Yoast SEO Premium Review – stojí to za 89 dolárov ročne? (Spojler: nepoužil by som ho, ak by som nevykonával WordPress SEO pre svoju prácu na plný úväzok)

Ako bloger na plný úväzok pre WordPress SEO je mojou povinnosťou mať Ste SEO Premium.


Ale aby som bol úprimný, nemal by som ťa nadpriemerne prémiový, keby som nevykonával WordPress SEO na živobytie. Analýza SEO vašej firmy sa stáva zbytočnou, keď sa zameriavame na kľúčové slová s viacerými zameraniami, existuje veľa bezplatných doplnkov na presmerovanie a nepotrebujem funkciu prehľadu obsahu, ktorá mi povie, aké slová na stránke používam najviac. A ak potrebujete návrhy interných odkazov, mali by ste lepšie spoznať svoj obsah a čo čitatelia považujú za užitočné – nemajú k dispozícii nástroj, ktorý by to urobil za vás.

Páči sa mi, ako prémiová verzia automaticky vytvára presmerovania, keď zmením permalinky (niečo, čo väčšina ostatných doplnkov pre presmerovanie nerobí), ale toto je doslova jediná prémiová funkcia, ktorú používam. V opačnom prípade bude tento prémiový doplnok umiestnený na mojom hlavnom paneli programu WordPress, ktorý sa sotva používa. Zhromažďuje môj $ 89 / rok, zatiaľ čo píšem túto recenziu o tom, ako sa mi nepáči prémia. Iróniou toho všetkého je: /

Rešpektujem Yoast, pretože ich bezplatný SEO plugin má väčšinu vecí, ktoré potrebujete, ale prémiová verzia pre mňa nestojí. Ukážem vám, čo vlastne každá funkcia robí, aby ste sa mohli sami rozhodnúť. Ak máte nejaké otázky, neváhajte a zanechajte komentár.

Yoast-SEO-Premium

1. Optimalizácia kľúčových slov

Yoast SEO Premium umožňuje nastavenie viac zameraných kľúčových slov (do 5), ale na tento účel existuje ŠPECIFICKÁ STRATÉGIA. Keď Google obom kľúčovým slovám, výsledky vyhľadávania by mali byť takmer totožné (rovnaký zámer vyhľadávania). Ak chcete optimalizovať obidve možnosti, vaše primárne kľúčové slovo by sa malo zvyčajne používať ako presná zhoda zatiaľ čo vaše sekundárne kľúčové slovo by malo byť a čiastočný zápas. Pozrite si príklad uvedený nižšie … trik spočíva v tom, že sa do vášho obsahu posypú jednotlivé slová z vašej sekundárnej frázy (konkrétne v názve stránky, v nadpise SEO a meta popis).

Keďže pre sekundárne kľúčové slovo budete používať iba čiastočné zhody (a váš identifikoval iba presné zhody kľúčových slov), veľa z vašich guľiek nebude v analýze SEO vašich zelených. Pri zacielení na sekundárne kľúčové slová je to úplne bežné, takže ich môžete ignorovať.

Yoast-Multiple-zaostrovacích kľúčové slová

Pri použití tejto stratégie hodnotím číslo 1 pre obe kľúčové slová …

zaostrenie na kľúčové slová 1

focus-kľúčové slovo-2

Nezabudnite preskúmať primárne aj sekundárne kľúčové slovo, aby ste vedeli, že sa vyhľadávajú (pomocou automatického dopĺňania Google), a uistite sa, že nie sú príliš konkurencieschopní (pomocou Moz Bar). Toto sú len tie najzákladnejšie stratégie pre výskum kľúčových slov a navrhujem prečítať si môjho sprievodcu Kľúčové slová zamerané na vaše zameranie ak si chcete byť istí, že vyberiete najlepšie kľúčové slová.

Sekundárne kľúčové slová

Kľúčové slovo pre sekundárne zameranie

Tipy na zacielenie viacerých kľúčových slov so zameraním

 • Je potrebné preskúmať sekundárne kľúčové slová (rovnako ako vaše primárne)
 • Sekundárne kľúčové slová musia mať rovnaký zámer vyhľadávania ako primárne kľúčové slovo
 • Vytvorte si nadpis, názov SEO, meta popis, aby ste si ho dobre prečítali a obsahovali kľúčové slová
 • Čiastočné zhody sekundárnych kľúčových slov bránia vypĺňaniu kľúčových slov spamom
 • Ignorujte analýzu SEO pre sekundárne kľúčové slová, pretože sa používajú čiastočné zhody

Záver: Guľky Yoast zmenia farbu na zelenú, ak použijete kľúčové slová s presným zameraním (sekundárne kľúčové slová sa zvyčajne používajú ako čiastočné zhody), takže analýza SEO sa pre sekundárne kľúčové slová stáva zbytočnou. Je dobré ich sledovať, nie pomôcť optimalizovať obsah.

2. Ukážka vašej stránky

Ukážky zo sociálnych sietí ukázať, ako vyzerá stránka / príspevok pri zdieľaní na Facebooku a Twitteri. Yoast (bezplatná verzia) vám umožňuje nahrávať vlastné obrázky (ktoré budete musieť vytvoriť), takže váš obrázok bude vyzerať pekne, keď bude zdieľaný v týchto sieťach. Pokiaľ tieto obrázky vytvárate a odovzdávate ich pomocou videa Yoast, nie je potrebné zobraziť ukážku obrázka, pretože bude v poriadku.

V nastaveniach „Sociálne siete“ povoľte meta údaje Facebook a Twitter…

Yoast-facebook-meta-dát

Yoast-twitter-meta-dát

Keď upravujete stránku alebo príspevok, prejdite nadol na položku Yoast a kliknite na možnosť „zdieľať“. Zdá sa, že predvolený obrázok pravdepodobne nebude vyzerať dobre. Uvidíte možnosť nahrať vlastný obrázok pre Facebook a Twitter – a Yoast vám povie správne rozmery. Facebook je (1200 x 630 pixelov), Twitter je (1024 x 512 pixelov). Po nahraní týchto obrázkov to bude vyzerať oveľa, oveľa krajšie.

Yoast-sociálno-náhľady

Ako to vyzerá, keď zdieľam tento príspevok na Facebooku…

facebook-share

Záver: Pokiaľ nahrávate vlastné obrázky na každú stránku / príspevok na sociálnej karte Yoast (pomocou ikony „zdieľať“ v analýze SEO) so správnymi rozmermi pre Facebook (1200 x 630px) a Twitter (1024 x 512px) , váš obsah sa na týchto sociálnych sieťach dokonale naformátuje. Nie je potrebné zobraziť ukážku obsahu / obrázka. Ak však chcete zobraziť ukážku, skopírujte adresu URL tejto stránky a vložte ju do stavu Facebook / Twitter.

3. Kontrola čitateľnosti

Kontrola čitateľnosti povie vám, či sú vaše vety / odseky príliš krátke, dlhé, či používate prechodné slová, a hodnotí vás, ako dobre píšete. Samozrejme by ste nemali písať super dlhé odseky s preklepmi, ale nástroj nedokáže správne písať známky! Nikdy to nepoužívam a nenájdu analýzu čitateľnosti alebo Flesch Read East Test užitočný.

Niektoré funkcie prémiovej služby, ktoré môžete zapnúť v rámci služby SEO > všeobecný > Vlastnosti…

Yoast-Premium Vlastnosti

4. Plná kontrola nad vašimi drobečkami

Ak potrebujete doplnok pre správu strúhanky, je ich tam dosť. Väčšina vám umožní robiť to, čo vaša prémia robí, a primárna kategória pre váš príspevok a určiť taxonómiu.

5. Žiadny duplicitný obsah

Siteliner je najjednoduchší spôsob, ako nájsť duplicitný obsah, a je to zvyčajne preto, že v nastaveniach služby Indexujete značky / kategórie (z väčšej časti odporúčam ich nezobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania). Váš vlastne nekontroluje duplicitný obsah – jednoducho vám umožňuje nastaviť kanonickú adresu URL, ak máte dve adresy URL, ktoré zobrazujú rovnaký obsah (čo väčšina ľudí nemá).

Yoast-Canonical-URL

6. Technické veci v pozadí

S Yoast SEO Premium môžete:

 • Upraviť súbor robots.txt
 • Upravte súbory .htaccess
 • Vyčistite adresy URL
 • Vytvorte a aktualizujte svoje súbory Sitemap

Väčšinu z toho ste bývali schopní robiť pomocou bezplatnej verzie svojho SEO, ale teraz tieto funkcie robili prémiovou funkciou. Napríklad ste boli schopní kontrolovať, ktorý obsah je zahrnutý vo vašom súbore Sitemap (stránky, príspevky, kategórie, značky atď.), Ale teraz vám za to zaplatíte: /

7. Automatické aktualizácie a aktualizácie

Yoast hovorí

Aktualizujeme Doplnok SEO ste každé 2 týždne. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že váš web je optimalizovaný pre najnovšiu verziu svojho algoritmu Google.

Je úplne absurdné myslieť si, že doplnok SEO udrží vaše webové stránky optimalizované, keď sa objaví nová aktualizácia Google. Z veľkej časti Panda / Penguin jednoducho odmeňuje webové stránky za vysoko kvalitný obsah / odkazy. Váš účet neanalyzuje odkazy na vaše stránky a (okrem toho, že vám hovoríme, že váš obsah je príliš krátky alebo má nízke skóre čitateľnosti), tiež nemôže povedať, či je váš obsah dobrý. Zahrnutie videa alebo infographic môže priniesť VŠETKÝ rozdiel na svete, pokiaľ ide o SEO na stránke, napriek tomu ich nemôžete zistiť. Aj keď neočakávam, že by ich nejaký doplnok SEO detekoval, je odvážne tvrdiť, že vás Yoast chráni pred aktualizáciami Google, ak je to zrejmé, je to nepravdivé.

8. Návrhy na vnútorné prepojenie

Keď upravíte príspevok, program Yoast Premium zobrazí návrhy interných odkazov na pravej strane hlavného panela. Nikdy to nepoužívam a vkladám všetky svoje odkazy ručne – nebudem vkladať odkazy iba kvôli SEO – používam ich iba vtedy, keď moji čitatelia potrebujú informácie o objasnení z tutoriálu, ktorý som napísal. Z tohto dôvodu ho nepoužívam. Táto funkcia tiež spotrebováva CPU, ktoré môžu spomaliť vaše webové stránky / dashboardy, pretože pri každej úprave stránky / príspevku, Yoast priťahuje návrhy.

Yoast-interné Linking

Záver: interné odkazy sú skvelé pre SEO, ale nevkladajte ich, ak nie sú pre čitateľov užitočné. Pretože služba Yoast bude kontrolovať relevantné interné odkazy pri každej úprave stránky / príspevku, zvýši sa tým spotreba CPU. Preferujem manuálne vkladanie odkazov, pretože je viac prispôsobený.

9. Štatistiky obsahu

Štatistiky obsahu ukazujú, ktoré slová ste na stránke použili najčastejšie. Hustota kľúčových slov sotva záleží a vy už počítate, koľkokrát ste použili svoje kľúčové slovo so zameraním na obsah (časť analýzy kľúčových slov s hustotou kľúčových slov), tak prečo by ste to potrebovali? Vy nie.

Yoast-SEO-METABOX-Insights

Záver: naozaj potrebujete vedieť, ktoré slová ste na stránke použili najviac? Hustota kľúčových slov sotva záleží a pravdepodobne budete prirodzene hovoriť o svojej téme (kľúčové slovo).

10. Správca presmerovania

Váš SEO Premium prichádza s manažérom presmerovania, takže ho môžete opraviť chyby indexového prehľadávania (nefunkčné adresy URL spôsobené zmenou trvalých odkazov, odstránením stránok atď.). Mnoho webových stránok ich často obsahuje 100.

Inštrukcie

 1. overiť Google Search Console pomocou služby SEO → Všeobecné → Nástroje správcu webu
 2. Overte svoju totožnosť pomocou služby Google Search Console v časti SEO → Search Console
 3. Počkajte niekoľko dní, kým sa údaje naplnia (celá populácia často trvá niekoľko týždňov)
 4. Opravte všetky chyby indexového prehľadávania v sekcii Search Console pomocou správcu presmerovania Yoast

Yoast-prehliadania-errors

Yoast-presmerovanie manager

Typy presmerovania – Predvolené je 301 (trvalé) presmerovanie, ale Yoast má aj ďalšie možnosti:

Yoast-presmerovanie-typy

Automatické presmerovania – Ak zmeníte permalinks, Yoast teraz automaticky vytvorí presmerovanie, ktoré je najlepšou funkciou správcu presmerovania. Toto nefunguje, ak spustíte nový web s novými permalinkmi, len keď ich zmeníte na hlavnom paneli.

Yoast automatický-presmerovanie

Importovanie existujúcich presmerovaní Ak už nastavenie presmeruje cez Doplnok na presmerovanie alebo .htaccess, môžete ich importovať do služby Yoast. Pre doplnok presmerovania sa zobrazí možnosť pod položkou SEO → Nástroje → Import / export → Importovať z iných doplnkov SEO. potom vyberte „Dôležité z presmerovania“ (pozri nižšie). Pre .htaccess postupujte Pokyny pre presmerovanie.

Správca presmerovania Yoast vs Voľný doplnok presmerovania
Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako opraviť chyby pri indexovom prehľadávaní, môžete použiť bezplatne Rýchly doplnok pre presmerovanie na stránku alebo na príspevok. Yoast vám umožňuje vytvárať naraz iba 1 presmerovanie, zatiaľ čo tento bezplatný doplnok umožňuje 3. To vám môže ušetriť veľa času, najmä ak máte stovky chýb indexového prehľadávania..

301 Príklad presmerovania

Záver: Existuje veľa bezplatných doplnkov presmerovania, napríklad doplnok Quick Page / Post Redirect, ktorý je jednoduchý a robí fantastickú prácu. Jedinou hlavnou výhodou služieb Yoast’s je, že ak zmeníte trvalý odkaz na stránke, automaticky vytvoria presmerovanie na novú webovú adresu. Ak však potrebujete nastaviť veľa z nich, správca presmerovania spoločnosti Yoast vám umožní vykonať iba 1 naraz.

Presmerovanie prof

 • Umožňuje importovať presmerovania z doplnku Redirection Plugin a .htaccess
 • Dodáva sa s viacerými možnosťami presmerovania: 301 (predvolené), 302, 307, 410, 451

Nevýhody manažéra presmerovania

 • Existujúce presmerovania z iných doplnkov sa musia pridať ručne
 • Naraz môžete nastaviť iba 1 presmerovanie
 • Ak musíte presmerovania importovať manuálne, dostanete upozornenie zakaždým, keď pridáte presmerovanie (dostane nepríjemnosť)

11. Zamerajte export kľúčových slov

Poskytuje vám ďalšiu možnosť v nastaveniach služby (Nástroje > Importovať a exportovať), ak chcete exportovať všetky kľúčové slová so zameraním, skóre SEO / čitateľnosti každej stránky a niektoré ďalšie informácie o SEO.

Yoast-export-zaostrovacích kľúčové slová

Záver: Ak vykonávate audit SEO a chcete skontrolovať celý zoznam kľúčových slov, môže to ušetriť čas. V opačnom prípade môžete jednoducho prejsť jednotlivé stránky a skontrolovať kľúčové slová..

12. Jednoročný bezplatný prístup k 24/7 podpore

Záver: Priznávam, že som nikdy nevyužil prémiovú podporu Yoastu, ale počul som zmiešané názory a mnohokrát vás len odkážu na príručky, ktoré napísali. Nenastavia doplnok za vás ani nebudú kontrolovať váš web – to sú všetky platené služby, ktoré ponúkajú. Ak však potrebujete príručku, ktorá vás rozdelí na 3 hlavné kroky (konfigurácia nastavení, skúmanie kľúčových slov zamerania, optimalizácia obsahu), mám na to solídny návod..

Záver – Možno to budete chcieť, ale nepotrebujete to

Inštalácia akéhokoľvek doplnku SEO automaticky nezlepší váš SEO – to isté platí aj o prémii SEO. Áno, poskytuje vám ďalšie funkcie, ale budete ich skutočne používať ??? Okrem ich správcu presmerovania (pre ktorý môžem ľahko použiť ďalší doplnok presmerovania), nemám. Väčšina ľudí nedostane základy SEO dole, takže namiesto premýšľania o ďalších funkciách sa zamerajte na to, na čom skutočne záleží. Nižšie sú uvedené 3 hlavné kroky na správne používanie doplnku SEO pre SEO zadarmo.

 1. Konfigurujte svoje nastavenia
 2. Preskúmajte kľúčové slová
 3. Optimalizácia obsahu

môj Váš návod vás prevedie týmto všetkým a na jeho vykonanie nepotrebujete prémiovú verziu. Má 500+ komentárov a použilo ho 150 000+ ľudí – určite by som si ich prečítal.

23. Často kladené otázky

&# X1f6a6; Stojí za to SEO Premium?

Nie to nie je. Funkcia kľúčových slov s viacerými zameraniami je takmer zbytočná, presmerovania sa dajú nastaviť pomocou doplnkov pre bezplatné presmerovanie a nič v službe Yoast Premium priamo vylepšuje vaše SEO. Nestojí to za 89 dolárov ročne. Mám to len preto, že píšem recenzie / príručky SEO pre bývanie.

&# X1f6a6; Je užitočných viac možností kľúčových slov?

Nie, nie je to užitočné, pretože sekundárne kľúčové slová sa zvyčajne používajú ako čiastočné zhody a tie ich nezistíte, takže analýza SEO je pre sekundárne kľúčové slová zbytočná..

&# X1f6a6; Môžu byť presmerované nastavenia pomocou bezplatného doplnku?

Určite môžu. Presmerovanie alebo Rýchle presmerovanie na stránku alebo príspevok sú dva (bezplatné) doplnky, ktoré možno použiť na nastavenie presmerovaní alebo použiť .htaccess, takže nepotrebujete ani doplnok.

&# X1f6a6; Udržiava program Yoast Premium aktualizáciu vašich stránok pre algoritmus spoločnosti Google?

V neposlednom rade. Je to šialené, že toto tvrdenie robia, pretože Yoast nemá nič spoločné s kvalitou vašich odkazov, tenkým obsahom alebo výberom dobrých kľúčových slov. V aktualizáciách Google je veľa faktorov a myslieť si, že vás nejako chráni pred týmito aktualizáciami, je úplne nepravdivé. Toto tvrdenie Yoastu je nepravdivé.

&# X1f6a6; Je funkcia interného prepojenia užitočná?

Mám službu Yoast Premium (iba preto, že píšem recenzie na bývanie) a nepoužívam ich vnútornú funkciu prepojenia. Pokiaľ si pamätáte na pridanie interných odkazov na svoj obsah (čo by ste mali aj tak), počítanie interných odkazov na každom príspevku je trochu posadnuté.

&# X1f6a6; Je prémiová podpora Yoastu dobrá?

Nebudú kontrolovať, prihlasovať sa ani vám pomôžu optimalizovať vaše stránky. Zameriavajú sa iba na odkazy, ktoré napísali. Za to by som si vôbec nekúpil prémiovú prémiu.

Súhlasíš? Ak máte nejaké otázky, dajte nám vedieť :)

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map