Ako opraviť pomalý hosting WordPress na webe a vyhnúť sa obmedzeniam CPU (použite PHP 7.4, Cloudflare, Setup WP Rocket alebo SG Optimizer)

Majte pomalý web WordPress SiteGround?


Mal som tiež tento problém; moje skóre GTmetrix bolo takmer 100% za každý blogový príspevok, ktorý som napísal (pretože som posadnutý rýchlosťou), ale čas načítania by sa mohol zvýšiť až na 10 a viac sekúnd. Mám veľa obrázkov a komentárov k väčšine mojich príspevkov, ale v GTmetrix som nemal čo robiť. Nakoniec som dospela k záveru, že čiastočne zameraný plán GoGeek spoločnosti SiteGround, a dokonca ani ich cloudový hosting, nebol dosť rýchly (spojler: Išiel som z SiteGround do Cloudways).

Tento tutoriál pokrýva všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste v GTmetrix dosiahli lepšie skóre + časy načítania. Funkcia SiteGround je vynikajúca pre zdieľaný hosting, ale ak prevádzkujete programy WooCommerce, AdSense, plug-iny s vysokým procesorom alebo externé skripty, zdieľaný hosting by som vynechal spolu. Ich zdieľané servery často nedokážu zvládnuť potrebné zdroje, čo spôsobuje pomalý web WordPress.

Existujú lepšie možnosti, ako uvažovať s cloudovým hostingom SiteGround Cloudways DO ponúka rovnaké 2 CPU a 4 GB pamäte RAM za 42 dolárov mesačne (namiesto 80 dolárov mesačne s programom SiteGround). Navrhujem optimalizovať vaše stránky tak, ako je to len možné, ale sledujte časy odozvy servera, ktoré môžete zmerať v nástroji Google PageSpeed ​​Insights. Ak sú pomalé, poznáte problém.

1. Inovácia na PHP 7.4

SiteGround vydal PHP 7.4, na ktorý môžete inovovať na vašom dashboarde.

Je to podstatne rýchlejšie, najmä ak momentálne používate staršiu verziu PHP a je to jeden z najjednoduchších spôsobov, ako zrýchliť svoje stránky. Je dobré si urobiť zálohu a uistiť sa, že sú vaše doplnky a téma kompatibilné, hoci kontrola kompatibility PHP je k ničomu zbytočná.

Oznámenie SiteGround PHP 7.4

Ako upgradovať na PHP 7.4 na

 • Prihláste sa do svojho účtu
 • Kliknite na položku Devs v ľavom menu
 • Kliknite na položku Správca PHP
 • Kliknite na ikonu úprav
 • Zmeňte verziu PHP a kliknite na POTVRDIŤ (obrázok nižšie)

Aktualizácia verzie PHP verzie SiteGround

2. Namiesto optimalizácie SG použite WP Rocket

Mali by ste používať SG Optimizer alebo WP Rocket? Poďme to z cesty.

WP Rocket má stále viac optimalizácií rýchlosti ako SG Optimizer (aj pri veľkej aktualizácii programu SG Optimizer), čo znamená, že takmer určite uvidíte lepšie výsledky s WP Rocket. Umožňuje vám robiť veci, ktoré SG Optimizer nerobí: lokalizovať analytiku lokálne, lenivo načítať videá + prvky iframe, nahradiť prvok iframe obrázkom ukážky, vyčistiť databázu, integráciu viacerých CDN a ďalšie.

Hlavnou výhodou programu SG Optimizer je ukladanie do vyrovnávacej pamäte je (predpokladajme sa) rýchlejší ako akýkoľvek iný doplnok cache, pretože používa ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane servera a nie ukladanie do vyrovnávacej pamäte na základe súborov. Testoval som však SG Optimizer verzus WP Rocket a vždy som sa ocitol na WP Rocket s odinštalovaným SG Optimizer.. Každá stránka je iná, preto vám odporúčam vykonať vlastné testy.

Ďalšou možnosťou je použitie rakety WP na všetko, čo sa ukladá do vyrovnávacej pamäte. Za týmto účelom by ste nakonfigurovali nastavenia rakety WP tak, aby zvládli všetko (okrem ukladania do vyrovnávacej pamäte). Ďalej zakážte ukladanie stránok do rakety WP Rocket pomocou ich pomocný doplnok. Nakoniec nainštalujte produkt SG Optimizer a používajte ho iba na ukladanie do vyrovnávacej pamäte (ale zakážte všetko ostatné, aby ste zabránili prekrývaniu funkcií, ktoré spracúva WP Rocket)..

Dôvodom je, že program WP Rocket je v anketách na Facebooku zvyčajne vyrovnávací modul č. 1:

Najlepší prieskum v roku 2016 o doplnku cache

2019 hlasovania o doplnku vyrovnávacej pamäte

Swift vs WP Rocket

Prieskum verejnej mienky s doplnkom 2016

Najlepšie prieskumy týkajúce sa zásuvných modulov 2018

raketa wp verzus w3 totla cache

Tu je to, čo hovorí SiteGround, ale súhlasím s tým, že nebudem súhlasiť. Znova urobte vlastné testy!

SG-Optimizer-vs-Cache-Plugins

3. Správne nakonfigurujte doplnok Cache

Nech už používate doplnok cache, je 110% dôležité, aby bol nakonfigurovaný optimálne. Ak používate iba nástroj SG Optimizer, môžete skúsiť optimalizáciu „iných“ pomocou funkcie WP Rocket, WP Fastest Cache alebo Swift. Nezabudnite sa vyhnúť duplicite funkcií medzi doplnkami.

4. Aktivujte CDN služby Cloudflare v sieti SiteGround

CDN spoločnosti Cloudflare bolo teraz 200+ dátových centier (whoa). A je to stále zadarmo!

Prečo ho niekto nepoužíva, je mimo mňa, ale môžete aktivujte ju na hlavnom paneli SiteGround.

Cloudflare SiteGround cPanel

Stále by ste mali konfigurovať nastavenia v Prístrojová doska pre cloudflare. Tu je niekoľko tipov:

 • rýchlosť: povoľte Brotli a Rocket Loader
 • Scrape Shield: povoliť ochranu odkazov
 • POŽARNE dvere: zablokujte zlé správy o návštevnosti programu Wordfence
 • Pravidlá stránky: Cloudflare má veľa pravidlá stránky pre rýchlosť, bezpečnosť, kompatibilitu

5. Vyvarujte sa zásahov do limitov CPU servera SiteGround

Váš plán SiteGround musí mať dosť prostriedky servera na prispôsobenie spotreby vašich webových stránok. Ak to tak nie je, dostanete od CPU SiteGround upozornenia CPU, v prípade ktorých hrozí, že dôjde k zastaveniu vášho webu. Je to však dobrý dôvod, prečo bude vaša stránka WordPress na stránkach SiteGround pomalá. Je to preto, že váš server je pravdepodobne preťažený a „vystresovaný“.

Choďte na Stránka funkcií SiteGround a prejdite nadol na časť „Prideľujeme zdroje, ktoré potrebujete“. Umiestnite kurzor myši na server riadok a uvidíte, koľko zdrojov prichádza s plánom:

Porovnanie zdrojov servera SiteGround

Ďalej to porovnajte so spotrebou procesora (toto je snímka obrazovky ich hostenia v cloude):

Znížiť-CPU-Usage-WordPress

Ak prekročíte limity procesora, dostanete tento e-mail:

Limity CPU servera SiteGround

Ste blízko k prekročeniu limitov CPU?

Ak áno, potrebujete hostingový plán, ktorý je dodávaný s viacerými serverovými zdrojmi (Limity CPU boli označené za najväčší pokles lokality SiteGround). Môžete upgradovať pomocou programu SiteGround, ale ak už máte plán GoGeek alebo hosting v cloude, určite by som nie upgradovať na čokoľvek viac. Ako som už povedal, funkcia SiteGround je do určitej miery skvelá, ale akonáhle vyrastiete GoGeek alebo miniete 35 dolárov mesačne z dôvodu obnovovacích cien, urobte si radosť a presuňte sa na Cloudways.

6. Selektívne zakážte doplnky na konkrétnych stránkach

Poďme hovoriť o Asset CleanUp a Perfmatters.

Obaja vám umožnia selektívne vypnúť doplnky, skripty a štýly načítania na určitých stránkach. Výsledkom je menej požiadaviek HTTP a rýchlejšie načítanie, pretože niektoré doplnky sú neslávne pomalé.

Príklady:

 • Zakázať funkcie WooCommerce na stránkach mimo elektronického obchodu
 • Zakázať posúvačový doplnok pre obsah bez posúvačov
 • Zakázať doplnok typu Rich úryvky v obsahu bez úryvkov
 • Zakázať doplnok kontaktného formulára pre obsah bez kontaktného formulára
 • Zakážte službu AdSense alebo pridružené odkazy, ak sa nezobrazujú
 • Zakážte doplnok na zdieľanie na sociálnych sieťach na všetkých stránkach (pretože sa zvyčajne používa v blogových príspevkoch)
 • Zakážte skripty, štýly, fragmenty košíka na stránkach, ktoré nie sú súčasťou elektronického obchodu, vo formáte WooCommerce

Krok 1: Nainštalujte doplnok CleanUp Asset CleanUp alebo Perfmatters.

Doplnok CleanUp dielu

Krok 2: Upravte stránku alebo príspevok a selektívne zakážte načítanie nepoužitých prvkov na stránku:

Zakázať externé skripty WordPress

7. Optimalizujte obrázky

Veľké, neoptimalizované obrázky môžu tiež spôsobiť pomalý web na serveri SiteGround.

Ak v GTmetrix vidíte chyby zobrazovania v mierke, znamená to, že nahrávate obrázky, ktoré sú príliš veľké a je potrebné ich orezať alebo zmeniť na správne rozmery (ktoré vám spoločnosť GTmetrix poskytuje). Môžete tiež vidieť zadať chyby rozmerov obrázka, čo znamená, že do HTML obrázka musíte pridať šírku + výšku. Nakoniec, ak vidíte chybu optimalizácie obrázkov, musíte ich bezstratovo skomprimovať a jediný plugin, ktorý som zistil, že zakaždým získa 100%, je ShortPixel.

Optimalizácia obrazu v GTmetrix

8. Optimalizujte písma Google

Ak používate písma Google, skontrolujte vo svojom prehľade GTmetrix problémy s optimalizáciou:

Google Fonts GTmetrix

Existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžu pomôcť pri optimalizácii písiem: OMGF, WP Rocket, Self-hosted Google Fonts, Autoptimize, dokonca CleanUp Asset. Ideálnou metódou je však hosťovať písma lokálne.

Ak to chcete urobiť, stiahnite si písma priamo z webovej stránky Google Fonts, pričom ich počet je minimálny s počtom a hmotnosťou písma (keďže viac písiem môže znamenať aj viac žiadostí).

Potom pomocou nástroja, ako je napríklad, skonvertujte súbory na súbory webového písma Transfonter. Po konverzii ich odovzdajte do priečinka wp-content / uploads a pridajte písma do svojho CSS. Otestujte písmo, nastavte predvolené písmo so záložkami a ste zlatí. Viac informácií nájdete v mojom sprievodcovi miestnymi fontami (vyššie).

9. Optimalizujte požiadavky tretích strán

Žiadosti tretích strán sú čokoľvek, čo sťahuje žiadosti z externých webových stránok.

Môže to byť Google Fonts, Analytics, AdSense, Správca značiek, Mapy, vložené videá YouTube, gravitáre, počet sociálnych zdieľaní, Facebook Pixel alebo dokonca doplnky, ktoré vytvárajú externé požiadavky..

Niektoré žiadosti tretích strán sa dajú ľahko optimalizovať:

Nastavenia doplnku WP Rocket vám to umožnia hostiť Google Analytics lokálne a povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača pre Facebook Pixel. Ich nastavenia médií umožňujú lenivé načítanie videí z YouTube a nahradenie prvku iframe obrázkom ukážky. Disqus má na to doplnok s podmieneným načítaním a sociálne príspevky v službe Mapy Google + môžu byť brané ako snímka obrazovky a použité ako obrázok namiesto vloženia.

Niektoré žiadosti tretích strán nie sú také jednoduché:

Optimalizácia služieb Google AdSense, Google Tag Manager a Gravatars je trochu náročnejšia. Službu AdSense môžete načítať asynchrónne a vyskúšať ju lenivo, ale je to o tom. Správca značiek Google by sa mal používať iba na veľkých, neoficiálnych webových stránkach. A nenašiel som pre Gravatary dobré riešenie (vyskúšal som takmer každý doplnok vyrovnávacej pamäte Gravatar) a nechal som ich deaktivovať.

Externé skripty

10. Vyvarujte sa doplnkov hladných zdrojov

Ak používate neslávne pomalé doplnky, spoločný hosting SiteGround nemusí stačiť.

Tieto doplnky sú zvyčajne portfóliá, posúvače, live chat, zálohovanie, štatistika, súvisiace príspevky, sociálne zdieľanie, kalendár alebo dokonca WooCommerce a WPML. Samozrejme záleží na tom, ktoré doplnky používate a ako dobre sa vyvíjajú s ohľadom na rýchlosť. Bežní vinníci:

 1. AddThis
 2. Monitorovanie podvodných kliknutí v službe AdSense
 3. Kalendár udalostí typu všetko v jednom
 4. Zálohujte kamaráta
 5. Beaver Builder
 6. Lepšie súbory WordPress Google XML
 7. Kontrola prerušeného odkazu (použite kontrolu odkazu Dr. Link)
 8. Neustály kontakt pre WordPress
 9. Kontaktný formulár 7
 10. Súvisiace príspevky
 11. Digi Automatické odkazy
 12. Diskutovací systém
 13. Divi Builder
 14. Základná mriežka
 15. Zobraziť celý zoznam 65 pomalých doplnkov

11. Dokončite posledných 10% pomocou Perfmatters

Existuje veľa „rôzne optimalizácie “ ktoré skutočne nepatria do hlavných kategórií optimalizácie rýchlosti. Hovorím o deaktivácii automatického ukladania, pingbackov, spätných sledovaní, obmedzení následných revízií, predbežného načítania a predbežného pripojenia DNS a zásadného odstránenia prekrvenia z vašich stránok..

Doplnok Perfmatters (autor: Kinsta) sa stará o posledných 10% optimalizácie rýchlosti:

vlastnosti perfmatters

12. Nájdite prekážky v GTmetrix

GTmetrix sa môže používať na viac ako meranie skóre a časov načítania. Môže sa tiež použiť na určenie, prečo je váš web pomalý v prípade SiteGround, pomalých doplnkov, ttfb, Tu sú príklady:

Čas do prvého bajtu

Čas do prvého bajtu

Pomalé doplnky

Pomalý doplnok WordPress

13. Zmerajte časy odozvy servera

Nastal čas, aby ste raz a navždy zistili, či je váš problém hosting servera SiteGround.

Spustite svoje stránky pomocou štatistík Google PageSpeed ​​Insights a skontrolujte čas odozvy servera čo by malo byť menej ako 200 ms, ako odporúča spoločnosť Google. Ak nie, potrebujete výkonnejší server.

Znížte čas odozvy servera

14. Získajte cloudový hosting (nie z lokality)

Čo sa stalo, keď som migroval z lokality SiteGround na Cloudways DigitalOcean:

SiteGround-vs-Cloudways-Cloud-hosting

Načítajú sa aj príspevky s množstvom žiadostí <2s. Ak chcete, prejdite túto stránku cez GTmetrix.

GTmetrix-report-pre-dlhý post

Čo som platil s programom SiteGround:

SiteGround-Cloud-hosting-Sales-Príjem

Čo teraz platím v službe Cloudways:

Cloudways-faktúry

Nemyslím si, že musím povedať viac. To, že funkcia SiteGround je dobrá pre zdieľaný hosting, neznamená, že je lepšia alebo rýchlejšia ako ostatní poskytovatelia cloudového hostenia. Ponechajte svoje možnosti otvorené a pripojte sa k Hosting skupiny WordPress na Facebooku aby videli, čo hovoria skutoční ľudia.

Časy odozvy cloudových služieb

WP Engine do cloudway

Správa DigitalOcean Pingdom

Časy odozvy servera Cloudways

Zlepšenie doby načítania v clonovej sieti

Cloudways vs WP Engine

Untitled

Časy načítavania pingdomov v clonovej sieti

Správa Pingdomov oblačnosti

Namecheap to Cloudways Migration

Migrácia cloudového obchodu WooCommerce

Migrácia cloudových služieb AWS

Čo hovoria ostatní ľudia:

Cloudways Facebook Review

Cloudways vs SiteGround

Spodná čiara: zdieľaný hosting je v poriadku, ak nepoužívate programy WooCommcerce, AdSense, pluginy s vysokým procesorom alebo máte slušnú komunikáciu. Ale akonáhle budete mať jednu z nich, pozrite sa na cloud hosting. Áno, som pridruženou spoločnosťou Cloudways, ale existuje veľa ďalších ľudí, ktorí migrovali a zverejnili svoje výsledky. Kód OMM25 počas prvých dvoch mesiacov hosťovania v službe Cloudways vám poskytne zľavu 25%.

často kladené otázky

&# X2705; Ako môžem zrýchliť svoju webovú stránku SiteGround?

Inovujte na najnovšiu verziu PHP, nastavte a nakonfigurujte doplnok SG Optimizer a aktivujte bezplatnú CDN služby Cloudflare vo svojom účte SiteGround. Ďalej si pozrite správu GTmetrix, aby ste zistili, čo ju spomaľuje, a vykonajte optimalizácie z tohto tutoriálu.

&# X2705; Mám použiť SG Optimizer alebo WP Rocket?

Ak máte rozpočet, otestujte SG Optimizer aj WP Rocket (individuálne) a zistite, ktorý z nich prináša najlepšie časy načítania + skóre v GTmetrix. WP Rocket má viac funkcií ako SG Optimizer, ale SG Optimizer používa cache na strane servera, ktorý má byť rýchlejší ako cache na súboroch WP Rocket. Vyhnite sa prekrývaniu funkcií medzi dvoma doplnkami!

&# X2705; Ako opravím limity procesora SiteGround?

Ak dostávate správy o limite CPU z lokality SiteGround, musíte znížiť zdroje, ktoré vaša stránka spotrebuje. Najbežnejším spôsobom je deaktivácia rozhrania WordPress Heartbeat API (napr. Pomocou doplnku HeartBeat Control), odstránenie všetkých doplnkov, ktoré sú na vašom webe hladné, nastavenie CDN na vyťaženie zdrojov a správne nakonfigurovanie doplnku vyrovnávacej pamäte.

&# X2705; Budú plány na inováciu vyriešiť môj pomalý web SiteGround?

Teoreticky áno. Plány vyššej úrovne SiteGround zahŕňajú viac serverových prostriedkov, vďaka ktorým je vaša stránka rýchlejšia. Pred inováciou je však najlepšie zaistiť čo najlepšiu optimalizáciu stránok. Možno budete chcieť preskúmať cloudový hosting, ktorý je podstatne rýchlejší ako zdieľaný.

&# X2705; Aké ďalšie optimalizácie rýchlosti môžem robiť mimo lokality SiteGround?

Vyčistite svoju databázu pomocou doplnku ako WP Rocket alebo WP-Optimize, zobrazujte zmenšené obrázky (nepoužívajte obrovské obrázky), použite Asset CleanUp alebo Perfmatters na selektívne zakázanie načítania skriptov a doplnkov na určitých stránkach a vyhnite sa (alebo optimalizujte) externé skripty ako Google Fonts, Analytics, Mapy, AdSense, vložené videá a doplnky na zdieľanie v sociálnych sieťach.

Je váš web na stránkach pomalý?

Vzhľadom na to, že som pokrýval takmer všetky hlavné faktory z Sprievodca optimalizáciou WordPress, mali by ste mať omnoho rýchlejšiu stránku. A ak tak neurobíte, je pravdepodobné, že ste prekročili plán programu StartUp alebo GrowBig programu SiteGround alebo že váš doplnok pre vyrovnávaciu pamäť nie je správne nakonfigurovaný. Ak však máte ďalšie otázky, zanechajte mi komentár s webovou adresou prehľadu GTmetrix a radi sa na to pozrieme.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map