Yoast Focus Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilir: Google Arama Sonuçlarında Anahtar Kelime Araştırma ve Rekabet Öğrenme Kılavuzu

03.06.2020
Yoast 'Yoast Focus Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilir: Google Arama Sonuçlarında Anahtar Kelime Araştırma ve Rekabet Öğrenme Kılavuzu
0 18 мин.

Kullanıyorsanız Yoast, muhtemelen bir odak anahtar kelime böylece yeşil ışıklar için içeriği optimize edebilirsiniz.


Bunlar tahmin edilmemelidir. Asla sıralamayacağınız bir anahtar kelime için içerik oluşturmak veya geri dönüp içerik değiştirmek istemezsiniz. İnsanların ne aradığını bilmeliyiz (anahtar kelime araştırması) ve sitenizin bunun için sıralama yapıp yapamayacağını (anahtar kelime rekabeti). Biraz araştırma sizi sayfa 1’e kolayca getirebilir ve içerik yazmadan önce yapılmalıdır… “borçtan nasıl çıkılır” ve “bir gelirden borçtan nasıl çıkılır” hakkında yazı farklıdır.

Yazdım kesin Yoast eğitimi ideal ayarları nasıl yapılandıracağınızı, Google Search Console’u nasıl doğrulayacağınızı ve tarama hatalarını nasıl düzelteceğinizi, içeriği optimize etmenizi (yeşil ışıklardan daha fazlası var) ve hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) eklemenizi gösterir. İşiniz bittiğinde mutlaka kontrol edin.

Günün sonunda, anahtar kelimeler yalnızca konulardır. Konu çok aranıyorsa ve arama sonuçlarında zaten güçlü içeriğe sahipse, muhtemelen rekabetçidir (özellikle sitenizde çok fazla geri bağlantı olmadan düşük otorite varsa). İki konu yeterince farklıysa, her biri için bir sayfa oluşturun.

1. Anahtar Kelime Araştırma Araçları

 • Halka Cevap Ver – görsel anahtar kelime haritası, sorular, edatlar ve karşılaştırmalara ayrılmıştır. Anahtar kelimeler Google Otomatik Tamamlama’dan alınır. Çevre ne kadar yeşil olursa, anahtar kelime o kadar fazla arama yapar.
 • Her Yerde Anahtar Kelimeler – Google, Google Otomatik Tamamlama, YouTube, Amazon, Moz ve diğer popüler web sitelerinde anahtar kelimeler ararken aylık hacim, TBM ve organik rekabeti gösteren Chrome Uzantısı.
 • MozBar – Herhangi bir anahtar kelimeyi Google’a çevirin ve bir anahtar kelimenin ne kadar rekabetçi olduğunun temel göstergeleri olan her sonucun DA (alan adı otoritesi) ve PA’sını (sayfa otoritesi) görün. Benzer alan adı yetkisine sahip web siteleriyle rekabet etmeyi deneyin.
 • Google Otomatik Tamamlama – Google’ın boşluğu doldurması için alt çizgi karakterini kullanmak gibi harika püf noktaları. Chicago _ Fotoğrafçı’yı ararsanız düğün, yeni doğmuş bebek, fotoğraf ve diğer fotoğraf hizmeti türlerini görürsünüz.
 • Moz Anahtar Kelime Gezgini – Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya benzer (yalnızca daha iyi), SEO için özel olarak tasarlandığından, Anahtar Kelime Planlayıcı AdWords için tasarlanmıştır. Moz Anahtar Kelime Planlayıcı, her sonucun bağlantılarına, alan adı otoritesine vb. Dayalı organik sonuçlar için rekabet gösterirken, Anahtar Kelime Planlayıcı esas olarak reklam verilerine dayanarak TBM (tıklama başına maliyet) kullanır.
 • HubShout WebGrader – sizin (ve rakiplerinizin) sıraladığı tüm anahtar kelimeleri görün. Her web sitesinin alan adı otoritesi ve geri bağlantı sayısı gibi diğer metrikleri içerir.
 • Google Arama Trendleri – Google, YouTube ve diğer ortamlar için anahtar kelime hacminin geçmişini gösterir. Belirli coğrafyalara ilişkin eğilimleri ve insanların sorduğu soruları görün.

1.1. Halka Cevap Ver

En havalı anahtar kelime araştırma aracı kesinlikle Halka Cevap Ver. Bir anahtar kelimeyi aradığınızda, Google Otomatik Tamamlama’da aranan anahtar kelimelerin bir haritasını oluşturur. Çevre ne kadar yeşil olursa, anahtar kelimenin o kadar fazla araması olur. Ayrıca anahtar kelimeleri belirli kategorilere ayırır (sorular, edatlar, karşılaştırmalar). Sonra onları daha da yıkıyor (aşağıda “Yoast” ile ilgili “soru anahtar kelimeleri” örneği var ve tüm neleri, nasıl, nerede, vb. Görebiliyorum).

Soru anahtar kelimeleri (içeriğinizin insanların sorularını yanıtlamasını sağlamanın harika bir yolu)…

Yoast Anahtar Kelimeler - AnswerThePublic

Edat anahtar kelimeleri…

Edat Anahtar Kelimeler - Halka Cevap Ver

Karşılaştırma anahtar kelimeleri…

Karşılaştırma Anahtar Kelimeleri - Halka Cevap Ver

1.2. Her Yerde Anahtar Kelimeler

Her Yerde Anahtar Kelimeler her anahtar kelimenin aylık aramalarını, tıklama başına maliyetini (TBM) ve rekabeti gösterirken Google’a herhangi bir anahtar kelimeyi (Google, YouTube, Amazon, Etsy ve diğer arama motorlarında) sağlar. Bunu MozBar (birleştirdiğim bir sonraki araç) ile birleştirin ve bu bir katil kombinasyonudur..

Her Yerde Anahtar Kelimeler Otomatik Tamamlama

YouTube Anahtar Kelime Yarışması

Amazon Anahtar Kelimeleri

Etsy Anahtar Kelimeler

1.3. MozBar

MozBar’ın Chrome Uzantısı Google’a herhangi bir anahtar kelimeyi girmenize ve her bir sonucun DA’sını (Alan Kurumu) ve PA (sayfa yetkisi). Daha yüksek rakamlar = daha yüksek rekabet ve benzer alan adı otoritesine sahip web siteleriyle rekabet etmeye çalışmak istiyorsunuz. buraya. Daha kaliteli bağlantılar elde ederek alan adı yetkisini artırabilirsiniz (örn. Harika içerik oluşturarak).

Mozbar Anahtar Kelime Yarışması

MozBar İpuçları

 • DA’nızı kullanarak öğrenin Bağlantı Gezgini ve aralığınızdaki anahtar kelimeler için rekabet edin
 • Geniş ifadeler genellikle yüksek DA + PA’ya sahiptir, uzun kuyruk ifadeleri düşük DA + PA’ya sahiptir
 • Sitenize daha fazla bağlantı alarak DA’nızı oluşturun (harika içerik aracılığıyla)
 • Web sitelerinin (özellikle yenilerinin) düşük DA’sı olacaktır, bu nedenle çok spesifik kelime öbeklerini hedefleyin
 • İçeriği iyileştirerek ve sayfaya dahili bağlantıları göstererek PA oluşturabilirsiniz.

Rekabetinizin güzel bir görünümünü görmek için Anahtar Kelimeleri Her Yerde MozBar ile Birleştirin…

Anahtar Kelime Yarışması

Güçlü İçerik Gösteren Anahtar Kelimelerden Kaçının
En iyi fırsatlar, Google’a bir anahtar kelime eklemenizdir, en iyi sonuçlarda zayıf veya alakasız içerik görünür. Sadece anahtar kelimeyi Google ve insanların konuyu kapsamlı bir şekilde ele alıp almadığını görmek için en iyi sonuçları gözden geçirin. Değilse, bu, üst sıralarda yer almanız için mükemmel bir fırsat olduğu anlamına gelir..

Zayıf Arama Sonuçları

Yetki Web Siteleriyle Rekabetten Kaçının

 • amazon.com
 • wikipedia.com
 • yelp.com
 • credit.com
 • ve benzerleri…

1.4. Google Otomatik Tamamlama

Adresine git google.com ve Google’ın kelime öbeğini tamamlaması için bir anahtar kelime yazmaya başlayın (Unutmayın, genellikle 3’ten fazla kelimeyle uzun kuyruk ifadeleri arıyorsunuz çünkü bunlar çok daha az rekabetçi). Ayrıca, ifadenin herhangi bir yerinde bir alt çizgi karakteri _ kullanabilirsiniz; Google boş alanı dolduracaktır. Bu yöntem için alt çizgi karakterini END ile bitirmeniz gerekir. Tüm anahtar kelimeleri içeren açılır menüyü tam olarak görmüyorsanız, Gizli sekmeyi kullanmayı deneyin.

Google-Otomatik Tamamlama-Dolgu-In-The-Blank-1

Farklı varyasyonlar kullanmayı deneyin. Çoğulları

Google-Otomatik Tamamlama-Çoğul-Anahtar kelimeler

Veya farklı kelime sıralaması

Google Otomatik Tamamlama Anahtar Kelime Siparişi

Otomatik Tamamlama, aşağıdakiler için YouTube dahil çoğu arama motoruyla çalışır: video SEO

Video Anahtar Kelimeleri

Otomatik Tamamlama İpuçları

 • Daha az rekabetçi olan belirli (uzun kuyruklu) ifadeleri seçin
 • “En iyi” ve diğer tanımlayıcı olmayan sıfatları eklemenize gerek yoktur
 • Eş anlamlılar aynı sayfada hedeflenebilir (ikincil anahtar kelimeler olarak)
 • Çoğu işletme hizmet başına birden fazla anahtar kelime var (WordPress SEO Hizmetleri, WordPress SEO Danışmanlığı, WordPress SEO Denetimi var … hepsi her biri için ayrı bir sayfaya sahip olduğumdan yeterince farklı ve hepsi için ilk 3’te yer alıyorum… İşler)
 • Daha spesifik olmak Chicago’yu seçmek anlamına gelebilir WordPress Tasarımcı (Chicago yerine) Tasarımcı) veya WordPress SEO Danışmanı (SEO Danışmanı yerine)… bir coğrafyayı veya belirli bir ‘web tasarımı’ türünü hedeflemek daha spesifik olmanın bir yoludur

1.5. Moz Anahtar Kelime Gezgini

Anahtar kelimeleri kaçırmadığınızdan emin olmak için şunu kullanın: Moz Anahtar Kelime Gezgini. Bu şuna benzer Anahtar Kelime Planlayıcı yalnızca tamamen ücretsizdir (AdWords’e kaydolmanız gerekmez), ayrıca alakalı anahtar kelimeleri gruplandırabilirsiniz, böylece aynı anahtar kelimelere göz atmazsınız. Geniş bir anahtar kelimeyle başlayın.

Moz Anahtar Kelime Gezgini

Tıklamak anahtar kelime önerileri -> tüm önerileri gör.

Moz Anahtar Kelime Önerileri

Moz Anahtar Kelime Gezgini İpuçları

 • Sözlüksel benzerliği düşük olan grupla alakalı anahtar kelimeler (filtre kullanın)
 • Geniş bir kelime öbeği ile başlayın, ardından belirli, uzun kuyruk ifadelerini arayın

Anahtar kelimelerim Kaç Arama Yapmalı??

Aşama 1: Alan adınızdaki otoriteyi kontrol edin Moz Bağlantı Gezgini.
Alan Kurumu

Adım 2: Bunu kullanışlı kullanın Grafik: Orbit Media.
Anahtar Kelime Araştırma Kısayolu

Ama Daha Fazlasını Hedefleyebilir miyim?
Güçlü içerik oluşturmayı planlıyorsanız (ideal olarak 3.000’den fazla kelime ve çok sayıda grafik / video ile), daha fazla aylık arama içeren anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz (WordPress SEO eğiticim, içerik optimizasyonu hakkında 20’yi içeren 100’den fazla ipucu olduğu için yardımcı olacaktır). Grafiği genel bir kılavuz olarak kullanma.

1.6. HubShout WebGrader (Rakip Anahtar Kelimeler)

HubShout WebGrader size gösterir:

 • Sizin (ve rakiplerinizin) sıraladığı tüm anahtar kelimeler
 • Her web sitesinin TBM’ye dayalı tahmini trafik değeri
 • En üst sıralarda yer alan içerik, alan adı otoritesi, geri bağlantılar ve yönlendiren alanlar

HubShout WebGrader Raporu

Siz (ve rakipleriniz için sıraladığınız) tam bir anahtar kelime listesine bakın…

Anahtar kelimelerim

1.7. Google Arama Trendleri

Google Arama Trendleri bir anahtar kelimenin yükselip yükselmediğini veya azaldığını gösterir. Ayrıca, yerel anahtar kelimeleri ve YouTube anahtar kelimelerini bulmak için filtreler. Bu özellikle bulmak için yararlıdır en yoğun mevsimler, pazarınızın düşüp düşmediği ve kullanıcıların bu anahtar kelimeleri nerede aradığı.

Ramen yükselişte!

Google Arama Trendleri Anahtar Kelimeleri

Aralık ayından önce hediye paketlemeyle ilgili YouTube eğiticisini yayınlamanız daha iyi 🙂

YouTube Anahtar Kelimeleri - Google Eğilimler

1.8. Analytics’te Ara

Analytics’te Ara özelliği Google Arama Konsolu (Yoast ile doğrulayabileceğiniz) size anahtar kelimelerinizi, sıralama konumunuzu, TO’nuzu (tıklama oranı), üst sıralarda yer alan sayfalar ve ziyaretçilerin ülkeleri + cihazları. SEO için Google Analytics’i pek kullanmıyorum – Search Analytics’i kullanıyorum.

Serin Hile: Google’da ilk 5 sırada yer aldığınız sorguları (anahtar kelimeleri) bulun, ardından bu sayfaları geliştirin, böylece tüm trafiğin olduğu ilk 1-3’e girebilirsiniz.

Google Arama Konsolu Sorguları

1.9. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’dan Kaçının

Google Anahtar Kelime Planlayıcı AdWords için özel olarak tasarlanmıştır – SEO için kullanmayın! Yarışma organik sonuçlar için değil. Google Otomatik Tamamlama veya Otomatik Tamamlama’dan anahtar kelimeleri çeken (Herkese Açık Yanıt gibi) anahtar kelime araçları, anahtar kelimeleri kategorilere ayırmada ve size organik rekabet. Kayıt için, hiçbir anahtar kelime aracı, bir anahtar kelimenin rekabetini tahmin etmede anahtar kelimeyi kendiniz Googling’den ve hangi içeriğin zaten orada olduğunu görmek için en iyi sonuçları analiz etmekten daha iyi değildir – böylece neye / kime karşı olduğunuzu bilirsiniz..

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

2. Anahtar Kelime Türleri

Aşağıdaki bölümlerde anahtar kelimeler belirli türlere ayrılmıştır.

2.1. Uzun Kuyruk

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sıralaması daha kolaydır ve genellikle kelime öbeğinde 3-7 + kelimeye sahiptir. Ayrıca daha hedefli bir ziyaretçi çekiyorlar. Hatta daha özel bir web tasarımı türü olduğundan Chicago Web Tasarım yerine Chicago WordPress Tasarım’ı da hedefleyebilirsiniz. Orbit Media tarafından grafikte gördüğünüz gibi bölüm 1.5, alan adı otoritesi (DA) düşük olan web siteleri neredeyse her zaman uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemelidir. DA’nızı oluştururken daha geniş anahtar kelimeleri hedeflemeye başlayabilirsiniz.

Uzun Kuyruk

Ne Zaman Daha Belirli Olunur?

 • Chicago Ressam rekabetçi, Chicago İç Ressam daha iyidir
 • Chicago Emlak rekabetçi, Chicago Ticari Emlak daha iyidir
 • Chicago Bilgisayar Onarım rekabetçi, Chicago Macbook Pro Onarım daha iyidir
 • Yoast SEO Eklentisi rekabetçi, Yoast SEO Eklentisi Ayarları daha iyi
 • SEO Danışmanı rekabetçi, WordPress SEO Danışmanı daha iyidir
 • SiteGround İncelemesi rekabetçi, SiteGround WordPress Hosting İncelemesi daha iyidir

2.2. Tarih Anahtar Kelimeleri

Tarih anahtar kelimelerini hedefleyerek (daha çok zamana duyarlı içerik için) daha da fazla trafik çekin…

Zaman Duyarlı Anahtar Kelimeler

İçeriği optimize ederken, sayfa başlığınıza, SEO başlığınıza ve meta açıklamanıza tarih (yıl) eklemeniz gerekir. Tabii ki bu öğreticiyi güncel tutmamı gerektiriyor, ancak özellikli bir snippet olarak dahil olduğum için 2017’de zaten biraz fazladan trafik çekti.

SEO Başlıklarındaki Tarihler

2.3. Yerel Anahtar Kelimeler (Küçük Şehir – Büyük Şehir – Ulusal)

Alan ne kadar büyük olursa, anahtar kelimeleriniz o kadar belirgin olur ve o kadar fazla olur. Daha küçük kasabalarda geniş anahtar kelimeler bulunurken, daha büyük şehirlerde daha belirgin ifadeler bulunur…

Yerel Anahtar Kelimeler

Küçük bir şehri hedeflemezseniz ve “Lake Forest Boşanma Avukatı” gibi 1 birincil anahtar kelimeniz yoksa, hedefleyebileceğiniz başka anahtar kelimeleriniz de olabilir (anahtar kelime araçlarını kullanarak bulun).

Küçük kasabalar az sayıda geniş anahtar kelimeye sahiptir…

Küçük Kasaba

Büyük şehirlerde birden çok belirgin anahtar kelime bulunur.

Büyük Şehir

Ulusal anahtar kelimeler daha da belirgindir ve daha fazlası da vardır…

Ulusal Anahtar Kelimeler

Yerel anahtar kelimeleri ve popülerliklerini görmek için Google Arama Trendleri’ni kullanmayı unutmayın …

Yerel Anahtar Kelimeler - Google Eğilimler

Çoklu konumlar – her alanda, birden fazla anahtar kelimenin aranıp aranmadığına bağlı olarak her konumun kendi sayfası (bazen birden fazla sayfa) olmalıdır. Her konumun kendi alıntıları da olmalıdır (Google My Business, Facebook Sayfası, Yelp, Bing Places… gibi çevrimiçi dizinler) WordPress yerel SEO rehberi sana yürür.

3.4. Blog Yayını Anahtar Kelimeleri

Sonrası Odak-Anahtar kelimeler

Blogunuza trafik çekmek iyi ve züppedir, ancak bu size nasıl ulaşır? istemciler?

İşte yaptığım şey…

teklif ediyorum WordPress Hız Optimizasyonu benim bir parçası olarak SEO hizmetleri. Bu projelerden daha fazlasını istedim, bu yüzden yavaş bir WordPress sitesine sahip olduklarında Google’ı ifade eder. Google Autocomplete’a “yavaş WordPress…” aradım ve bazı sonuçlar gördüm. Sonra Google’ı neden “wordpress” olduğu ve bu anahtar kelimeyi üstte tutarak “wordpress neden bu kadar yavaş” ifadesiyle tamamlandığını gördüm. Otomatik Tamamlama altında, anahtar kelimenin iyi bir arama sayısına sahip olduğunu gösteren birçok varyasyon vardır. MozBar kullanarak anahtar kelimeyi Google yaparsanız, bu da benim yarışmamın içindedir. Bir kazananımız var!

Ve böylece blog yazım doğdu: WordPress Neden Yavaş (Ve Düzeltmenin 7 Yolu)

İnsanlar rehberimi okuyor, her şeyi yapacak teknik beceriye sahip olmadıklarının farkındalar ve bazı sorular soruyor. Bu yazıyı yazarken bunun gerçekleşmesi tamamen tesadüf (cidden, bunlardan birini haftalardır almadım) ama tam anlamıyla bu yorumu 3 saat önce aldım:

soruşturma

Güncelleme (2018): Bu kılavuz şimdi web sitemdeki en popüler öğreticilerden biri!

2.5. Birden Fazla Anahtar Kelime (Eş anlamlı)

Yapmanız gereken tek şey birincil anahtar kelimenizin eşanlamlısını araştırmak ve ardından her ikisini de sayfa başlığınıza, SEO başlığınıza ve meta açıklamanıza dahil etmektir. Bu FAR’ın en önemli kısmıdır, ancak ikincil anahtar kelimenizi içeriğinize 1-2 kez serpebilirsiniz. Her ikisini de tam anahtar kelimeler (tam eşlemeler) olarak dahil etmeniz gerekmez, aksi takdirde başlığınız spam içerikli görünür. Kulağa hoş gelen VE kısmi eşleşmeler içeren bir başlık hazırlamak.

İşte bir örnek:

Aşama 1: Birincil anahtar kelimenizi araştırın…

İkincil Anahtar Kelimeler

Adım 2: İkincil anahtar kelimenizi araştırın…

İkincil Odaklı Anahtar Kelime
Aşama 3: Her ikisini de içeren ve yine de kulağa hoş gelen bir başlık yazın…

manşet

4. Adım: Her iki anahtar kelime için sıralama…

Odak-kelime-1

Odak-kelime-2

Meta açıklamanızda ve içerik gövdesinde (az miktarda) aynı stratejiyi kullanabilirsiniz.

3. İçerik Optimizasyonu

Artık Yoast focus anahtar kelimelerinize sahip olduğunuza göre, içeriği optimize etmeye başlayabilirsiniz! Anahtar kelimenizi “tüm doğru yerlere” dahil etmek sadece 1 küçük kısmıdır, gerçekten WordPress SEO rehberimin içerik optimizasyonu bölümünü okumalısınız. Söz veriyorum çok öğreneceksin.

Unutmayın: Yalnızca Sayfa Başına 1 Anahtar Kelimeyi Hedefleyin (Eş anlamlı Değilse)

Aynı sayfada yalnızca eşanlamlılar hedeflenebilir. Bunun nedeni, Google’ın en alakalı sonuçları göstermek istemesidir, böylece 2 farklı şeyin olduğu anahtar kelimelerin kendi sayfası olmalıdır.

Tek Anahtar Kelimeler

Sıkça Sorulan Sorular

&# X1f6a6; İyi odak anahtar kelimeleri nasıl bulursunuz?

En iyi anahtar kelimelerin aylık aramalar, düşük rekabet ve yüksek kârlılık arasında bir dengesi vardır. Genellikle sadece iki tanesini seçebilirsiniz. Örneğin, oldukça kârlı bir anahtar kelimenin çok fazla araması yoksa, ancak rekabet gücü düşükse,.

&# X1f6a6; Bir anahtar kelimenin ne kadar rekabetçi olduğunu nasıl öğrenebilirim??

Google anahtar kelimeyi kullanın ve en iyi sonuçlara bakın. Konuyu ele almakta iyi bir iş çıkarıyorlar mı? Bir otorite web sitesinden mi? Yüksek alan adı + sayfa yetkisine sahipler mi (bunu MozBar’ın Chrome Uzantısı’nda kontrol edebilirsiniz)? Evetse, bu anahtar kelime çok rekabetçi olabilir.

&# X1f6a6; En iyi anahtar kelime araştırma araçları nelerdir??

En iyi 4 anahtar kelime araştırma aracım Google Otomatik Tamamlama, MozBar Chrome uzantısı (her bir arama sonucunun alan adını ve sayfa yetkisini kullanarak rekabeti kontrol etmek için), HubShout WebGrader (rakip anahtar kelimeleri bulmak için) ve bir anahtar kelimenin aylık aramalarını ve tahmini rekabetini öğrenmek için Her Yerde Anahtar Kelimelerdir.

&# X1f6a6; Bir anahtar kelimenin kaç arama olduğunu nasıl öğrenebilirim??

Anahtar Kelimeler Her Yerde ve Ahrefs size bir anahtar kelimenin kaç arama olduğunu söyler.

&# X1f6a6; Geniş veya belirgin (uzun kuyruklu) anahtar kelimeleri hedeflemeli miyim?

Belirli, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri% 95 oranında hedeflemenizi öneriyorum. Onlar çok daha az rekabetçi ve sitenize daha hedefli bir ziyaretçi getirmek. Yeni web siteleri veya SEO ile sorun yaşayanlar her zaman belirli, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyerek başlamalıdır.

&# X1f6a6; Birden çok anahtar kelimeyi (eş anlamlılar) nasıl hedeflerim??

Çok benzer 2 anahtar kelime bulun. Bunlar, zamana duyarlı bir konuysa, eşanlamlılar veya geçerli yılı içeren tarih anahtar kelimeleri olabilir. Sayfa başlığınızda, URL’nizde, SEO başlığınızda, meta açıklamanızda ve içerikte birkaç kez birincil anahtar kelimeyi kullanın. İkincil anahtar kelime kısmi eşleme olarak bu alanlara serpilmelidir – tam eşleme olması gerekmez!

&# X1f6a6; Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya ne dersiniz??

SEO anahtar kelimelerini araştırmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanmayın. Özellikle AdWords için tasarlanmıştır ve rekabet organik arama sonuçlarına değil Adwords’e de yansır.

Bu gönderiyi yararlı bulduysanız, lütfen paylaşın – bunu takdir ediyorum. Ve Yoast focus anahtar kelimeleri veya genel olarak Yoast hakkında herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bana bir satır bırakın.

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector