Jak przekierować HTTP na HTTPS w WordPress

04.06.2020
ЯК 'Jak przekierować HTTP na HTTPS w WordPress
0 5 мин.

W naszym poprzednim artykule omówiłem, jak poprawnie zainstalować bezpłatny certyfikat SSL w WordPress. Po zainstalowaniu protokołu SSL w Twojej witrynie będzie można ją ocenić za pomocą protokołu SSL / HTTPS. Twoja strona otworzy się za pomocą HTTPS tylko wtedy, gdy użytkownik otworzy ją za pomocą HTTPS. W większości przypadków, jeśli wpiszesz tylko nazwę swojej witryny (przyklad.com), nie otworzy się ona z HTTPS / SSL i pokaże, że „Połączenie nie jest bezpieczne”. Musisz więc wymusić HTTPS lub przekierować HTTP na HTTPS, aby wszyscy odwiedzający byli dostępni poprzez bezpieczne połączenie HTTPS.


Ostatnio zainstalowałem certyfikat SSL na mojej stronie. Witryna otwiera się za pomocą SSL / HTTPS tylko wtedy, gdy wpisuję pełny adres, tj. „Https://www.example.com”. To wygląda tak:

Strona SSL jest bezpieczna

Ale gdy wpisuję nazwę witryny, tj. „Example.com”, nie otwiera się ona przy połączeniu SSL lub HTTPS i pokazuje mi, że „Połączenie nie jest bezpieczne”

Strona SSL nie jest bezpieczna

Tak więc dodałem kod przekierowania HTTPS do mojego pliku .htaccess, wtedy strona jest dostępna tylko z połączeniem HTTPS. Teraz, gdy wpisuję tylko nazwę strony, automatycznie otwiera się ona poprzez bezpieczne połączenie HTTPS. W tym samouczku pokażę, jak łatwo wymusić HTTPS lub przekierować HTTP na HTTPS w WordPress.

Jak przekierować HTTP na HTTPS w WordPress

Istnieje kilka metod wymuszenia HTTPS w swojej witrynie. Możesz to zrobić z poziomu hostingu cPanel lub za pomocą .htaccess. W tym artykule pokazałem metodę bota.

1. Jak wymusić HTTPS z cPanel?

Niektórzy dostawcy hostingu pozwalają na wymuszanie HTTPS bezpośrednio z cPanel. W takim przypadku nie trzeba ręcznie edytować żadnego kodu. Korzystam z hostingu SiteGround WordPress i zapewniają opcję „force HTTPS” w swoim cPanelu. 

Jeśli korzystasz z SiteGround, możesz wymusić HTTPS jednym kliknięciem. Aby to zrobić, najpierw zaloguj się do swojego cPanel i przejdź do Bezpieczeństwo i kliknij Zaszyfrujmy.

SiteGround LE

Stamtąd możesz zobaczyć listę swoich aktywnych certyfikatów. Ale upewnij się, że poprawnie zainstalowałeś certyfikat SSL, inaczej nie zadziała.

Tam zobaczysz dwie opcje – HTTPS Enforce i Rewrite Links Links.

Włączenie „Wymuszania HTTPS” wymusi na całej Twojej witrynie otwarcie szyfrowanego połączenia HTTPS. W ten sposób twoja strona będzie zawsze otwierana za pomocą HTTPS. Ale upewnij się, że nie dodałeś żadnego kodu przekierowania do pliku .htaccess.

Inną opcją jest „Przepisywanie linków zewnętrznych”, która otwiera wszystkie linki zewnętrzne za pośrednictwem połączenia HTTPS. Ale jest to całkowicie opcjonalne. Nie włączaj tej opcji, jeśli witryna wyświetla ostrzeżenie „Zawartość mieszana” lub nie zostaną załadowane przez połączenie HTTPS.

Zalecamy włączenie tylko opcji „Wymuszanie HTTPS”.

SiteGround Force HTTPS

Po włączeniu opcji wymuszania HTTPS Twoja witryna będzie zawsze otwierana z połączeniem SSL / HTTPS.

2. Jak przekierować HTTP na HTTPS za pomocą .htaccess

Jeśli Twój serwer internetowy nie udostępnia opcji wymuszenia HTTPS, możesz ręcznie przekierować HTTP na HTTPS z pliku .htaccess. Jest to również łatwa metoda i zajmuje kilka minut. Ale upewnij się, że nie dodałeś żadnego dodatkowego kodu przekierowania w pliku .htacces.

Aby wymusić HTTPS z .htaccess, najpierw zaloguj się do swojego cPanel. Następnie przejdź do folderu głównego witryny. Tam możesz zobaczyć plik o nazwie „.htaccess”, teraz kliknij edytuj i wprowadź następujący kod.

a) Aby przekierować wszystkich odwiedzających na HTTPS / SSL

RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTPS} jest wyłączone
RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

b) Jeśli chcesz wymusić HTTPS / SSL w określonym folderze

RewriteEngine On
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteCond% {REQUEST_URI} twój folder
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.twojadomena.com/twojfolder/$1 [R, L]

* Pamiętaj, aby wymienić www.twojadomena.com z faktyczną nazwą domeny.

c) Jeśli chcesz przekierować pojedynczą stronę HTTP na HTTPS

RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTPS} jest wyłączone
RewriteRule ^ secureform \ .html $ https://www.twojadomena.com/samplepage [L, R = 301]

* Pamiętaj, aby wymienić www.twojadomena.com/samplepage z faktycznym adresem URL strony.

3. Jak przekierować HTTP na HTTPS w Nginx

Jeśli na twoim serwerze WWW działa Nginx, możesz łatwo przekierować cały ruch HTTP do HTTPS, dodając następujący kod w pliku konfiguracyjnym Nginx. Przejdź do „/etc/nginx/nginx.conf” i dodaj następującą sekcję:

serwer {
słuchaj 80;
nazwa_serwera domena.com www.domain.com;
zwraca 301 https: //domain.com$request_uri;
}

Kliknij Zapisz i gotowe.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł poprawnie przekierować HTTP na HTTPS. Jeśli otrzymujesz błąd lub utknąłeś na którymkolwiek etapie, daj nam znać w sekcji komentarzy. Jesteśmy również dostępni w dniu Facebook, Świergot, Google+.

Powiązane artykuły,

 • Jak uzyskać bezpłatny SSL dla swojej witryny WordPress
 • Jak skonfigurować CloudFlare CDN na swoim blogu WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector