Przestań mieć obsesję na punkcie zielonego światła w analizie SEO firmy Yoast

03.06.2020
Yoast 'Przestań mieć obsesję na punkcie zielonego światła w analizie SEO firmy Yoast
0 11 мин.

Optymalizacja treści NIE oznacza uzyskiwania zielone światła w Yoast – i myślę, że nadszedł czas, aby ktoś rzucił bombę Analiza SEO Yoast gdy mówi ci, abyś użył słowa kluczowego fokus.


Problemem jest, Analiza SEO firmy Yoast wykrywa tylko dokładne dopasowanie słowa kluczowego fokusu w edytor wizualny i HTML (nie programy budujące strony). Nie wykrywa liczby mnogiej, synonimów ani częściowych dopasowań słowa kluczowego. Więc kiedy piszesz fajny tytuł strony i fragment (tytuł SEO + opis meta), ludzie faktycznie klikną wyniki wyszukiwania, nie używaj słowa kluczowego „focus focus”, aby uzyskać zielone światło w analizie SEO Yoast. Weź również pod uwagę współczynniki klikalności (CTR).

Rozwiązaniem jest, aby znaleźć równowagę między używaniem słowa kluczowego fokus ORAZ sprawić, by treść + fragmenty były ładnie czytane. Jeśli moim kluczowym słowem kluczowym jest „Yoast Focus Keywords”, mój tytuł SEO może brzmieć: Jak wybierać słowa kluczowe Focus w Yoast (możesz faktycznie rankingować). To nie jest dokładne dopasowanie i nie używam słowa kluczowego na początku tytułu SEO, jak chce Yoast, więc 2 kule będą czerwone w analizie SEO Yoast. Jest to jednak fajny nagłówek i zajmuję 5. pozycję w przypadku tego słowa kluczowego (Yoast ma 4 najlepsze wyniki). Więc nie ma potrzeby dokładnego dopasowywania i zapalania czerwonych świateł w Yoast.

 1. CO POWINIEN POWIEDZIEĆ Analiza SEO
 2. Zoptymalizowany post (przykład)
 3. Pisanie nagłówków stron a postów
 4. Gęstość słów kluczowych prawie nie ma znaczenia
 5. Kiedy skracać adresy URL (i usuwać słowa stop)
 6. Tekst alternatywny obrazu powinien po prostu opisać obraz
 7. Yoast nie analizuje treści w kreatorach stron
 8. Kiedy używać dokładnych dopasowań słów kluczowych (przykłady)
 9. Użyj Redaktora zbiorczego Yoast, aby przepisać swoje fragmenty
 10. Nie kieruj tego samego słowa kluczowego na wielu stronach
 11. Większość ludzi nie wybiera właściwych słów kluczowych

1. CO POWINIEN POWIEDZIEĆ Analiza SEO

OSTRZEŻENIE: wstrzyknięcie słowa kluczowego „focus” do treści / fragmentów treści może sprawić, że będą wyglądać na spam! Czy myślałeś o napisaniu fajnego tytułu SEO, aby zamiast tego zwiększyć swój CTR? Każdy wynik w Google będzie używał słowa kluczowego – dlaczego ktoś miałby kliknąć link? Tak, powinieneś używać słowa kluczowego w tytule strony, tytule SEO i opisie meta… ale nie musisz używać dokładnego dopasowania tylko po to, aby Twoje światła zmieniły kolor na zielony. Wystarczy posypać poszczególne słowa w całym tekście! Słowa kluczowe i ładny nagłówek… znajdź równowagę. Zapomnij o zagęszczeniu słów kluczowych i użyciu słowa kluczowego w H2… wszyscy wiemy, że nie mają one większego znaczenia w SEO na stronie. Wspomnij o tym w pierwszych kilku zdaniach i wróć do tworzenia niesamowitych treści (to jest lepsze niż ktokolwiek z najlepszych wyników dla słowa kluczowego). Ps. jeśli używasz narzędzia do tworzenia stron, Yoast nie wykryje niczego w Twojej treści, ponieważ analizuje tylko treść w edytorze wizualnym / HTML. Nie zmuszaj się, aby uzyskać zielone światła.

Teraz przejdź do edytora zbiorczego Yoast (SEO > Przybory > Bulk Editor) i przepisz swoje tytuły SEO + opisy meta, aby ludzie naprawdę chcieli je kliknąć!

Znaczenie Yoast Green Lights

2. Zoptymalizowany post (przykład)

Oto post, w którym oceniam numer 1 dla tych słów kluczowych: ustawienia Yoast, ustawienia Yoast 2018, ustawienia seo WordPress, najlepsze ustawienia Yoast, wśród innych słów kluczowych o konfiguracji Yoast.

Analiza Yoast-SEO

Jak wybrałem moje słowo kluczowe focus…

Yoast-Keyword-Research

Słowo kluczowe Yoast

3. Pisanie nagłówków stron a postów

Tytuły postów są zwykle znacznie dłuższe niż tytuły stron… To jedyna duża różnica w optymalizacji stron w stosunku do postów. Moja strona na WordPress SEO Consulting ma prosty tytuł strony „WordPress SEO Consulting”. Ale mój tytuł postu do tego samouczka, który czytasz, jest… znacznie dłuższy.

Tytuł strony

Post-tytuły

4. Gęstość słów kluczowych prawie nie ma znaczenia

Google daje coraz mniejszy wpływ na gęstość słów kluczowych i większy nacisk na jakość treści. Tak, powinieneś jeszcze kilka razy wspomnieć o treści słowa kluczowego (lub jego częściowym dopasowaniu) w treści, a co najważniejsze, w pierwszych kilku zdaniach. Ale przeglądanie wszystkich stron / postów i wprowadzanie słowa kluczowego „focus” nie jest dobrą inwestycją czasu. Lepiej ulepszaj zawartość. Moje zagęszczenie słów kluczowych% w Yoast jest zwykle czerwone, od 0 do 1%, zwłaszcza, że ​​nie zawsze używam dokładnych dopasowań, co jest jedyną rzeczą, którą Yoast wykryje.

Słowo-gęstość-Yoast

5. Kiedy skracać adresy URL (i usuwać słowa stop)

Analiza SEO firmy Yoast monituje o usunięcie słów kluczowych (często używanych przez większość wyszukiwarek), takich jak, a, itp. Czasami POWINIENEŚ skracać adresy URL, aby uwzględnić tylko słowo kluczowe fokus. WordPress automatycznie używa tytułu strony / postu jako adresu URL, więc adres URL tego posta, który teraz czytasz, byłby BARDZO DŁUGI. Aby podkreślić moje słowa kluczowe, skróciłem go do https://onlinemediamasters.com/yoast-green-lights-in-seo-analysis/

Yoast-Stop-Words

Ale czasami nie jest dobrym pomysłem usuwanie słów stop, ponieważ powoduje to, że adresy URL są mylące z tym, o czym właściwie jest ten temat. Oto przykłady, w których nie należy usuwać słów kluczowych:

Stop-Words-SEO

Widzisz, jak oni nawet nie mają sensu? Tak, należy skrócić adresy URL i dołączyć słowo kluczowe fokus. Ale jeśli słowa zatrzymujące sprawiają, że jest zabawny jak w powyższych przykładach, nie usuwaj ich.

6. Tekst alternatywny obrazu powinien po prostu opisać obraz

Jeśli masz obraz opisujący słowo kluczowe fokus, na pewno użyj go jako tekstu alternatywnego. Ale nie ma absolutnie żadnego powodu, aby szukać obrazów i zmieniać tekst alternatywny, aby uzyskać kolejne zielone światło w Yoast. Tak długo, jak przesyłasz obrazy o nazwie pliku, która faktycznie opisuje to zdjęcie, i używasz nazwy pliku jako tekstu alternatywnego, będziesz DOKŁADNY (i prawdopodobnie będziesz mieć kilka fajnych częściowych dopasowań słowa kluczowego)! W tym samouczku znajdują się obrazy do analizy SEO Yoast, fokusów kluczowych, edytora zbiorczego … więc nazwiję je w ten sposób. Nie komplikuj.

Yoast-Focus-Keyword-In-Alt-Text

7. Yoast nie analizuje treści w kreatorach stron

Jeśli korzystasz z narzędzia do tworzenia stron, analiza SEO Yoast niczego tu nie wykryje, więc musisz wykonać SEO ręcznie na stronie. Po prostu rób to tak, jak na każdej zawartości, po prostu nie będziesz w stanie stwierdzić, kiedy twoje światła zmienią kolor na zielony w Yoast. Analiza SEO nie analizuje treści poza edytorem wizualnym / HTML WordPress, więc dotyczy to również stron głównych z widżetem.

8. Kiedy stosować dokładne dopasowania słów kluczowych (przykłady)

Jedynym razem, gdy powinieneś użyć słowa kluczowego „focus focus”, to jeśli brzmi naturalny (bez wstrzykiwania spamerskich słów kluczowych, bez wstrzykiwania ich do tytułów SEO + opisy meta kosztem niższych CTR). Ale jeśli nadal możesz napisać fajny nagłówek z dokładnym słowem kluczowym, zrób to.

Tytuły SEO, w których używam dokładnego dopasowania:

 • YouTube Video SEO (Ostateczny przewodnik po rankingach filmów w 2018 roku)
 • Jak dodać fragmenty rozszerzone do WordPress W 2018 r. (2 opcje wtyczek)
 • Ideał Ustawienia rakiet WP (2018) Z Cloudflare + MaxCDN
 • WordPress Lokalne SEO (Wyższa pozycja w Mapach Google / lokalnych wynikach)
 • Usługi optymalizacji prędkości WordPress Dla szybszych stron internetowych

9. Użyj zbiorczego edytora Yoast, aby przepisać swoje fragmenty

Jeśli chcesz przepisać swoje tytuły SEO + meta opisy, aby brzmiały ładnie (i zdecydowanie polecam to zrobić), zbiorczy edytor Yoast pozwala ci to robić bez przechodzenia przez poszczególne strony / posty (jest pod SEO > Przybory > Edytor zbiorczy). Edytor zbiorczy nie podaje słowa kluczowego dla każdej strony i nie mierzy długości tytułów SEO + opisów meta. Tytuły SEO powinny mieć 50–60 znaków, a metaopisy powinny wynosić 150–160 (jednak w 2018 r, Google rozszerzyło długość opisu meta w wielu wynikach i Moz zaleca teraz 300 znaków).

Yoast-Bulk-Editor

10. Nie kieruj tego samego słowa kluczowego na wielu stronach

To przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Lepiej jest spędzać czas na ulepszaniu treści na 1 pojedynczej stronie niż na tworzeniu stron o przeciętnej treści kierowanych na to samo słowo kluczowe.

Zduplikowane słowa kluczowe

11. Większość ludzi nie wybiera właściwych słów kluczowych

Największym problemem, jaki widzę wśród osób korzystających z Yoast, jest wybór szerokich, konkurencyjnych słów kluczowych, za które nigdy nie będą się zajmować. Jeśli nie ustawiasz się w rankingu TOP 1 strony pod kątem wielu słów kluczowych, zacznij wybierać bardziej szczegółowe (długie ogony) wyrażenia w autouzupełnianiu Google. A jeśli nadal nie jesteś w rankingu, uzyskaj jeszcze bardziej szczegółowe informacje. Zwykle tylko witryny z wysokim autorytetem domeny (możesz to sprawdzić OSE) można pozycjonować według szerokich, konkurencyjnych słów kluczowych. Do tego czasu zawsze używaj długiego ogona.

Słowa kluczowe z długim ogonem

Zawsze Google słowo kluczowe i analizować wyniki wyszukiwania. Unikaj konkurowania z silnymi treściami (które obszernie omawiają ten temat) i autorytetowymi stronami internetowymi, takimi jak credit.com, amazon.com itp. Jeśli możesz stworzyć lepszą treść niż najlepsze wyniki, masz szansę.

Konkurs słów kluczowych

Posługiwać się MozBar do Google słowa kluczowego i zobacz PA (autorytet strony) i DA (autorytet domeny). Staraj się konkurować tylko ze stronami internetowymi należącymi do twojego domain authority.

Konkurs słów kluczowych Mozbar

Eksplorator słów kluczowych Moz jest również doskonałym miejscem do wyszukiwania słów kluczowych (jest znacznie lepszy niż Google Keyword Planner). Gdy zawęzisz listę słów kluczowych o długim ogonie i przeanalizujesz wyniki wyszukiwania, aby uniknąć mocnych treści i autorytetów w witrynach, będziesz mieć ładną listę słów kluczowych.

Wniosek: Analiza SEO firmy Yoast nie jest doskonała (ponieważ…)

 • Yoast nie bierze pod uwagę dobrych nagłówków / CTR
 • Wykrywają tylko dokładne dopasowania słów kluczowych, bez częściowych dopasowań
 • Zachęcają do zwiększenia gęstości słów kluczowych, które mają znaczenie dla jęczmienia
 • Zachęcają do usunięcia słów kluczowych, które mogą sprawić, że adresy URL będą zabawne
 • Zachęcają do użycia dokładnego słowa kluczowego w H2 (powoduje spamowanie podtytułów)
 • Monitują o podanie dokładnego słowa kluczowego w tekście alternatywnym obrazu (nawet jeśli nie opisuje obrazu)

Są to sytuacyjne sytuacje na stronie / poście, niezależnie od tego, czy rzeczywiście masz obraz opisujący słowo kluczowe fokus, i czy możesz pisać nagłówki / fragmenty zawierające słowo kluczowe ORAZ nadal ładnie brzmi. Yoast jest nadal świetną wtyczką SEO, ale myślę, że muszą uwzględnić moje ostrzeżenie, aby ludzie nie wprowadzali słowa kluczowego „focus” kosztem spamu.

Czy sie zgadzasz?

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector