Yoast SEO Premium Review – Czy warto 89 USD rocznie? (Spoiler: nie użyłbym tego, gdybym nie zrobił SEO WordPress w mojej pracy na pełen etat)

Jako pełnoetatowy bloger SEO WordPress, moim obowiązkiem jest mieć Yoast SEO Premium.


Ale szczerze mówiąc, nie miałbym Yoast premium, gdybym nie zarabiał na życie WordPress SEO. Analiza SEO Yoast staje się bezużyteczna w przypadku kierowania na wiele kluczowych słów kluczowych, istnieje wiele bezpłatnych wtyczek przekierowań i nie potrzebuję funkcji analizy treści, która mówi mi, jakich słów najczęściej używam na stronie. A jeśli potrzebujesz wewnętrznych sugestii linków, powinieneś lepiej poznać swoje treści i to, co czytelnicy uznają za pomocne – nie mieć narzędzia, które by to zrobiło.

Podoba mi się, jak wersja premium automatycznie tworzy przekierowania, gdy zmieniam linki bezpośrednie (coś, czego większość innych wtyczek przekierowań nie robi), ale to dosłownie jedyna funkcja premium, z której korzystam. W przeciwnym razie ta wtyczka premium znajduje się w moim prawie nieużywanym pulpicie WordPress, zbierając 89 USD rocznie, pisząc recenzję o tym, jak nie lubię premii Yoast. Ironia tego wszystkiego: /

Szanuję Yoast, ponieważ ich darmowa wtyczka SEO zawiera większość rzeczy, których potrzebujesz, ale wersja premium po prostu nie jest dla mnie tego warta. Pokażę ci, co właściwie robi każda funkcja, abyś mógł sam podjąć decyzję. Jeśli masz pytania, zostaw mi komentarz.

Yoast-SEO-Premium

1. Optymalizacja słów kluczowych

Yoast SEO Premium pozwala ustawić wiele słów kluczowych (do 5), ale istnieje SZCZEGÓLNA STRATEGIA, aby to zrobić. Gdy użyjesz obu słów kluczowych w Google, wyniki wyszukiwania powinny być prawie identyczne (ten sam cel wyszukiwania). Aby zoptymalizować pod kątem obu, podstawowe słowo kluczowe powinno być zwykle używane jako dokładne dopasowanie podczas gdy twoje drugie słowo kluczowe powinno być częściowe dopasowanie. Zobacz poniższy przykład… sztuczka polega na posypaniu poszczególnych słów z frazy wtórnej w treści (w szczególności w tytule strony, tytule Yoast SEO i metaopisie).

Ponieważ będziesz używać tylko częściowych dopasowań dla drugiego słowa kluczowego (a Yoast wykrywa tylko dokładne dopasowania słów kluczowych), wiele twoich pocisków nie będzie zielonych w analizie SEO Yoast. Jest to w 100% normalne w przypadku kierowania na wtórne słowa kluczowe, więc możesz je zignorować.

Yoast-Multiple-Focus-Keywords

Zajmuję pozycję nr 1 dla obu słów kluczowych przy użyciu tej strategii…

focus-keyword-1

focus-keyword-2

Pamiętaj o wyszukaniu zarówno podstawowego, jak i dodatkowego słowa kluczowego, aby mieć pewność, że są one wyszukiwane (za pomocą autouzupełniania Google) i upewnij się, że nie są zbyt konkurencyjne (za pomocą Bar Moz). To tylko najbardziej podstawowe strategie badań słów kluczowych i sugeruję przeczytać mój przewodnik na temat Kluczowe słowa kluczowe jeśli chcesz się upewnić, że wybierasz najlepsze słowa kluczowe.

Drugorzędne słowa kluczowe

Słowo kluczowe fokus wtórny

Wskazówki dotyczące kierowania na wiele słów kluczowych

 • Wtórne słowa kluczowe muszą zostać zbadane (podobnie jak Twoje podstawowe)
 • Dodatkowe słowa kluczowe muszą mieć taki sam cel wyszukiwania jak podstawowe słowo kluczowe
 • Stwórz swój nagłówek, tytuł SEO, metaopis, aby dobrze czytać i zawierać słowa kluczowe
 • Częściowe dopasowanie drugich słów kluczowych zapobiega zapychaniu spamu
 • Zignoruj ​​analizę SEO dla wtórnych słów kluczowych, ponieważ używane są dopasowania częściowe

Wniosek: Kule Yoast zmieniają kolor na zielony tylko wtedy, gdy używasz precyzyjnych słów kluczowych (dodatkowe słowa kluczowe są zwykle używane jako częściowe dopasowania), więc analiza SEO staje się bezużyteczna dla wtórnych słów kluczowych. Jest dobry do śledzenia ich, a nie do optymalizacji treści.

2. Podgląd strony

Zapowiedzi społecznościowe pokaże Ci, jak wygląda strona / post, gdy jest udostępniany na Facebooku i Twitterze. Yoast (darmowa wersja) pozwala przesyłać niestandardowe obrazy (które trzeba będzie utworzyć), aby Twój obraz wyglądał ładnie po udostępnieniu w tych sieciach. Tak długo, jak tworzysz te obrazy i przesyłasz je za pomocą Yoast, nie ma potrzeby podglądu obrazu, ponieważ dobrze się sformatuje.

W ustawieniach Yoast „Social” włącz metadane Facebooka i Twittera…

yoast-facebook-meta-data

yoast-twitter-meta-data

Podczas edytowania strony lub postu przewiń w dół do Yoast i kliknij opcję „udostępnij”, a zobaczysz, że domyślny obraz prawdopodobnie nie wygląda dobrze. Zobaczysz opcję przesłania niestandardowego obrazu na Facebooku i Twitterze – a Yoast poda prawidłowe wymiary. Facebook to (1200 x 630px), Twitter to (1024 x 512px). Po przesłaniu tych zdjęć będzie wyglądać o wiele ładniej.

yoast-social-Previews

Jak to wygląda, kiedy udostępniam ten post na Facebooku…

udostępnienie na Facebook

Wniosek: tak długo, jak przesyłasz niestandardowe obrazy do każdej strony / postu w zakładce społecznościowej Yoast (używając ikony „udostępnij” w analizie SEO) o odpowiednich wymiarach dla Facebooka (1200 x 630 pikseli) i Twittera (1024 x 512 pikseli) , Twoje treści będą idealnie formatować się w tych sieciach społecznościowych. Nie ma potrzeby podglądu, jak wygląda treść / obraz. Ale jeśli nadal chcesz zobaczyć podgląd, skopiuj adres URL tej strony i wklej go do statusu na Facebooku / Twitterze.

3. Kontrola czytelności

Sprawdź gotowość informuje, czy twoje zdania / akapity są zbyt krótkie, długie, czy używasz słów przejściowych, i ocenia, jak dobrze piszesz. Oczywiście nie powinieneś pisać bardzo długich akapitów z literówkami, ale narzędzie nie może poprawnie ocenić twoich pism! Nigdy go nie używam i nie znajduję analizy czytelności ani test czytania wschodniego pomocny.

Niektóre funkcje premii Yoast można włączyć w ramach SEO > Generał > Funkcje…

Funkcje Yoast-Premium

4. Pełna kontrola nad bułką tartą

Jeśli potrzebujesz wtyczka menedżera breadcrumb, jest ich mnóstwo. Większość pozwala robić to, co robi Yoast premium, ustaw kategoria podstawowa na twój post i określić taksonomię.

5. Brak zduplikowanych treści

Siteliner to najłatwiejszy sposób na znalezienie zduplikowanych treści i zwykle dlatego, że indeksujesz tagi / kategorie w ustawieniach Yoast (w większości przypadków nie polecam ich pokazywać w wynikach wyszukiwania). Yoast nie sprawdza pod kątem zduplikowanych treści – pozwala po prostu ustawić kanoniczny adres URL, jeśli masz 2 adresy URL zawierające tę samą treść (czego większość ludzi nie robi).

Yoast-Canonical-URL

6. Informacje techniczne w tle

Dzięki Yoast SEO Premium możesz:

 • Edytuj plik robots.txt
 • Edytuj pliki .htaccess
 • Oczyść adresy URL
 • Wygeneruj i zaktualizuj swoje mapy witryn

Kiedyś byłeś w stanie to zrobić za pomocą darmowej wersji Yoast SEO, ale teraz stały się one funkcją premium. Na przykład kiedyś można było kontrolować zawartość zawartą w mapie witryny (strony, posty, kategorie, tagi itp.), Ale teraz Yoast każe za to płacić: /

7. Automatyczne aktualizacje i aktualizacje

Yoast mówi

Aktualizujemy Wtyczka Yoast SEO co 2 tygodnie. W ten sposób masz pewność, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem najnowszej wersji algorytmu Google.

To absurdalne, że wtyczka SEO będzie optymalizować twoją stronę internetową, gdy pojawią się nowe aktualizacje Google. W większości przypadków Panda / Penguin po prostu nagradza witryny wysokiej jakości treściami / linkami. Yoast nie analizuje linki do Twojej witryny i (oprócz tego, że twoja treść jest zbyt krótka lub ma niski wynik w zakresie czytelności), nie może również powiedzieć, czy treść jest dobra. Dołączenie filmu lub infografiki może WSZYSTKIE zmienić świat, jeśli chodzi o ten temat SEO na stronie, ale Yoast nie może ich wykryć. Chociaż nie oczekuję, że jakakolwiek wtyczka SEO je wykryje, śmiałe jest stwierdzenie, że Yoast ochroni cię przed aktualizacjami Google, gdy wyraźnie jest to nieprawda.

8. Sugestie dotyczące wewnętrznych połączeń

Gdy edytujesz post, Yoast Premium wyświetli sugestie linków wewnętrznych po prawej stronie pulpitu nawigacyjnego. Nigdy tego nie używam i nie wstawiam ręcznie wszystkich linków – nie zamierzam wstawiać linków tylko ze względu na SEO – używam ich tylko wtedy, gdy moi czytelnicy potrzebują informacji wyjaśniających z samouczka, który napisałem. Z tego powodu nie używam tego. Ta funkcja zużywa również procesor, który może spowolnić twoją stronę / pulpit, ponieważ za każdym razem, gdy edytujesz stronę / post, Yoast wyciąga sugestie.

Yoast-Internal-Linking

Wniosek: linki wewnętrzne są świetne dla SEO, ale nie wstrzykuj ich, jeśli nie są pomocne dla czytelników. Ponieważ Yoast będzie sprawdzać odpowiednie linki wewnętrzne przy każdej edycji strony / postu, zwiększy to zużycie procesora. Wolę wstawiać linki ręcznie, ponieważ są one bardziej spersonalizowane.

9. Analiza treści

Wgląd w treść pokazuje, których słów użyłeś najczęściej na stronie. Gęstość słów kluczowych nie ma większego znaczenia, a Yoast już liczy, ile razy użyłeś słowa kluczowego fokus w treści (część gęstości słów kluczowych w analizie SEO), więc dlaczego miałbyś tego potrzebować? Ty nie.

Yoast-SEO-Metabox-Insights

Wniosek: czy naprawdę musisz wiedzieć, których słów użyłeś najczęściej na stronie? Gęstość słów kluczowych nie ma większego znaczenia i prawdopodobnie naturalnie porozmawiasz na swój temat (słowo kluczowe).

10. Menedżer przekierowań

Yoast SEO Premium jest wyposażony w menedżera przekierowań, dzięki czemu możesz to naprawić błędy indeksowania (uszkodzone adresy URL spowodowane przez zmianę bezpośrednich łączy, usuwanie stron itp.). Wiele stron internetowych często ma ich setki.

Instrukcje

 1. Zweryfikować Google Search Console z Yoast w SEO → Ogólne → Narzędzia dla webmasterów
 2. Uwierzytelnij Yoast za pomocą Google Search Console w SEO → Search Console
 3. Poczekaj kilka dni, aż dane się zapełnią (pełna populacja często zajmuje kilka tygodni)
 4. Napraw wszystkie błędy indeksowania w sekcji Search Console za pomocą menedżera przekierowań Yoast

yoast-crawl-error

yoast-redirect-manager

Rodzaje przekierowań – Domyślne jest przekierowanie 301 (trwałe), ale Yoast ma również inne opcje:

yoast-redirect-types

Automatyczne przekierowania – Jeśli zmienisz permalinki, Yoast automatycznie utworzy przekierowanie, które jest najlepszą opcją menedżera przekierowań. To nie działa, jeśli uruchomisz nową stronę internetową z nowymi linkami bezpośrednimi, tylko po zmianie ich na pulpicie nawigacyjnym.

automatyczne przekierowanie yoast

Importuj istniejące przekierowania – jeśli już skonfigurowałeś przekierowania przez Wtyczka przekierowania lub .htaccess, możesz je zaimportować do Yoast. Dla wtyczki przekierowania zobaczysz opcję w SEO → Narzędzia → Import / Eksport → Importuj z innych wtyczek SEO. następnie wybierz „Ważne z przekierowania” (patrz poniżej). Aby uzyskać dostęp do .htaccess Instrukcje przekierowania Yoast.

Yoast Redirect Manager vs. Free Redirect Plugin
Jeśli szukasz prostego sposobu naprawienia błędów indeksowania, możesz skorzystać z bezpłatnego Szybka wtyczka przekierowania strony / postu. Yoast pozwala tworzyć tylko 1 przekierowanie na raz, podczas gdy ta bezpłatna wtyczka pozwala na 3. Może to zaoszczędzić sporo czasu, zwłaszcza jeśli masz setki błędów indeksowania.

301 Przykład przekierowania

Wniosek: istnieje wiele darmowych wtyczek przekierowań, takich jak wtyczka Quick Page / Post Redirect, która jest łatwa i wykonuje fantastyczną robotę. Jedyną główną zaletą Yoast jest to, że jeśli zmienisz bezpośredni link do strony, automatycznie utworzą przekierowanie do nowego adresu URL. Ale jeśli musisz skonfigurować wiele z nich, menedżer przekierowań Yoast pozwala wykonać tylko 1 na raz.

Zalety Menedżera przekierowań

 • Pozwala importować przekierowania z Redirection Plugin i .htaccess
 • Pochodzi z wieloma opcjami przekierowania: 301 (domyślnie), 302, 307, 410, 451

Przekierowanie Cons Manager

 • Istniejące przekierowania z innych wtyczek należy dodawać ręcznie
 • Możesz ustawić tylko 1 przekierowanie na raz
 • Jeśli musisz ręcznie importować przekierowania, otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy dodasz przekierowanie (denerwuje)

11. Fokus Eksport słowa kluczowego

Daje dodatkową opcję w ustawieniach Yoast (Narzędzia > Importuj i eksportuj), aby wyeksportować wszystkie kluczowe słowa kluczowe, wynik SEO / czytelność każdej strony oraz niektóre dodatkowe informacje SEO.

Yoast-Export-Focus-Keywords

Wniosek: jeśli przeprowadzasz audyt SEO i chcesz przejrzeć całą listę słów kluczowych, może to zaoszczędzić czas. W przeciwnym razie możesz po prostu przejść przez każdą stronę i sprawdzić jej słowa kluczowe.

12. 1 rok darmowego dostępu do wsparcia 24/7

Wniosek: Przyznaję, że nigdy nie korzystałem z najwyższej jakości wsparcia Yoast, ale słyszałem mieszane opinie i że wiele razy odsyłają cię do samouczków, które napisali. Nie skonfigurują wtyczki ani nie sprawdzą Twojej witryny – to wszystkie oferowane przez nich usługi płatne. Ale jeśli potrzebujesz samouczka, który dzieli Yoast na 3 główne etapy (konfigurowanie ustawień, badanie kluczowych słów kluczowych, optymalizacja treści), mam do tego solidny samouczek.

Wniosek – możesz tego chcieć, ale nie potrzebujesz

Zainstalowanie dowolnej wtyczki SEO nie poprawi automatycznie Twojego SEO – to samo dotyczy premii Yoast SEO. Tak, daje dodatkowe funkcje, ale czy faktycznie z nich będziesz korzystać? Poza ich menedżerem przekierowań (do którego mogę łatwo użyć innej wtyczki przekierowania), nie mam. Większość ludzi nie rozumie podstaw SEO, więc zamiast myśleć o dodatkowych funkcjach, skup się na tym, co naprawdę ważne. Poniżej znajdują się 3 główne kroki do prawidłowego korzystania z BEZPŁATNEJ wtyczki SEO firmy Yoast.

 1. Skonfiguruj ustawienia Yoast
 2. Badane słowa kluczowe
 3. Optymalizacja treści

Mój Samouczek Yoast przeprowadzi Cię przez to wszystko i nie potrzebujesz do tego wersji premium. Ma ponad 500 komentarzy i zostało wykorzystane przez ponad 150 000 osób – na pewno bym to przeczytał.

23. Często zadawane pytania

&# x1f6a6; Czy Yoast SEO Premium jest tego wart?

Nie, nie jest. Funkcja wielu słów kluczowych jest prawie bezużyteczna, przekierowania można skonfigurować za pomocą bezpłatnych wtyczek przekierowań, a nic w Yoast Premium nie poprawia bezpośrednio SEO. To nie jest warte 89 USD rocznie. Mam to tylko dlatego, że piszę recenzje / przewodniki SEO na życie.

&# x1f6a6; Czy pomocne są opcje wielu słów kluczowych??

Nie, to nie jest pomocne, ponieważ wtórne słowa kluczowe są zwykle używane jako częściowe dopasowania, a Yoast ich nie wykrywa, więc analiza SEO staje się bezużyteczna dla wtórnych słów kluczowych.

&# x1f6a6; Można skonfigurować przekierowania za pomocą darmowej wtyczki?

Z pewnością mogą. Przekierowanie lub szybkie przekierowanie strony / postu to dwie (bezpłatne) wtyczki, których można użyć do skonfigurowania przekierowań lub użycia .htaccess, abyś nawet nie potrzebował wtyczki.

&# x1f6a6; Czy Yoast Premium aktualizuje witrynę pod kątem algorytmu Google?

Bynajmniej. To szalone, że twierdzą, że Yoast nie ma nic wspólnego z jakością twoich linków, cienkiej zawartości, a nawet doboru dobrych słów kluczowych. Aktualizacje Google zawierają wiele czynników i uważanie, że Yoast w jakiś sposób chroni przed tymi aktualizacjami, jest całkowicie nieprawdziwe. Twierdzenie Yoast jest fałszywe.

&# x1f6a6; Czy przydatna jest funkcja łączenia wewnętrznego?

Mam Yoast Premium (tylko dlatego, że piszę recenzje na życie) i nie używam ich wewnętrznej funkcji łączenia. Tak długo, jak pamiętasz o dodawaniu wewnętrznych linków do swoich treści (co i tak powinieneś), liczenie wewnętrznych linków w każdym poście jest trochę obsesyjne.

&# x1f6a6; Czy wsparcie premium Yoast jest dobre?

Nie sprawdzą, nie zalogują się ani nie pomogą w optymalizacji witryny. Będą głównie kierować cię do samouczków, które napisali. Nie kupiłbym za to Yoast Premium ani wcale.

Czy sie zgadzasz? Daj mi znać, jeśli masz pytania :)

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map