Jak přesměrovat HTTP na HTTPS ve WordPress

04.06.2020
JAK 'Jak přesměrovat HTTP na HTTPS ve WordPress
0 6 мин.

V našem předchozím článku jsem diskutoval o tom, jak správně nainstalovat bezplatný SSL certifikát ve WordPressu. Po instalaci SSL na svůj web bude váš web ověřitelný pomocí SSL / HTTPS. Váš web se otevře s HTTPS, pouze když uživatel otevře váš web s HTTPS. Ve většině případů Pokud zadáte pouze název svého webu (example.com), neotevře se to pomocí protokolu HTTPS / SSL a ukáže se, že „Připojení není zabezpečeno“. Musíte tedy vynutit HTTPS nebo přesměrovat HTTP na HTTPS, takže všichni návštěvníci budou přístupní prostřednictvím zabezpečeného připojení HTTPS.


Nedávno jsem na svůj web nainstaloval certifikát SSL. Web se otevírá pomocí protokolu SSL / HTTPS, pouze když zadám úplnou adresu, tj. „Https://www.example.com“. Vypadá to takto:

Stránka SSL je zabezpečená

Když ale zadám název webu, tj. „Example.com“, neotevře se s připojením SSL nebo HTTPS a ukazuje mi, že „Připojení není zabezpečeno“

Stránka SSL není zabezpečená

Takže jsem do svého souboru .htaccess přidal přesměrovací kód HTTPS, pak je web přístupný pouze s připojením HTTPS. Když nyní zadám pouze název webu, automaticky se otevře pomocí zabezpečeného připojení HTTPS. V tomto tutoriálu vám ukážu, jak snadno vynutit HTTPS nebo přesměrovat HTTP na HTTPS ve WordPress.

Jak přesměrovat HTTP na HTTPS ve WordPress

Existuje několik metod, kterými můžete vynutit HTTPS na svém webu. Můžete to udělat z webhostingu cPanel nebo pomocí .htaccess. V tomto článku jsem ukázala bot metodu.

1. Jak vynutit HTTPS z cPanelu?

Někteří poskytovatelé webhostingu vám umožňují vynutit HTTPS přímo z vašeho cPanelu. V tomto případě tedy nemusíte upravovat žádný kód ručně. Používám hosting SiteGround WordPress a ve svém cPanelu poskytují možnost „force HTTPS“. 

Pokud používáte SiteGround, můžete vynutit HTTPS jediným kliknutím. Chcete-li to provést, nejprve se přihlaste ke svému cPanelu a přejděte na Bezpečnostní a klikněte na Pojďme se zašifrovat.

SiteGround LE

Odtud uvidíte seznam aktivních certifikátů. Ujistěte se však, že máte správně nainstalovaný certifikát SSL, nebo by to nefungovalo.

Zobrazí se dvě možnosti – Vynucení protokolu HTTPS a Přepsat externí odkazy.

Pokud povolíte funkci „Vynucení protokolu HTTPS“, vynutí to, aby celý váš web otevřel šifrované připojení HTTPS. Tímto způsobem se váš web bude vždy otevírat pomocí HTTPS. Ujistěte se však, že jste do souboru .htaccess nepřidali žádný přesměrovací kód.

Druhou možností je „Přepsat externí odkazy“, která otevře všechny vaše externí odkazy prostřednictvím připojení HTTPS. Ale je to zcela volitelné. Tuto možnost nepovolujte, pokud se na vašem webu zobrazuje upozornění „Smíšený obsah“ nebo pokud nebude načten prostřednictvím připojení HTTPS.

Doporučujeme povolit pouze možnost „Vynutit HTTPS“.

SiteGround Force HTTPS

Po povolení volby HTTPS Enforce se váš web vždy otevře s připojením SSL / HTTPS.

2. Jak přesměrovat HTTP na HTTPS pomocí .htaccess

Pokud váš webový hostitel neposkytuje možnost vynutit HTTPS, můžete ručně přesměrovat HTTP na HTTPS ze souboru .htaccess. Je to také snadná metoda a trvá několik minut. Ujistěte se však, že jste do souboru .htacces nepřidali žádný další kód přesměrování.

Chcete-li vynutit HTTPS z .htaccess, nejprve se přihlaste do svého cPanel. Poté přejděte do kořenové složky webu. Zde můžete vidět soubor s názvem „.htaccess“, nyní klikněte na Upravit a zadejte následující kód.

a) Přesměrovat všechny návštěvníky na HTTPS / SSL

PřepsatEngine zapnuto
Vypište% {HTTPS}
RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

b) Pokud chcete vynutit HTTPS / SSL na konkrétní složku

PřepsatEngine zapnuto
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteCond% {REQUEST_URI} vaše složka
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yourdomain.com/yourfolder/$1 [R, L]

* Nezapomeňte vyměnit www.yourdomain.com s vaším skutečným názvem domény.

c) Pokud chcete přesměrovat HTTP jedné stránky na HTTPS

PřepsatEngine zapnuto
Vypište% {HTTPS}
RewriteRule ^ secureform \ .html $ https://www.yourdomain.com/samplepage [L, R = 301]

* Nezapomeňte vyměnit www.yourdomain.com/samplepage s vaší skutečnou adresou URL stránky.

3. Jak přesměrovat HTTP na HTTPS v Nginxu

Pokud váš webový server používá Nginx, můžete snadno přesměrovat veškerý provoz HTTP na HTTPS přidáním následujícího kódu do konfiguračního souboru Nginx. Přejděte na “/etc/nginx/nginx.conf” a přidejte následující sekci:

server {
poslouchat 80;
server_name domain.com www.domain.com;
návrat 301 https: //domain.com$request_uri;
}

Klikněte na Uložit a jste hotovi.

Doufám, že tento návod pomohl správně přesměrovat HTTP na HTTPS. Pokud se vám v některém kroku zobrazuje chyba nebo jste uvízli, dejte nám prosím vědět v sekci komentářů. Jsme také k dispozici na Facebook, Cvrlikání, Google+.

Související články,

 • Jak získat zdarma SSL pro váš web WordPress
 • Jak nastavit CloudFlare CDN do blogu WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector