Jak přidat Google Analytics na WordPress (Průvodce krok za krokem)

Snem každého majitele webových stránek je stát se více populární, získávat obrovský provoz, zvyšovat prodej atd. Není to tak, že? Pravděpodobně jste přemýšlel, jak tyto věci získat. Hlavním klíčem je znalost chování publika, jejich zájmů, cílů atd. Například provozujete kavárnu. Takže pokud víte, jaký druh kávy vaši zákazníci rádi pijí, když obvykle pijí, co vaši zákazníci rádi jedí více než káva atd., Můžete společně zlepšit svou práci a produkt. Tak tady přichází Nástroj Google Analytics. V tomto článku se budeme dělit, jak Přidejte Google Analytics na vašem webu WordPress.


Co je Google Analytics

Google Analytics je bezplatná služba webové analýzy, která poskytuje statistiky a základní analytické nástroje pro optimalizaci vyhledávacích strojů (SEO) a marketingové účely. Sleduje všechny informace o způsobu, jakým návštěvníci vašeho webu s ním komunikují. 

 I když se jedná o bezplatný nástroj, ale ve srovnání s jinými platebními nástroji nabízí stále více funkcí.

Proč byste měli ihned používat nástroj Google Analytics

Google Analytics je nejlepší a nejoblíbenější software pro digitální analýzu na světě. Pokud máte blog, elektronický obchod, cestování nebo jakýkoli web, měli byste použít nástroj Google Analytics, protože:-

 • Je zcela zdarma a snadno se používá: Ano, Google Analytics je zcela zdarma. Ovládací panel Google Analytics je velmi uživatelsky přívětivý a snadno pochopitelný, takže se nemusíte bát, pokud jste začátečník. Kromě toho můžete tuto službu použít pro více webových stránek.
 • Kdo navštíví váš web: Pomocí Google Analytics můžete vidět geografickou polohu uživatele. Díky tomu můžete také vidět, jaký prohlížeč a zařízení používají. 
 • Jak vaši návštěvníci lokalizují váš web: Protože klíčová slova jsou jedním ze životně důležitých faktů pro SEO. Google Analytics vám poskytuje úplné údaje o tom, která klíčová slova vaši návštěvníci zadávají, aby našli váš web. Kromě toho také ukazuje, ze kterého vyhledávače váš návštěvník přichází. Analytický výsledek můžete segmentovat podle nových / vracejících se návštěvníků, geografie a zdrojů doporučení. Pokud je vaším zdrojem doporučení Twitter, můžete na Twitter přidat další obsah, o který se vaši uživatelé zajímají.
 • Umí identifikovat nejsledovanější stránky, příspěvky: Pomocí analytického přehledu můžete vidět nejsledovanější stránku, příspěvek atd. Můžete také zkontrolovat, jak uživatelé interagují s obsahem vašeho webu, kolikrát uživatelé zůstávají na stránkách, a můžete určit, na které stránky a odkazy vaši návštěvníci kliknou nejvíce.
 • Sledování návštěvníků v reálném čase: Můžete vidět, kdo navštěvuje váš web v reálném čase. Tímto způsobem můžete zjistit, kolik aktivních uživatelů je právě teď na vašem webu.
 • a mnoho dalších…

Jak přidat Google Analytics na web WordPress

Krok 1 

Nejprve potřebujete účet Google Analytics. Chcete-li to provést, navštivte Google Analytics.

Pokud již máte účet Gmail, můžete se přihlásit pomocí svého účtu Gmail. Nebo pokud nemáte účet Gmail, můžete si vytvořit nový účet.

Registrace e-mailu Google Analytics

Krok 2

Jakmile si vytvoříte účet Gmail, musíte se přihlásit a provést další proces. Po přihlášení se zobrazí registrační pole, jak je uvedeno níže. Jednoduše se zaregistrujte zde. Nepropadejte panice, tento nástroj je 100% zdarma.

Google Analytics

Krok 3

Nyní budete vyzváni k výběru vašeho webu nebo mobilní aplikace. Ujistěte se však, že jste vybrali „web“, jak se chystáte přidat Google Analytics na WordPress. Poté zadejte název účtu, název webu a adresu URL. Níže je několik možností, ponechte výchozí. Po vyplnění všech údajů o účtu musíte kliknout na Získejte ID sledování knoflík.

Účet Google Analytics

Krok 4

Nyní z ovládacího panelu Google Analytics přejděte na Správce. Odtud klikněte na nastavení vlastností> informace o sledování> měřicí kód. Zprava zkopírujte skript. Skript vypadá takto.

Měřicí kód Google Analytics

Tento měřicí kód můžete na svůj web přidat několika způsoby. Nejjednodušší je přidat kód do souboru footer.php před značku. Pokud s tím nejste obeznámeni, můžete použít plugin WordPress s názvem Záhlaví a zápatí.

Po instalaci tohoto pluginu přejděte na Nastavení> Vložit Záhlaví a zápatí. Zde vložte kód sledování do sekce záhlaví a uložte jej. Nyní jste úspěšně přidali Google Analytics na svůj web WordPress.

Závěr

V tomto článku jsme ukázali, co je Google Analytics a jak přidat Google Analytics na vašem webu WordPress. Tento nástroj je zcela zdarma a pokud provozujete jakýkoli web, musíte jej použít. Nesleduje pouze vaše návštěvníky, ale také pomáhá rozvíjet vaše online podnikání, webové stránky elektronického obchodu, webové stránky blogů atd.

Hlavní věc je, pokud můžete sledovat své uživatele, jejich akce a další věci, pak můžete vylepšit kvalitu svých produktů více než dříve. V takovém případě je služba Google Analytics na prvním místě.

Doufám, že vám tento návod pomůže přidat Google Analytics do vašeho blogu. Pokud máte jakýkoli problém nebo návrh, zanechte nám prosím komentář. Můžete nás také kontaktovat Facebook, Cvrlikání, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map