Jak si vybrat klíčová slova zaměřená na vás: Průvodce výzkumem klíčových slov a učením se konkurenci ve výsledcích vyhledávání Google

Pokud používáte Yoast, pravděpodobně jste obeznámeni s nastavením a zaměřit klíčové slovo takže můžete optimalizovat obsah pro zelená světla.


Neměly by se hádat. Nechcete vytvářet obsah pro klíčové slovo, které nikdy nezařazíte, nebo se musíte vrátit a změnit obsah. Potřebujeme vědět, co lidé hledají (výzkum klíčových slov) a zda je váš web schopen hodnotit (konkurence na klíčová slova). Malý výzkum vás může snadno dostat na stranu 1 a měl by být proveden před psaním obsahu… psaní o „jak se dostat z dluhu“ vs. „jak se dostat z dluhu na jeden příjem“ je jiné.

Napsal jsem definitivní Yoast tutoriál která vám ukáže, jak nakonfigurovat ideální nastavení, ověřit konzoli Google Search Console a opravit chyby procházení, optimalizovat obsah (je toho více než zelená kontrolka) a přidat zrychlené mobilní stránky (AMP). Až budete hotovi, nezapomeňte to zkontrolovat.

Na konci dne jsou klíčová slova pouze tématy. Pokud je téma hodně prohledáváno a již má ve výsledcích vyhledávání silný obsah, je pravděpodobně konkurenceschopné (zejména pokud má váš web nízkou autoritu bez mnoha zpětných odkazů). Pokud jsou dvě témata dostatečně odlišná, vytvořte pro každé stránku.

1. Nástroje pro výzkum klíčových slov

 • Odpovědět The Public – vizuální mapa klíčových slov rozdělená na otázky, předložky a srovnání. Klíčová slova jsou stažena z automatického doplňování Google. Čím zelenější je kruh, tím více vyhledává klíčové slovo.
 • Klíčová slova všude – Rozšíření Chrome, které zobrazuje měsíční objem, CPC a organickou konkurenci při vyhledávání klíčových slov na Googlu, Google Autocomplete, YouTube, Amazon, Moz a dalších oblíbených webech.
 • MozBar – Google pro každé klíčové slovo a podívejte se na DA každého výsledku (oprávnění domény) a PA (oprávnění stránky), což jsou hlavní ukazatele konkurenceschopnosti klíčového slova. Zkuste konkurovat webům, které mají podobné oprávnění k doméně.
 • Automatické doplňování Google – skvělé triky, jako je použití znaku podtržení _, aby Google vyplnil prázdné pole. Pokud hledáte Chicago _ Photographer, uvidíte svatbu, novorozence, fotografii a další typy fotografických služeb.
 • Prohlížeč klíčových slov Moz – podobné Plánovači klíčových slov Google (pouze lepší), protože je navrženo speciálně pro SEO, zatímco Plánovač klíčových slov je určen pro AdWords. Plánovač klíčových slov Moz vám ukáže konkurenci organických výsledků na základě odkazů na jednotlivé výsledky, oprávnění domény atd. Zatímco Plánovač klíčových slov používá hlavně CPC (cenu za kliknutí) na základě svých reklamních údajů.
 • HubShout WebGrader – zobrazit všechna klíčová slova, pro která (a konkurenti) hodláte. Zahrnuje další metriky, jako je autorita domény každého webu a # zpětných odkazů.
 • Trendy Google – zobrazuje historii objemu klíčových slov pro Google, YouTube a další média. Podívejte se na trendy pro konkrétní geografické oblasti a otázky, které lidé kladou.

1.1. Odpovědět The Public

Nejlepší nástroj pro výzkum klíčových slov je určitě Odpovědět The Public. Prohledejte klíčové slovo a vygeneruje mapu klíčových slov vyhledávaných v automatickém doplňování Google. Čím zelenější je kruh, tím více vyhledávání toto klíčové slovo má. Rozděluje také klíčová slova do konkrétních kategorií (otázky, předložky, srovnání). Pak je rozdělí ještě dále (níže je příklad „klíčových slov“ o otázce „Yoast“ a vidím vše, co, jak, kde, atd.).

Klíčová slova pro otázky (skvělý způsob, jak zajistit, aby váš obsah odpovídal na otázky lidí) …

Vaše klíčová slova - AnswerThePublic

Klíčová slova předložky …

Klíčová slova předložky - Odpověď veřejnosti

Porovnání klíčových slov…

Srovnání klíčových slov - Odpovědět veřejnosti

1.2. Klíčová slova všude

Klíčová slova všude umožňuje Googlu libovolné klíčové slovo (ve vyhledávačích Google, YouTube, Amazon, Etsy a dalších) a zároveň zobrazuje měsíční vyhledávání jednotlivých klíčových slov, cenu za proklik (CPC) a konkurenci. Zkombinujte to s MozBar (další nástroj, který zakrývám) a je to zabijácká kombinace.

Klíčová slova Všude Automatické doplňování

Soutěž o klíčová slova na YouTube

Amazon Klíčová slova

Etsy Klíčová slova

1.3. MozBar

MozBarovo rozšíření pro Chrome umožňuje Googlu libovolné klíčové slovo a zobrazit DA každého výsledku (autorita domény) a PA (oprávnění stránky). Vyšší čísla = vyšší konkurence a chcete se pokusit konkurovat webům, které mají podobné oprávnění k doméně – zkontrolujte své tady. Oprávnění domény můžete zvýšit získáním kvalitnějších odkazů (např. Vytvořením úžasného obsahu).

Konkurence klíčových slov Mozbar

Tipy pro MozBar

 • Naučte se používat svůj DA Propojit průzkumník a soutěžit o klíčová slova ve svém dosahu
 • Široké fráze mají obvykle vysokou DA + PA, fráze s dlouhým ocasem mají nízkou DA + PA
 • Vytvořte svůj DA získáním dalších odkazů na váš web (prostřednictvím úžasného obsahu)
 • Webové stránky (zejména nové) budou mít nízkou DA, takže cílí na velmi specifické fráze
 • PA můžete vytvořit vylepšením obsahu a nasměrováním interních odkazů na stránku

Kombinujte klíčová slova všude s MozBarem, abyste viděli hezký pohled na vaši konkurenci …

Soutěž o klíčové slovo

Vyhněte se klíčovým slovům, která ukazují silný obsah
Nejlepší příležitosti jsou, když Google vyhledáte klíčové slovo, slabý nebo irelevantní obsah v nejlepších výsledcích. Prohledejte pouze klíčové slovo Google a procházejte nejlepší výsledky, abyste zjistili, zda lidé téma dostatečně pokrývají. Pokud ne, znamená to, že je to skvělá příležitost, abyste se umístili vysoko.

Slabé výsledky vyhledávání

Vyhněte se konkurenci webům s autoritou

 • amazon.com
 • wikipedia.com
 • yelp.com
 • Credit.com
 • a tak dále…

1.4. Automatické doplňování Google

Jít do google.com a začněte psát klíčové slovo, aby Google dokončil frázi (pamatujte, že hledáte fráze s dlouhým ocasem obvykle se 3 a více slovy protože jsou mnohem méně konkurenceschopné). Můžete také použít znak podtržítka _ kdekoli ve frázi a Google vyplní mezeru. Pro tuto metodu budete muset END na znak podtržítka. Pokud se u všech klíčových slov nezobrazí celá rozbalovací nabídka, zkuste použít kartu Inkognito.

Google-Autocomplete-Fill-In-The-Blank-1

Zkuste použít různé varianty, například množné číslo

Google-Autocomplete-Plural-Keywords

Nebo různé řazení slov

Automatické řazení klíčových slov Google

Automatické doplňování funguje s většinou vyhledávačů včetně YouTube pro video SEO

Klíčová slova videa

Tipy pro automatické doplňování

 • Vyberte konkrétní (dlouhé ocasy) fráze, které jsou méně konkurenceschopné
 • Není třeba uvádět „nejlepší“ a jiná nepopisná přídavná jména
 • Synonyma lze cílit na stejnou stránku (jako sekundární klíčová slova)
 • Většina firem má více klíčových slov na službu (mám služby WordPress SEO, WordPress SEO Consulting, WordPress SEO Audit … všechny z nich jsou natolik odlišné, že mám samostatnou stránku pro každého a jsem zařadil do top 3 pro všechny … to práce)
 • Být konkrétnější může znamenat výběr Chicaga WordPress Návrhář (místo Chicaga Web Designer) nebo WordPress SEO Consultant (namísto SEO Consultant)… cílení na geografii nebo konkrétní typ „webového designu“ je jeden ze způsobů, jak získat konkrétnější

1.5. Prohlížeč klíčových slov Moz

Chcete-li se ujistit, že vám neuniknou klíčová slova, použijte Prohlížeč klíčových slov Moz. To je podobné Plánovač klíčových slov pouze je to zcela zdarma (nemusíte se registrovat do služby AdWords) a navíc můžete seskupovat související klíčová slova, abyste si procházeli stejná klíčová slova. Začněte širokým klíčovým slovem.

Prohlížeč klíčových slov Moz

Klikněte na návrhy klíčových slov -> zobrazit všechny návrhy.

Návrhy klíčových slov pro Moz

Tipy prohlížeče klíčových slov Moz

 • Seskupit klíčová slova s ​​nízkou lexikální podobností (použít filtr)
 • Začněte širokou frází a poté hledejte konkrétní fráze s dlouhým ocasem

Kolik vyhledávání má moje klíčová slova?

Krok 1: Zkontrolujte své oprávnění k doméně Prohlížeč Moz Link.
Oprávnění domény

Krok 2: Použijte tuto šikovnou graf Orbit Media.
Klávesová zkratka pro výzkum klíčových slov

Ale mohu cílit více?
Pokud plánujete vytváření silného obsahu (ideálně s více než 3 000 slov a spoustou grafiky / videí), můžete zacílit na klíčová slova s ​​více měsíčními vyhledáváními (můj tutoriál SEO WordPress SEO pomůže, protože obsahuje více než 100 tipů včetně 20 ohledně optimalizace obsahu). Použijte graf jako obecné vodítko.

1.6. HubShout WebGrader (klíčová slova konkurenta)

HubShout WebGrader vám ukáže:

 • Všechna klíčová slova, pro která (a konkurenti) patří
 • Odhadovaná hodnota provozu každého webu na základě CPC
 • Nejlépe hodnocený obsah, oprávnění k doméně, zpětné odkazy a odkazující domény

Zpráva HubShout WebGrader

Podívejte se na úplný seznam klíčových slov, která vy (a konkurenti hodnotí)…

Moje klíčová slova

1.7. Trendy Google

Trendy Google řekne vám, zda klíčové slovo roste nebo klesá. Filtry také vyhledávají místní klíčová slova a klíčová slova YouTube. To je zvláště užitečné při hledání jaká roční období jsou nejrušnější, zda váš trh upadá a kde lidé hledají tato klíčová slova.

Ramen je na vzestupu!

Klíčová slova Google Trends

Lepší publikování tohoto tutoriálu YouTube o dárkovém balení do prosince :)

Klíčová slova YouTube - Trendy Google

1.8. Prohledat Analytics

Prohledat Analytics vystupovat v Google Search Console (které můžete ověřit pomocí Yoast), řekne vám klíčová slova, pozici v žebříčku, CTR (míra prokliku), nejlépe hodnocené stránky a země + zařízení návštěvníků. Sotva používám Google Analytics pro SEO – používám Search Analytics.

Skvělý trik: najděte dotazy (klíčová slova), kde se již na prvních 5 místech na Googlu řadíte, poté tyto stránky vylepšte, abyste se dostali na první 1-3, kde je veškerá návštěvnost.

Vyhledávací konzole Google Search Console

1.9. Vyhněte se Plánovači klíčových slov Google

Plánovač klíčových slov Google je navržen speciálně pro AdWords – nepoužívejte jej pro SEO! Soutěž není o ekologické výsledky. Automatické doplňování Google nebo nástroje pro klíčová slova, která stahují klíčová slova z automatického doplňování (například Odpovědět veřejnosti), jsou lepší při kategorizaci klíčových slov a zobrazování ekologická konkurence. A co se týče záznamu, žádný nástroj pro návrh klíčových slov neumožňuje lépe odhadnout konkurenci klíčového slova než Googling klíčového slova sám a analyzovat nejlepší výsledky, aby zjistil, jaký obsah již existuje – takže víte, proti komu / proti kterému jste.

Plánovač klíčových slov Google

2. Typy klíčových slov

Následující oddíly rozdělují klíčová slova na konkrétní typy.

2.1. Long-Tail Klíčová slova

Klíčová slova s ​​dlouhým ocasem se snáze hodnotí a obvykle mají ve fráze 3 až 7 + slov. Přitahují také cílenějšího návštěvníka. Můžete dokonce zacílit na Chicago WordPress Design místo na Chicago Web Design, protože se jedná o konkrétnější typ webového designu. Jak jste viděli v grafu Orbit Media in oddíl 1.5, weby s nízkým oprávněním k doméně (DA) by se téměř vždy měly zaměřovat na delší koncová klíčová slova. Při vytváření DA můžete začít cílit na širší klíčová slova.

Long-Tail Klíčová slova

Příklady, kdy získat konkrétnější

 • Chicago Painter je konkurenceschopný, Chicago Interior Painter je lepší
 • Chicago Real Estate je konkurenceschopné, Chicago Commercial Real Estate je lepší
 • Chicago Computer Repair je konkurenceschopné, Chicago Macbook Pro Repair je lepší
 • Váš SEO Plugin je konkurenceschopný, Nastavení SEO Plugin je lepší
 • SEO konzultant je konkurenceschopný, WordPress SEO konzultant je lepší
 • Recenze SiteGround je konkurenceschopná, SiteGround Recenze WordPress Hosting Review je lepší

2.2. Klíčová slova pro datum

Dosáhněte ještě většího provozu pomocí cílení na klíčová slova data (hlavně pro časově citlivý obsah)…

Klíčová slova citlivá na čas

Při optimalizaci obsahu byste měli do názvu stránky, názvu SEO a popisu metadat uvést datum (rok). To samozřejmě vyžaduje, abych tutorial udržoval aktuální, ale to už v průběhu roku 2017 vyvolalo trochu většího provozu, protože jsem zahrnut jako doporučený úryvek..

Data v SEO titulech

2.3. Místní klíčová slova (malé město vs. velké město vs. národní)

Čím větší oblast, tím konkrétnější budou vaše klíčová slova a čím více budete mít. Menší města budou mít široká klíčová slova, zatímco větší města budou mít konkrétnější fráze …

Místní klíčová slova

Pokud nezacílíte na malé město a nemáte 1 primární klíčové slovo, například „Právník rozvodového lesa v Lake Forest“, pravděpodobně máte další klíčová slova, na která můžete cílit (najít je pomocí nástrojů pro návrh klíčových slov).

Malá města mají malý počet širokých klíčových slov…

Klíčová slova pro malé město

Velká města mají obvykle více konkrétních klíčových slov…

Velké město Klíčová slova

Národní klíčová slova jsou ještě konkrétnější a je jich více…

Národní klíčová slova

Nezapomeňte pomocí Trendů Google zobrazit místní klíčová slova a jejich popularitu …

Místní klíčová slova - Trendy Google

Více míst – v každém umístění by měla být vlastní stránka (někdy i více stránek) v závislosti na tom, zda se v každé oblasti prohledává více klíčových slov. Každé místo by také mělo mít vlastní citace (online adresáře jako Moje firma na Googlu, Stránka na Facebooku, Yelp, Bing Places …), což je přesně to, co moje WordPress místní SEO průvodce vás provede.

3.4. Klíčová slova blogového příspěvku

Klíčová slova po zaměření

Návštěvnost vašeho blogu je v pořádku a dandy, ale jak se k tomu dostanete klienti?

Zde je to, co jsem udělal …

nabízím Optimalizace rychlosti WordPress jako součást mého SEO služby. Chtěl jsem více z těchto projektů, tak jsem se naučil co frází lidem Google, když mají pomalý web WordPress. Podíval jsem se na Google Autocomplete pro „pomalé WordPress…“ a viděl jsem nějaké výsledky. Pak jsem se opravdu postavil na pozici mého vyhledávače, když jsem Googled „proč je wordpress“ a viděl jsem, jak to dokončilo frázi „proč je wordpress tak pomalý“ s tím klíčovým slovem nahoře. V automatickém doplňování je pod ním spousta variací, což naznačuje, že klíčové slovo má velké množství vyhledávání. Je to také v mé konkurenci, pokud Google vyhledáte klíčové slovo pomocí MozBaru. Máme vítěze!

A tak se zrodil můj blogový příspěvek: Proč je WordPress pomalý (a 7 způsobů, jak jej opravit)

Lidé si přečetli mého průvodce, uvědomili si, že nemají technické dovednosti, aby dělali všechno, a někteří se ptají. Naprosto náhodné, že se to stalo, když jsem psal tento příspěvek (vážně, jeden z nich jsem nedostal týdny), ale doslova jsem dostal tento komentář před 3 hodinami:

Poptávka

Aktualizace (2018): Tento průvodce je nyní jedním z nejpopulárnějších výukových programů na mém webu!

2.5. Více klíčových slov (synonyma)

Jediné, co musíte udělat, je prozkoumat synonymum vašeho primárního klíčového slova a poté je začlenit do názvu vaší stránky, názvu SEO a meta popisu. To je podle FAR nejdůležitější část, ale můžete také posypat sekundární klíčové slovo 1-2krát do svého obsahu. Nemusíte zahrnovat obě slova jako úplná klíčová slova (přesné shody), jinak bude váš nadpis vypadat jako spam. Vytvoření nadpisu, který zní pěkně A zahrnuje částečné zápasy, je cestou.

Zde je příklad:

Krok 1: Prozkoumejte své primární klíčové slovo…

Sekundární klíčová slova

Krok 2: Prozkoumejte své sekundární klíčové slovo…

Klíčové slovo sekundárního zaměření
Krok 3: Napište nadpis, který obsahuje oba a stále zní pěkně …

Titulek

Krok 4: Pořadí pro obě klíčová slova…

focus-keyword-1

focus-keyword-2

Stejnou strategii můžete použít v popisu metadat (a střídmě) v těle obsahu.

3. Optimalizace obsahu

Nyní, když máte klíčová slova zaměřená na Yoast, můžete začít optimalizovat obsah! Zahrnutí vašeho klíčového slova do „všech správných míst“ je jen jeho malá část, měli byste si opravdu přečíst sekci optimalizace obsahu mého průvodce WordPress SEO. Slibuji, že se toho hodně naučíš.

Nezapomeňte: Cílte pouze na 1 klíčové slovo na stránku (pokud není synonyma)

Na stejnou stránku lze zacílit pouze synonyma. Důvodem je, že Google chce zobrazit nejrelevantnější výsledky, takže klíčová slova, která znamenají 2 různé věci, by měla mít svou vlastní stránku.

Jednotná klíčová slova

Často kladené otázky

&# x1f6a6; Jak najdete klíčová slova s ​​dobrým zaměřením?

Nejlepší klíčová slova mají rovnováhu mezi měsíčními vyhledáváními, nízkou konkurencí a vysokou ziskovostí. Obvykle si můžete vybrat pouze dva. Pokud například vysoce výnosné klíčové slovo nemá mnoho vyhledávání, ale má nízkou konkurenci, jděte na něj.

&# x1f6a6; Jak zjistím, jak konkurenceschopné je klíčové slovo?

Prohledejte klíčové slovo Google a podívejte se na nejlepší výsledky. Dělají dobrou práci na pokrytí tématu? Je to z webu autority? Mají vysoké oprávnění k doméně a stránce (můžete to zkontrolovat v MozBarově rozšíření Chrome)? Pokud ano, může být toto klíčové slovo příliš konkurenceschopné.

&# x1f6a6; Jaké jsou nejlepší nástroje pro výzkum klíčových slov?

Mými nejvýznamnějšími 4 nástroji pro výzkum klíčových slov jsou Google Autocomplete, rozšíření MozBar Chrome (pro kontrolu konkurence pomocí domény a stránky výsledků každého z výsledků vyhledávání), HubShout WebGrader (pro nalezení klíčových slov konkurenta) a Klíčová slova všude, kde se dozvíte měsíční vyhledávání klíčových slov a odhadovanou konkurenci.

&# x1f6a6; Jak zjistím, kolik vyhledávání má klíčové slovo?

Klíčová slova Všude a Ahrefové vám říkají, kolik měsíčních vyhledávání má klíčové slovo.

&# x1f6a6; Měl bych zacílit na široká nebo konkrétní (dlouhá) klíčová slova?

Doporučil jsem zacílit na konkrétní klíčová slova s ​​dlouhým ocasem 95% času. Jsou mnohem méně konkurenceschopné a přinášejí na vaše stránky cílenější návštěvníky. Nové webové stránky nebo ty, které mají problémy se SEO, by měly vždy začínat cílenými na konkrétní klíčová slova s ​​dlouhým koncem.

&# x1f6a6; Jak zacílím na více klíčových slov (synonyma)?

Najděte 2 podobná klíčová slova. Mohou to být synonyma nebo dokonce klíčová slova data, která zahrnují aktuální rok, je-li to téma citlivé na čas. V názvu stránky použijte primární klíčové slovo, adresu URL, název SEO, meta popis a několikrát v obsahu. Sekundární klíčové slovo by mělo být v těchto oblastech posypáno jako částečná shoda – nemusí to být přesná shoda!

&# x1f6a6; A co Plánovač klíčových slov Google?

Nepoužívejte Plánovač klíčových slov Google k výzkumu klíčových slov SEO. Je navržen speciálně pro AdWords a konkurence se projevuje také v Adwords, nikoli v organických výsledcích vyhledávání.

Pokud vám tento příspěvek připadá užitečný, prosím podělte se o to – ocenil bych to. A pokud máte nějaké dotazy týkající se klíčových slov Yoast focus nebo Yoast obecně, napište mi do komentářů řádek.

Na zdraví,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map