Ako znížiť využitie procesora na zariadení GoDaddy (limity šírky pásma AKA / škrtenie, ktoré môžu tiež spôsobiť chyby, ktoré nie sú k dispozícii 503)

Ak máte na serveri GoDaddy nadmerné množstvo procesorov, znamená to, že váš web (a doplnky) spotrebúvajú príliš veľa prostriedky servera.


GoDaddy vás očividne chce inovovať, ale dúfajme, že po prečítaní tejto príručky nebudete musieť. Ukážem vám, ako inovovať na PHP 7.2, načítať zdroje do bezplatnej CDN služby Cloudflare a optimalizovať doplnky / obrázky tak, aby spotrebúvali menej zdrojov. Na optimalizáciu vašich stránok použijeme Autoptimize, WP-Optimize, Heartbeat Control a doplnok Blackhole For Bad Bots. Dovtedy sa môžete dostať 503 chýb čo znamená, že ste prekročili limity procesora.

1. Skontrolujte využitie šírky pásma

Skontrolujte, koľko Šírka pásma ktorú skutočne používate (v cPaneli GoDaddy prejdite na Web Hosting > Spravovať > Bandwidth). Ďalej skontrolujte šírku pásma GoDaddy limity a porovnajte ich s vašimi.

Stručné tipy na zníženie šírky pásma:

 • Skontrolujte využitie CPU v GoDaddy cPanel
 • Inovujte na cPanel GoDaddy na verziu 7.2
 • Odstráňte nepotrebné doplnky, bez ktorých môžete žiť
 • Nainštalujte doplnok Autoptimize na optimalizáciu HTML, CSS, JavaScript
 • Zmena veľkosti veľkých obrázkov tak, aby bola menšia (obrázky v mierke sa zobrazujú v GTmetrix)
 • Bezstratovo komprimujte obrázky pomocou doplnku na optimalizáciu obrázkov ShortPixel
 • Nainštalujte doplnky Heartbeat Control, WP-Optimize a Blackhole For Bad Bots
 • Na nájdenie zdroja vysokého CPU použite ďalšie nástroje v GoDaddy cPanel (napr. AWstats)

2. Povoľte ochranu pomocou odkazu

Ak máte na svojich stránkach obrázky vysokej kvality, ľudia ich môžu kopírovať a prilepiť na svoje vlastné webové stránky (alebo dokonca Facebook a ďalšie sociálne siete). To znamená, že ich stále hosťujete, čo nasáva vašu šírku pásma. Tu je návod, ako tomu zabrániť ochrana hotlink ktoré je možné aktivovať v nastaveniach cPanel alebo Cloudflare od spoločnosti GoDaddy.

V GoDaddy:

 1. Prihláste sa do svojho GoPaddy cPanel
 2. V časti Zabezpečenie kliknite na položku Ochrana aktívnych odkazov a povolte ju

V cloude:

 1. Prihláste sa do svojho účtu Cloudflare
 2. Choďte do svojho Scrape Shield nastavenie
 3. Povoliť ochranu odkazov

Ochrana prístupu proti odkazom Cloudflare

3. Inovácia na PHP 7.2

Aktualizácia verzií PHP zrýchľuje načítavanie stránok (a zvyšuje bezpečnosť). Kedykoľvek GoDaddy vydá novú verziu PHP, mali by ste sa pokúsiť upgradovať. Mnoho používateľov programu WordPress bohužiaľ spúšťa zastarané verzie PHP, pretože systém GoDaddy NIE JE automaticky inovovaný, pretože ak máte spustené nekompatibilné doplnky, môže váš web zlomiť. Tu je postup, ako inovovať.

Ako upgradovať na PHP 7.2

 1. Prihláste sa do svojho GoPaddy cPanel
 2. V časti Softvér kliknite na Vyberte verziu PHP
 3. Zmena na PHP 7.2
 4. Skontrolujte chyby svojho webu
 5. Ak vidíte chyby, spustite Kontrola kompatibility PHP aby boli vaše doplnky kompatibilné
 6. Ak stále vidíte chyby, vráťte sa na staršiu verziu PHP

Godaddy PHP 7.2

Bohužiaľ, ak nemáte plán GoDaddy cPanel, nie je vám k dispozícii. Mnoho zákazníkov GoDaddy nie sú z toho spokojní, a je to ďalšia nevýhoda pri používaní ich hostingu.

Choď oci hovorí:

„PHP 7 je k dispozícii pre zákazníkov cPanel na zdieľanom alebo firemnom hostingu.“

4. Kontrola srdcového rytmu

Rozhranie API WordPress Heartbeat zobrazuje upozornenia doplnkov v reálnom čase a kedy ostatní používatelia upravujú príspevok. To vyžaduje prostriedky servera a malo by byť obmedzené alebo zakázané. Nainštalujte Doplnok na kontrolu srdca a obmedzte ho na 60 sekúnd alebo v ideálnom prípade úplne vypnite tlkot srdca.

Kontrola srdcového rytmu

5. Čisté databázy s optimalizáciou WP

Vaša databáza sa môže nafúknuť hromadením nevyžiadaných súborov, ako sú napríklad poštové revízie, komentáre proti spamu, prechodné obdobia, pingbacky, spätné sledovania a ďalšie nevyžiadané súbory, ktoré je možné vyčistiť pomocou WP-Optimize. Je vhodné vyčistiť databázu raz za 1 až 2 týždne a pred vykonaním zálohy si zálohovať.

WP-Optimize Clean Database

6. Čierne zlé roboty

Spamoví roboti sú preslávení indexovým prehľadávaním webových stránok a spotrebou serverových prostriedkov. Ak nenastavíte pravidlá, ktoré budú roboti dodržiavať (napr. Pomocou doplnku Blackhole For Bad Bots), budú pokračovať v indexovom prehľadávaní vašich webových stránok a vynakladáte prostriedky servera (a peniaze) na doslova nič.

Čierna diera pre zlé roboty

Skontrolujte, či sa na vaše stránky nedostávajú spamové roboty

 • Nainštalujte program Wordfence
 • Prejdite do svojho prehľadu živej premávky
 • Sledujte všetky roboty, ktorí bijú vaše stránky v reálnom čase
 • Ak nepoznáte robota, Google je jeho názov hostiteľa (poskytnutý spoločnosťou Wordfence)
 • Zistite, či ostatní ľudia nahlásili robot ako spam (compute.amazonaws.com je bežný)
 • Blokujte spamové roboty pomocou doplnku Blackhole For Bad Bots (môžete tiež použiť Karta blokovania Wordfence alebo Pravidlá brány firewall typu cloudflare blokovanie spamových robotov pomocou ich názvov hostiteľov … nezabudnite použiť hviezdičky, ktoré blokujú všetky variácie robotov)

Blokovať tiež komentáre spamu!
Spamové komentáre tiež spotrebúvajú zdroje. používam Anti-Spam blokovať spam.

7. Odstráňte pluginy s vysokým CPU

Niektoré doplnky sú známe tým, že spotrebúvajú veľa serverových prostriedkov a spôsobia nadmerné množstvo CPU. Príliš veľa doplnkov (jeden iba jeden doplnok s vysokým CPU) môže úplne zničiť časy načítania a využitie šírky pásma. Vytvoril som rozsiahly zoznam známych vysokých doplnkov CPU, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Môžete tiež použiť Karta Vodopád spoločnosti GTmetrix nájsť pomalé doplnky:

Pomalý doplnok WordPress

Alebo použiť Monitor dopytov aby ste zistili, ktoré doplnky sa načítajú najdlhšie:

Pomalé pluginy pre sledovanie dopytov

8. Vymažte nepoužité doplnky a motívy

Odstrániť všetky nepoužité doplnky:

delete-WordPress-plugins

A nevyužité témy:

Odstrániť nepoužité motívy WordPress

9. Automatická aktualizácia

GoDaddy má svoj vlastný vstavaný systém ukladania do vyrovnávacej pamäte a čierne zoznamy všetkých doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť. Problém je v tom, že doplnky do vyrovnávacej pamäte robia oveľa viac ako len ukladanie do vyrovnávacej pamäte (napr. Minifikácia a optimalizácia písma Google). Autoptimize stará sa o väčšinu týchto rôznych optimalizácií a dokáže opraviť veľa položiek v GTmetrix / Pingdom. Mám úplný návod na konfiguráciu automatického optimalizovania, ale je to celkom jednoduché:

Autoptimize-Main-Nastavenia

Autoptimize-extra-Nastavenia

10. Použite CDN

Cloudflare je zadarmo CDN pomôže vyložiť zdroje k ich 200+ dátových centier po celom svete, čím sa zjednoduší zaťaženie vášho vlastného servera. Zníži sa tým aj geografická vzdialenosť medzi serverom a návštevníkom, čím sa vaše webové stránky načítajú oveľa rýchlejšie pre ľudí, ktorí boli ďaleko od vášho servera pôvodu. CDN sa odporúča aj v sprievodcovi optimalizáciou WordPress.

Krok 1: Zaregistrujte sa a získajte bezplatný plán cloudflare.

Krok 2: Pridajte svoj web a spustite skenovanie. Dostanete sa na stránku s 2 nameservery.

CloudFlare-Nameserver-Dashboard.

Krok 3: Zmena menných serverov vo vašom účte GoDaddy do služby Cloudflare’s.

Mená serverov Godaddy Cloudflare

11. Optimalizácia obrázkov

V GTmetrix existujú 3 primárne spôsoby optimalizácie obrázkov, mali by ste sa však pozrieť na môj úplný návod na optimalizáciu obrázkov WordPress, ktorý obsahuje 20 spôsobov optimalizácie obrázkov..

image-optimalizácia

Served Scaled Images

Zadajte dimenzie obrázka

imagify-WordPress-image-optimalizácia

12. Vymažte miesto na disku

Mali by ste sa pokúsiť ponechať asi 20% voľného miesta na disku GoDaddy. Uistite sa, že na svojom webe optimalizujete obrázky, odstraňujete nepoužité obrázky, doplnky, motívy a ďalšie súbory.

13. Obmedzenia rýchlosti GoDaddy

Žiadna vážna webová stránka by nemala používať server GoDaddy na hosťovanie. Je to hlavne pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú svoje webové stránky a zaujímajú sa o jednu vec – cenu. S tým však prichádzajú obmedzenia rýchlosti, ktoré sa odrážajú v časoch odozvy servera, prehľadoch GTmetrix a Pingdom.

 • GoDaddy pomaly vydáva verzie PHP (a sú dostupné iba v plánoch cPanel)
 • Doplnky do vyrovnávacích pamätí GoDaddy na čiernu listinu (ktoré môžu zvýšiť rýchlosť viac ako automatické optimalizovanie)
 • GoDaddy používa zastaraný serverový hardvér, čo vedie k pomalším časom odozvy servera
 • GoDaddy umiestňuje príliš veľa ľudí na ten istý server, čo vedie k pomalým časom odozvy
 • Preto je ich hosting taký lacný, pretože 100s ľudí zdieľajú rovnaký server

Pomalý bože

Čas odozvy servera Godaddy

Pomalé časy odozvy servera na Godaddy

Časy odozvy servera Godaddy

Pomalý čas odozvy servera Godaddy

Spätná väzba od Godaddy Managed WordPress Hosting

14. Získajte lepší hosting (GoDaddy Sucks)

používam SiteGround a mám 200ms reakčné časy so skóre 100% GTmetrix a 0,4 s Časy zaťaženia pingdomom. Vykonajte kontrolu hostingu, spustite vlastné testy alebo kliknite na moje stránky s rýchlym načítaním. Boli ohodnotení ako hostia č. 1 v 26 anketách na Facebooku a sú lepšie ako svet EIG (Bluehost, Hostgator), Choď oci, a ďalších hostiteľov, ktorí balia príliš veľa ľudí na ten istý server. Tam boli veľa ľudí SZO migrovaný a zverejnené výsledok na Facebook a cvrlikání. Tweet po tweet, pošta po pošta, hlasovanie po hlasovanie po hlasovanie, rýchlejší hosting bude fix pomalé časy odozvy. sú odporúčané WordPress, robiť bezplatné migrácie, a používam ich pološpecializovaný plán.

OMM-On-SiteGround

Správa o rýchlosti servera Bitcatcha

2019-GTmetrix-Report

2019-Pingdom-Report

Ľudia zvyčajne migrujú, pretože ich technológia rýchlosti môže zlepšiť časy odozvy servera o niekoľko sekúnd. Tu je niekoľko ľudí, ktorí migrovali na server SiteGround a zverejnili svoje výsledky.

Prepína sa na SiteGround

Migrácia času načítania stránky

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator To SiteGround

SiteGround GTmetrix

Štatistiky stránok Google PageSpeed

100 Perfektné skóre na webe

Genesis SiteGround

Rýchlosť dosiahnutá prostredníctvom služby SiteGround

SiteGround GTmetrix Report

Znížené časy načítania pomocou funkcie SiteGround

Nové časy odozvy SiteGround

HostGator na migráciu na lokalitu

SiteGround Response Times On Joomla

Prepnuté na hosting na webe

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

Štatistiky SiteGround PageSpeed

SiteGround On Joomla

SiteGround Znížené časy načítania

SiteGround Speedy Hosting

Nové výsledky pingdomov na webe

Nový čas odozvy SiteGround

Vylepšenie času odozvy SiteGround

2019 Prieskum hostinguZobraziť prieskum

2017-WordPress-hosting-FB-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotOdporúčania hostiteľa ElementorZobraziť prieskum alebo ScreenshotOdporúčanie hostenia z júla 2019Zobraziť prieskum alebo ScreenshotWordPress-hostiteľ-Poll-Aug-2018Zobraziť prieskum alebo ScreenshotShared-hosting-Poll-2017Zobraziť prieskum alebo Screenshot2019-hosting-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotGo-To-hosting-CompanyZobraziť prieskum alebo ScreenshotWordPress-hosting-Poll-2017Zobraziť prieskum alebo ScreenshotPodarilo-hosting-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotWooCommerce-hosting-FB-PollZobraziť prieskum alebo Screenshot2016-Web-hosting-HlasovanieZobraziť prieskum alebo ScreenshotBest-WordPress-hosting-Provider-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotNajlepšie Web-hosting-2019-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotAnketa o priateľskom hostovaní WPZobraziť prieskum alebo Screenshot2016-WordPress-hosting-FB-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotObľúbený hosting pre spoločnosť ElementorZobraziť prieskum alebo Screenshot2018 Odporúčania týkajúce sa hosteniaZobraziť prieskum alebo ScreenshotAnketa o hosťovaní WordPress september 2018.pngZobraziť prieskum alebo ScreenshotPodarilo-WordPress-hosting-Poll-2017Zobraziť prieskum alebo Screenshot2019-Hostitelia-Poll-1Zobraziť prieskum alebo ScreenshotHosting-Poll-For-SpeedZobraziť prieskum alebo ScreenshotWordPress-hosting-Poll-jún-1Zobraziť prieskum alebo ScreenshotSiteGround-odporúčaniaZobraziť prieskum alebo Screenshot2014-Managed-WordPress-hosting-FB-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotNajlepšie Web-hosting-Provider-PollZobraziť prieskum alebo ScreenshotHosting-Poll-Feb-2019Zobraziť prieskum alebo ScreenshotHosting-Odporúčania-PollZobraziť prieskum alebo Screenshot

Bluehost vs SiteGround

Anketa webhostingu WordPressZobraziť prieskum alebo Screenshot

SiteGround má 3 plány:

Hostingové plány SiteGround

Vyššie plány zahŕňajú viac prostriedky servera (Faktor č. 1 v sprievodcovi optimalizáciou WordPress). Tu je úplná porovnávacia tabuľka, ale GrowBig vám poskytuje približne dvakrát viac serverových prostriedkov ako StartUp a GoGeek je semi-dedikovaný hosting čo vám dáva ešte viac. GrowBig and up prichádza s a migrácia zadarmo, postupné ukladanie do pamäte cache, rozšírené ukladanie do vyrovnávacej pamäte a schopnosť hostiť viac webových stránok. GoGeek prichádza s prioritnou podporou. Ich cloudový hosting je pomerne rýchly skok za cenu 80 dolárov mesačne.

Môžete to vidieť na internete stránka funkcií

SiteGround-Server-zdroje-Porovnanie

často kladené otázky

&# X1f621; Čo spôsobuje problémy s procesorom?

To jednoducho znamená, že váš plán hostenia nedokáže spracovať spotrebu vašich webových stránok a doplnkov. Jediným spôsobom, ako to vyriešiť, je zvýšiť CPU (upgradovať váš hostingový plán) alebo optimalizovať vaše webové stránky a doplnky tak, aby spotrebovávali menej CPU, takže spadajú pod vaše limity.

&# X1f621; Je problém GoDaddy?

GoDaddy bol v skupinách Facebook hodnotený veľmi slabo a patrí medzi najmenej odporúčaných hostiteľov v komunite WordPress. Ich domény sú v poriadku, ale ich servery sú preplnené a pomalé. Toto je známe medzi hostiteľskou komunitou.

&# X1f621; Aké sú 3 jednoduché spôsoby riešenia problémov s procesorom?

Inovujte vyššiu verziu PHP vo svojom účte GoDaddy, odstráňte všetky pluginy s pomalým načítaním a nakoniec prejdite od GoDaddy.

&# X1f621; Pomôže mi upgradovať plán?

Mohlo by to, ale tiež sa objavilo veľa správ o tom, že zákazníci GoDaddy stále dostávajú problémy s procesorom, keď prechádzajú na drahší hostingový plán. Odporúčame optimalizovať vaše webové stránky a potom aktualizovať plány, iba ak sa vyskytnú chyby. Alebo preskúmajte ďalšie možnosti hostenia.

&# X1f621; Ako nájdem svoje najpomalšie doplnky?

Prejdite svoje stránky cez GTmetrix a pozrite sa na kartu Vodopád, aby ste zistili, ktoré z vašich doplnkov sa načítajú najdlhšie. Doplnok Query Monitor môžete tiež použiť na vyhľadanie pomalých doplnkov a nakoniec sa vyhýbať môjmu zoznamu 65+ bežných pomalých doplnkov.

Dúfam, že tento návod bol užitočný! Zašlite mi riadok, ak máte nejaké otázky.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map