Přestaňte posedávat zelenými světly ve vaší SEO analýze

03.06.2020
Yoast 'Přestaňte posedávat zelenými světly ve vaší SEO analýze
0 14 мин.

Optimalizace obsahu neznamená získání zelená světla v Yoast – a myslím, že je čas, aby někdo nahodil bombu Vaše SEO analýza když vám řekne, abyste použili své klíčové slovo pro zaměření.


Problém je, SEO analýza společnosti Yoast detekuje pouze přesné shody vašeho klíčového slova zaměření v vizuální a HTML editor (nikoli tvůrci stránek). Nezjistí množné číslo, synonyma ani částečné shody vašeho klíčového slova. Takže když píšete pěkný název stránky a úryvek (název SEO + popis metadat), lidé skutečně kliknou na výsledky vyhledávání, nepoužívejte klíčové slovo s přesným zaměřením k získání zelených světel ve vaší SEO analýze. Zvažte také míru prokliku (CTR).

Řešením je, najít rovnováhu mezi použitím klíčového slova pro zaměření A aby váš obsah + úryvky byly dobře čitelné. Pokud je moje klíčové slovo focus „Yoast Focus Keywords“, můj titul SEO by mohl být: Jak vybrat klíčová slova Focus in Yoast (můžete skutečně hodnotit). Nejedná se o přesnou shodu a klíčové slovo na začátku názvu SEO nepoužívám tak, jak chce Yoast, takže v jeho analýze SEO budou 2 kulky červené. Je to ale hezký nadpis a za toto klíčové slovo jsem na 5. místě (Yoast má 4 nejlepší výsledky). Takže je naprosto v pořádku nezahrnout přesné zápasy a získat červená světla v Yoastu.

 1. Co by měla SEO analýza společnosti Yoast říci
 2. Optimalizovaný příspěvek (příklad)
 3. Psaní titulků pro stránky vs. příspěvky
 4. Hustota klíčových slov sotva záleží
 5. Kdy zkrátit adresy URL (a odebrat slova Stop)
 6. Text Alt Text by měl jen popsat obrázek
 7. Váš účet neanalyzuje tvůrce obsahu
 8. Kdy použít přesné shody klíčových slov (příklady)
 9. Chcete-li přepsat úryvky, použijte hromadný editor Yoast
 10. Nezaměřujte stejné klíčové slovo na více stránkách
 11. Většina lidí si nevybere klíčová slova se správným zaměřením

1. Co by měla SEO analýza vaší společnosti říci

VAROVÁNÍ: Vložení klíčového slova fokusu do těla / úryvků obsahu může způsobit, že vypadají jako spam! Přemýšleli jste o psaní pěkného SEO titulu, abyste místo toho zvýšili CTR? Každý výsledek v Google bude používat klíčové slovo – proč by někdo klikl na váš odkaz? Ano, měli byste použít klíčové slovo v nadpisu stránky, názvu SEO a popisu metadat … ale nemusíte použít přesnou shodu, jen aby se vaše světla rozsvítila zeleně. Stačí posypat jednotlivá slova v celém textu! Klíčová slova a pěkný nadpis… najděte rovnováhu. Zapomeňte na hustotu klíčových slov a použití vašeho klíčového slova v H2 … všichni víme, že tyto sotva záleží na SEO na stránce. Uveďte to v prvních několika větách a vraťte se k vytváření úžasného obsahu (to je lepší, než kdokoli z nejlepších výsledků pro vaše klíčové slovo). Ps. Pokud používáte tvůrce stránek, váš obsah ve vašem obsahu nic nezjistí, protože analyzuje pouze obsah v editoru Visual / HTML. Nenuťte se, abyste dostali zelená světla.

Nyní přejděte do hromadného editoru Yoast (SEO > Nástroje > Hromadný editor) a přepište své SEO tituly + popisy metadat, aby na ně lidé skutečně chtěli kliknout!

Význam vašich zelených světel

2. Optimalizovaný příspěvek (příklad)

Zde je příspěvek, kde hodnotím číslo 1 pro tato klíčová slova: vaše nastavení, vaše nastavení 2018, vaše nastavení wordpress seo, nejlepší nastavení, mimo jiné klíčová slova o konfiguraci Yoast.

Yoast-SEO-analýza

Jak jsem vybral své klíčové slovo pro zaměření …

Výzkum klíčových slov

Vaše klíčové slovo

3. Psaní titulků pro stránky vs. příspěvky

Názvy příspěvků jsou obvykle mnohem delší než názvy stránek… to je jediný hlavní rozdíl v tom, jak optimalizuji stránky vs. příspěvky. Moje stránka na WordPress SEO Consulting má jednoduchý název stránky „WordPress SEO Consulting“. Ale název mého příspěvku pro tento tutoriál, který čtete, je … mnohem delší.

Název stránky

Post-tituly

4. Hustota klíčových slov s hustotou klíčových slov

Google dává menší a menší význam pro hustotu klíčových slov a větší váhu na kvalitním obsahu. Ano, stále byste měli několikrát zmínit své klíčové slovo pro zaměření (nebo jeho částečnou shodu) v obsahu, a co je nejdůležitější, jednou za několik vět. Ale projít všechny své stránky / příspěvky a vložit své klíčové slovo pro zaměření … není to dobrá investice času. Je lepší vylepšit obsah. Moje hustota klíčových slov% v Yoastu je obvykle červená, kdekoli od 0-1%, zejména proto, že vždy nepoužívám přesné shody, což je jediná věc, kterou Yoast zjistí.

Hustota klíčových slov-Hustota

5. Kdy zkrátit adresy URL (a odebrat slova Stop)

SEO analýza společnosti Yoast vás vyzve, abyste odstranili zastavovací slova (běžná slova, která většina vyhledávačů přeskočí), jako například,, a, atd. Někdy byste měli zkrátit adresy URL tak, aby obsahovaly pouze vaše klíčové slovo pro zaměření. WordPress automaticky použije název stránky / příspěvku pro vaši adresu URL, takže adresa URL tohoto příspěvku, který právě čtete, by byla VELMI DLOUHÁ. Abych zdůraznil moje klíčová slova, zkrátil jsem je na https://onlinemediamasters.com/yoast-green-lights-in-seo-analysis/

Yoast-Stop-Words

Někdy však není vhodné odstranit slova zastavení, protože to způsobí, že adresy URL jsou matoucí, o čem téma vlastně je. Zde jsou příklady, kdy byste neměli odstraňovat slova zastavení:

Stop-slova-SEO

Vidíte, jak to nedává smysl? Ano, měli byste zkrátit adresy URL a zahrnout klíčové slovo pro zaměření. Pokud však slova zastaví, bude to číst vtipně jako v příkladech výše, neodstraňujte je.

6. Text Alt Text by měl jen popsat obrázek

Pokud máte obrázek, který popisuje vaše klíčové slovo pro zaměření, použijte jej jako alternativní text. Neexistuje však absolutně žádný důvod k lovu obrázků a ke změně jejich alt textu, aby se v Yoastu objevilo další zelené světlo. Dokud nahráváte obrázky s názvem souboru, který obrázek skutečně popisuje, a používáte název souboru jako alt text, budete FINE (a pravděpodobně budete mít nějaké pěkné částečné shody vašeho klíčového slova)! Tento tutoriál obsahuje obrázky pro vaši SEO analýzu, zaostřovací klíčová slova, hromadný editor … takže je pojmenovávám stejně. Nech to být jednoduché.

Yoast-Focus-Keyword-In-Alt-Text

7. Váš účet neanalyzuje tvůrce obsahu

Pokud používáte tvůrce stránek, analýza SEO vaší firmy zde nic nedetekuje, takže budete muset provést SEO na stránce ručně. Udělejte to, jak byste chtěli u jakéhokoli obsahu, jen nebudete vědět, kdy vaše světla v Yoastu zezelená. Analýza SEO neanalyzuje obsah mimo textový editor WordPress / HTML to platí také pro domovské stránky s widgetem.

8. Kdy použít přesné shody klíčových slov (příklady)

Klíčové slovo s přesným zaměřením byste měli použít pouze tehdy, pokud to zní přírodní (žádná injektážní klíčová slova nevyžádaná do spamu, žádná injektáž do SEO titulů + popisy metadat za cenu nižších CTR). Ale pokud stále můžete psát pěkný nadpis s vaším přesným klíčovým slovem, jděte do toho a udělejte to.

Tituly SEO, kde používám přesnou shodu:

 • YouTube Video SEO (Definitivní průvodce pořadím videí v roce 2018)
 • Jak přidat bohaté úryvky do WordPress V roce 2018 (2 možnosti pluginů)
 • Ideál Nastavení rakety WP (2018) S cloudflare + MaxCDN
 • WordPress Místní SEO (Vyšší hodnocení v Mapách Google / Místní výsledky)
 • Služby optimalizace rychlosti WordPress Pro rychlejší webové stránky

9. K přepsání úryvků použijte editor hromadných zpráv

Pokud chcete přepsat své SEO tituly + meta popisy tak, aby zněly pěkně (a já bych to rozhodně doporučil), Yoastův hromadný editor vám to umožní bez procházení jednotlivými stránkami / příspěvky (je to pod SEO) > Nástroje > Hromadný editor). Hromadný editor vám neříká klíčové slovo pro zaměření každé stránky a neměří délku SEO titulů + meta popisy. Tituly SEO by měly mít 50–60 znaků, meta popisy by měly být 150–160 (avšak v roce 2018, Google v mnoha výsledcích prodloužil délku popisu metadat a Moz nyní doporučuje 300 znaků).

Yoast-Bulk-Editor

10. Nezaměřujte stejné klíčové slovo na více stránkách

Je to kontraproduktivní. Je lepší trávit čas zlepšováním obsahu na jedné jediné stránce, než vytvářet spoustu stránek s průměrným obsahem zacíleným na stejné klíčové slovo pro zaměření.

Duplicitní klíčová slova

11. Většina lidí si nevybere klíčová slova se správným zaměřením

Největším problémem, který vidím u lidí, kteří používají Yoast, je výběr širokých, konkurenčních klíčových slov, která nikdy nebudou hodnotit. Pokud u mnoha klíčových slov neřadíte v horní části stránky 1, začněte v Automatické doplňování Google vybírat konkrétnější (dlouhé) fráze. A pokud stále neřadíte, získejte ještě konkrétnější. Obvykle pouze weby s oprávněním s vysokou doménou (můžete to zkontrolovat na adrese OSE) lze hodnotit podle širokých, konkurenčních klíčových slov. Do té doby, vždy jít dlouhý ocas.

Long-Tail Klíčová slova

Vždy vyhledávejte své klíčové slovo Google a analyzujte výsledky vyhledávání. Vyhněte se konkurenci se silným obsahem (který rozsáhle pokrývá toto téma) a autoritovými weby, jako je Credit.com, amazon.com atd. Pokud můžete vytvořit lepší obsah než nejlepší výsledky, máte šanci.

Soutěž o klíčové slovo

Použití MozBar Googlu vaše klíčové slovo a podívejte se na PA každého výsledku (oprávnění stránky) a DA (oprávnění domény). Zkuste konkurovat pouze webům ve vašem rozsahu oprávnění domény.

Konkurence klíčových slov Mozbar

Prohlížeč klíčových slov Moz je také skvělé místo k nalezení klíčových slov (je to mnohem lepší než Plánovač klíčových slov Google). Jakmile zúžíte seznam klíčových slov s dlouhým ocasem a analyzujete výsledky vyhledávání, abyste se vyhnuli silnému obsahu a autoritovým webům, budete mít pěkný seznam klíčových slov.

Závěr: Vaše SEO analýza není dokonalá (protože…)

 • Yoast nebere v úvahu dobré titulky / CTR
 • Zjistí pouze přesné shody klíčových slov, žádné dílčí shody
 • Vyzývají vás ke zvýšení hustoty klíčových slov, na čem ječmen záleží
 • Vyzvou vás k odstranění stop slov, což může učinit adresy URL zábavnými
 • Vyzývají vás k použití přesného klíčového slova v H2 (způsobuje spamové podnadpisy)
 • Vyzvou vás k použití přesného klíčového slova v textu alt obrázku (i když to nepopisuje obrázek)

To vše je situační na stránce / příspěvku, ať už ve skutečnosti máte obrázek, který popisuje vaše klíčové slovo pro zaměření, a zda můžete psát nadpisy / úryvky, které obsahují vaše klíčové slovo, a přesto zní dobře. Yoast je stále skvělý SEO plugin, ale myslím, že musí zahrnout mé varování, aby se zabránilo lidem v injekci klíčového slova zaměřeného na cenu spamového obsahu.

Souhlasíš?

Na zdraví,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector