Prestaňte posadať zelenými svetlami vo vašej SEO analýze

Optimalizácia obsahu neznamená získanie zelené svetlá v Yoast – a myslím, že je čas, aby niekto hodil bombu Vaša SEO analýza keď vám povie, aby ste použili kľúčové slovo so zameraním.


Problém je, Analýza SEO firmy Yoast zisťuje iba presné zhody vášho kľúčového slova zameraného na zacielenie vizuálny a HTML editor (nie tvorcovia stránok). Nezistí množné číslo, synonymá alebo čiastočné zhody kľúčového slova. Takže keď píšete pekný názov stránky a úryvok (názov SEO + popis metadat), ľudia skutočne kliknú na výsledky vyhľadávania, nepoužívajte kľúčové slovo s presným zameraním na získanie zelených svetiel vo vašej SEO analýze. Zvážte aj mieru prekliknutia (MP).

Riešením je, aby ste našli rovnováhu medzi použitím kľúčového slova zameraného A A aby ste si pekne prečítali obsah a úryvky. Ak je moje kľúčové slovo zamerané na kľúčové slová „Kľúčové slová pre vaše zameranie“, mohol by byť môj titul SEO: Ako vybrať kľúčové slová pre kľúčové slová pre váš cieľ (môžete skutočne hodnotiť). Nejde o presnú zhodu a kľúčové slovo na začiatku názvu SEO nepoužívam, ako chce Yoast, takže 2 guľky budú v analýze SEO Yoastu červené. Je to však pekný nadpis a hodnotím pre toto kľúčové slovo číslo 5 (Yoast má najlepšie 4 výsledky). Je teda úplne v poriadku, ak do hry nezahrnujete presné zápasy a nezískate červené svetlá.

 1. Čo by mala SEO analýza spoločnosti Yoast povedať
 2. Optimalizovaný príspevok (príklad)
 3. Nadpisy na písanie pre stránky verzus príspevky
 4. Hustota kľúčových slov sotva záleží
 5. Kedy skrátiť adresy URL (a odstrániť stopové slová)
 6. Text Alt Text by mal len opísať obrázok
 7. Váš účet neanalyzuje tvorcov obsahu
 8. Kedy použiť presné zhody kľúčových slov (príklady)
 9. Na prepísanie vašich útržkov použite editor hromadných zásob
 10. Nezacielujte rovnaké kľúčové slovo na viacerých stránkach
 11. Väčšina ľudí si nevyberá správne kľúčové slová so zameraním na správne zameranie

1. Čo by mala SEO analýza spoločnosti Yoast povedať?

VAROVANIE: vloženie kľúčového slova zameraného do tela / útržkov obsahu môže spôsobiť, že vyzerajú ako spam. Už ste premýšľali o tom, ako napísať pekný titul SEO, ktorý namiesto toho zvýši vašu MP? Každý výsledok v službe Google bude používať kľúčové slovo – prečo by niekto klikol na váš odkaz? Áno, kľúčové slovo by ste mali použiť v nadpise stránky, názve SEO a meta popise … ale nemusíte používať presnú zhodu iba na to, aby sa vaše svetlá stali zelenými. Stačí posypať jednotlivé slová v celom texte! Kľúčové slová a pekný nadpis… nájdite rovnováhu. Zabudnite na hustotu kľúčových slov a použitie vášho kľúčového slova v H2 … všetci vieme, že sotva záleží na SEO na stránke. Uveďte to v prvých pár vetách a vráťte sa k vytváraniu úžasného obsahu (to je lepšie ako ktokoľvek z najlepších výsledkov pre vaše kľúčové slovo). Ps. Ak používate nástroj na tvorbu stránok, váš obsah vo vašom obsahu nič nezistí, pretože analyzuje iba obsah v editore Visual / HTML. Nenúťte sa dostať zelené svetlo.

Teraz prejdite do hromadného editora Yoast (SEO > náradie > Hromadný editor) a prepíšte svoje SEO tituly + meta popisy, aby na ne ľudia skutočne chceli kliknúť!

Dôležitosť vašich zelených svetiel

2. Optimalizovaný príspevok (príklad)

Tu je príspevok, v ktorom hodnotím číslo 1 pre tieto kľúčové slová: vaše nastavenia, vaše nastavenia 2018, vaše nastavenia wordpress seo, najlepšie nastavenia, okrem iných kľúčových slov o konfigurácii služby Yoast.

Yoast-SEO-Analysis

Ako som vybral moje kľúčové slovo so zameraním …

Yoast-kľúčové slová pre výskum

Yoast-kľúčové slovo

3. Písanie nadpisov pre stránky verzus príspevky

Názvy príspevkov sú zvyčajne oveľa dlhšie ako názvy stránok… toto je jediný hlavný rozdiel v spôsobe optimalizácie stránok verzus príspevkov. Moja stránka na WordPress SEO Consulting má jednoduchý názov stránky „WordPress SEO Consulting“. Ale môj príspevok pre tento tutoriál, ktorý čítate, je … oveľa dlhší.

Názov stránky

Post-tituly

4. Slabosť kľúčových slov sotva záleží

Google dáva menší a menší význam pre hustotu kľúčových slov a väčšiu váhu na kvalitný obsah. Áno, stále by ste mali v obsahu niekoľkokrát uviesť svoje kľúčové slovo so zameraním (alebo jeho čiastočnú zhodu), a čo je najdôležitejšie, raz za pár prvých viet. Prejdite si však všetky svoje stránky / príspevky a vložte kľúčové slovo so zameraním … nie je to dobrá investícia času. Je lepšie vylepšiť obsah. Hustota môjho kľúčového slova% vo vašej službe je zvyčajne červená, kdekoľvek od 0 do 1%, najmä preto, že vždy nepoužívam presné zhody, čo je jediná vec, ktorú zistíte.

Kľúčové slovo-Density-Yoast

5. Kedy skrátiť adresy URL (a odstrániť slová Stop)

SEO analýza spoločnosti Yoast vás vyzve, aby ste odstránili zastavovacie slová (bežné slová, ktoré väčšina vyhľadávacích nástrojov vynecháva), ako napríklad a, a, atď. Niekedy by ste mali skrátiť adresy URL tak, aby obsahovali iba kľúčové slovo, na ktoré je zameraný. WordPress automaticky použije názov stránky / príspevku pre vašu adresu URL, takže adresa URL tohto príspevku, ktorý práve čítate, by bola VEĽMI DLHÁ. Aby som zdôraznil moje kľúčové slová, skrátil som ich na https://onlinemediamasters.com/yoast-green-lights-in-seo-analysis/

Yoast-stop-slová

Niekedy však nie je dobré odstrániť zastávkové slová, pretože to spôsobuje nejasnosti adries URL v súvislosti s témou, o ktorej v skutočnosti ide. Tu je príklad, keď by ste nemali odstraňovať slová zastavenia:

Stop-Slová, SEO

Vidíte, ako to nedáva zmysel? Áno, mali by ste skrátiť adresy URL a zahrnúť kľúčové slovo so zameraním. Ak však slová zastavia, bude to čítať zábavne ako v príkladoch vyššie, neodstraňujte ich.

6. Text Alt Text by mal len opísať obrázok

Ak máte obrázok, ktorý popisuje vaše kľúčové slovo zamerania, použite ho ako alternatívny text. Neexistuje však absolútne žiadny dôvod na to, aby ste lovili obrázky a menili svoj alt text, aby ste v Yoast dostali ďalšie zelené svetlo. Pokiaľ odovzdávate obrázky s názvom súboru, ktorý obrázok skutočne popisuje a názov súboru používate ako alternatívny text, budete FINE (pravdepodobne budete mať nejaké pekné čiastočné zhody kľúčového slova)! Tento tutoriál obsahuje obrázky pre analýzu SEO vašej firmy, kľúčové slová so zameraním, hromadný editor … takže ich pomenujem presne takto. Nechaj to jednoduché.

Yoast-Focus-slovo-In-Alt-Text

7. Váš účet neanalyzuje tvorcov obsahu

Ak používate nástroj na tvorbu stránok, analýza SEO vašej firmy tu nenájde nič, takže budete musieť vykonať SEO na stránke manuálne. Urobte to, ako by ste chceli mať akýkoľvek obsah, jednoducho nebudete vedieť, kedy vaše svetlá v Yoaste zmenia farbu na zelenú. Analýza SEO neanalyzuje obsah mimo editora WordPress Visual / HTML to platí aj pre domovské stránky s widgetom.

8. Kedy použiť presné zhody kľúčových slov (príklady)

Kľúčové slovo s presným zameraním by ste mali použiť iba vtedy, ak to znie prírodné (žiadne vkladanie spamových kľúčových slov, žiadne vkladanie do SEO titulov + meta popisy za cenu nižšej MP). Ale ak stále dokážete napísať pekný nadpis s presným kľúčovým slovom, pokračujte a spravte to.

Tituly SEO, kde používam presnú zhodu:

 • YouTube Video SEO (Definitívny sprievodca hodnotením videí v roku 2018)
 • Ako pridať bohaté úryvky do V roku 2018 (2 možnosti doplnkov)
 • Ideálne Nastavenia rakety WP (2018) S cloudflare + MaxCDN
 • WordPress Miestne SEO (Vyššie hodnotenie v Mapách Google / miestnych výsledkoch)
 • Služby optimalizácie rýchlosti WordPress Pre rýchlejšie webové stránky

9. Na prepísanie svojich útržkov použite editor hromadných zásob

Ak chcete prepísať svoje SEO tituly + meta popisy, aby zneli pekne (a určite by som to odporučil), hromadný editor Yoast vám to umožní bez prechádzania jednotlivými stránkami / príspevkami (je to pod SEO) > náradie > Hromadný editor). Hromadný editor nehovorí o kľúčovom slove zameranom na každú stránku a nemeria dĺžku názvov SEO + meta popisov. Názvy SEO by mali mať 50 – 60 znakov, meta popisy by mali byť 150 – 160 (avšak v roku 2018, Spoločnosť Google v mnohých výsledkoch predĺžila dĺžku popisu metaznačiek a Moz teraz odporúča 300 znakov).

Yoast-Bulk-Editor

10. Zacieliť na rovnaké kľúčové slovo na viacerých stránkach

Je to kontraproduktívne. Lepšie trávite čas vylepšovaním obsahu na jednej stránke, než vytvorením veľa stránok so stredným obsahom zameraným na rovnaké kľúčové slovo so zameraním..

Duplicitné-Focus-kľúčové slová

11. Väčšina ľudí si nevyberá kľúčové slová so správnym zameraním

Najväčší problém, ktorý vidím u ľudí používajúcich službu Yoast, je výber širokých, konkurenčných kľúčových slov, ktoré nikdy nebudú hodnotiť. Ak u mnohých svojich kľúčových slov nie ste na hornom okraji stránky 1, začnite v Automatické dopĺňaní Google vyberať konkrétnejšie (dlhé) frázy. A ak stále nepoznáte hodnotenie, získajte ešte konkrétnejšie informácie. Zvyčajne iba webové stránky s oprávnením s vysokou doménou (môžete to skontrolovať na stránke OSE) môžu hodnotiť všeobecné a konkurencieschopné kľúčové slová. Dovtedy vždy používajte dlhý chvost.

Kľúčové slová s dlhým chvostom

Vždy vyhľadajte svoje kľúčové slovo v sieti Google a analyzujte výsledky vyhľadávania. Vyhnite sa konkurencii silného obsahu (ktorý sa týka tejto témy) a autorizačných webových stránok ako Credit.com, amazon.com atď. Ak môžete vytvoriť lepší obsah ako najlepšie výsledky, máte šancu.

Konkurencia na kľúčové slová

použitie MozBar spoločnosti Google vaše kľúčové slovo a pozrite si PA každého výsledku (oprávnenie na stránku) a DA (oprávnenie na doménu). Pokúste sa súťažiť iba s webmi vo vašom rozsahu autorít domény.

Konkurencia kľúčových slov Mozbaru

Prieskumník kľúčových slov Moz je tiež skvelým miestom na nájdenie kľúčových slov (je to omnoho lepšie ako Plánovač kľúčových slov Google). Po zúžení zoznamu kľúčových slov s dlhým chvostom a analýze výsledkov vyhľadávania, aby ste sa vyhli silnému obsahu a autorským webom, budete mať pekný zoznam kľúčových slov.

Záver: Vaša SEO analýza nie je dokonalá (pretože …)

 • Váš účet nezohľadňuje dobré nadpisy / MP
 • Zistia iba presné zhody kľúčových slov, žiadne čiastočné zhody
 • Vyzývajú vás, aby ste zvýšili hustotu kľúčových slov, na ktorých jačmeni záleží
 • Vyzývajú vás, aby ste odstránili zastavovacie slová, vďaka čomu budú adresy URL čítať vtipne
 • Vyzývajú vás, aby ste použili vaše presné kľúčové slovo v H2 (spôsobuje spamové podnadpisy)
 • Vyzývajú vás, aby ste v texte alt text použili vaše presné kľúčové slovo (aj keď to nepopisuje obrázok)

Toto všetko je situačné na stránke / príspevku, či už máte obrázok, ktorý popisuje vaše kľúčové slovo so zameraním, a či môžete písať nadpisy / úryvky, ktoré obsahujú vaše kľúčové slovo A stále znie pekne. Yoast je stále skvelý doplnok SEO, ale myslím si, že je potrebné zahrnúť moje varovanie, aby sa zabránilo ľuďom vstrekovať kľúčové slovo so zameraním na cenu spamového obsahu.

Súhlasíš?

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map