Jak zmniejszyć zużycie procesora w systemie GoDaddy (limity przepustowości / ograniczenia przepustowości AKA, które mogą również powodować błędy niedostępności usługi 503)

Jeśli masz problemy z nadmiarem procesora w GoDaddy, oznacza to, że Twoja witryna (i wtyczki) zużywają zbyt wiele zasoby serwera.


GoDaddy oczywiście chce, abyś dokonał aktualizacji, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego przewodnika nie będziesz musiał. Pokażę ci, jak uaktualnić do PHP 7.2, odciążyć zasoby do bezpłatnego CDN Cloudflare i zoptymalizować wtyczki / obrazy, aby zużywały mniej zasobów. Użyjemy funkcji Autoptimize, WP-Optimize, Heartbeat Control oraz wtyczki Blackhole For Bad Bots do optymalizacji Twojej witryny. Do tego czasu możesz dostawać 503 błędy co oznacza, że ​​przekroczyłeś limity procesora.

1. Sprawdź wykorzystanie przepustowości

Sprawdź ile pasmo faktycznie używasz (w cPanel GoDaddy przejdź do Web Hosting > Zarządzać > Pasmo). Następnie sprawdź przepustowość GoDaddy ograniczenia i porównaj je do swojego.

Szybkie porady dotyczące zmniejszania przepustowości:

 • Sprawdź użycie procesora w GoDaddy cPanel
 • Uaktualnij do PHP 7.2 w swoim cPanelu GoDaddy
 • Usuń niepotrzebne wtyczki, bez których możesz żyć
 • Zainstaluj wtyczkę Autoptimize, aby zoptymalizować HTML, CSS, JavaScript
 • Zmień rozmiar dużych obrazów, aby były mniejsze (wyświetlaj skalowane obrazy w GTmetrix)
 • Bezstratnie kompresuj obrazy za pomocą wtyczki optymalizacji obrazu ShortPixel
 • Zainstaluj wtyczki Heartbeat Control, WP-Optimize i Blackhole For Bad Bots
 • Użyj innych narzędzi w GoDaddy cPanel (np. AWstats), aby zlokalizować źródło wysokiego procesora

2. Włącz ochronę Hotlink

Jeśli masz wysokiej jakości obrazy w swojej witrynie, ludzie mogą je skopiować i wkleić na własnej stronie internetowej (a nawet Facebooku i innych sieciach społecznościowych). Oznacza to, że nadal je hostujesz, co pochłania przepustowość. Oto jak temu zapobiec ochrona hotlink które można aktywować w ustawieniach cPanel GoDaddy lub Cloudflare w ustawieniach tarczy ochronnej.

W GoDaddy:

 1. Zaloguj się do swojego GoDaddy cPanel
 2. W sekcji Zabezpieczenia kliknij opcję Ochrona Hot Link i włącz ją

W Cloudflare:

 1. Zaloguj się do swojego konta Cloudflare
 2. Idź do swojego Scrape Shield ustawienia
 3. Włącz ochronę hotlink

Cloudflare Hotlink Protection

3. Uaktualnij do PHP 7.2

Uaktualnianie wersji PHP przyspiesza ładowanie witryny (i poprawia bezpieczeństwo). Za każdym razem, gdy GoDaddy wyda nową wersję PHP, powinieneś spróbować zaktualizować. Niestety wielu użytkowników WordPress korzysta z przestarzałych wersji PHP, ponieważ GoDaddy NIE dokonuje automatycznej aktualizacji, ponieważ może uszkodzić Twoją witrynę, jeśli korzystasz z niekompatybilnych wtyczek. Oto jak zaktualizować.

Jak zaktualizować do PHP 7.2

 1. Zaloguj się do swojego GoDaddy cPanel
 2. W sekcji Oprogramowanie kliknij Wybierz wersję PHP
 3. Zmień na PHP 7.2
 4. Sprawdź swoją witrynę pod kątem błędów
 5. Jeśli zobaczysz błędy, uruchom Kontroler zgodności PHP aby upewnić się, że twoje wtyczki są kompatybilne
 6. Jeśli nadal widzisz błędy, powróć do wcześniejszej wersji PHP

Godaddy PHP 7.2

Niestety, jeśli nie masz planu GoDaddy cPanel, nie jest dla ciebie dostępny. Wielu klientów GoDaddy nie są z tego zadowoleni, i to kolejna wada korzystania z ich hostingu.

Idź Tato mówi:

„PHP 7 jest dostępny dla klientów cPanel na Hostingu dzielonym lub biznesowym.”

4. Kontrola bicia serca

Interfejs API WordPress Heartbeat wyświetla powiadomienia wtyczek w czasie rzeczywistym oraz informacje o tym, kiedy inni użytkownicy edytują wpis. To zużywa zasoby serwera i powinno być ograniczone lub wyłączone. Zainstaluj Wtyczka Heartbeat Control i ogranicz go do 60 sekund, a najlepiej całkowicie wyłącz bicie serca.

Kontrola bicia serca

5. Wyczyść bazę danych dzięki WP-Optimize

Twoja baza danych może się rozdęć, gromadząc niepotrzebne pliki, takie jak poprawki postów, komentarze spamu, transjenty, pingbacki, trackbacki i inne śmieci, które można usunąć za pomocą WP-Optimize. Warto wyczyścić bazę danych raz na 1-2 tygodnie i wykonać kopię zapasową przed zrobieniem tego.

WP-Optimize Clean Database

6. Czarne złe boty

Roboty spamujące są znane z przeszukiwania stron internetowych i zużywania zasobów serwera. Jeśli nie ustawisz reguł dla botów (np. Używając wtyczki Blackhole For Bad Bots), będą one dalej indeksować Twoją witrynę, a Ty będziesz wydawać zasoby serwera (i pieniądze) na dosłownie nic.

Blackhole dla Bad Bots

Sprawdź, czy roboty spamują na Twojej stronie

 • Zainstaluj Wordfence
 • Przejdź do swojego raportu ruchu na żywo
 • Oglądaj wszystkie boty atakujące Twoją witrynę w czasie rzeczywistym
 • Jeśli nie rozpoznajesz bota, Google to nazwa hosta (dostarczona przez Wordfence)
 • Sprawdź, czy inne osoby zgłaszają bota jako spam (często występuje compute.amazonaws.com)
 • Blokuj boty spamowe za pomocą wtyczki Blackhole For Bad Bots (możesz także użyć Karta blokująca Wordfence lub Reguły zapory Cloudflare aby zablokować spamujące boty za pomocą ich nazw hostów… pamiętaj o użyciu gwiazdek, które blokują wszystkie odmiany bota)

Zbyt blokuj komentarze do spamu!
Komentarze spamu również zużywają zasoby. używam Anty spam aby zablokować spam w komentarzach.

7. Wyeliminuj wtyczki o wysokiej wydajności procesora

Niektóre wtyczki są znane z tego, że zużywają dużo zasobów serwera i powodują nadmierne obciążenie procesora. Zbyt wiele wtyczek (jedna tylko jedna wtyczka o wysokiej wydajności procesora) może całkowicie zniszczyć czas ładowania i wykorzystanie przepustowości. Stworzyłem obszerną listę znanych wtyczek o wysokiej wydajności procesora, których powinieneś unikać.

Możesz także użyć Karta Wodospad GTmetrix aby znaleźć wolne wtyczki:

Powolna wtyczka WordPress

Albo użyj Monitor zapytań aby sprawdzić, które wtyczki ładują się najdłużej:

Monitor zapytań Powolne wtyczki

8. Usuń nieużywane wtyczki + motywy

Usuń wszystkie nieużywane wtyczki:

delete-wordpress-plugins

I nieużywane motywy:

Usuń nieużywane motywy WordPress

9. Automatyczna optymalizacja

GoDaddy ma własny wbudowany system buforowania i umieszcza na czarnej liście wszystkie wtyczki pamięci podręcznej. Problem polega na tym, że wtyczki pamięci podręcznej wykonują znacznie więcej niż tylko buforowanie (np. Minimalizacja i optymalizacja czcionek Google). Automatyczna optymalizacja zajmuje się większością tych różnych optymalizacji i może naprawić wiele przedmiotów w GTmetrix / Pingdom. Mam pełny samouczek na temat konfiguracji Autoptimize, ale jest to dość proste:

Autoptimize-Main-Settings

Autoptimize-Extra-Settings

10. Użyj sieci CDN

Cloudflare jest bezpłatny CDN pomoże odciąż zasoby Do ich Ponad 200 centrów danych na całym świecie, zmniejszając obciążenie własnego serwera. Zmniejszy to także odległość geograficzną między Twoim serwerem a gościem, dzięki czemu Twoja strona ładuje się znacznie szybciej dla osób, które były daleko od twojego serwera 1 pochodzenia. CDN jest również zalecany w przewodniku optymalizacji WordPress.

Krok 1: Zarejestruj się, aby otrzymać bezpłatny plan Cloudflare.

Krok 2: Dodaj swoją witrynę i uruchom skanowanie. Przejdziesz do strony z 2 serwery nazw.

Cloudflare-Nameserver-Dashboard.

Krok 3: Zmień serwery nazw na koncie GoDaddy do Cloudflare.

Serwery nazw Godaddy Cloudflare

11. Optymalizuj obrazy

Istnieją 3 podstawowe sposoby optymalizacji obrazów w GTmetrix, jednak naprawdę powinieneś sprawdzić mój pełny samouczek optymalizacji obrazu WordPress, który zawiera 20 sposobów optymalizacji obrazów.

optymalizacja obrazu

Podaj skalowane obrazy

Określ wymiary obrazu

imagify-wordpress-image-optimization

12. Wyczyść miejsce na dysku

Powinieneś spróbować zostawić około 20% wolnego miejsca na dysku GoDaddy. Upewnij się, że optymalizujesz obrazy, usuwasz nieużywane obrazy, wtyczki, motywy i inne pliki w swojej witrynie.

13. Ograniczenia prędkości GoDaddy

Żadna poważna strona internetowa nie powinna używać GoDaddy do hostingu. Jest to głównie dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją stronę internetową i martwią się jedną rzeczą – ceną. Ale z tym wiąże się z ograniczeniami prędkości, które znajdują odzwierciedlenie w czasach odpowiedzi serwera, GTmetrix i raportach Pingdom.

 • GoDaddy powoli wypuszcza wersje PHP (i są dostępne tylko w planach cPanel)
 • GoDaddy umieszcza na czarnej liście wtyczki pamięci podręcznej (które mogą poprawić prędkość bardziej niż Autopoptymalizacja)
 • GoDaddy używa przestarzałego sprzętu serwerowego, co powoduje wolniejsze czasy odpowiedzi serwera
 • GoDaddy umieszcza zbyt wiele osób na tym samym serwerze, co powoduje długi czas reakcji
 • Dlatego ich hosting jest tak tani, ponieważ 100s osób korzysta z tego samego serwera

Slow Godaddy

Czas reakcji serwera Godaddy

Niski czas reakcji serwera na urządzeniu GoDaddy

Czasy odpowiedzi serwera Godaddy

Długi czas reakcji serwera Godaddy

Godaddy Zarządzał Hostingiem WordPress Informacje zwrotne

14. Uzyskaj lepszy hosting (GoDaddy Sucks)

używam SiteGround i mają Czasy reakcji 200 ms ze 100% wynikami GTmetrix i .4s Czasy ładowania pingi. Wykonaj kontrolę hostingu, uruchom własne testy lub przejrzyj moje strony szybkiego ładowania. Zostali oceniani jako gospodarze numer 1 w 26 ankietach na Facebooku i są lepszymi światami niż EIG (Bluehost, HostGator), Idź Tato, oraz inne hosty, które pakują zbyt wiele osób na tym samym serwerze. Były mnóstwo ludzi WHO migrował i opublikowane wyniki na Facebook i Świergot. Ćwierkać po ćwierkać, Poczta po Poczta, głosowanie po głosowanie po głosowanie, szybszy hosting będzie naprawić wolne czasy reakcji. Oni są zalecane przez WordPress, zrobić bezpłatne migracje, i używam ich częściowo dedykowany plan.

OMM-On-SiteGround

Raport prędkości serwera Bitcatcha

Raport 2019-GTmetrix

Raport Pingdom 2019

Ludzie zwykle migrują, ponieważ ich technologia prędkości można poprawić czasy odpowiedzi serwera o wiele sekund. Oto kilka osób, które przeprowadziły migrację do SiteGround i opublikowały swoje wyniki.

Przełączanie na SiteGround

SiteGround Migracja czasu ładowania

Bluehost do SiteGround GTmetrix

HostGator do SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Perfect Score On SiteGround

SiteGround Genesis

Prędkość dostarczana przez SiteGround

SiteGround GTmetrix Report

Skrócony czas ładowania dzięki SiteGround

Nowe czasy reakcji SiteGround

HostGator do SiteGround Migration

Czasy reakcji SiteGround na Joomla

Przełączony na Hosting SiteGround

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround On Joomla

SiteGround Skrócony czas ładowania

SiteGround Speedy Hosting

Nowe wyniki Pingdom na SiteGround

Nowy czas reakcji SiteGround

Skrócenie czasu reakcji SiteGround

Ankieta hostingowa 2019Zobacz ankietę

2017-WordPress-Hosting-FB-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranuZalecenia dotyczące hostingu ElementorZobacz ankietę lub Zrzut ekranuZalecenia hostingowe z lipca 2019 rZobacz ankietę lub Zrzut ekranuWordPress-Host-Poll-sierpień-2018Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuShared-Hosting-Poll-2017Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuAnkieta Hosting 2019Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuGo-To-Hosting-CompanyZobacz ankietę lub Zrzut ekranuWordPress-Hosting-Poll-2017Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuManaged-Hosting-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranuWooCommerce-Hosting-FB-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranu2016-Web-Hosting-AnkietaZobacz ankietę lub Zrzut ekranuBest-WordPress-Hosting-Provider-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranuBest-Web-Hosting-2019-AnkietaZobacz ankietę lub Zrzut ekranuAnkieta przyjazna dla hostingu WPZobacz ankietę lub Zrzut ekranu2016-WordPress-Hosting-FB-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranuUlubiony hosting dla ElementoraZobacz ankietę lub Zrzut ekranuZalecenia hostingowe 2018Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuWordPress Hosting Poll wrzesień 2018.pngZobacz ankietę lub Zrzut ekranuManaged-WordPress-Hosting-Poll-2017Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuAnkieta 2019-Hosts-Ankieta-1Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuHosting-Poll-For-SpeedZobacz ankietę lub Zrzut ekranuWordPress-Hosting-Poll-June-1Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuSiteGround-ZalecenieZobacz ankietę lub Zrzut ekranu2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-PollZobacz ankietę lub Zrzut ekranuBest-Web-Hosting-Provider-AnkietaZobacz ankietę lub Zrzut ekranuHosting-Ankieta-luty-2019Zobacz ankietę lub Zrzut ekranuHosting-rekomendacje-ankietaZobacz ankietę lub Zrzut ekranu

Bluehost vs SiteGround

Ankieta hosta WordPressZobacz ankietę lub Zrzut ekranu

SiteGround ma 3 plany:

Plany hostingowe SiteGround

Wyższe plany obejmują więcej zasoby serwera (Współczynnik nr 1 w przewodniku optymalizacji WordPress). Tutaj jest pełna tabela porównawcza, ale GrowBig daje około 2x więcej zasobów serwera niż StartUp, a GoGeek jest częściowo dedykowany hosting co daje ci jeszcze więcej. GrowBig i więcej zawiera darmowa migracja, inscenizacja, zaawansowane buforowanie i możliwość hostowania wielu witryn. GoGeek pochodzi z priorytetowym wsparciem. Ich hosting w chmurze jest skokiem cen o 80 USD miesięcznie.

Możesz to zobaczyć na stronie strona funkcji

SiteGround-Server-Resources-Porównanie

Często Zadawane Pytania

&# x1f621; Co powoduje problemy z procesorem?

Oznacza to po prostu, że Twój plan hostingowy nie jest w stanie obsłużyć witryny i zużycia zasobów wtyczki. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest zwiększenie procesora (uaktualnienie planu hostingowego) lub zoptymalizowanie witryny i wtyczek, aby zużywały mniej procesora, aby mieściły się w limitach.

&# x1f621; Czy GoDaddy stanowi problem??

GoDaddy został bardzo słabo oceniony w grupach na Facebooku i jest jednym z najmniej polecanych hostów wśród społeczności WordPress. Ich domeny są w porządku, ale ich serwery są przepełnione i wolne. Jest to dobrze znane wśród społeczności hostingowej.

&# x1f621; Jakie są 3 proste sposoby rozwiązania problemów z procesorem?

Uaktualnij wyższą wersję PHP na swoim koncie GoDaddy, usuń wszelkie wolno ładujące się wtyczki, a na koniec odejdź od GoDaddy.

&# x1f621; Czy uaktualnienie mojego planu pomoże?

Być może, ale pojawiło się również wiele raportów o klientach GoDaddy, którzy wciąż mają problemy z procesorem, kiedy przechodzą na droższy plan hostingowy. Zalecam optymalizację witryny, a następnie aktualizację planów tylko wtedy, gdy nadal występują błędy. Lub sprawdź inne opcje hostingu.

&# x1f621; Jak znaleźć najwolniejsze wtyczki?

Uruchom swoją witrynę za pomocą GTmetrix i spójrz na kartę Wodospad, aby sprawdzić, które z wtyczek ładują się najdłużej. Możesz także użyć wtyczki Query Monitor, aby znaleźć powolne wtyczki, a na koniec unikaj mojej listy ponad 65 popularnych powolnych wtyczek.

Mam nadzieję, że ten samouczek był pomocny! Napisz do mnie, jeśli masz pytania.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map