Co to jest Akismet Plugin i jak skonfigurować Akismet dla WordPress

04.06.2020
ЯК 'Co to jest Akismet Plugin i jak skonfigurować Akismet dla WordPress
0 5 мин.

Co to jest Akismet?

Jeśli zainstalowałeś WordPress, możesz zauważyć, że w sekcji wtyczek i już są zainstalowane dwie wtyczki Akismet jest jednym z nich. Po aktywacji potrzebujesz API klucz do skonfigurować Akismet. Nie wspominając o Akismet jest jednym z najbardziej aktywnych zainstalowanych (ponad 1 milion aktywnych instalacji) & najwyżej oceniana wtyczka WordPress.


Imię Akismet pochodzi z Automattic i Kismet. Auttomatic to firma stojąca za Akismet, a została założona przez współzałożyciela WordPressa Matta Mullenwega.

Akismet to wtyczka do filtrowania spamu w komentarzach, która oznacza, że ​​filtruje komentarze w witrynie i informuje, które komentarze są oznaczone jako spam. Akismet używa swojego specyficznego algorytmu do sprawdzania każdego komentarza. Na przykład, gdy wiele witryn zacznie zgłaszać treści wyglądające podobnie jak spam, wówczas Akismet nauczy się rozpoznawać tego rodzaju treści jako SPAM. Na 14 czerwca 2013 r. Akismet złapał więcej niż 83 miliardy komentarze spamowe. 

Dlaczego powinieneś zacząć korzystać z Akismet już teraz

Wszyscy nienawidzimy spamu. To irytujące. Utrudnia to wiarygodność i SEO witryny. Gdy Twoja witryna zacznie generować ruch, istnieje 100% szans na otrzymanie wielu komentarzy spamowych. Tylko kilka komentarzy jest uzasadnionych, a 85-90% komentarzy to SPAM. Naprawdę ciężko jest poświęcić czas na rozdzielenie, który z nich jest spamem, a który Legit. Korzystając z Akismet, nie musisz już tego robić, dba o wszystkie Twoje komentarze. W ten sposób Akismet oszczędza Twój czas, dzięki czemu możesz skupić się na swojej pracy. W tym artykule chętnie się z Wami podzielę Jak krok po kroku skonfigurować wtyczkę Akismet dla witryny WordPress.

Jak skonfigurować wtyczkę Akismet dla WordPress

1. Pierwszym krokiem jest aktywacja wtyczki Akismet z pulpitu administracyjnego WordPress.akismetPo aktywacji tej wtyczki kliknij ustawienia Akismet. Następnie zostaniesz poproszony o podanie klucza API Akismet. Jeśli masz już klucz API, po prostu użyj tego klucza. Jeśli nie masz klucza API, kliknij „Zdobądź klucz API”

Uzyskaj klucz API Akismet

zdobądź klucz API akismet

Aby skonfigurować Akismet, potrzebujesz klucza API. Kliknij “Uzyskaj interfejs API Akismet Klucz” przycisk. Nastąpi przejście do strony rejestracji. Jeśli masz już konto WordPress.com, po prostu kliknij Mam już konto WordPress.com. Jeśli nie masz konta WordPress.com, utwórz nowe konto. Zajmuje to mniej niż 1 minutę. Musisz podać swój adres e-mail, żądaną nazwę użytkownika i hasło. Po zakończeniu rejestracji przekieruje Cię do strony z cenami. Przed wybraniem planów spójrz na kluczowe cechy Akismet.

Plany Akismet

Akismet plany cenowe

Akismet to wiodąca w branży usługa ochrony przed spamem dla WordPress, która obecnie chroni ponad 9 milionów stron. 

 • Podstawowy: Ten podstawowy plan jest bezpłatny i jest odpowiedni dla osobistych witryn i blogów. Dzięki temu planowi uzyskasz tylko ochronę przed spamem.
 • Plus: Dzięki temu planowi uzyskasz pełną ochronę przed spamem, zaawansowane statystyki, priorytetowe wsparcie i obsługuje witryny komercyjne. Witryna kosztuje 5 USD miesięcznie i jest odpowiednia dla profesjonalnych lub komercyjnych witryn i blogów.
 • Premia: To kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa, które chroni cię przed czymś więcej niż spamem. Ten plan obejmuje wszystkie plany (podstawowe + premium). Pasuje do dużych witryn i skanuje złośliwe witryny.

Jeśli masz osobistą witrynę lub blog, wybierz basic ” zaplanuj i kontynuuj.

Następnie zostaniesz poproszony o dokonanie płatności za tę subskrypcję. Nie panikuj. Jest pasek przeciągania. Po prostu zmień kwotę na 0 USD. Po tym możesz zobaczyć tylko dwie opcje: Imię & Nazwisko.

Zdobądź klucz API Akismet

Ten krok jest jednym z najważniejszych kroków, więc zrób to ostrożnie. Na tej stronie przeglądu konta otrzymasz klucz API Akismet. Aby uzyskać klucz, kliknij Oko i skopiuj kod.

klucz API akismet

Tutaj możesz dodać adres URL swojej witryny, aby w dowolnym momencie wyświetlić statystyki swojej witryny. Możesz również zobaczyć, ile komentarzy zostało oznaczonych jako spam w miesiącach. Jeśli chcesz więcej funkcji, możesz aktywować subskrypcje.

Dodaj klucz API akismet

Po skopiowaniu kodu przejdź do pulpitu WordPress. Tam przejdź do strony ustawień Akismet i zobaczysz taką opcję Ręcznie wprowadź klucz API. Wklej kod i kliknij Użyj tego kodu. Interfejs API jest bardzo tajny, więc nie udostępniaj go nikomu. W przypadku zgubienia klucza możesz go zdobyć, logując się w Akismet. Teraz wszystko jest gotowe i pomyślnie skonfigurować Akismet.

Preferowane ustawienia Akismet

Akismet ettings

Po tobie skonfigurować Akismet używając API klawisz, następnie pojawia się strona ustawień. Zasadniczo niektórzy użytkownicy zachowują to ustawienie domyślne. Ale możesz zmodyfikować niektóre opcje. Tutaj możesz zaznaczyć pole komentarzy, aby zobaczyć liczbę zatwierdzonych komentarzy obok każdego autora komentarza. To wszystko. Teraz twoja strona jest chroniona przez Akismet. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector