránka sa nenašla, chyby servera, soft 404s …). Mali by ste vyriešiť VŠETKY tieto nastavením 301 presmerovaní, ktoré prichádzajú s Ste SEO Premium, alebo vyskúšajte zadarmo Rýchly doplnok pre presmerovanie na stránku alebo na príspevok

Yoast-search-console-prehliadania-errors

Nastavenie presmerovania – ak chcete nastaviť presmerovanie 301 pomocou doplnku Quick Page / Post Redirect, nainštalujte doplnok a prejdite na položku Quick Redirects → Quick Redirects (ľavá karta v programe WordPress). Zadajte adresu URL od svojho používateľa a potom zadajte správnu adresu URL (najrelevantnejšia stránka alebo príspevok na vašom webe)…

301 Príklad presmerovania

Ďalšie optimalizácie konzoly Google Search Console – Oprava chýb indexového prehľadávania je jedným z mnohých spôsobov optimalizácie vášho webu WordPress pomocou Konzoly Google Search Console. Dôrazne odporúčam prezerať svoje Výukový program Konzoly Google Search Console učiť sa o bohaté úryvky, medzinárodné zacielenie, problémy so zabezpečením, analytické prehľadávanie a ďalšie dôležité súčasti vášho SEO WordPress.

Google Search Console

4. Sociálne

Vyplnenie sociálnych nastavení služby Yoast pomáha spoločnosti Google získať informácie o vašich profiloch, ale hlavnou vecou je povolenie metaúdajov každej sociálnej siete. To vám umožní nahrať vlastnú grafiku na každú stránku / príspevok, vďaka čomu sa pri zdieľaní tejto stránky na sociálnych médiách vytvorí správne miniatúra obrázka. To je čo Facebook Open GraphTwitter karty, a Metaúdaje Google+ robí.

účty
Yoast-sociálno-nastavenia

Facebook
Yoast-facebook-Nastavenia

ID aplikácie Facebook – Ak ty vytvoril aplikáciu na Facebooku, nájsť svoje ID aplikácie a zadajte ho sem. Tu je výukový program ako vytvoriť aplikáciu na Facebooku a čo robí.

cvrlikání
Yoast-Twitter Nastavenie

pinterest
Pinterest-settings

Budete musieť vykonať niekoľko ďalších krokov overte svoje stránky pomocou Pinterestu.

Google+
* Nie ste si istí, prečo majú stále k dispozícii možnosti pre niečo, čo spoločnosť Google prerušila.

google-tab

Optimalizácia sociálnych médií – po povolení metaúdajov pre každú sociálnu sieť môžete odovzdať vlastné obrázky sociálnych médií do svojej SEO analýzy pomocou odkazu „zdieľať“ (pozri nižšie). Pri zdieľaní tejto stránky na sociálnych médiách sa tým nastaví správny formát miniatúry obrázka. Áno, to znamená, že pre každý príspevok budete musieť vytvoriť 2 samostatné grafiky.

 • Obrázok na Facebooku: 1 200 x 630 px
 • Twitter: 1024 x 512px

Nahrajte vlastnú grafiku na Facebook / Twitter …

Yoast-sociálne médiá optimalizácia

Urobí váš formát obsahu pekne …

facebook-share

Ovládanie reklamného textu na Facebooku pomocou – ak podporujete príspevky, Facebook vám nedovolí zmeniť reklamný text. Predtým, ako zdieľate svoj príspevok na Facebooku, dajte mu požadovaný názov pomocou poľa „Facebook Title“ (ktorý sa môže líšiť od názvu SEO + meta popisu). Ak váš titul na Facebooku nefunguje okamžite, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť na vašom webe. Zistil som, že aktualizácia nového názvu a obrázka Facebook môže niekedy trvať niekoľko dní.

Váš názov na Facebooku

5. Nástroje

Yoast-SEO-Tools

Hromadný editor – hromadne upravovať názvy a metaznačky SEO (bez toho, aby ste museli prechádzať jednotlivé stránky / príspevky). Uistite sa, že tieto pekne pripravené sa môžu výrazne zvýšiť miery prekliknutia tým, že vaše úryvky budú atraktívnejšie na kliknutie. Nezabudnite zahrnúť kľúčové slovo zamerané na tento príspevok na obidve miesta. SNIPPETY SÚ DOSTUPNE PREDPOKLADOM VAŠEHO SEO!

Yoast-Bulk-Editor

Editor súborov – upravovať súbory robots.txt a .htaccess.

Dovoz a vývozimportovať moje odporúčané nastavenia SEO alebo exportujte svoje vlastné nastavenia, ktoré chcete použiť na iné webové stránky, ktoré spravujete. Ak v súčasnosti používate iný doplnok SEO WordPress, pomocou karty Importovať z iných doplnkov SEO môžete migrovať údaje SEO na svoj.

import-tab

export-tab

Yoast-seo-plugin-migrácia

6. Premium

Ste SEO Premium je 89 dolárov za rok – vážne som si ho kúpil len preto, že píšem pre WordPress SEO návody na bývanie. Inak by som to asi nemal … nastavenie viacerých kľúčových slov zameraných na vyhľadávanie nie je užitočné, existuje veľa bezplatných doplnkov na presmerovanie a návrhy interných odkazov + informácie o obsahu mi vôbec nepomáhajú. Tu je vysvetlenie niektorých zvýraznených funkcií …

Yoast-SEO-Premium

Optimalizácia kľúčových slov (viacnásobné zameranie kľúčových slov) – existuje špecifická stratégia na optimalizáciu obsahu viacerých kľúčových slov (pozri nižšie). Sekundárne kľúčové slová sú často zahrnuté ako čiastočné zápasy čo znamená, že kontrolný zoznam SEO analýzy je prakticky zbytočný, pretože systém Yoast iba zisťuje presný zhody kľúčových slov. Pomáha vám sledovať sekundárne kľúčové slová na informačnom paneli, aby ste mohli tieto čiastočné zhody použiť, ale neočakávajte veľa zelených svetiel. Zacielenie na sekundárne kľúčové slová je viac o Vytvorenie pekného názvu SEO + meta popis zahrnúť jednotlivé slová z oboch fráz – namiesto jednoduchého uvedenia kľúčových slov, ktoré vyzerajú ako spam.

Ste viacnásobné zameranie kľúčových slov

Ukážka vašej stránky – ak odovzdávate vlastné obrázky v „možnosti zdieľania v sociálnych sieťach“, aby vaše obrázky správne formátovali Facebook a Twitter (krok 4), nepotrebujete to. Ak však chcete vidieť, ako to vyzerá priamo v službe Yoast, aby ste sa uistili, že vyzerá dobre, je to všetko.

Yoast-sociálno-náhľady

Návrhy odkazov
Yoast-interné Linking

Štatistiky obsahu
Podrobné informácie o obsahu

Správca presmerovania – pomocou tohto nástroja môžete opraviť chyby indexového prehľadávania (nefunkčné stránky) na karte Search Console v službe Yoast. Urobíte to pridaním starej adresy URL a novej adresy URL, aby ste každú z nich presmerovali na najvhodnejšiu stránku. Ak už máte presmerovania z Doplnok na presmerovanie alebo .htaccess, môžete ich importovať do služby Yoast. Zatiaľ čo bezplatný plugin ako Rýchle presmerovanie na stránku alebo príspevok robí to isté, manažér presmerovania Yoast automaticky nastaví presmerovanie, ak niekedy zmeníte permalink …

Yoast automatický-presmerovanie

Nastavenie presmerovania, choďte na kartu Vyhľadávacia konzola služby Yoast a vyhľadajte chyby indexového prehľadávania …

Yoast-Search-konzola prehliadania-Chyby

Teraz použite správcu presmerovania spoločnosti Yoast (alebo sekciu „Rýchle presmerovania“, ak používate doplnok Rýchle presmerovanie stránky / príspevok). Zlomenú adresu URL prilepte do poľa „Stará adresa URL“. Nová adresa URL by nemala byť vždy vašou domovskou stránkou – mala by byť najbližšou adresou URL vašej nefunkčnej stránky.

Yoast-presmerovanie

Prémiová podpora – Nikdy som ich podporu nevyužil, ale ty si to získal s Yoast Premium.

7. AMP

Zrýchlené stránky pre mobilné zariadenia (AMP) sú projektom spoločnosti Google, ktorý zrýchľuje načítanie mobilných stránok a do vašich útržkov mobilných telefónov pridáva znamienko AMP. Aj keď to znie dobre, mali by ste sa AMP zvyčajne vyhnúť. Pozrite sa na štúdiu spoločnosti Kinsta o tom, ako na to počet mobilných konverzií po pridaní AMP klesol o 59%. Po prečítaní tohto článku som sa rozhodol zakázať AMP na svojom vlastnom webe (a som rád, že som to urobil). Dizajn nie je skoro taký pekný a je to bolesť v zadku. Ušetrite si problémy – vyhnul by som sa.

amp-pages

Pokyny pre AMP

 • Nainštalujte Plugin AMP autor Automattic
 • Nainštalujte Lepidlo pre váš doplnok SEO AMP ak používate Yoast
 • Pridajte / amp / na akúkoľvek stránku na vašom webe, aby ste videli, ako to vyzerá a uistite sa, že to funguje
 • Prejdite do ponuky Nastavenia → AMP a zmeňte vzhľad a povoľte vlastné typy príspevkov
 • Počkajte, kým spoločnosť Google znova indexovo prehľadá vaše stránky a do výsledkov mobilného vyhľadávania neprihlásite AMP
 • Navštíviť Zrýchlené mobilné stránky v konzole Google Search Console, kde sa zobrazujú chyby

Bežným problémom sú odporúčané obrázky, ktoré sa objavujú v hornej časti príspevkov, aj keď ich možno nechcete. Je tu nejaký problém, ale nie je to dokonalé. Nemusíte mať žiadny odporúčaný obrázok, alebo môžete nastaviť predvolený odporúčaný obrázok v položke Yoast pod SEO → AMP → Dizajn → Predvolený obrázok. Toto sa zobrazí iba v prípade, že je nastavený NIE uvedený obrázok, ale ak je, tak sa toto zobrazí v hornej časti príspevku. Môžeš čítať Váš sprievodca AMP ale v podstate som to zhrnul.

Ak používate Cloudflare, povoľte zrýchlené mobilné spojenia a ukázať logo AMP …

Zrýchlené mobilné odkazy v cloude

8. Importujte moje nastavenia

Ak chcete použiť moje nastavenia, stiahnite súbor zip a nahrajte ho pod položku SEO → Nástroje → Importovať a exportovať → Importovať. Týmto sa konfigurujú nastavenia, neodstránia sa kľúčové slová pre zaostrenie ani meta údaje.

Stiahnite si moje nastavenia Yoast (Aktualizované 3. 9. 2015)

Čo musíte ešte urobiť:

 • Všeobecné → Nástroje správcu webu (overte svoje stránky pomocou služieb Google / Bing / Yandex)
 • Vyhľadať vzhľad → Všeobecné (skontrolujte, či máte duplicitné názvy stránok umiestnením kurzora myši na kartu prehľadávača na svojej domovskej stránke, a ak áno, ponechajte položky Vynútiť prepísanie ponechané ako povolené)
 • Vzhľad vyhľadávania → Všeobecné (vyplňte názov SEO vašej domovskej stránky + meta popis a uveďte, či ste osoba alebo spoločnosť)
 • Vzhľad vyhľadávania → Typy obsahu (vyberte obsah, ktorý sa má zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania, a pridajte dátumy zverejnenia k útržkom na časovo citlivých príspevkoch)
 • Vzhľad vyhľadávania → Taxonómie (vyberte, aký obsah chcete vo výsledkoch vyhľadávania)
 • Vyhľadajte vzhľad → Drobečková navigácia (pridajte názov svojej webovej stránky ako „Anchor Text For Homepage“ a pridajte navigačnú lištu podľa sprievodcu Yoast)
 • Search Console → Settings (overte svoju totožnosť pomocou služby Google Search Console, počkajte niekoľko dní, kým sa údaje naplnia, a potom opravte chyby indexového prehľadávania (navštívte sekciu). Pozri môj Výukový program Konzoly Google Search Console ďalšie tipy na optimalizáciu webových stránok pomocou služby Search Console)
 • Sociálne siete → Zadajte adresy URL svojich sociálnych profilov, nahrajte svoje logo na kartu Facebook, povoľte Facebook Insights a overte svoje stránky pomocou Pinterestu
 • Pridať stránky AMP (navštívte sekciu)

9. Zamerajte kľúčové slová

Prestaňte myslieť, že poznáte svoje kľúčové slová a urobte prieskum. Moja metóda funguje celkom dobre …

 • Nájdite kľúčové slová s dlhým chvostom (konkrétne) v automatické doplňovanie + Prieskumník kľúčových slov
 • Zapíšte si všetky relevantné frázy, aby ste mali podrobný zoznam kľúčových slov
 • Vyhnite sa kľúčovým slovám, v ktorých je silný obsah / webové stránky najlepším výsledkom
 • Zacielte na kľúčové slová, kde výsledky vyhľadávania obsahujú slabý alebo irelevantný obsah
 • Google každé kľúčové slovo pomocou MozBar naučiť sa odhadovanú konkurenciu každého
 • check OSE pre teba DA (oprávnenie domény), potom pomocou kľúča MozBar vyhľadajte svoje kľúčové slovo a skontrolujte najlepšie výsledky a zistite, aký je ich DA. Súťažte vo svojom vlastnom rozsahu DA a ak je vaša nízka, zacieľte na konkrétnejšie kľúčové slová, ktoré sú menej konkurencieschopné.
 • Mali by ste nechať kľúčové slová s vysokou príležitosťou, kde sa môžete dostať na strane 1

Automatické dopĺňanie Google
Ísť do google.com a začnite písať kľúčové slovo, aby Google vyplnil frázu (pamätajte, že hľadáte frázy s dlhým chvostom zvyčajne s viac ako 3 slovami pretože sú oveľa menej konkurencieschopné). Môžete tiež použiť znak podčiarknutia _ kdekoľvek vo fráze a Google vyplní prázdne miesto. Pre túto metódu budete musieť END na znak podčiarknutia.

mapu-Autocomplete-kľúčové slová

Ak chcete v rozbaľovacej ponuke zobraziť ešte viac kľúčových slov, použite množné číslo alebo iné poradie slov …

Autocomplete-kľúčové slová

Každá služba (a miesto) by mala byť zameraná samostatné stránky na vašom webe …

viac lokalizovaná-kľúčové slová

Pri konkurenčných témach blogových príspevkov vždy vyberte veľmi konkrétne kľúčové slovo (s dlhým chvostom)…

Kľúčové slová s dlhým chvostom

To isté môžete urobiť pre kľúčové slová s videom YouTube…

YouTube automatického dopĺňania-kľúčové slová

Ako som našiel svoje kľúčové slovo pre tento tutoriál (čo mi pomohlo optimalizovať môj obsah)…

Yoast-kľúčové slová pre výskum

Yoast-kľúčové slovo

Prieskumník kľúčových slov Moz (lepšie ako Plánovač kľúčových slov)
Použite, aby ste nezmeškali žiadne kľúčové slová z automatického dopĺňania Google Prieskumník kľúčových slov Moz ktorá je ako Plánovač kľúčových slov Google iba lepšia (a bezplatná). Začnite s voľnou frázou, spustite nástroj a potom v časti Kľúčové slová pre skupinu vyberte možnosť „Áno, s nízkou lexikálnou podobnosťou“. To vám bráni v tom, aby ste museli znova a znova prechádzať podobnými variáciami kľúčových slov.

Návrhy kľúčových slov pre Moz

HubShout WebGrader (kľúčové slová konkurenta)
Ak chcete zobraziť úplný zoznam kľúčových slov pre konkurenčné webové stránky, spustite ich HubShout WebGrader

Moje kľúčové slová

MozBar (konkurencia s kľúčovými slovami)
Teraz by ste mali mať podrobný zoznam kľúčových slov. Posledným krokom je inštalácia Rozšírenie Google Chrome pre MozBar a Google každé kľúčové slovo. Čím vyššie je PA (oprávnenie na stránku) a DA (oprávnenie na doménu), tým je kľúčové slovo konkurencieschopnejšie. Pokúste sa vybrať kľúčové slová v rámci svojho vlastného rozsahu DA / PA. Môžete ich zvýšiť vytvorením úžasného obsahu na získanie odkazov. Najlepšie kľúčové slová sú tie, ktoré ak Google, slabý (alebo irelevantný) obsah existuje v najlepších výsledkoch.

Konkurencia kľúčových slov Mozbaru

Je to trochu zastarané, ale tu je video, ktoré som urobil pri výbere kľúčových slov …

10. Optimalizácia obsahu

Prvým krokom k optimalizácii obsahu je výskum zamerania kľúčových slov – najskôr vykonajte krok 9. Potom môžete pre tieto kľúčové slová začať vytvárať obsah (alebo optimalizovať existujúci obsah).

Čo by ste mali povedať …

VAROVANIE: vloženie kľúčových slov do vášho obsahu / úryvkov spôsobí, že vyzerajú ako spam. Premýšľali ste o vytvorení názvu SEO + meta popisu na zvýšenie MP? Každý výsledok v službe Google bude používať toto kľúčové slovo – prečo by niekto klikol na váš odkaz? Áno, mali by ste použiť kľúčové slovo v nadpise stránky, v SEO názve a v meta popise … ale nevkladajte do nich kľúčové slová len preto, aby ste dostali zelené svetlo. Zabudnite na hustotu kľúčových slov a kľúčové slová v podkapitolách… začnite premýšľať o pridaní obsahu k dlhším príspevkom, videám, infografikám, úryvkom, obrázkom zo zdieľania v sociálnych sieťach a spevňovanie tenkého obsahu aby bolo lepšie (podrobnejšie) ako všetci ostatní.

Základné pravidlá vašej hry:
Zelená posadnutosť – ak kopírujete / vkladáte kľúčové slová so zameraním na celý obsah, aby ste boli spokojní, zastavte to hneď teraz. Tento článok, ktorý čítate, je dobre optimalizovaný (je to veľmi užitočné a usporiadané) a polovica mojich guľiek je červená. Zastavte sa posadnutia zelenými svetlami a začnite posadnúť svoj obsah. Pridajte na stránku infographic a video a sledujte, čo sa stane.

Môžete nastaviť iba jedno kľúčové slovo so zameraním – prémia za vaše povolenie umožňuje až 5, ale ak nemáte úspech s jedným kľúčovým slovom, potom to neskúšajte 2. Avšak nie je to také ťažké (uistite sa, že sekundárne kľúčové slovo je veľmi podobné vášmu kľúčovému slovu primárne) a posypeme čiastočné zápasy v celom obsahu. Vo všeobecnosti by každé jedinečné kľúčové slovo malo mať svoju vlastnú stránku s obsahom odrážajúcim túto frázu. Každá z vašich služieb bude mať svoju vlastnú stránku – niekedy aj viac stránok. Mám oddelené stránky pre služby WordPress SEO, WordPress SEO Consulting, WordPress SEO Audit atď.

Váš vyhľadávač vždy nerozpozná kľúčové slová – niekedy ich nezíska synonymá alebo čiastočné zhody. Ak je mojím kľúčovým kľúčovým slovom SEO konzultant a v obsahu používam SEO Consulting, nemusí byť toto kľúčové slovo započítané. Ale môžem predpokladať, že hustota kľúčových slov je vyššia, ako hovorí Yoast.

Nájdite rovnováhu medzi kľúčovými slovami a použitím pekného názvu stránky, názvu SEO a meta popisu – medzi písaním nadpisu, ktorý znie dobre, a napísaním nadpisu, existuje tenká hranica, ktorá obsahuje vaše kľúčové slovo. Nájdite správnu rovnováhu. Tvorba nadpisu, na ktorý ľudia skutočne kliknú, je obrovskou súčasťou optimalizácie obsahu.

Váš kanál zisťuje iba kľúčové slová v hlavnej časti obsahu a vo fragmente vyhľadávacieho nástroja – nie bočné panely, nie pätu, iba tieto dve oblasti. Je to tiež dobré, pretože vyhľadávacie nástroje analyzujú obsah v blokoch a vaše útržky tela / vyhľadávacieho nástroja sú dôležité oblasti.

Zamerajte kľúčové slovo pre domovskú stránku – vaša domovská stránka by sa zvyčajne mala zameriavať na vaše primárne kľúčové slovo. Ak máte domovskú stránku s widgetom, nebudete mať k dispozícii kontrolný zoznam SEO analýzy spoločnosti Yoast (keďže používate widgety). Ale to je v poriadku, stačí použiť rovnaké stratégie SEO na stránke ako ostatné stránky.

Ty zvyčajne robiť chcem zacieľovať na tieto stránky kľúčové slovo so zameraním …

 • Úvodná stránka
 • Stránky produktu / služby
 • Stránky o polohe
 • Príspevky do blogu (nepropagačné kľúčové slová)

Ty zvyčajne nie chcem zacieľovať na tieto stránky kľúčové slovo so zameraním …

 • Kontaktná stránka
 • Stránky tímov (pokiaľ ich mená nie sú vyhľadávané)
 • Ohlasy
 • Práca / portfólio
 • Hlavná stránka blogu

Teraz vytvorte stránku, nastavte kľúčové slovo so zameraním, napíšte nejaký obsah a pozrite si moje návrhy …

Yoast-SEO-Analysis

Zamerajte kľúčové slovo – pomocou služby Automatické dopĺňanie Google vyhľadajte frázy s dlhým chvostom (konkrétne), potom vyhľadajte kľúčové slovo Google a analyzujte výsledky vyhľadávania pomocou rozšírenia prehliadača Chrome pre MozBar. Vyhľadajte kľúčové slová so slabým obsahom v najlepších výsledkoch a vyhnite sa konkurencii s autoritovými webovými stránkami.

Nikdy nezacielujte na rovnaké kľúčové slovo na 2 stránkach – ak sa chystáte tráviť čas vytváraním 2 stránok zacielených na rovnaké kľúčové slovo, môžete tiež stráviť celý čas na jednej stránke a urobiť obsah úžasným. Radšej by som mal 1 úžasný obsah ako 2 priemerné články.

Názov stránky – sem zadajte svoje kľúčové slovo. Ak ide o blogový príspevok, nezabudnite na začiatok nadpisu napísať nadpis správy o nakopnutí, najlepšie s kľúčovým slovom zamerania. Príspevky majú zvyčajne dlhší, popisnejší názov, názvy stránok sú zvyčajne kratšie a len zoznam produktov / služieb.

URL – skráťte adresy URL tak, aby neobsahovali slová pre zastavenie (a zdôraznite kľúčové slovo, na ktoré sa zameriavate). V opačnom prípade bude adresa URL zábavná. Skrátil som baňu na / yoast-wordpress-seo-settings /

Názov SEO – toto sú modré odkazy vo výsledkoch vyhľadávania a sú prvou vecou, ​​ktorú ľudia uvidia. Mali by mať 50 až 60 znakov (dĺžka riadku by mala byť zelená). Ak ide o stránku, nepoužívajte iba „svadobného fotografa v Chicagu – Tom Dupuis“. Použite modifikátor na okorenenie vášho nadpisu, aby naň kliklo viac ľudí … „Ocenený svadobný fotograf v Chicagu – Tom Dupuis.“ Názvy SEO pre príspevky môžu byť podobné názvu, ale upravte ho tak, aby sa v týchto 50 – 60 znakoch pekne čítal.

Popis meta – 150 až 160 znakov charakter vášho obsahu, ktorý sa používa predovšetkým na zvýšenie MP a prinútiť ľudí kliknúť na váš odkaz, ale mal by obsahovať aj kľúčové slovo so zameraním.

Obrázok Alt Text – tu nevkladajte kľúčové slová, len opíšte obrázok! Pokiaľ píšete popisné názvy súborov pred odovzdaním, môžete použiť Automatický doplnok Image Alt Atributes automaticky používať názov súboru ako alternatívny text, nemusíte tak robiť manuálne.

Hustota kľúčových slov – Ak prehráte dôležitosť hustoty kľúčových slov, nie je to príliš dôležité. Použite ho v prvých pár vetách a potom na to zabudnite.

Kľúčové slovo v podnadpise (H2) – nemusíte tu používať kľúčové slovo – vyzerá to spam.

Interné / externé odkazy – na svojej stránke použite niekoľko odkazov. Google sa to páči a ak sa skutočne pripájate k užitočným zdrojom (nehovorím o Wikipédii), návštevníci to tiež nájdu. Interné odkazy sú dobré, pretože udržujú ľudí na vašom webe a predstavujú prirodzený spôsob vytvárania odkazov, na to však budete potrebovať veľké množstvo obsahu. Externé odkazy sú dobré, pretože majú radi citovanie zdrojov článku, ktorý sa spoločnosti Google páči. Obidve sú dobré.

Uverejniť dlhý obsah – krátky, mizerný obsah nie je hodnotený. Dlhý obsah, ktorý pokrýva túto tému rozsiahle (najmä obsah, ktorý obsahuje video alebo infographic), bude. Google meria „priemerný čas na stránke“, takže vaším primárnym cieľom je predĺžiť „čas zotrvania“ vášho návštevníka. Odporúča sa viac ako 300 slov, ale vyskúšajte 3 000 slov (alebo viac) a uvidíte oveľa lepšie výsledky.

Počet slov WordPress

Optimalizácia sociálnych médií Za predpokladu, že ste nakonfigurovali sociálna karta v nastaveniach SEO vášho Yoast môžete pomocou odkazu „zdieľať“ nahrať vlastnú grafiku, aby sa vaše formáty obrázkov obrázkov správne zobrazovali na Facebooku a Twitteri. Toto je malý faktor hodnotenia, ale tiež to zvýši vaše sociálne zdieľanie, ktoré je pre SEO vynikajúce. A áno, to znamená, že musíte vytvoriť 2 grafiky …

 • Obrázok na Facebooku: 1 200 x 630 px
 • Twitter: 1024 x 512px

Bohaté úryvky – vylepšujú vaše úryvky pomocou recenzií hviezd, videí a informácií o produktoch, udalostiach, receptoch a ďalších typy údajov. Toto nie je súčasť služby Yoast, ale samozrejme to pomáha vášmu SEO a miere prekliknutia. Túto prémiu používam Doplnok WP Rich Snippets (tu je môj preskúmanie z toho), ktorá má oveľa viac možností a vyzerá lepšie ako bezplatné doplnky, napríklad All In One Schema.org. Ak by ste chceli pridajte na svoj web WordPress bohaté úryvky, postupujte podľa tohto návodu.

bohatý-úryvky

Optimalizácia rýchlosti obrazu – Mám úplný návod na optimalizáciu obrázkov. Spustite stránku GTmetrix zobrazia sa všetky neoptimizované obrázky na stránke. Veľkosť veľkých obrázkov musí byť upravená tak, aby zodpovedali správnym rozmerom. Ak je obsah vášho tela 680 (w), mali by ste používať obrázky s veľkosťou 680 (w). Použite plugin ako Imagify pre bezstratovú kompresiu. Obrázky s chybou „zadať rozmery obrázka“ znamenajú, že v kóde HTML alebo CSS musíte zadať šírku a výšku:

”Why680 ”výška =” 380 ”/>

Optimalizácia obrazu v GTmetrix

Zacielenie na viac kľúčových slov – Dotkol som sa toho v Vaša sekcia SEO Premium, ale tu je príklad. Budete chcieť vytvoriť svoj názov / metaznačky SEO tak, aby obsahovali prvky oboch …

Primárne kľúčové slovo: SEO WordPress Themes Themes
Sekundárne kľúčové slovo: SEO-optimalizované WordPress Themes

Názov stránky / názov SEO: 25+ SEO-Friendly WordPress Témy pre každého
Meta Popis: Prejdite si viac ako 25+ motívov WordPress priateľských k SEO, ktoré majú mobilný responzívny a HTML5 dizajn, z ktorých všetky sú optimalizované SEO pomocou Genesis Framework.

Teraz do svojho obsahu posypte sekundárne kľúčové slovo (alebo jeho čiastočnú zhodu). Váš trvalý odkaz by mal zvyčajne obsahovať iba vaše primárne kľúčové slovo: / seo-friendly-wordpress-themes /. Ak chcete zacieľovať na sekundárne kľúčové slová, nemusíte si kupovať Yoast SEO Premium – na nájdenie sekundárneho kľúčového slova použite nástroje, ako je Automatické dopĺňanie Google, a potom ho posypte.

11. Anatómia dokonale optimalizovanej stránky

Požičal som si to od Backlink čo zdôrazňuje, prečo je optimalizácia obsahu viac ako „zelené svetlo“. Ide skôr o vytváranie prekliatého dobrého obsahu pomocou infografiky, videí a vytvorenia „dokonalého sprievodcu“ s obsahom (ako je tento príspevok). Prestaňte sa toľko báť zelených svetiel, vystúpte z trasy „text a fotografie“ a začať robiť niečo iné.

on-page-seo

Vytvoril som tiež verziu pre WordPress (trochu zastaranú, ale stále dobrú) …

WordPress-Content-optimalizácia

často kladené otázky

&# X1f6a6; Aké sú 3 hlavné kroky k Yoast?

Konfigurácia nastavení, skúmanie kľúčových slov zamerania a optimalizácia obsahu sú 3 hlavné kroky pri používaní doplnku SEO spoločnosti Yoast. Dôležité je aj nastavenie služby Google Search Console.

&# X1f6a6; Ako si môžem zvoliť zameranie kľúčových slov?

Automatické dopĺňanie Google je skvelým nástrojom na vyhľadávanie kľúčových slov, najmä pri použití metódy fill-in-the-blank z tohto sprievodcu. Rozšírenie MozBar a kľúčové slová všade, kde vám Chrome umožňuje zistiť konkurenciu každého kľúčového slova – ktorá je rozhodujúcou súčasťou výskumu kľúčových slov.

&# X1f6a6; Aké dôležité sú zelené svetlá?

Nie sú. 5 najdôležitejších miest na použitie kľúčového slova je názov stránky, trvalý odkaz, názov SEO, meta popis a niekoľkokrát v tele obsahu. Takmer všetky ostatné hodnotiace faktory nemajú nič spoločné s Yoastom, bez ohľadu na to, čo hovoria ostatní ľudia.

&# X1f6a6; Aké ďalšie faktory SEO na stránke existujú okrem zelených svetiel?

Časté úryvky často kladených otázok (ako tie, ktoré práve čítate), pridávanie obsahu HTML k dlhým príspevkom, optimalizácia rýchlosti stránok, starostlivé vytváranie titulov SEO + popisy metadát a hĺbkový obsah, to všetko sú hlavné faktory, ktoré môžu zlepšiť obe hodnotenia + miery prekliknutia.

&# X1f6a6; Ako som získal tieto emodži vo výsledkoch vyhľadávania?

Nazývajú sa úryvky s bohatými odpoveďami na často kladené otázky a mám na to návod. Jednoducho nainštalujete doplnok štruktúrovaného obsahu a na stránky / príspevky pridáte časté otázky (s emoji podľa vášho výberu).

Whaddaya premýšľajte?

Zasiahnite ma do komentárov, ak máte nejaké otázky :)

Pozri tiež:
Ako som získal 100% skóre v GTmetrix

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map