Ідеальні параметри кешу WP Super Cloud з Cloudflare / StackPath CDN

Супер кеш WP – надійний кеш-плагін (якщо ви їдете по вільному маршруту).


Інакше WP Rocket оцінили №1 у 7 опитуваннях у Facebook, і це те, що я використовую (у мене є також інструкція з налаштування для WP Rocket). Але WP Super Cache все ще є чудовим вибором, особливо тому, що … це безкоштовно.

Я покажу вам, як налаштувати параметри кешу WP Super Cache, включаючи вкладку Advanced, CDN та Plugin. Я також висвітлю Хмара, StackPath і покаже вам різницю між ними.

Якщо ви використовуєте сервер NGINX, вам потрібно буде відредагуйте файл конфігурації, щоб повною мірою використовувати WP Super Cache, особливо використовувати кеш-бази кеш. Якщо вам це не зручно, я рекомендую спробувати інший плагін кешу (WP Rocket, WP Fastest Cache або навіть W3 Total Cache), оскільки ці додатки кешу не потребують редагування файлу конфігурації NGINX..

Плагіни кешу, CDN, і хостинг є 3 основними факторами Посібник з оптимізації WordPress. Крім налаштування додатка кеша за допомогою оптимальні налаштування та CDN Cloudflare / StackPath, рекомендую приєднатися до WordPress хостинг групи Facebook щоб побачити, що таке неупереджені люди приказка. SiteGround був оцінений №1 у 20+ опитуваннях у Facebook, і я ким користуюся. Я на їх напівприсвячений план GoGeek який має в 4 рази більше серверні ресурси ніж більшість спільних хостингів зі 100% балами GTmetrix та часом завантаження .5s. Вони також будуть мігрувати вас безкоштовно.

WP-Super-Cache-Facebook-Poll

Ось як налаштувати параметри WP Super Cache:

WP-Super-Cache-Tabs

1. Легко

WP-Super-Cache-Easy-Settings

Кешування (Увімкнути) – дозволяє кешування, простий спосіб поліпшити час завантаження.

Тестовий кеш – перевіряє, чи працює кеш. Якщо ви бачите помилки, перейдіть на вкладку «Додатково» та перегляньте деякі інші варіанти (спробуйте вимкнути «стиснути сторінки» та «відновити кеш»).

Видалити кеш – якщо ви оновлюєте свій веб-сайт, особливо файли CSS або JavaScript, і ви бачите стару версію вашої сторінки, видалення кеша оновить сторінку до нової версії.

2. Розширений

WP-Super-Cache-Advanced-Settings

Кешування (Увімкнути) – дозволяє кешування.

Спосіб доставки кеша – простий режим найпростіший і рекомендується для непрограмістів. Експертний режим використовує функцію mod_rewrite Apache для обслуговування “суперкешованих” статичних HTML-файлів і швидший, ніж простий режим … але якщо вам незручно редагувати файли PHP, використовуйте простий режим.

Не кешуйте сторінки для відомих користувачів (Увімкнути) – увімкнення цього не відображає кешовані сторінки для людей, які раніше були на вашому веб-сайті. Це добре, тому що постійні відвідувачі хочуть бачити новий вміст (наприклад, у вашому блозі), який інакше не з’явиться, якщо ви вимкнете це.

Не кешуйте сторінки з параметрами GET. (? x = y в кінці URL-адреси) (Увімкнути) – не має кеш-сторінок, які відрізняються для кожного користувача (унікальні сторінки продажів, якщо ви розміщуєте оголошення в Facebook / Google, профілі членства, умовна логіка на контактних формах). Отримати парами є чудовим плагіном для цього.

Стискайте сторінки, щоб вони швидше подавались відвідувачам (Увімкнути) – це пункт “Gzip Compression” в GTmetrix / Pingdom. Після цього ввімкніть домашню сторінку та знайдіть помітні помилки форматування. Якщо такі є, відключіть його. В іншому випадку обов’язково ввімкніть це.

Кешуйте заголовки HTTP із вмістом сторінки (Вимкнути) – робить кешовані сторінки швидшими, але також змушує WP Super Cache використовувати доставку файлів PHP (повільніше) замість статичної доставки файлів (швидше). Це компроміс, але якщо ви використовуєте плагіни, які надсилають додаткові заголовки, увімкніть це. В іншому випадку відключіть його.

Перебудувати кеш. Подавати файл суперкешу анонімним користувачам під час створення нового файлу (Увімкнути) – показує кешовану сторінку, якщо новий файл знаходиться в процесі створення.

304 не змінено кешування браузера. Вкажіть, коли сторінка не була змінена з моменту останнього запиту. (Увімкнути) – запобігає оновленню кешу на сторінках “тегів” (економить серверні ресурси).

Зробіть відомих користувачів анонімними, щоб вони надсилали статичні файли, які зберігаються в кеші – протидіє попередньому налаштуванню “не кешувати сторінки для відомих користувачів”, і замість цього воно кешується для всіх.

Увімкнути динамічне кешування – (Увімкнути) – дозволяє кешувати динамічний вміст (вміст, що змінюється), наприклад рекламу, кількість відвідувачів, що публічно показуються, або навіть рекомендації Amazon.

Підтримка мобільних пристроїв. (Необхідний зовнішній плагін або тема. Див. Розділ FAQ для отримання детальної інформації.) (Увімкнути) – якщо ви використовуєте мобільний плагін типу WPtouch, або мобільна тема, це кешування сторінок мобільних пристроїв.

Видаліть підтримку UTF8 / charset charset з файлу .htaccess. Необхідно лише, якщо ви бачите непарні символи або розділові знаки, які виглядають неправильно. Потрібно оновити правила перезапису – (Вимкнути) – якщо на вашому веб-сайті ви бачите дивні символи (Â â €&# x2122; ¢), це має виправити. В іншому випадку залиште його відключеним.

Очистити всі файли кешу, коли публікація чи сторінка опублікована чи оновлена – Увімкнути) – якщо ви публікуєте публікацію, а також у вас є блог (наприклад, на домашній сторінці) і хочете переконатися, що вона оновлюється найновішою публікацією, це очистить кеш і переконається, що новий вміст відображатиметься.

Додаткові чеки на домашній сторінці (Дуже час від часу зупиняє кешування домашньої сторінки) (Увімкнути) – подібно до попереднього налаштування, це гарантує, що ваші нові публікації блогу відображатимуться на домашній сторінці (якщо у вас є перегляд блогу). Це також стосується динамічного вмісту на домашній сторінці.

Оновити поточну сторінку лише тоді, коли зроблені коментарі – увімкніть це, якщо у вас є багато коментарів, оскільки читачі хочуть бачити найновіший вміст (ви не хочете оновити кеш для цього).

Перерахуйте на цій сторінці новітні кешовані сторінки (Вимкнути) – показує, які сторінки були кешовані.

Блокування грубого файлу. Вам цього не потрібно, оскільки це сповільнить ваш веб-сайт  (Вимкнути).

Пізній ініт. Відображення кешованих файлів після завантаження WordPress (Увімкнути) – дозволяє вмісту залишатися динамічним. Якщо ви бачите помилку, «виправлена ​​динамічна сторінка супер кешу, але пізній init not set» виправляється.

Місце кешу – не змінюйте – не змінюйте шлях, шлях за замовчуванням добре.

Час очікування кешу – 3600 добре для більшості веб-сайтів, веб-сайти з високим трафіком можуть знизити це до 1800. Це термін дії кешованих сторінок закінчується, і він буде викинутий. Якщо встановити його занадто повільно, користувачі ніколи не побачать кешовану версію. Якщо занадто швидко, він може споживати багато серверних ресурсів.

Прийняті імена файлів & відхилені URI – вкажіть сторінки, які ви не хочете кешувати. Найпоширенішим для цього є виключення сторінок електронної комерції або сторінок, які оновлюються дуже часто.

Приклади:

 • / магазин /
 • / магазин / рахунок /
 • / магазин / замовлення /
 • / магазин / кошик /
 • / магазин / підтвердження-замовлення /

Відхилені агенти користувача – запобігає користувацьким агентам кешування сторінок. Найпоширенішими є такі пошукові системи, як Googlebot і Bingbot, але ось це повний список агентів користувача ви можете переглянути. Якщо ви використовуєте WPtouch, вам також потрібно додати тут весь їхній список мобільних користувальницьких агентів.

Закриття – готує ваш сервер до очікуваного стрибка трафіку (під час блокування нові коментарі до публікації не оновлять кешовані статичні файли). Це дозволить заощадити на ресурсах сервера та допоможе запобігти збоям вашого веб-сайту. Увімкніть це, лише якщо ви помітите, як трафік зростає.

Файли, безпосередньо кешовані – якщо ви знаєте, що певна сторінка отримає високий стрибок у трафіку, додайте їх тут.

Виправлення конфігурації – відновлює налаштування WP Super Cache за замовчуванням.

3. CDN

CDN (мережа доставки вмісту) розміщує ваші великі файли веб-сайтів у кількох центрах обробки даних по країні / світі, що зменшує географічну відстань між вашим сервером та відвідувачем. Це скорочує час завантаження і є рекомендується в посібнику з оптимізації WordPress.

StackPath – це одна з найпопулярніших CDN, і це те, що я використовую на своєму сайті. У них 31 центр обробки даних, розташований у США, і чудова підтримка, яка допомогла покращити бал GTmetrix YSlow на 8%. KeyCDN також добре, але я дуже задоволений MaxCDN / StackPath.

StackPath проти Cloudflare – Cloudflare безкоштовний, StackPath починається з 10 доларів на місяць з безкоштовним 30-денним пробним періодом. Cloudflare має свою власну центри обробки даних, У StackPath є свої центри обробки даних. Як правило, чим більше центрів обробки даних, тим краще, і тим більше ресурсів ви можете завантажувати в них (що робить завантаження вашого сайту ще швидшим). StackPath має команду підтримки, яка допоможе вам налаштувати її (немає підтримки з безкоштовним планом Cloudflare). Підтримка StackPath змогла значно покращити час завантаження та покращити бал GTmetrix YSlow на 8%, що цілком вартувало цього.

Крок 1: Підпишіться на 30-денну пробну версію, після чого виконайте наведені нижче дії. (StackPath також має навчальний посібник).

Крок 2: На інформаційній панелі StackPath натисніть вкладку CDN та створити CDN-сайт StackPath

StackPath-CDN-Tab

StackPath-CDN-домен

StackPath-сервер-IP-адреса

Скопіюйте IP-адресу свого сервера – це потрібно на кроці 6 цього розділу.

WP-Super-Cache-StackPath-CDN-URL

Крок 3: Вставте свою URL-адресу CDN на вкладку CDN WP Super Cache в розділі “Поза межами сайту” та “Додаткові CNAMES”. Якщо ви використовуєте SSL, також поставте прапорець “пропустити URL-адреси https, щоб уникнути цього змішаний змістПомилки.

Налаштування WP-Super-Cache-CDN

Крок 4: У StackPath перейдіть до CDN → Налаштування кешу, потім натисніть «Очистити все»…

StackPath-Purge-Cache

Крок 5: Скопіюйте IP-адресу вашого сервера з кроку 2 (ви також можете знайти його у своєму обліковому записі хостингу). Тоді білий список IP-адреси вашого сервера в StackPath створивши веб-сайт WAF (WAF → Firewall).

StackPath-Whitelist-IP

Крок 6: Запустіть свій сайт у GTmetrix а “Мережа доставки вмісту” повинна бути зеленою в YSlow.

CDN GTmetrix YSlow

Обов’язково зв’яжіться зі службою підтримки StackPath, оскільки вони змогли змінити мої налаштування для подальшого покращення оцінок. У них є одна з найбільших команд підтримки – я б точно її використовував.

4. Зміст

Поки ваш “час очікування кешу” встановлений належним чином у додаткових налаштуваннях, ваші кешовані сторінки з минулим терміном буде видалено, і вони не будуть навантажувати ваш сервер. Під час роботи на сайті ви також можете змінювати CSS / JS (наприклад, фонові зображення) і бачити кешовану версію (або ви не можете бачити, що ваш CDN працює). У цьому випадку видалення кеша повинно це виправити.

Налаштування WP-Super-Cache-Зміст

Видалити кеш – оновлює кеш-пам’ять у випадку, якщо ви бачите старі кешовані версії ваших сторінок.

5. Попереднє завантаження

Попереднє завантаження – це оновлення, коли кешовані сторінки видаляються та оновлюються за один раз. Я б увімкнув це, оскільки це покращує швидкість роботи веб-сайтів / індексування. Однак попереднє завантаження споживає багато серверні ресурси що створює навантаження на ваш сервер і може зробити ваш веб-сайт повільним. За замовчуванням встановлено значення оновити попередньо завантажені файли кешу кожні 600 хвилин. Але вам слід збільшити це число, якщо воно стресне для вашого сервера, особливо якщо ви хостите на спільному хостингу. Ви також можете залишити його на 0, якщо ви не хочете, щоб статичні файли закінчувалися коли-небудь, якщо ви вручну не оновите кеш.

WP-Super-Cache-Preload-Settings

6. Плагіни

Залиште все як є, якщо ви не використовуєте Плагін поганої поведінкиМодуль для картографування домену WordPress MU, або Плагін WPtouch, у такому випадку ви б увімкнули сумісне для них.

WP-Super-Cache-Plugins-Settings

7. Налагодження

WP-Super-Cache-Dubug-Settings

Хмара

WP Super Cache не має прямого способу налаштування Cloudflare, але це дуже просто, і я точно рекомендую використовувати Безкоштовний CDN Cloudflare. Багато хостів (включаючи SiteGround) мають можливість зробити це активуйте Cloudflare у своєму cPanel одним клацанням миші. Це, безумовно, найпростіший метод.

SiteGround-Cloudflare-Активація

Якщо у вашого господаря немає цієї опції, виконайте наведені нижче дії …

1. Зареєструйтесь Хмара і вам буде запропоновано додати свій веб-сайт, а потім розпочати сканування.

cloudflare-begin-scan

2. Після того, як сканування завершено, виберіть вільний план, тоді Cloudflare проведе вас через набір сторінок. Зрештою, ви перейдете на сторінку, де Cloudflare призначить вам 2 сервери імен

Cloudflare-Name-сервери-приладова панель

3. Пошукуйте в Google “як змінити сервери імен на SiteGround” (шукайте лише свого хоста), а потім дотримуйтесь їх інструкцій. Ви будете копіювати 2 сервери імен, що надаються Cloudflare, і вставляти їх у параметр серверів імен на замовлення у вашому хостингу cPanel…

SiteGround-DNS-записи

4. Перейдіть до свого Налаштування швидкості хмарної хвилі і переконайтеся, що Авто Minify і Ракетний навантажувач вимкнено, але С. Г. Залізниця є на.

Cloudflare-Speed-Tab

5. Хмара каже “Радимо створити Правило сторінки щоб виключити розділ адміністратора вашого веб-сайту з функцій ефективності Cloudflare. Такі функції, як Rocket Loader та Auto Minification, можуть ненавмисно порушити функції резервного копіювання у розділі адміністратора. “

Додайте ці 2 сторінки правил у своє налаштування правил сторінки

Cloudflare-Page-Rule-WP-Адміністратор

Cloudflare-Page-Rule-WP-Попередній перегляд

6. Нарешті, перейдіть до свого Налаштування кешування Cloudflare і очищення окремих файлів

Очистити окремі файли Cloudflare

Зроблено!

Подивіться моє відео – це 42-хвилинне відео, але я висвітлюю майже все (часові позначки в описі відео), і ви повинні дізнатися про велику кількість інформації про швидкість сайту WordPress:

SiteGround (№1 господар на опитуваннях у Facebook)

SiteGround є використовується Йоастом, себе, і рекомендований WordPress. Вони є №1 майже в кожному Опитування у Facebook і надають більшості людей значне значення покращення часу завантаження особливо якщо вони використовували посередні хости: GoDaddy, Bluehost, HostGator, InMotion, Dreamhost, EIG.

Yoast-on-Twitter - Ми просто перейшли на сайт

Я використовую їх напівприсвячений план GoGeek який поставляється з 4 рази більше серверні ресурси ніж спільний хостинг. Клацніть на моїх сторінках, щоб побачити, як швидко вони завантажуються, ознайомтеся з моїм звітом GTmetrix або побачите людей, які мігрували і розміщено нові часи завантаження. Вони також роблять вільні міграції.

DigitalOcean на Cloudways і Кінста також хороші і починаються від $ 10 / місяць та 30 $ на місяць. Cloudways – це більше для розробників, яким не потрібен cPanel, хостинг електронної пошти чи підтримка, яку ви отримуєте з SiteGround. Kinsta – це в основному WP Engine був (дорого, але дивовижно). Весь мій блог в основному присвячений тому, щоб допомогти людям швидше завантажувати свій веб-сайт. Я відмовляюсь рекомендувати хостинг у розмірі 2 доларів на місяць, оскільки найбільше шкода більшості людей під час роботи веб-сайту.

Як перевірити, чи хостинг у вас повільний
Запустити веб-сайт до кінця Статистика сторінок Google щоб побачити, чи скоротити час відповіді сервера є у вашому звіті. Google рекомендує вона повинна бути <200мс. Що-небудь вище 1 секунди – це не добре. Ви також можете перевірити свій TTFB (час на перший байт) на вкладці “Тайммінг” GTmetrix або bytecheck.com.

Скоротити час реакції сервера

2019 опитування

2017-WordPress-хостинг-FB-опитування

Рекомендації щодо хостингу елементів

Липень 2019 року

WordPress-хост-опитування-серпень-2018

Спільний хостинг-опитування-2017

2019-хостинг-опитування

Компанія

WordPress-хостинг-опитування-2017

Керований хостинг-опитування

WooCommerce-хостинг-FB-опитування

2016-Веб-хостинг-опитування

Найкращий-WordPress-хостинг-провайдер-опитування

Кращий веб-хостинг-2019-опитування

WP Дружній хостинг опитування

2016-WordPress-хостинг-FB-опитування

Улюблений хостинг для елемента

2018 Рекомендації щодо хостингу

Managed-WordPress-хостинг-опитування-2017

2019-господарі-опитування-1

Хостинг-опитування для швидкості

WordPress-хостинг-опитування-червень-1

SiteGround-Рекомендація

2014-керований-WordPress-хостинг-FB-опитування

Кращий веб-хостинг-провайдер-опитування

Хостинг-опитування-лютий-2019

Хостинг-рекомендації-опитування

Bluehost vs SiteGround

Опитування веб-хостингу WordPress

SiteGround рекомендує WordPress:

SiteGround-рекомендується-WordPress-хост

І мимо Івіця хто керує WordPress Speed ​​Up Group Facebook з 16 000+ членами.

Рекомендовані засоби WordPress-Speed-Up

Кілька ниток:

Годді на міграцію на сайт

EIG-To-SiteGround

SiteGround-Міграція

SiteGround має 3 плани:

SiteGround WordPress хостинг

Вищі плани включають більше серверні ресурси (Фактор №1 у посібнику з оптимізації WordPress). Ось повна діаграма порівняння, але GrowBig дає вам приблизно в 2 рази більше ресурсів сервера, ніж StartUp, а GoGeek є напівприсвячений хостинг що дає вам ще більше. GrowBig та новіші версії оснащені безкоштовною міграцією, налаштуваннями, розширеним кешуванням та можливістю розміщення кількох веб-сайтів. GoGeek має пріоритетну підтримку. Їх хмарний хостинг – це цілком стрибок цін на $ 80 / місяць.

Це ви можете побачити на їх сторінка функцій:

Порівняння SiteGround-сервера-ресурсів

Я використовую SiteGround тому, що:

 1. Моя GTmetrix + Пінгдом звіти говорять самі за себе
 2. Мої сторінки завантажуються миттєво (натискайте на них, якщо хочете)
 3. Швидкий технологія швидкості (PHP 7.3, NGINX, Оптимізатор SG, Cloudflare)
 4. Рекомендовано користувачем Йоаст, WordPress, Івіця з WordPress Швидкість
 5. Безкоштовно Давайте шифруємо SSL, простий у використанні cPanel, та функції для електронна комерція
 6. Підтримка WordPress є неперевершений навіть без пріоритетної підтримки GoGeek
 7. GrowBig поставляється з інсценуванням, більшою кількістю пам’яті та більшою кількістю ресурсів сервера (прокрутіть униз до „ми виділяємо потрібні вам ресурси” та наведіть курсор миші на сервер вкладка)
 8. GoGeek поставляється з ще більшими ресурсами сервера, зберіганням, пріоритетною підтримкою
 9. Вільні міграції, плагін мігратора, і а 30-денна гарантія повернення грошей
 10. Багато похвал о Reddit, Бесіди у Facebook, Twitter, TrustPilot
 11. Тон хвал у Facebook: №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7№8, №9, №10№11
 12. Багато людей вже мігрували та публікували результати у Twitter: №1, №2, №3, №4, №5, №6№7, №8, №9, №10, №11, №12, №13, №14, №15, №16, №17, №18, №19, №20, №21, №22, №23, №24, №25, №26, №27, №28, №29, №30, №31, №32, №33, №34, №35, №36, №37

Партнерська відмова – якщо ви підписалися на SiteGround разом із моїм партнерська посилання Я дарую вам гарний шматок без жодних витрат. Щороку я пожертвуйте $ 3 тис. на кампанії GoFundMe (2018 рік повинен був нагодувати голодних у Денвері, 2017 рік – Червоному Хресту на урагані Гарві). Ваша підтримка допомагає, і я щиро ціную це. Я намагаюся зробити свої огляди об’єктивними і підкріпленими докази у вигляді Опитування у Facebook, твіти, і справжні розмови. Якщо ви не хочете ним користуватися, ось ось позапартійне посилання на SiteGround. Так чи інакше, я справді вірю, що вони зоряний хост WordPress, і ваш сайт буде працювати швидше / гладше … зробіть дослідження на групах у Facebook + Twitter і ти знайдеш більшість людей скажіть те саме.

OMM On-SiteGround

Люди зазвичай мігрують через своїх технологія швидкості може скоротити навантаження вдвічі:

Перехід на SiteGround

Міграція часу завантаження на сайт

Bluehost для SiteGround GTmetrix

HostGator To SiteGround

SiteGround GTmetrix

Інформація про Google SiteGround GoogleSpeed ​​Speed

100 Ідеальний бал на сайті

SiteGround Genesis

Швидкість, що надається SiteGround

Звіт GTmetrix SiteGround

Скорочені терміни завантаження за допомогою веб-сайту

Нові часи реагування на сайті

HostGator на міграцію на сайт

Час відповідей SiteGround про Joomla

Переключено на хостинг сайту

SiteGround Rocket Уявіть комбо

Joomla GTmetrix On SiteGround

Інформація про SiteGround PageSpeed ​​Speed

SiteGround On Joomla

Скорочений час завантаження SiteGround

Швидкий хостинг SiteGround

Нові результати Pingdom на сайті

Новий час відгуку на сайті

Поліпшення часу відповіді на SiteGround

Часті запитання

&# x1f680; Чи хороший плагін WP Super Cache?

Зазвичай це не найвищий плагін у опитуваннях у Facebook, і я особисто отримав кращі результати за допомогою WP Rocket та інших плагінів кешу. Кожен веб-сайт відрізняється – вам потрібно налаштувати та порівняти результати різних плагінів кешу в GTmetrix один за одним.

&# x1f680; Як налаштувати Cloudflare за допомогою WP Super Cache?

Підпишіться на безкоштовний обліковий запис Cloudflare та змініть сервери імен (у своєму реєстраторі домену) на ті, які надає вам Cloudflare.

&# x1f680; Чи дозволить кілька CDN додатково підвищити швидкість?

Теоретично, так. Більше CDN = більше центрів обробки даних = швидша доставка вашого вмісту та більше завантаження ресурсів, що може полегшити навантаження на ваш сервер. CDN Cloudflare достатній для більшості веб-сайтів, але якщо ви одержимі швидкістю, спробуйте StackPath або KeyCDN.

&# x1f680; Як WP Super Cache порівнюється з WP Rocket?

WP Rocket має більш швидкісні функції, ніж WP Super Cache (очищення бази даних, оптимізація Google Fonts + Analytics, контроль серцебиття) і простіший у налаштуванні, але WP Rocket – це також плагін преміум-класу. Якщо швидкість дуже важлива, дайте рух WP Rocket.

&# x1f680; Які ще швидкі додатки мені потрібні, крім WP Super Cache?

Вам знадобиться плагін для оптимізації шрифтів (OMGF), очищення бази даних (WP-оптимізація), управління серцебиттям, оптимізації Google Analytics (CAOS) та вибіркового відключення плагінів (Активність очищення або Perfmatters). Ці функції не вбудовані в WP Super Cahce.

Це спрацювало?

Повідомте мене в коментарях!

Ура,
Том

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map