Jak pozytywne recenzje poprawiają lokalne SEO firm (wskazówka: stanowią one 8,9% SEO, ale pokazują się w MIEJSCACH)

Nie ma wątpliwości, że recenzje stanowią ogromną część lokalne SEO. Pojawiają się w Mapach Google, gdy użytkownicy wyszukują nazwę Twojej firmy, i stanowią 8,9% Czynniki rankingu lokalnego wyszukiwania Google.


przeglądy lokalne

Nie jestem tutaj, aby udostępniać statystyki dotyczące tego, jak ważne są recenzje, ponieważ jestem pewien, że już to wiem. Ale które profile są najważniejsze? Czy prowadziłeś już swoją działalność? Moz Local i utworzyli pełne, spójne profile w najpopularniejsze witryny internetowe? W jaki sposób unikasz filtru recenzji Yelp i jak reagujesz na negatywne recenzje, dziękując ludziom za dobre? To jest rodzaj (faktycznie przydatny) rzeczy, które omówię. Przejdźmy więc do tego…

Spis treści

 1. Recenzje stanowią 8,4% lokalnych czynników rankingu wyszukiwania
 2. Google Moja Firma jest (zazwyczaj) najważniejszym profilem
 3. Unikanie filtra recenzji Yelp
 4. Odpowiedz na recenzje
 5. Gdzie recenzje pojawiają się w Internecie
 6. Witryny, na których można się znaleźć
 7. Dodaj opinie użytkowników do swojej witryny

1. Opinie stanowią 8,4% lokalnych czynników rankingu wyszukiwania

Opinie stanowią 8,4% Czynniki rankingu lokalnego wyszukiwania Google i choć może to wydawać się małe, wiesz, że około 90% osób korzysta z recenzji, aby zdecydować, z kim prowadzą interesy.

oceny-ranking-czynnik

Przejrzyj czynniki rankingowe

 • Ilość natywnych recenzji w Mapach Google (z tekstem)
 • Ilość tradycyjnych recenzji stron trzecich
 • Ogólna szybkość recenzji (natywna + zewnętrzna)
 • Słowa kluczowe produktu / usługi w recenzjach
 • Ilość opinii recenzentów
 • Autorytet witryn stron trzecich, w których obecne są recenzje
 • Szybkość natywnych recenzji w Mapach Google
 • Różnorodność witryn stron trzecich, w których zamieszczane są recenzje

2. Google Moja Firma jest (zazwyczaj) najważniejszym profilem

Recenzje na twoim Strona Google Moja Firma pojawiają się w Mapach Google i po prawej stronie wyników wyszukiwania, gdy użytkownicy wyszukują nazwę Twojej firmy. Aby pokazać gwiazdki, potrzebujesz około 5 recenzji w Google Moja Firma. Jeśli Google Maps to główne informacje, na które kierujesz reklamy, najlepiej mieć więcej opinii niż wszyscy konkurenci. Jeśli jesteś „Chicago Wedding Photographer” Google, zobaczysz, że jedna firma ma 49 recenzji z 5 gwiazdkami. To konkurencyjne słowo kluczowe, więc firmy te będą miały wiele recenzji, ale najlepiej by było ich więcej. Już samo to może przynieść lub zniszczyć Twoją firmę, ponieważ te opinie są często pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą.

SEO w Google Moja Firma

3. Unikanie filtra recenzji Yelp

W przeciwieństwie do Google, Yelp ma filtr recenzji które mogą spowodować, że legalne recenzje nie zostaną opublikowane. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że te opinie nie zostaną odfiltrowane.

yelp-filter-reviews

Nie wysyłaj osobom linku do strony Yelp – gdy ludzie podążają za bezpośrednim linkiem do strony Yelp, Yelp wie, że ich o to prosisz, a opinia prawdopodobnie nie zostanie opublikowana. Zamiast tego wpisz nazwę swojej firmy w Google i wyślij osoby na ten link (zobacz przykład tutaj).

Zapytaj osoby, które mają już konto Yelp – nowi Yelpers nie będą mieli wypełnionego profilu, ich konto na Facebooku nie zostanie połączone i nie będą mieli znajomych z Yelp ani istniejących recenzji. Najlepiej zapytaj osoby, które mają już konto Yelp i są na nim aktywne.

Zachęcaj do opisowych recenzji – krótkie recenzje nie są przydatne i prawdopodobnie zostaną odfiltrowane.

Odpowiadaj i kontaktuj się z recenzentem – odpowiedz na ich recenzję (np. Dziękując), dodaj ich jako znajomych i wyślij im wiadomość. Możesz nawet głosować na ich opinię jako przydatną. Współpracując z recenzentami wysyłasz sygnał na Yelp, że opinia jest uzasadniona.

Nie oferuj zachęt finansowych – może to spowodować, że twoja strona Yelp otrzyma ostrzeżenie konsumenta jeśli cię złapią, co może całkowicie zrujnować twój biznes. Lepiej nie ryzykuj i po prostu pytaj ludzi, którzy mieli niesamowite doświadczenia z Twoją firmą.

4. Odpowiedz na recenzje

Większość stron internetowych daje możliwość odpowiedzi na recenzje, które powinieneś zrobić dla WSZYSTKICH (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych). Ludzie lubią widzieć, że próbujesz to naprawić. Odpowiadanie na pozytywne recenzje zachęca do konwersji i może uzyskać WIĘCEJ recenzji (tak jak w przypadku komentarza na blogu, tylko to jest jeszcze ważniejsze).

odpowiadanie na recenzje

5. Gdzie recenzje pojawiają się w Internecie

Gdy ludzie wyszukują Twoją nazwę firmy – jeśli to nie pomaga twojemu brandingowi, nie wiem co to robi. Wszystko czego potrzebujesz to Google Moja Firma wypełnij całkowicie swój profil, a następnie uzyskaj około 5 recenzji. Zauważ, że te recenzje mogą pojawić się dwukrotnie w wynikach wyszukiwania, raz po prawej stronie i raz pod Twoją witryną. Jeśli masz wystarczająco dużo recenzji na innych stronach z recenzjami, gwiazdy te powinny również pojawić się w wynikach wyszukiwania (tak jak Yelp robi to zdjęcie).

Recenzje Google

Gdy ludzie wyszukują lokalne słowa kluczowe – jeśli w przypadku większości słów kluczowych pojawiają się Mapy Google, recenzje powinny stanowić kluczowy element lokalnej strategii SEO (szczególnie w Google Moja Firma). To będzie pierwsze wrażenie Twojej firmy dla Mnóstwo osób. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić.

przeglądy lokalne

Gdy ludzie wyszukują Yelp – Yelp ma nawet filtr „Najwyżej oceniane” i „Najczęściej oceniane”:

Filtry Yelp

Kiedy ludzie szukają Groupon – Jeśli prowadzisz Groupon, opinie z różnych witryn mogą się wyświetlać, gdy użytkownicy przeglądają Twój wpis Groupon. Strony te mogą być na przykład różne dla każdej branży, UrbanSpoon prawdopodobnie pojawi się w restauracjach. Zbadaj, gdzie są twoi konkurenci (lub zobacz je najpopularniejsze cytaty według kategorii) i uzyskaj recenzje na tych profilach.

Groupon Recenzje

Na komórce – nawet gdy ludzie używają telefonu, recenzje są jedną z pierwszych rzeczy, które widzą.

recenzje mobilne

6. Strony internetowe, na których można się znaleźć

Cytaty (fantazyjna nazwa twoich profili online) to czynniki # 2, # 5 i # 14 w Mapach Google (patrz współczynniki stosu lokalnego poniżej). Ilość, jakość, spójność i kompletność profilu są niezbędne, a ponadto należy usunąć duplikaty, które mogą ukarać inne profile. Oto zasoby potrzebne do poprawienia istniejących profili i tworzenia nowych.

czynniki lokalne według rankingu cytowań

Google Moja Firma – ulepszyć swoją stronę Google Moja Firma o weryfikacja twojego profilu, uzyskiwanie Niestandardowy adres URL, dodawanie zdjęć i używanie spójne DRZEMKA (nazwa firmy, adres, telefon) zgodnie z listą w Twojej witrynie. Kliknij ten link, aby uzyskać porady dotyczące optymalizacji Google Moja Firma.

Moz LocalMoz Local analizuje 15 najpopularniejszych cytatów i pokazuje, jak je naprawić. Już to samo może ZNACZNIE poprawić rankingi i gorąco polecam spędzić godzinę na zbieraniu danych logowania i robieniu tego. Będziesz zapisywać się na nowe profile, dopełniając istniejące profile, poprawiając niespójne wykazy i usuwając duplikaty. Jest to konieczne dla lokalnego SEO.

Moz Local

Cytaty lokalne Moz

Listy cytowań Whitespark – przeglądaj najpopularniejsze cytaty według Kategoria, kraj, i Miasto. Listy te pochodzą od Whitespark, który jest liderem w branży w zakresie cytowań. Ponieważ cytowania są tak ważne, idealnie chcesz ich DUŻO (np. Setki). Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale właśnie dlatego firmy z 37 opiniami mogą przewyższać firmy z 49 recenzjami w Mapach Google.

Whitespark Citation Building Service – jeśli nie masz czasu na tworzenie ofert, Whitespark ma usługi budowlane za 4-5 USD za cytat. Mają na nich ponad 120 recenzji Strona Google – więc wiesz, że są legalne. Zainwestowałem ponad 2000 USD w ich budowanie cytowań, aby pomóc moim klientom w uzyskaniu najwyższej pozycji w lokalnych wynikach Google. Są to ręczne przesyłanie i jednorazowe opłaty, natomiast Yext jest zautomatyzowany (nie jest dobry) i ma cykliczny darmowy (również nie jest dobry). Dzięki Whitespark wypełniasz informacje o swojej firmie, a oni ukończą pracę w ciągu 1-3 tygodni. Otrzymasz raport z nowymi cytowanymi adresami URL i jednym uniwersalnym loginem do wszystkich profili. Oto moje przegląd budynku cytowań Whitespark Jeśli jesteś zainteresowany.

7. Dodaj opinie użytkowników do swojej witryny

Jeśli masz kursy lub usługi, które chcesz recenzować w Twojej witrynie, możesz wyróżnić się, dodając gwiazdki opinii do fragmentów. To się nazywa fragmenty rozszerzone i odbywa się to poprzez znaczniki schematu (często poprzez wtyczkę, np Fragmenty rozszerzone WP jak wyjaśniono w moim samouczku). Brzmi technicznie, ale tak naprawdę nie jest – po prostu upewnij się, że masz osobną stronę dla tego, co chcesz, aby ludzie ocenili, dodaj wtyczkę, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zaznaczania strony (wystarczy wypełnić pola, o które pytają). To łatwy sposób na generowanie większego ruchu SEO.

rich-snippet-course-review

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, zostaw komentarz poniżej. Jeśli uważasz, że mój artykuł był pomocny, rozważ udostępnienie go znajomemu. Byłbym naprawdę wdzięczny za to.

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map