WordPress Web Sitenizi Google Arama Konsolu ile Bağlama ve Optimize Etme (Yoast’ın SEO Eklentisi Yardımı ile)

Google Arama Konsolu Yoast WordPress SEO


WordPress sitenizi optimize etmeye hazır Google Arama Konsolu ve Yoast?

Adım 1, 5, 6 ve 20, Yoast’ın SEO eklentisi ile ilgilidir, bu yüzden kullanmanızı öneririm, ancak farklı bir SEO eklentisi kullanıyorsanız zorunlu değildir (yardımcı olur). Sitenizi henüz Search Console ile doğrulamadıysanız bazı verilerin doldurulması birkaç gün sürebilir, bu araçlardan bazılarını etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız genellikle birkaç hafta (ör. tarama hataları ve arama analizi). Ancak, henüz ayarlamanızdan bağımsız olarak sitenizi birçok şekilde optimize edebilirsiniz.

*Yıldız işareti Yoast içerir

1. Doğrulama*
2. Yapısal Veri
3. Zengin Kartlar
4. Veri İşaretleyici
5. HTML Geliştirmeleri*
6. Hızlandırılmış Mobil Sayfalar*
7. Analytics’te Ara
8. Sitenize Bağlantılar
9. Dahili Bağlantılar
10. Manuel İşlemler
11. Uluslararası Hedefleme
12. Mobil Kullanılabilirlik
13. Dizin Durumu
14. Engellenen Kaynaklar
15. Kaldırılan URL’ler
16. Tarama Hataları
17. Tarama İstatistikleri
18. Google Gibi Getir
19. Robots.txt Test Aracı
20. Site Haritaları*
21. URL Parametreleri
22. Güvenlik sorunları
23. Diğer kaynaklar
24. site ayarları
25. Adres değişikliği
26. Google Analytics MülküGoogle Arama Konsolu

1. Doğrulama

 • İçin kayıt olun Google Arama Konsolu ve Doğrulama süreci
 • HTML Etiketi doğrulama seçeneğini kullanın
 • Kodu kopyalayın
 • Yoast içine kod yapıştırın (SEO → Genel → Web Yöneticisi Araçları)
 • Tekliflerin dışındaki her şeyi sil (teklifler dahil)
 • Yoast’daki değişiklikleri kaydet
 • Google Arama Konsolu’nda “doğrula” yı tıklayın
 • Search Console’da bazı verilerin doldurulması birkaç gün sürer
 • Aynı HTML Etiketi doğrulama işlemi aşağıdakiler için kullanılabilir: Bing + Yandex

HTML Etiketi Google Arama Konsolu Doğrulaması

Yoast Google Arama Konsolu Doğrulaması

Yoast kullanmıyorsanız, sitenizi doğrulamak için birçok alternatif yöntemi vardır.

2. Yapısal Veri

En yaygın yapılandırılmış veri biçimi Zengin snippet’ler snippet’lerinize inceleme yıldızları, tarif bilgileri, etkinlik bilgileri ve diğer biçimler şeklinde “ek bilgiler” ekleyen veri tipleri. İşte bir galeri birkaç farklı zengin snippet ve zengin kart sergiliyor.

Yapısal Veri İnceleme Yıldızları

Popüler Zengin Snippet Eklentileri:

Hataları Kontrol Etme
İçeriğe zengin snippet’ler eklemeyi tamamladığınızda, yapılandırılmış veri bölümü işaretlediğiniz sayfaları izlemek, hataları kontrol etmek ve derecelendirmeleri görmek için Google Arama Konsolu’nu kullanın. Ayrıca kullanabilirsiniz Google’ın yapılandırılmış veri aracı tek bir sayfayı test etmek için herşey sayfalar …

Google Arama Konsolu'ndaki Yapısal Veriler

3. Zengin Kartlar

Zengin kartlar zengin snippet’lerin güncellenmiş bir şeklidir. Onlar bir soldan sağa atlıkarınca ekranı ve yalnızca ABD İngilizcesi mobil arama sonuçlarında yemek tarifleri ve filmlerle yapılabilir. Bunlar nispeten yeni olduğu için zengin kartları destekleyen herhangi bir WordPress eklentisi olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden işaretlemeyi takip etmeniz gerekir. galeri, ama yakında bir eklentinin çıkacağını umuyorum.

Mobil Zengin Kartlar

4. Veri İşaretleyici

Veri vurgulayıcı bir zengin snippet eklentisi kullanmaya alternatif. Bu, arama sonuçlarında zengin snippet’leri göstermek için gereken sayfa başlıklarını, tarihleri ​​ve diğer gerekli alanları vurgulamak için kullanabileceğiniz bir “işaretle ve tıkla” aracıdır. Bunu birkaç sayfa veya yayınla yaptıktan sonra Google bu kalıpları sitenizin tamamına uygulayacaktır… bu yüzden bunu yalnızca birkaç içerikle yapmanız gerekir.

5. HTML Geliştirmeleri

Parçacıklarınızın (SEO başlıkları + meta açıklamalar) çok kısa, uzun veya kopya içeriyor. Yoast’ta, uzunluğa bağlı olarak turuncuya (kötü) veya yeşile (iyi) dönmesi gereken “ilerleme çubuğu” vardır; bu kadar uzun süre yeşil olacak şekilde yazdığınız sürece iyi olmalısınız. Eğer yapmadıysanız, HTML iyileştirmeleri hangi sayfaların düzeltilmesi gerektiğini söyleyecek.

HTML Geliştirmeleri

Gelecekte hataları önlemek için Yoast’taki “uzunluk ilerleme çubuğunuzun” yeşil olduğundan emin olun…

Yoast Snippet Editörü

Bunları Düzeltmek için Yoast’ın Toplu Düzenleyicisini Kullanın
SEO başlıklarınızı + meta açıklamalarınızı SEO altında Yoast altında toplu olarak düzenleyebilirsiniz → Araçlar → Toplu Editör. Toplu düzenleyicinin “uzunluk ilerleme çubuğu” olmadığını veya sayfanın odak anahtar kelimesini içerik analizi gibi göstermediğini unutmayın … ancak yine de her ikisini de eklemeniz gerekir.

Toplu Editör Yoast

6. Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

AMP Sayfaları mobil snippet’lerinize AMP damgası eklerken mobil sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayan bir Google projesidir. AMP Eklentisi AMP sayfalarını ekler, Yoast İçin Tutkal & AMP Eklentisi içeriğinizin mobil cihazlardaki görünümünü değiştireceğinden, tasarımda temel özelleştirmeler yapmanıza olanak tanır. Deneyin ve beğenmediyseniz, eklentileri her zaman silebilirsiniz.

amp-sayfalar

WordPress’e AMP Sayfaları Ekleme

 • Yükle AMP eklentisi Automattic tarafından (AMP sayfalarını ekler)
 • Yükle Yoast SEO AMP eklentisi için tutkal Yoast kullanıyorsanız (tasarımı özelleştirir)
 • Nasıl göründüğünü görmek ve çalıştığından emin olmak için web sitenizdeki herhangi bir sayfaya / amp / ekleyin
 • Tasarımınızı değiştirmek ve özel gönderi türlerini etkinleştirmek için Yoast’ın Ayarlar → AMP’ye gidin
 • Google’ın sitenizi tekrar taramasını bekleyin ve mobil arama sonuçlarına AMP işaretini ekleyin

Son adım Search Console’u kontrol etmektir hızlandırılmış mobil sayfalar bölümü hatalar için…

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Google Arama Konsolu

7. Analytics’te Ara

Bu, kullanmadıysanız SEO’yu nasıl ölçtüğünüzü yeniden düşünmenizi sağlayacaktır. Sıralamaları (konum), anahtar kelimeleri (sorgular), TO’yu (tıklama oranları) ve dahası. Yapabileceğiniz çok sayıda çapraz referans var, ancak aşağıda en yararlı bulduğum 5 örneği listeledim.

Şu yöne rotayı ayarla arama analizi ve filtreleri her bir kontrol panelinde gördüklerinizle değiştirin

Analytics Filtresini Ara

1. Sıraladığınız anahtar kelimeleri (sorguları) görün…

Google Arama Konsolu Sorguları

2. Blog yaptığınız belirli ürünler, hizmetler veya konular için sorgular. “SiteGround” içeren tüm sorguları (veya görmek istediğiniz herhangi bir anahtar kelimeyi) içerecek şekilde sorgu filtresini ayarlayın …

Arama Analytics Sorgu Filtresi

3. Google Görseller’de içerik bulmak için kullanılan sorgular…

Arama Analytics Google Görsel Sorguları

4. Hangi sayfaların üst sıralarda yer aldığını ancak TO’unun düşük olduğunu öğrenin. Bu, tıklamaya daha cazip olmak için snippet’inizi (SEO başlığı + meta açıklama) yeniden yazmanız gerektiği anlamına gelebilir, ancak bunun nedeni bazen içeriğinizin diğer sonuçlar kadar alakalı olmamasıdır (bu durumda yapabileceğiniz çok az şey vardır).

Analytics TO'su ve Konum karşılaştırması

5. SEO’nuzu (sıralama, TO, tıklamalar) önceki bir zaman dilimiyle karşılaştırın…

Tarih Karşılaştırması

8. Sitenize Bağlantılar

Deneyimlerime göre, bu, sizi kaldırabilmeniz için size bağlantı veren düşük kaliteli ve alakasız siteleri bulmanın en kolay yoludur. Bu daha temiz bir bağlantı profili ile sonuçlanır ve herhangi bir Google cezası riskini en aza indirin, ve hatta özellikle uzun vadeli sıralamalarınızı artırabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirin ve size bağlantı veren düşük kaliteli veya alakasız siteleri belirleyin. Bu, hangi bağlantıların “özgün” ve hangilerinin bağlantısız olduğuna karar vermek için biraz araştırma ve yargı gerektirebilir.. Moz’un bağlantı denetimi ve kaldırma işlemi hakkında harika bir makalesi var Eğer bu konuyu okumak istiyorsan.

Kim En Çok Bağlantı

Kötü Bağlantıları Reddetme
URL listenizi aldıktan sonra, web yöneticileriyle iletişim kurun ve kaldırmasını isteyin (kesinlikle tercih edilen yöntem). Herhangi bir nedenle kaldırılamıyorsanız, reddetme aracı. Bir penaltı vurulmasanız bile Matt Cutts önerir önleyici bir önlem olarak tartışmalı bağlantıların reddedilmesi. Onları temizlemek için yılda bir kez bağlantılarımı gözden geçirmeye çalışıyorum. Tabii ki bunu yapmanız gereken sadece bağlantıları iyi miktarda büyüklüğünde bir site varsa.

Bağlantıları Reddet

9. İç Bağlantılar

En çok hangi sayfaları bağladığınıza bakın…

Dahili Bağlantılar Google Arama Konsolu

Daha fazla dahili bağlantılar bir sayfada, site bağlantısı olarak görünme olasılığı artar …

Site bağlantıları

10. Manuel İşlemler

bir manuel işlem Google cezası türüdür. Bunlar en yaygın 2…

Manuel İşlemler Google Arama Konsolu

Sitenize Doğal Olmayan Bağlantılar – bir bağlantı oluşturucu kiraladıysanız ve bir grup spamlı bağlantı oluşturduysa, muhtemelen nedeni budur. Bunu şimdi yapmayı bırakın ve sitenize olan tüm bağlantıları inceleyin (8. adım) ve web yöneticileriyle iletişim kurarak veya reddetme aracını kullanarak bunları kaldırmaya çalışın.

Katma Değeri Çok Az Olan veya Hiç Değeri Olmayan İnce İçerik – içeriğinizi güçlendirmeniz gerektiği anlamına gelir. Kısa, kullanışlı olmayan ve yinelenen içeriklerin hepsi SEO’da hayır hayır büyüktür. Bu eğitimin ne kadar sürdüğüne dikkat edin? Bu yüzden bazı makalelerim günde 150’den fazla ziyaretçi alıyor. İçeriğinizi (sayfalar ve yayınlar) gözden geçirin ve onları süsleyin. 2 katı günümü yenilediğimde hatırlıyorum Yoast eğitimi ve günde 10 ziyaretçiden bir gecede 100 ziyaretçiye gitti (evet, gerçek hikaye).

Matt Cutts’tan manuel cezalar hakkında daha fazla bilgi…

11. Uluslararası Hedefleme

Web sitenizi belirli bir ülkeye hedefleyin. Bu, onu diğer tüm ülkelerden tamamen dışlamaz (sadece bir işarettir). Uluslararasıysanız, bu seçeneği işaretlememeniz gerekir.

Uluslararası Hedefleme Google Arama Konsolu

12. Mobil Kullanılabilirlik

Şimdiye kadar kullandıysanız Google’ın mobil test aracı bu sadece aynı şeyi yapar ENTIRE web siteniz için mobil hataları gösterir. Mobil uyumlu bir WordPress teması kullandığınız için hata yapamayacağınız anlamına gelmez! İşte mobil hatalarınızı nasıl düzeltebilirsiniz.

Mobil Kullanılabilirlik Hataları Google Arama Konsolu

Ama ideal olarak bu mesajı görürsünüz…

Mobil Sorunlar - Google Web Yöneticisi Araçları

13. Endeks Durumu

Google tarafından kaç sayfanın dizine eklendiğini gösterir. Şunu seçtiğinizden emin olun: gelişmiş seçenek ve engellenen kaynakları ve kaldırılan URL’leri görmek için “robotlar tarafından engellendi” ve “kaldırıldı” yı etkinleştirin.

Dizin Durumu

Nelere Dikkat Edilmeli

 • Grafik düzenli bir artış olmalıdır, yani sitenize Google’ın dizine ekleyebileceği sürekli yeni içerik eklediğiniz anlamına gelir
 • Ani düşüşler araştırılmalı ve sunucunuzun kapalı veya aşırı yüklü olduğu anlamına gelebilir (bu durumda barındırma hizmetinizi yükseltmeli veya CPU tüketimini azaltmalısınız)
 • Ani ani yükselmeler, yinelenen içeriklerden veya hatta korsanlıklardan kaynaklanabilir

14. Engellenen Kaynaklar

Robots.txt dosyanızın Google’ın belirli kaynakları taramasını engelleyip engellemediğini söyler. Engellemeyi kaldırma işleminde de size yol gösterir, ancak Google’ın bunları taramasını istemiyorsanız bazı kaynakları bloke etmek isteyebilirsiniz. Yalnızca barındırdığınız, sahip olduğunuz veya dosyanın robots erişimine sahip olduğunuz kaynakların engellemesini kaldırabilirsiniz. (bunun engelini kaldırmak için düzenlenmesi gerekeceğinden). Aksi takdirde, kaynağın sahibiyle iletişim kurmanız ve sizin için robots.txt dosyasını düzenleyip düzenlemeyeceklerini görmeniz gerekir..

Engellenen URL'ler

Bulduktan sonra engellenen kaynak sayfayı Google olarak görüntülemek ve bunun SEO’nuzu etkileyip etkilemediğine karar vermek için Getir ve Oluştur’u kullanabilirsiniz. Değiştirmek istediğinize karar verirseniz, ana bilgisayarı doğrulamanız ve ardından engellemeyi kaldırmak için robots.txt dosyasını güncellemeniz gerekir. Unutmayın, üçüncü taraf bir kaynaksa, kaynağın sahibiyle iletişime geçmeniz ve sizin için yapmasını sağlamanız gerekir.

Engellenen Kaynaklar

15. Kaldırılan URL’ler

kaldırılan URL’ler aracı URL’yi 90 gün boyunca geçici olarak engeller… isterseniz URL’leri Google’dan kalıcı olarak engelle o makaleyi görmelisin. Yalnızca sahip olduğunuz URL’leri kaldırabilirsiniz…

Kaldırılan URL'ler

16. Tarama Hataları

Tarama hataları sitenizdeki bozuk sayfalardır ve şu durumlarda oluşabilir:

 • Değişen URL’ler
 • Sitenizi yeniden tasarladı
 • Yönlendirmeler ayarlanamadı
 • Sitenizden silinmiş içerik

Search Console’u yeni kurduysanız, tüm tarama hatalarının doldurulması en az 1 hafta sürebilir. Onları gördüğünüzde, her sekmeyi (masaüstü, akıllı telefon, sunucu hatası, yazılım 404, bulunamadı, diğer) incelemek istersiniz. Her birinin, yönlendirmelerle düzeltilmesi gereken farklı URL’leri olacaktır …

Search Console Tarama Hataları

Sitenizdeki doğru sayfaya yönlendirilmesi gereken bozuk sayfanın tam URL’sini görmek için her birini tıklayın. Tabii ki bu, hepsinin üzerinden geçmek için zaman alacaktır, ancak bu eski URL’lere işaret eden bağlantıların “bağlantı suyunu” yeni sayfalarınıza geçirdiğinden emin olacaktır..

Bunları düzeltmek temel olarak sitenize ücretsiz bağlantılar almak gibidir.

Arama Konsolu Bulunamadı URL'si

Tarama Hatalarını Uygun Sayfalarına Yönlendirin
Gibi ücretsiz bir eklenti kullanabilirsiniz Hızlı Sayfa / Yayın Yeniden YönlendirmeYoast SEO Premium, ya da bunu yaparak .htaccess. Size göstereceğim yöntem Hızlı Sayfa / Yazı Yönlendirme’dir. Her URL’yi sitenizdeki yeni (doğru) sayfaya yönlendirmek istiyorsunuz. Evet, her birini yapmalısınız.

 • Yükle Hızlı Sayfa / Yeniden Yönlendirme Eklentisi
 • Hızlı Yönlendirmeler → Hızlı Yönlendirmeler’e gidin
 • Soldaki sütuna kırık URL’yi ve sağdaki sütuna yeni doğru URL’yi ekleyin
 • “Yeni Yönlendirmeler Ekle” yi tıklayın (her seferinde 3 tane yapabilirsiniz)
 • Search Console’da “düzeltildi olarak işaretle” yi tıklayın veya güncellenmesi için birkaç gün bekleyin

301 Yönlendirme WordPress

Tarama Hatalarını Doğrudan Yoast’ta Görüntüleme
Search Console’a giriş yapmak zorunda kalmadan Yoast’ta tarama hatalarını görmek için Yoast → SEO → Search Console’a gidin ve “Google Yetkilendirme Kodunu Al” ı tıklayın ve talimatları izleyin…

Yoast-arama-konsol-kimlik doğrulama

Yoast’ı Search Console ile doğrulamanız bittiğinde, tarama hatalarının doldurulması yaklaşık 1 hafta sürebilir. Ama onları SEO altında göreceğiniz yer → Search Console.

Yoast-arama-konsol-tarama-hatalar

17. Tarama İstatistikleri

İdeal olarak sürekli bir artış sitenize içerik ekledikçe …

Tarama İstatistikleri Google Arama Konsolu

Tarama Oranım Neden Düştü?

18. Google Gibi Getir

Google olarak getir Google’ın bir sayfaya erişip erişemediğini, nasıl oluşturduğunu ve Googlebot’tan engellenen kaynakları (ör. resimler veya komut dosyaları) test eder. Tarama sorunlarının ayıklanmasına yardımcı olabilir ve sayfanızın URL’lerinin Googlebot tarafından erişilebilir olduğundan emin olabilirsiniz. Bu Yoast eğitimi bulunmayan, erişilemeyen, yönlendirilen ve diğerleri de dahil olmak üzere farklı hataları açıklamak için harika bir iş çıkarıyor.

Google Gibi Getir

19. Robots.txt Test Cihazı

Bir URL’nin Google’dan engellenip engellenmediğini ve hata olup olmadığını kontrol edin. En yaygın hata, tarama hızınızı cihazınızda sınırlandırırsanız oluşabilecek bir tarama gecikmesidir. site ayarları (yalnızca Googlebot sunucunuzu yavaşlatıyor ve barındırma hesabınızda CPU / bant genişliği sınırlarına neden oluyorsa yapılmalıdır). Ancak bu kural Googlebot tarafından yok sayılır, bu nedenle herhangi bir işlem yapılması gerekmez.

Robots.txt Test Aracı

20. Site Haritaları

Yoast XML site haritanızı Google’a nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

 • Yoast’ın ayarlarında SEO → XML Site Haritalarına gidin
 • Site haritanızı etiketleri, satış ortağı bağlantılarını vb. Hariç tutacak şekilde yapılandırın (aşağıdaki fotoğrafa bakın)
 • XML Site Haritası düğmesini tıklayın
 • URL’nin son bölümünü kopyalayın: sitemap_index.xml
 • Google Search Console’da Tara → Site Haritaları
 • Site Haritası Ekle / Test Et’i tıklayın
 • URL’yi Google Search Console’a yapıştırın
 • Test edin ve gönderin
 • Görünüm sık karşılaşılan site haritası hataları Eğer sende var ise
 • Aynı site haritası gönderme işlemi Bing + Yandex

İhtiyacınız varsa birkaç ekran görüntüsü…

Yoast XML Site Haritası Ayarları

xml-site haritasını sonrası türleri

Yoast Site Haritası

Yoast Site Haritası URL'si

Search Console Site Haritası Gönderme

Site Haritası Hataları

21. URL Parametreleri

Büyük çoğunluğunuzla ilgili sorunlar olmayacak URL parametreleri ve bu mesajı görür, ancak Google farklı bir mesaj gösterirse, talimatlarını izlemeniz gerekir. İşte bir Youtube eğitimi Google Web yöneticileri tarafından size ne yapmanız gerektiğini gösterir. Yalnızca dikkatli olun çünkü yanlış işlemler Google’ın arama sonuçlarında artık görünmeyebilir.

URL Parametreleri

22. Güvenlik Sorunları

Alt satırda… burada sorunlarınız varsa iletişim Sucuri bunları düzeltmenize yardımcı olabilir. Ancak, güvenlik sorunları tüm web sitenizi ve SEO’nuzu tehlikeye atabileceğinden ŞİMDİ bunu yapmalısınız. Bu genellikle sitenize eklenen kötü amaçlı yazılımları tanımlamak ve bu dosyaları silmek anlamına gelir.

Güvenlik Sorunları Arama Konsolu

WordPress’te Güvenliği Güçlendirme

 • Genel “Yönetici” kullanıcı adını değiştirme
 • Rakamlarla güçlü bir şifre kullanın
 • Giriş için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı kullanma
 • Gibi bir eklenti yükleyin Wordfence, iThemes, veya Sucuri
 • WordPress çekirdeğinizi, temanızı ve eklentilerinizi güncel tutun
 • Sitenizin güvenli WordPress barındırma üzerinde olduğundan emin olun (kullanıyorum SiteGround)

23. Diğer Kaynaklar

Search Console Kaynakları

Barındırma Yavaş olup olmadığını kontrol etmek için PageSpeed ​​Insights kullanın
İşte harika bir numara. Web sitenizi üzerinden yayınlayın Google PageSpeed ​​Insights ve kontrol edin sunucu yanıt süresini azaltın raporunuzda. Evet ise, sunucunuzun (barındırma) yavaş olduğu anlamına gelir. Bluehost, Godaddy, HostGator ve diğer düşük kaliteli sunucularla bunu çok göreceksiniz…

Yavaş WordPress Hosting Bluehost

Bunu raporunuzda düzeltmek istediğinizi görüyorsanız, barındırma hizmetinizi yükseltmeniz veya daha hızlı bir ana bilgisayara geçmeniz gerekir. SiteGround birden çok Facebook anketinde 1 numaralı sunucuya oy veren…

2017-WordPress-Barındırma-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Web-Host-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Best-Hosting-Sağlayıcı-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)İyi Yönetilen-WordPress-Barındırma-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Best-Paylaşılan-Hosting-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)2016-WordPress-Barındırma-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Best-WooCommerce-Barındırma-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Paylaşılan-Hosting-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Yönetilen-WordPress-Barındırma-AnketAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)Favori-Sunucu-anketiAnketi Facebook’ta Görüntüle veya Anketi Görüntüle (Ekran Görüntüsü)

Okuyabilirsin tam SiteGround incelemesi onlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, ancak sitem yüklenirse <GTmetrix’deki 1’ler, <Pingdom 1s içinde, Sahibim % 100 çalışma süreleri, ve hatta seni ücretsiz taşı.

24. Site Ayarları

Site ayarları olan şanzıman seçeneği Search Console kontrol panelinizin sağ üst köşesinde…

Search Console Ana Seçenekleri

Tercih Edilen Alan Adı – alan adınıza www eklemek isteyip istemediğiniz tercih edilir (SEO için ‘doğru’ bir yol yoktur). Site ayarlarında hangisini seçerseniz seçin, WordPress’te aynı olmalıdır (Ayarlar → Genel → WordPress Adresi + Site Adresi). Sitenizdeki TÜM bağlantıları değiştirdiği için zaten kurulmuş bir alan adınız varsa bunu değiştirmekten kaçınırım.

WordPress WWW WWW Olmayan

Tarama Hızı – Bunun en yaygın kullanımı, web sitenizin barındırma hesabınızdaki kapasite, bant genişliği veya CPU sınırlamaları nedeniyle sürekli azalmasıdır. Bu, barındırma planınızın sitenizi çalıştırmak için yeterli kaynağı içermediği anlamına gelir; bu nedenle bunları azaltmanız gerekir (örneğin, çok fazla kaynak tüketen eklentileri silerek veya etkinleştirerek WordPress kalp atışı kontrolü) veya barındırma hizmetinizi yükseltin. Tarama hızını sınırlamak, Googlebot’a sitenizi bu kadar hızlı bir şekilde taramamasını söyler ve bu da tükettiği sunucu kaynaklarını azaltmaya yardımcı olur. Bunu yapman gereken tek zaman bu.

Hizmet Geçici Olarak Kullanılamıyor

25. Adres Değişikliği

Alan adlarını değiştirmeye karar verdiyseniz, bu sıralamaların korunmasına yardımcı olur…

Adres Arama Konsolu Değişikliği

26. Google Analytics Mülkü

Etkinleştirme Google Analytics mülkü Google Analytics raporlarınızda Search Console verilerini görmenize olanak tanır. Analytics web mülkünü seçin ve değişiklikleri kaydedin …

Google Analytics Mülkü

Şimdi Google Analytics’e giriş yapın ve Edinme → Arama Konsolu’na gidin…

Google Analytics Arama Konsolu Entegrasyonu

Google Arama Konsolu’yla benzer verileri gösteren “açılış sayfaları” gösterge tablosu arama analizi, yalnızca Google Analytics’ten daha fazla metriğe çapraz referans verebilirsiniz…

Açılış Sayfaları Google Analytics

Search Console’da Hataları Düzeltme Hakkında Yardım Alın

Pronaya bulduğum bir WordPress geliştiricisi freelancer.com 5 yılı aşkın süredir birlikte çalışıyorum. Bana (ve istemcilere) Google Arama Konsolu’ndaki hemen hemen her şeyle (mobil, güvenlik, www, site haritaları, tarama hataları) ilgili hataları düzeltmeme yardımcı oldu. Eğer şeylerin SEO tarafı hakkında bir sorunuz varsa bana bir yorum bırakabilirsiniz ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, ama aslında hataları düzeltmek için yardıma ihtiyacınız varsa, Pronaya bunun için adamdır. Saatte 40 dolar ve e-postası [email protected]. Ayrıca freelancerlara katılabilir ve profilini arayabilirsiniz (kullanıcı adı) bdkamol).

BDkamol-Hız-Optimizer

Sorularım var? Yardıma mı ihtiyacınız var? Bana yaz!

Kontrol et Search Console Yardım Merkezi Henüz yapmadıysanız – bu konuların her biri hakkında tonlarca dokümantasyon ve sorun giderme makaleleri vardır. Ya da bana bu konuda okumaya zaman ayıran herkese yardımcı olmaktan memnuniyet duyduğum için bana bir yorum bırakın.

Bunu yararlı bulduysanız, bir paylaşım her zaman takdir edilir :)

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map