Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress

Czy słyszałeś, że Google ogłosił: „HTTPS jako sygnał rankingowy”. Oznacza to, że witryny z włączoną obsługą protokołu SSL uzyskają wyższą pozycję w rankingu w Google. Od tego czasu setki tysięcy witryn przechodzą z HTTP na HTTPS. Więc jeśli chcesz przenieść swoją witrynę na HTTPS lub chcesz zainstalować certyfikat SSL na swojej stronie WordPress, ten artykuł jest dla Ciebie. Jeśli prowadzisz witrynę blogową taką jak ja, możesz łatwo uzyskać bezpłatny certyfikat SSL z Let’s Encrypt.


W tym samouczku podzielę się Co to jest certyfikat SSL, Jakie są korzyści z posiadania SSL i Jak zainstalować bezpłatny certyfikat SSL na swojej stronie WordPress.

Uzyskaj bezpłatny certyfikat SSL

Co to jest certyfikat SSL?

SSL to skrót od „Secure socket layer”, który stanowi podstawę bezpieczeństwa w Internecie. Ten mechanizm tworzy szyfrowane łącze między przeglądarką internetową a serwerem. Wszystkie poufne informacje, tj .: hasła, dane karty kredytowej itp. Przechodzą przez zaszyfrowany link i zabezpieczają informacje przed hakerami.

Zwykle wrażliwe informacje, takie jak hasła, dane karty kredytowej itp. Są dostarczane jako zwykły tekst od użytkownika na serwer i jest to całkowicie zrozumiałe. Na przykład witryna nie korzysta z protokołu SSL i gromadzi poufne dane, takie jak hasło, dane karty kredytowej do sprzedaży produktów. Jeśli hakerzy przechwycą dane, mogą użyć i zobaczyć informacje przesyłane od użytkownika do serwera.

Z drugiej strony informacje o witrynie z włączonym protokołem SSL przechodzą przez wysoce zaszyfrowany link, którego nie można odczytać ani nawet odszyfrować. Dzięki temu wszystkie dane pozostają bezpieczne między użytkownikiem a serwerem.

Dlaczego warto korzystać z protokołu SSL od razu?

Jeśli nie dodałeś jeszcze protokołu SSL do swojej witryny, musisz go użyć od razu. Dodanie protokołu SSL ma wiele zalet.

Google uwielbia HTTPS

6 sierpnia 2014 r. Google oficjalnie ogłosiło, że odtąd będzie dawać większy priorytet stronom obsługującym HTTPS / SSL. Powiedzieli również, że strony HTTPS również uzyskają poprawę rankingu. Kto nie chce zajmować wyższej pozycji w Google? Dodając SSL do swojej witryny, Twoja strona otrzyma mały wzrost pozycji. Chociaż nie byłby to duży wzrost, ale niewielki wzrost jest świetny.

Jeśli prowadzisz blog, możesz uzyskać bezpłatny certyfikat SSL na swojej stronie.

Twoje informacje pozostają bezpieczne

Certyfikat SSL chroni wszystkie poufne informacje, takie jak: hasła, dane karty kredytowej, dane konta przekazywane od użytkownika do serwera. Ponieważ witryny handlu elektronicznego zbierają wszystkie wrażliwe dane, dlatego w przypadku sklepów internetowych konieczne jest stosowanie protokołu SSL.

Twój klient ufa Twojej witrynie

SSL to kolejny skuteczny sposób na zwiększenie zaufania klientów. Posiadanie protokołu SSL w Twojej witrynie gwarantuje, że jest ona chroniona i bezpieczna w celu dostarczania informacji, przeprowadzania transakcji itp. W ten sposób możesz zbudować zaufanie swojego klienta i zwiększyć sprzedaż.

Teraz Google również naciska na webmasterów, aby przyjęli HTTPS przez HTTP na swojej stronie internetowej. Zapewnia to, że wszystkie informacje pozostają bezpieczne. 

Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL na swojej stronie?

Jeśli prowadzisz witrynę blogową taką jak ja, nie musisz kupować drogiego protokołu SSL. Możesz dostać bezpłatny certyfikat SSL z Let’s Encrypt łatwo i pokazuję ci procesy.

Wszystkie korzyści uzyskasz, korzystając z Let Encrypt SSL, a adres URL Twojej witryny otworzy się z zieloną kłódką, co oznacza, że ​​Twoja witryna korzysta z SSL i może być otwarta jako HTTPS. Istnieją 3 sposoby uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL i zainstalowania go. Przez większość czasu można zainstalować bezpłatny SSL bezpośrednio z hostingu cPanel lub możesz zainstalować go ręcznie.

Metoda 1: zainstaluj bezpłatny certyfikat SSL z hostingu cPanel

Większość dostawców usług hostingowych oferuje bezpłatny certyfikat SSL. SiteGround to świetny hosting, który oferuje bezpłatny certyfikat SSL, codzienną kopię zapasową i instalację WordPress 1-kliknięciem.

Sprawdź SiteGround Hosting (teraz 60% zniżki)

Aby skonfigurować bezpłatny certyfikat SSL, musisz najpierw zalogować się do swojego hostingu cPanel. Następnie przejdź do Menedżera SSL / TLS.

SG SSL

Następnie kliknij zainstaluj certyfikat SSL. Następnie wybierz domenę, w której chcesz zainstalować protokół SSL, a następnie kliknij „Autouzupełnianie według domeny”. Tutaj nie musisz nic wpisywać, wszystkie pola zostaną wypełnione automatycznie. Teraz kliknij Zainstaluj certyfikat.

Site Ground Zainstaluj certyfikat SSL

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL musisz edytować adres URL swojej witryny. Przejdź do pulpitu administracyjnego WordPress i Ustawienia>Ustawienia główne, tam zobaczysz adres URL swojej witryny. Teraz zmień adres HTTP na HTTPS i kliknij Zapisz zmiany. Ze względów bezpieczeństwa możesz się wylogować.

WP HTTPS

Teraz możesz zobaczyć, że twoja strona otwiera się za pomocą HTTPS, co oznacza, że ​​w Twojej witrynie został zainstalowany protokół SSL.

Metoda 2: użyj „SSL za darmo”, aby uzyskać bezpłatny certyfikat SSL (metoda alternatywna)

Jeśli Twój hosting nie oferuje bezpłatnego protokołu SSL lub pobiera za niego dodatkowy grosz, możesz ręcznie zainstalować certyfikat SSL na swoim cPanelu. 

Aby zainstalować SSL innej firmy na swoim cPanel, najpierw przejdź do SSL za darmo. SSL za darmo zapewnia 100% darmowy certyfikat SSL na zawsze, ale musisz odnawiać certyfikat co 90 dni, aby móc nadal korzystać z jego usługi. 

Uzyskaj bezpłatny SSL

Wpisz nazwę swojej domeny i kliknij „Utwórz bezpłatny certyfikat SSL”. Następnie musisz zweryfikować swoją domenę. Istnieje kilka sposobów weryfikacji domeny, ale pokażę ci, jak zweryfikować ręcznie.

SSL do bezpłatnej ręcznej weryfikacji

Po kliknięciu weryfikacji ręcznej zobaczysz tak. Tutaj zobaczysz instrukcje dotyczące weryfikacji plików.

Najpierw pobierz dwa pliki # 1 i # 2. Przejdź do cPanel, zlokalizuj folder domeny i utwórz nowy folder „Wyzwanie acme” pod “.dobrze znany” bez ”„ znak. Następnie prześlij dwa pliki (nr 1 & # 2) w folderze „acme-challenge”. Po przesłaniu musisz zweryfikować dwa pliki, klikając poniższy link. Jeśli pliki zawierają losowe znaki alfanumeryczne, oznacza to, że pliki zostały zweryfikowane.

Ręczna instalacja SSL

Teraz musisz pobrać pliki certyfikatu SSL. Będzie to plik zip, który zawiera łącznie 3 pliki – klucz prywatny, certyfikat i pakiet ca. Chroń go, będziemy potrzebować go do zainstalowania certyfikatu SSL z cPanel. (Nie udostępniaj nikomu swoich kluczy SSL)

W tym kroku przejdź do swojego cPanel, a następnie menedżera SSL / TLS. Tam musisz podać swoje klucze. Po dodaniu kluczy kliknij certyfikat instalacji i gotowe. Teraz pomyślnie zainstalowałeś Let’s Encrypt SSL na swojej stronie.

SiteGround SSL ManagerPo zainstalowaniu certyfikatu SSL z cPanel musisz zalogować się do pulpitu administratora WordPress i zmienić adres strony na HTTPS.

Metoda 3: Uzyskaj bezpłatny certyfikat SSL z CloudFlare

Chociaż Let’s Encrypt jest najpopularniejszym dostawcą darmowego certyfikatu SSL, istnieje alternatywny sposób uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL dla Twojej witryny.

Jeśli korzystasz z CloudFlare, możesz łatwo dodać SSL do swojej witryny za pomocą jednego kliknięcia. Zaloguj się do swojego konta CloudFlare i przejdź do „Crypto” i stamtąd możesz dodać bezpłatny certyfikat SSL do swojej witryny.

Dodaj CloudFlare SSL

Wniosek

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy witrynę handlu elektronicznego, SSL jest obecnie niezbędny. Jak już Google ogłosił, że witryny obsługujące protokół SSL / HTTPS uzyskają wyższą pozycję w rankingu. Co więcej, SSL wskazuje również, że Twoja witryna jest bezpieczna i bezpieczna w celu dostarczania poufnych danych.

Jeśli obecnie prowadzisz bloga, nie potrzebujesz płatnego lub premium SSL dla swojej witryny. Możesz łatwo uzyskać bezpłatny certyfikat SSL na swoim blogu WordPress.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł ci zainstalować certyfikat SSL na twojej stronie. Jeśli masz problem lub masz sugestię, daj nam znać w sekcji komentarzy. Chciałbym usłyszeć od ciebie. Jeśli chcesz, możesz również połączyć się z nami na Facebook, Świergot, Google+.

Wybrałem inne powiązane artykuły, które mogą ci się spodobać,

 • Jak przekierować HTTP na HTTPS w WordPress
 • Jak skonfigurować CloudFlare CDN na swoim blogu WordPress
 • Jak znaleźć i naprawić zepsute linki w witrynie WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map