Co je modul plug-in Akismet a jak nastavit Akismet pro WordPress

04.06.2020
JAK 'Co je modul plug-in Akismet a jak nastavit Akismet pro WordPress
0 6 мин.

Co je Akismet?

Pokud jste nainstalovali WordPress, možná si všimnete, že v sekci pluginů a již jsou nainstalovány dva pluginy Akismet je jedním z nich. Po aktivaci potřebujete API klíč k nastavení Akismet. Nemluvě o tom, že Akismet je jednou z nejaktivnějších nainstalovaných (1+ milion aktivních instalací) & Nejlépe hodnocené WordPress plugin.


Název Akismet pochází z Automatic a Kismet. Auttomatic je společnost stojící za Akismetem a byla založena spoluzakladatelem WordPress Mattem Mullenwegem.

Akismet je plugin pro filtrování spamu, což znamená, že filtruje komentáře na vašem webu a informuje vás, které komentáře jsou označeny jako spam. Akismet používá ke kontrole každého komentáře svůj specifický algoritmus. Například když řada webů začne hlásit podobný vypadající obsah jako spam, pak se Akismet naučí identifikovat tento druh obsahu jako SPAM v budoucnosti. Od 14. června 2013 se Akismet chytil více než 83 miliard komentáře ke spamu. 

Proč byste měli začít používat Akismet právě teď

Všichni nenávidíme SPAM. Je to otravné. Bolí to důvěryhodnost vašeho webu a SEO. Jakmile váš web začne získávat návštěvnost, existuje 100% šance, že dostanete spoustu spamových komentářů. Pouze několik komentářů je legitimních a 85–90% komentářů je SPAM. Oddělit, který z nich je spam nebo který je legální, je opravdu náročné a časově náročné. Pomocí Akismetu to již nemusíte dělat, postará se o všechny vaše příchozí komentáře. Tímto způsobem Akismet šetří váš čas, takže se můžete soustředit na svou práci. V tomto článku jsem rád, že se s vámi mohu podělit Jak nastavit plugin Akismet krok za krokem pro váš web WordPress.

Jak nastavit plugin Akismet pro WordPress

1. Prvním krokem je aktivace pluginu Akismet z řídicího panelu WordPress.akismetPo aktivaci tohoto pluginu klikněte na Nastavení Akismet. Poté budete vyzváni k zadání klíče Akismet API. Pokud již máte klíč API, pak jej jednoduše použijte. Pokud nemáte klíč API, klikněte na „Získejte klíč API“

Získejte klíč API Akismet

získejte klíč pro akismet api

K nastavení Akismetu potřebujete klíč API. Klikněte na “Získejte rozhraní Akismet API Klíč” knoflík. Zobrazí se stránka registrace. Pokud již máte účet WordPress.com, stačí kliknout na a již mám účet WordPress.com. Pokud nemáte účet WordPress.com, vytvořte nový účet. Trvá to méně než 1 minutu. Musíte zadat svůj e-mail, požadované uživatelské jméno a heslo. Po dokončení registrace vás přesměruje na stránku s cenami. Před výběrem plánů se podívejte na klíčové vlastnosti Akismetu.

Akismet plány

akismet cenové plány

Akismet je špičková služba ochrany před spamem pro WordPress, která v současné době chrání více než 9 milionů webů. 

 • Základní: Tento základní plán je zdarma a je vhodný pro osobní weby a blogy. Díky tomuto plánu získáte pouze ochranu proti spamu.
 • Plus: Díky tomuto plánu získáte plnou ochranu proti spamu, pokročilé statistiky, podporu priorit a podporu komerčních stránek. Stojí to 5 $ / měsíc za web a je vhodný pro profesionální nebo komerční weby a blogy.
 • Pojistné: Toto je kompletní bezpečnostní řešení, které vás chrání před více než jen spamem. Tento plán zahrnuje všechny plány (základní + prémie). Hodí se pro velké webové stránky a provádí skenování škodlivého softwaru na vašich webových stránkách.

Pokud máte osobní web nebo blog, vyberte Basic “ plánovat a pokračovat.

Poté budete vyzváni k provedení platby za předplatné. Nepropadejte panice. K dispozici je táhlo. Stačí změnit částku na 0 $. Poté uvidíte pouze dvě možnosti: Křestní jméno & Příjmení.

Získejte klíč Akismet API

Tento krok je jedním z nejdůležitějších kroků, takže to udělejte opatrně. Na této stránce s přehledem účtu získáte klíč API Akismet. Chcete-li získat klíč, klikněte na ikonu Oko a zkopírujte kód.

klíč pro akismet api

Zde můžete přidat adresu URL svého webu, abyste mohli kdykoli zobrazit své statistiky. Můžete také vidět, kolik hodin bylo v měsících označeno jako spam. Pokud chcete více funkcí, můžete aktivovat předplatné.

Přidejte klíč akismet api

Po zkopírování kódu přejděte na hlavní panel WordPress. Tam přejdete na stránku nastavení Akismetu a uvidíte takovou možnost Ručně zadejte klíč API. Vložte kód a klikněte na tento kód. Rozhraní API je velmi tajné, takže ho nikomu nesdělujte. V případě, že jste ztratili klíč, můžete jej získat po přihlášení do Akismetu. Nyní jste všichni nastaveni a úspěšně nastavení Akismet.

Preferovaná nastavení Akismetu

Akismet ettings

Po vás nastavení Akismet používáním API klíč, pak přijde stránka nastavení. Někteří uživatelé to v podstatě ponechávají výchozí. Některé možnosti však můžete upravit. Zde můžete zaškrtnout políčko s poznámkami a zobrazit počet schválených komentářů vedle každého autora komentáře. To je vše. Váš web je nyní chráněn Akismetem. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector