Jak získat zdarma SSL certifikát pro váš web WordPress

Slyšeli jste, že Google oznámil: „HTTPS jako hodnotící signál“. To znamená, že ty weby, které mají povoleno SSL, získají na Googlu hodnocení. Od té doby se stovky tisíc webů přesouvají z HTTP na HTTPS. Pokud tedy chcete svůj web přesunout do protokolu HTTPS nebo chcete nainstalovat certifikát SSL na svůj web WordPress, pak je tento článek určen právě vám. Pokud provozujete web blogu stejně jako já, můžete snadno získat certifikát SSL od Let’s Encrypt.


V tomto tutoriálu sdílím Co je to SSL certifikát, jaké jsou výhody SSL a Jak nainstalovat bezplatný SSL certifikát na váš WordPress web.

Získejte certifikát SSL zdarma

Co je to SSL certifikát?

SSL je zkratkou „Secure socket layer“, je páteří internetové bezpečnosti. Tento mechanismus vytvoří šifrované spojení mezi webovým prohlížečem a serverem. Všechny citlivé informace, tj .: hesla, údaje o kreditní kartě atd., Procházejí šifrovaným odkazem a chrání informace před hackery.

Normálně jsou citlivé informace, jako jsou hesla, údaje o kreditní kartě atd., Dodávány jako prostý text od uživatele na server a je to zcela pochopitelné. Například web nepoužívá SSL a shromažďuje citlivá data, jako je heslo, údaje o kreditní kartě pro prodej produktů. Pokud hackeři zachycují data, mohou použít a vidět informace, které jsou přenášeny z uživatele na server.

Na druhé straně informace z webových stránek s povoleným SSL procházejí vysoce šifrovaným odkazem, který nelze přečíst ani dešifrovat. Všechna data tedy zůstávají v bezpečí mezi uživatelem a serverem.

Proč byste měli ihned používat SSL?

Pokud jste dosud nepřidali SSL na svůj web, musíte jej ihned použít. Přidání SSL přináší mnoho výhod.

Google miluje HTTPS

Dne 6. srpna 2014 společnost Google oficiálně oznámila, že od nynějška budou upřednostňovat weby podporující HTTPS / SSL. Také uvedli, že stránky HTTPS získají také lepší hodnocení. Kdo nechce na Googlu zařadit vyšší hodnocení? Přidáte-li na svůj web SSL, bude váš web trochu vylepšen. I když by to nebyl obrovský nárůst, ale malý nárůst je skvělý.

Pokud provozujete blog, můžete na svůj web získat certifikát SSL zdarma.

Vaše informace zůstávají v bezpečí

Certifikát SSL chrání všechny citlivé informace, jako jsou: hesla, údaje o kreditní kartě, podrobnosti o účtu, které přecházejí z uživatele na server. Protože webové stránky elektronického obchodu shromažďují všechna citlivá data, je pro internetové obchody nutné SSL.

Váš zákazník důvěřuje vašemu webu

SSL je další účinný způsob, jak budovat důvěru vašich zákazníků. Díky SSL na vašem webu je zajištěno, že váš web je chráněn a bezpečný, aby poskytoval informace a dokončil transakci atd. Tímto způsobem můžete budovat důvěru zákazníků a generovat větší prodej.

Nyní Google také tlačí webmastery, aby na svých webových stránkách používali HTTPS přes HTTP. Tím je zajištěno, že všechny informace zůstanou v bezpečí. 

Jak získat zdarma SSL certifikát na svůj web?

Pokud provozujete web blogu stejně jako já, nemusíte kupovat drahý SSL. Můžete získat certifikát SSL zdarma z Pojďme se šifrovat snadno a já vám ukážu procesy.

Všechny výhody získáte pomocí Pojďme šifrovat SSL a vaše webová adresa se otevře zeleným zámkem, což znamená, že váš web používá SSL a lze jej otevřít jako HTTPS. Existují 3 způsoby, jak získat zdarma certifikát SSL a nainstalovat jej. Většinu času lze zdarma nainstalovat SSL z hostování cPanel přímo nebo ho můžete nainstalovat ručně.

Metoda 1, Instalace certifikátu SSL zdarma z hostování cPanel

Většina poskytovatelů webhostingu nabízí bezplatný certifikát SSL. SiteGround je skvělý hosting, který nabízí bezplatný certifikát SSL, denní zálohování a instalaci WordPress jedním kliknutím.

Podívejte se na hosting na webu (nyní 60% sleva)

Chcete-li nastavit bezplatný certifikát SSL, musíte se nejprve přihlásit ke svému hostitelskému cPanel. Poté přejděte do Správce SSL / TLS.

SG SSL

Poté klikněte na nainstalovat SSL certifikát. Odtud vyberte doménu, do které chcete nainstalovat SSL, a poté klikněte na „Automatické vyplňování podle domény“. Zde nemusíte nic zadávat, všechna pole se vyplní automaticky. Nyní klikněte na Instalovat certifikát.

Nainstalovat certifikát SSL pro web

Po instalaci certifikátu SSL je třeba upravit adresu URL vašeho webu. Takže jděte na administrační panel WordPress a Nastavení>Obecné nastavení, tam uvidíte URL vašeho webu. Nyní změňte adresu HTTP na HTTPS a klikněte na uložit změny. Z bezpečnostních důvodů můžete být odhlášeni.

WP HTTPS

Nyní můžete vidět, že se váš web otevírá pomocí protokolu HTTPS, což znamená, že na váš web byl nainstalován protokol SSL.

Metoda 2, použití „SSL zdarma“ k získání certifikátu SSL zdarma (alternativní metoda)

Pokud váš webový host nenabízí bezplatný SSL nebo za něj účtuje další penny, můžete SSL certifikát nainstalovat do svého cPanelu ručně.. 

Chcete-li nainstalovat SSL třetí strany na svůj cPanel, nejprve přejděte na SSL zdarma. Protokol SSL zdarma poskytuje 100% bezplatný certifikát SSL navždy, ale pro pokračování v používání této služby musíte svůj certifikát každých 90 dní obnovit. 

Získejte zdarma SSL

Zadejte své doménové jméno a klikněte na „Vytvořit certifikát SSL zdarma“. Poté je třeba ověřit vaši doménu. Existuje několik způsobů, jak ověřit vaši doménu, ale ukážu vám, jak to ověřit ručně.

SSL pro bezplatné ruční ověření

Po kliknutí na ruční ověření se vám toto zobrazí. Zde uvidíte pokyny k ověření souborů.

Nejprve si stáhněte dva soubory # 1 a # 2. Přejděte do svého cPanelu, najděte složku své domény a vytvořte novou složku „Acme-challenge“ pod „Dobře známý“ bez ““ podepsat. Poté nahrajte dva soubory (# 1 & # 2) ve složce „acme-challenge“. Po nahrání je třeba tyto dva soubory ověřit kliknutím na následující odkaz. Pokud soubory obsahují nějaké náhodné alfanumerické znaky, byly soubory ověřeny.

Ruční instalace SSL

Nyní musíte stáhnout soubory certifikátů SSL. Bude to soubor ZIP, který obsahuje celkem 3 soubory – soukromý klíč, certifikát a balíček balíčků. Zůstaňte v bezpečí, budeme potřebovat nainstalovat váš SSL certifikát z cPanel. (Sdílejte své klíče SSL s nikým)

V tomto kroku přejděte na svůj cPanel a poté na správce SSL / TLS. Tam musíte zadat své klíče. Po přidání klíčů klikněte na instalační certifikát a je hotovo. Nyní jste na svůj web úspěšně nainstalovali Pojďme šifrovat SSL.

SiteGround SSL ManagerPo instalaci certifikátu SSL z cPanel se musíte přihlásit ke svému administrátorskému panelu WordPress a změnit adresu webu na HTTPS.

Metoda 3, získejte zdarma certifikát SSL od CloudFlare

Zatímco Pojďme šifrovat je nejoblíbenějším poskytovatelem certifikátů SSL zdarma, existuje alternativní způsob, jak získat zdarma certifikát SSL pro váš web..

Pokud používáte CloudFlare, můžete snadno přidat SSL na svůj web jediným kliknutím. Přihlaste se ke svému účtu CloudFlare a přejděte na „Krypto“ a odtud můžete na svůj web přidat certifikát SSL zdarma.

Přidejte SSL CloudFlare

Závěr

Ať už provozujete blog nebo web s elektronickým obchodem, v těchto dnech je SSL nezbytná. Jak Google již oznámil, že weby podporující SSL / HTTPS získají hodnocení. SSL navíc znamená, že váš web je bezpečný a bezpečný pro poskytování citlivých dat.

Pokud v současné době provozujete blog, nepotřebujete pro svůj web placený ani prémiový protokol SSL. Můžete snadno získat zdarma SSL certifikát do svého blogu WordPress.

Doufám, že vám tento návod pomohl nainstalovat certifikát SSL na váš web. Pokud máte nějaký problém nebo máte nějaký návrh, dejte nám vědět v sekci komentářů. Chtěl bych od vás slyšet. Pokud se vám líbí, můžete se s námi také spojit Facebook, Cvrlikání, Google+.

Vybral jsem několik dalších souvisejících článků, které by se vám mohly líbit,

 • Jak přesměrovat HTTP na HTTPS ve WordPress
 • Jak nastavit CloudFlare CDN do blogu WordPress
 • Jak najít a opravit poškozené odkazy na vašem webu WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map