Jak dodać Google Analytics do WordPress (przewodnik krok po kroku)

Marzeniem każdego właściciela witryny jest zdobycie popularności, zwiększenie ruchu, zwiększenie sprzedaży itp. Czyż nie tak? Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zdobyć te rzeczy. Głównym kluczem jest znajomość zachowania odbiorców, ich zainteresowań, celów itp. Na przykład prowadzisz kawiarnię. Jeśli więc wiesz, jaką kawę lubią pić Twoi klienci, kiedy zwykle piją, co lubią jeść więcej niż kawa itp., Możesz poprawić swoją pracę i produkt razem. A więc nadchodzi Narzędzie Google Analytics. W tym artykule podzielimy się, jak to zrobić Dodaj Google Analytics na twojej stronie WordPress.


Co to jest Google Analytics

Google Analytics to darmowa usługa analityki internetowej, która zapewnia statystyki i podstawowe narzędzia analityczne do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) i do celów marketingowych. Śledzi wszystkie informacje o tym, w jaki sposób odwiedzający Twoją witrynę wchodzą w interakcje. 

 Chociaż jest to darmowe narzędzie, ale nadal oferuje więcej funkcji w porównaniu do innych narzędzi płatniczych.

Dlaczego warto od razu korzystać z narzędzia Google Analytics

Google Analytics to najlepsze i najpopularniejsze oprogramowanie do analityki cyfrowej na świecie. Jeśli masz blog, e-commerce, podróże lub jakąkolwiek stronę internetową, powinieneś użyć narzędzia Google Analytics, ponieważ:-

 • Jest całkowicie darmowy i łatwy w użyciu: tak, Google Analytics jest całkowicie darmowy. Pulpit nawigacyjny Google Analytics jest bardzo łatwy w obsłudze i łatwy do zrozumienia, więc nie martw się, jeśli dopiero zaczynasz. Poza tym możesz korzystać z tej usługi na wielu stronach internetowych.
 • Kto odwiedza twoją stronę: Korzystając z Google Analytics, możesz zobaczyć lokalizację geograficzną użytkownika. Dzięki temu możesz również zobaczyć, jakiej przeglądarki i urządzenia używają. 
 • Jak odwiedzający lokalizują Twoją witrynę: Ponieważ słowa kluczowe są jednym z istotnych faktów dla SEO. Google Analytics zapewnia pełne dane o słowach kluczowych, które wpisują odwiedzający w celu znalezienia Twojej witryny. Poza tym pokazuje również, z której wyszukiwarki pochodzi użytkownik. Możesz podzielić swój wynik analityczny według nowych / powracających użytkowników, lokalizacji geograficznej i źródeł poleceń. Jeśli większość Twojego źródła poleceń to Twitter, możesz dodać więcej treści na Twitterze, którymi interesują się Twoi użytkownicy.
 • W stanie zidentyfikować najczęściej oglądane strony, posty: Za pomocą raportu analitycznego możesz zobaczyć najczęściej oglądaną stronę, post itp. Możesz także sprawdzić, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z treścią Twojej witryny, ile razy użytkownicy pozostają na stronach, a także określić, które strony i linki odwiedzający najczęściej klikają.
 • Śledzenie odwiedzających w czasie rzeczywistym: Możesz zobaczyć, kto odwiedza twoją stronę w czasie rzeczywistym. W ten sposób możesz wiedzieć, ilu aktywnych użytkowników jest teraz w Twojej witrynie.
 • i wiele więcej…

Jak dodać Google Analytics na stronie WordPress

Krok 1 

Po pierwsze potrzebujesz konta Google Analytics. Aby to zrobić, odwiedź Google Analytics.

Jeśli masz już konto Gmail, możesz zalogować się przy użyciu konta Gmail. Lub jeśli nie masz konta Gmail, możesz utworzyć nowe konto.

Rejestracja e-mail w Google Analytics

Krok 2

Po utworzeniu konta Gmail musisz się zalogować, aby kontynuować proces. Po zalogowaniu zobaczysz pole rejestracji, jak poniżej. Po prostu zarejestruj się tutaj. Nie panikuj, to narzędzie jest w 100% darmowe.

Google Analytics

Krok 3

Teraz zostaniesz poproszony o wybranie witryny lub aplikacji mobilnej. Ale upewnij się, że wybrałeś „stronę internetową”, jak zamierzasz dodaj Google Analytics na WordPress. Następnie wpisz nazwę konta, nazwę witryny i adres URL. Istnieje kilka opcji poniżej, pozostaw to ustawienie domyślne. Po wypełnieniu wszystkich danych konta musisz kliknąć Uzyskaj identyfikator śledzenia przycisk.

Konto Google Analytics

Krok 4

Teraz z pulpitu nawigacyjnego Google Analytics przejdź do Admin. Następnie kliknij ustawienia właściwości> informacje o śledzeniu> kod śledzenia. Z prawej strony skopiuj skrypt. Skrypt wygląda następująco.

Kod śledzenia Google Analytics

Istnieje kilka sposobów dodania tego kodu śledzenia do swojej witryny. Najprostszym sposobem jest dodanie kodu do footer.php przed tagiem. Jeśli nie znasz tego, możesz użyć wtyczki WordPress o nazwie Nagłówek i stopka.

Po zainstalowaniu tej wtyczki przejdź do Ustawienia> Wstawić Nagłówki i stopki. Tutaj wklej kod śledzenia w sekcji nagłówka i zapisz go. Teraz pomyślnie dodałeś Google Analytics do swojej witryny WordPress.

Wniosek

W tym artykule pokazaliśmy, czym jest Google Analytics i jak to zrobić dodaj Google Analityka na twojej stronie WordPress. To narzędzie jest całkowicie bezpłatne, a jeśli prowadzisz dowolną stronę internetową, musisz użyć tego narzędzia. Nie tylko śledzi odwiedzających, ale także pomaga rozwijać działalność online, witryny handlu elektronicznego, witryny blogów itp.

Więc najważniejsze jest to, że jeśli możesz śledzić użytkowników, ich działania i inne rzeczy, możesz poprawić jakość swoich produktów bardziej niż wcześniej. W takim przypadku Google Analytics jest na pierwszym miejscu.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomoże Ci dodać Google Analytics na swoim blogu. Jeśli masz jakiś problem lub sugestię, zostaw nam komentarz. Możesz również do nas dotrzeć Facebook, Świergot, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map