WordPress SEO dla fotografów: jak zoptymalizować zdjęcia, cytaty i witrynę WordPress w celu uzyskania wyższych rankingów map Google

03.06.2020
Lokalne SEO 'WordPress SEO dla fotografów: jak zoptymalizować zdjęcia, cytaty i witrynę WordPress w celu uzyskania wyższych rankingów map Google
0 14 мин.

WordPress SEO dla fotografów


Jeśli jesteś fotografem, masz witrynę WordPress i chcesz z niej korzystać lokalne SEO aby zająć wyższą pozycję w Mapach Google + zlokalizowane wyniki dla słów kluczowych związanych z fotografią, ten samouczek jest dla Ciebie.

Pokażę ci, jak korzystać Czynniki rankingu lokalnego wyszukiwania Google aby poprawić rankingi, optymalizując stronę Google Moja Firma, cytaty, zdjęcia oraz jak korzystać z wtyczki SEO Yoast do optymalizacji treści. Bez względu na to, jaki rodzaj fotografii robisz, w rzeczywistości fotografowanie z wykorzystaniem WordPress jest dla fotografów łatwe (lokalne SEO jest zwykle znacznie łatwiejsze niż krajowe SEO). Wyświetlenie wyników może zająć 3-6 tygodni (Google potrzebuje czasu na aktualizację), ale możesz z nich skorzystać Analityka wyszukiwania w Google Search Console do śledzenia pozycji w rankingu, kliknięć i ogólnego ruchu z SEO.

SEO dla fotografów

Teraz wskoczmy do tego …

Zrozumienie lokalnych czynników pozycjonujących Google w rankingu SEO

Bez względu na branżę, jeśli zajmujesz się lokalnymi pozycjami SEO, są to czynniki rankingowe związane z Google. Są wzięte z Moz kto co dwa lata przeprowadza ankietę dotyczącą czynników rankingu Google. To mówi nam, na jakich kluczowych czynnikach rankingowych powinniśmy się skupić.

Lokalne kryteria wyszukiwania

Są to czynniki rankingu wyszukiwania lokalnego w 2015 r., Ale większość z nich nie uległa zmianie…

Top 20-Lokalne-Wyszukiwanie-Czynniki rankingowe

Przeglądam je w moim tutorialu (napisz komentarz, jeśli potrzebujesz czegoś na wyjaśnienie), ale oto tłumaczenie z bardziej praktycznymi wskazówkami:

 • Uzupełnij stronę Google Moja Firma (uzupełnij i zweryfikuj swój profil)
 • Zarejestruj się, aby otrzymywać ogólne cytaty (Yelp), lokalne (COC) i katalogi fotografii
 • Otrzymuj recenzje na swojej stronie Google Moja Firma, Yelp, innych
 • Użyj responsywnego i przyjaznego SEO motywu fotograficznego WordPress
 • Użyj głównego słowa kluczowego na stronie głównej (za pomocą wtyczki SEO Yoast)
 • Uzyskaj linki od klientów, katalogów, lokalnych stron internetowych, odpowiednich stron fotograficznych
 • Uzupełnij profile w mediach społecznościowych, uzyskaj obserwujących, publikuj aktualizacje

Uzupełnij swoją stronę Google Moja Firma

To najłatwiejszy sposób na poprawę pozycji w Mapach Google. W rzeczywistości musisz mieć Strona Google Moja Firma nawet pokazać się w Mapach Google. Uzupełnij swój profil w 100%.

Dodaj swoją witrynę, godziny i umieść w liście „fotografów”. Jeśli jesteś fotografem ślubnym, wymień to jako kategorię podstawową, a następnie „fotograf” jako kategorię dodatkową. Teraz napisz dokładne wprowadzenie, zweryfikuj swoją stronę i uzupełnij profil. Jeśli masz już stronę Google Moja Firma, nie twórz duplikatu.

Strona Google Moja Firma

Ulepsz katalogi za pomocą Moz Local

Lokalny pulpit Moz

Uruchom swoją stronę internetową i kod pocztowy Moz Local aby uzyskać raport na temat swoich katalogów. Otrzymasz ocenę i rekomendacje, aby poprawić niektóre z najważniejszych katalogów…

Moz Local

Kliknij różne karty, wyświetl czerwone powiadomienia, aby sprawdzić, które elementy wymagają naprawy, a następnie użyj linków „aktualizacja listy”, aby ulepszyć te katalogi. Zwróć uwagę, jak ważna jest spójność informacji (nazwa firmy, adres, telefon, kategorie) i brak duplikatów. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz zapłać Moz 84 $ rocznie. Zazwyczaj jednak chodzi o dodanie zdjęć i upewnienie się, że Twój profil jest spójny i w 100% kompletny.

Lokalne niekompletne oferty Moz

Zbuduj więcej katalogów dzięki Whitespark

Teraz, gdy masz już swoje główne katalogi, zróbmy więcej. To jeszcze bardziej poprawi twoje rankingi, więc nie myśl, że to strata czasu – z całą pewnością nie. Są to dodatkowe kroki, które pomogą ci wyprzedzić konkurencję. Zauważ, że „liczba cytowań” jest bezpośrednim czynnikiem rankingowym na lokalnym wykresie kołowym SEO (żółta sekcja) – im więcej tym lepiej.

Najlepsze katalogi online

Zrób to samskorzystaj z listy 50 najlepszych katalogów Whitespark
Zatrudnij Whitesparkzapłać jednorazową opłatę Whitespark w wysokości 4-5 USD za katalog (Warto było)

Zapytaj klientów o recenzje

Recenzje online w Google Moja Firma

Najważniejsze są Google Moja Firma i Yelp. Po prostu skontaktuj się z klientem po pracy i poproś o przejrzeć (zostaw im instrukcje z linkiem do strony Google Moja Firma i Yelp). Postaw to na priorytet, ponieważ recenzje są dobre zarówno dla brandingu, jak i dla SEO. Czasami legalne recenzje Yelp są odfiltrowywane, więc przeczytaj ten post nauczyć się, jak tego uniknąć.

Użyj motywu fotografii przyjaznego SEO

Porozmawiajmy o optymalizacji witryny – która zaczyna się od motywu WordPress. Chcesz motywu, który jest przyjazny dla SEO, responsywny, bezpieczny i szybko się ładuje. W tym samym czasie Twój motyw powinien zostać opracowany przez wiarygodnego programistę, aby nie zadziałał.

Motyw fotografa Djazz WordPress

Moja lista tematów fotograficznych jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Wszystkie mają funkcje przyjazne dla SEO wymienione powyżej i wszystkie są wbudowane w Genesis Framework który jest polecany przez Yoast, Matt’a Cutts’a z Google’a i założyciela WordPressa – Matta Mullenwega. Jeśli nie wiesz, czym jest Księga Rodzaju, możesz przeczytać o tym dalej Witryna StudioPress. Ale to najlepszy sposób na zbudowanie strony internetowej WordPress, która jest przyjazna dla SEO.

Poznaj swoje słowa kluczowe

Jeśli nie znasz swoich słów kluczowych związanych z fotografią, oto jak to zrobić …

Fotografia SEO słowa kluczowe

Po prostu idź do google.com i wpisz słowa kluczowe, używając tego formatu. Autouzupełnianie Google wypełnia puste pola najczęściej wyszukiwanymi hasłami, przy czym wyższe frazy mają więcej wyszukiwań niż dolne. Tylko upewnij się, że ostatni wpisany znak jest podkreśleniem „_”, aby Google wypełnił puste miejsce. Możesz także wypróbować inne kombinacje.

Należy pamiętać, że 1 podstawowe słowo kluczowe (np. Fotograf ślubny w Chicago) powinno być kierowane na stronę główną. Jeśli masz wiele słów kluczowych (dziecko, niania, macierzyństwo itp.), Musisz utworzyć nową stronę dla każdego z nich, aby lepiej kierować na słowa kluczowe.

To prowadzi mnie do następnego kroku…

Docelowe słowa kluczowe za pomocą wtyczki SEO WordPress firmy Yoast

Wtyczka Yoast WordPress SEOf

Użyjesz Wtyczka SEO WordPress firmy Yoast do kierowania słów kluczowych w Twojej witrynie. To tutaj przytłacza się wielu fotografów. Nie przejmuj się, bo bardzo to ułatwiłem.

Krok 1 – Skonfiguruj ustawienia Yoast
Po zainstalowaniu Yoast, pobierz plik zip poniżej, który zawiera ustawienia Yoast, których używam. Prześlij to na swoją stronę WordPress za pomocą karty SEO po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego. Przejdziesz do Narzędzia -> Import i eksport -> Import. Prześlij plik zip.

POBIERZ MOJE SWOJE USTAWIENIA (PLIK ZIP)

Musisz poruszać się po ustawieniach Yoast i zmienić kilka rzeczy…

 • Ogólne -> Informacje o firmie (wypełnij to informacjami i prześlij domyślne logo, które powinno mieć co najmniej 200 x 200 pikseli)
 • Ogólne -> Narzędzia dla webmasterów (zobacz wideo poniżej)
 • Ustawienia społeczne -> wypełnij to własnymi linkami do mediów społecznościowych
 • Zaawansowane -> Bułka tarta -> użyj własnej nazwy firmy

Krok 2 – Docelowe słowa kluczowe w Twojej witrynie
Jak wspomniałem wcześniej, chcesz kierować swoje 1 podstawowe słowo kluczowe na swojej stronie głównej. Aby to zrobić, przejdź do karty SEO Yoast po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego -> Tytuły & Metas -> Strona główna Powinieneś być w stanie podać tutaj swój tytuł SEO i meta opis (jest to tekst, który pojawia się w wynikach wyszukiwania Google) lub kliknij link, aby wyświetlić stronę, na której możesz go edytować.

Kierowanie na słowa kluczowe za pomocą Yoast

Użyj tego samego formatu na zdjęciu. Napisz unikalny meta opis podsumowujący to, co oferujesz, a jednocześnie dodaj słowo kluczowe w sposób, który brzmi naturalnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest jednym z głównych elementów SEO. Upewnij się także, że nie przekroczysz limitu postaci 156.

To może być wszystko, co musisz zrobić. Nie możesz umieścić słowa kluczowego w adresie URL (dotyczy to strony głównej dowolnej witryny), więc jest OK. Większość fotografów woli nie mieć tekstu na stronie głównej (na zdjęciu nagłówek i treść artykułu są czerwone z „nie”). Rozumiem, że większość fotografów woli, aby zdjęcia zabierały głos, ale przyniesie to korzyść Twojemu SEO, jeśli umieścisz tekst na stronie głównej. W przeciwnym razie Google będzie mieć tylko twoje zdjęcia.

Sugeruję dodanie „tytułu fotografa ślubnego z Chicago” (lub dowolnego innego podstawowego słowa kluczowego) jako tytułu. Następnie dołącz krótki akapit tego, co chcesz przekazać swoim odbiorcom, jednocześnie podając tutaj słowo kluczowe. Dzięki różnym typografiom i układom powinieneś być w stanie sprawić, by wyglądał ładnie. Oto dobry przykład witryny wykorzystującej tekst w projekcie.

Jak kierować reklamy na wiele słów kluczowych
Jeśli masz wiele słów kluczowych (dziecko, niania, macierzyństwo itp.), Wybierz główne słowo kluczowe (np. Fotograf z Chicago) na swojej stronie głównej. Teraz utwórz nową stronę dla każdego rodzaju fotografii. Daje to większą szansę na wysoką pozycję w rankingu dla tych konkretnych rodzajów fotografii, ponieważ osoby wyszukujące znajdą TĄ stronę w Google – nie twoją stronę główną. Upewnij się, że każda strona zawiera unikalną treść, ponieważ zduplikowana treść jest pozycją SEO.

Aby zoptymalizować te strony pod kątem słów kluczowych, użyj tych samych strategii opisanych powyżej, ustaw „Chicago Baby Photographer” (lub jakikolwiek inny rodzaj fotografii) jako słowo kluczowe fokus. Następnie zoptymalizuj tę stronę za pomocą wtyczki SEO Yoast. Jeśli potrzebujesz pomocy w korzystaniu z Yoast w celu optymalizacji treści pod kątem zielonych świateł, oto film …

Zoptymalizuj obrazy pod kątem słów kluczowych

Przed przesłaniem obrazu do witryny WordPress upewnij się, że ma opisową nazwę pliku. Zamiast używać „DSC27272” lepszą nazwą pliku byłoby „wierzby wiejące na wietrze”.

Wierzby wiejący wiatr

Zoptymalizuj obrazy, aby ładować się szybciej

Częstym problemem związanym z witrynami fotograficznymi jest to, że obrazy są tak duże, że ładowanie trwa wieczność. Od Szybkość witryny to czynnik rankingowy w Google, nie chcesz tego.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec…

Podaj skalowane obrazy
Jeśli przedstawiony obraz wymaga wymiarów 150 x 150, ale używasz obrazu o wymiarach 300 x 300, nie używasz prawidłowych wymiarów wyróżnionego obrazu. Spowoduje to spowolnienie czasu o 200%. Aby rozwiązać ten problem, naucz się prawidłowych wymiarów polecanych obrazów (a nawet obrazów na suwaku) i zmień ich rozmiar w sekcji multimediów o odpowiednich wymiarach.

Innym przykładem nieudostępniania skalowanych obrazów jest sytuacja, gdy Ty przeciągnij, aby zmienić rozmiar obraz w edytorze wizualnym. To zmienia rozmiar wyświetlany obraz ale nie faktyczny plik graficzny (to właśnie oznacza „wyświetl skalowane obrazy”). Prawidłowy sposób zmiany rozmiaru obrazów znajduje się w bibliotece multimediów:

Podaj skalowane obrazy

Zoptymalizuj obrazy
Zainstaluj Wtyczka WP Smush.it i przejdź do Media -> Bulk Smush.it -> Uruchom teraz wszystkie moje zdjęcia za pośrednictwem WP Smush.it (zrzut ekranu poniżej). Otóż ​​to! Możesz automatycznie wygładzić obrazy po przesłaniu Ustawienia -> Głoska bezdźwięczna. Lubię też biegać EWWW Image Optimizer które mogą przechwytywać obrazy pominięte przez WP Smush.it.

Jeśli nie chcesz zadzierać ze zdjęciami lub chcesz uzyskać więcej wskazówek, jak przyspieszyć ładowanie witryny, zobacz mój Przewodnik po optymalizacji prędkości WordPress. Jest tam mnóstwo dobrych wskazówek.

Użyj swojej nazwy firmy, adresu i numeru telefonu w stopce

Wiem, uwielbiam też proste wskazówki… i to nie jest łatwiejsze. Pomaga to z całą spójnością informacji, których szuka Google. W WordPress zwykle znajdziesz to w Opcje motywu (poszukaj obszaru praw autorskich) lub w Edytorze -> Stopka.

Oto jak mogę wymienić moje:
Online Media Masters | 1324 West Byron Street, Chicago, IL 60613 | 847–271–2422

Uzyskaj linki do swojej witryny

Jak dotąd dobrze wygląda! Masz już swoje katalogi, witrynę zoptymalizowaną pod kątem słów kluczowych i dokonałeś innych optymalizacji w celu poprawy SEO fotografii. Nie zapominajmy jednak o linkach do Twojej witryny, ponieważ są one niezbędne! Gdy ludzie linkują do Ciebie, jest to silny sygnał, który informuje Google, że Twoja witryna jest ważna, i sklasyfikować ją wyżej.

Jak zdobyć linki?

 • Proszenie klientów o link do ciebie
 • Prośba partnerów o link do Ciebie (np. Jesteś preferowanym fotografem kogoś innego)
 • Lokalne katalogi, takie jak Moz Local i Whitespark
 • Izba Handlowa
 • BBB
 • Publikowanie w artykułach (np. W Huffington Post)
 • Tworzenie przydatnych treści na swoim blogu (filmy są odpowiednie do tego)
 • Upewnij się, że masz ładny projekt strony internetowej
 • Udostępnianie zdjęć w mediach społecznościowych
 • Udostępnianie zdjęć za pośrednictwem listy e-mail
 • Dodaj przyciski udostępniania mediów społecznościowych do swojej witryny
 • Inne reklamy / marketing, dzięki którym Twoja witryna będzie „dostępna”

Kopnij swoje media społecznościowe w sprzęt

Znasz to niesamowite zdjęcie, które zrobiłeś w poprzednim tygodniu? Czy opublikowałeś go na swoim koncie na Facebooku, Twitterze, Google i Instagramie? Powinieneś! Poświęć trochę czasu, tworząc fajne profile w mediach społecznościowych i zdjęcia na okładkę. Dodaj swoje zdjęcia, napisz wprowadzenie i tak dalej. Teraz aktualizuj te profile o nowe zdjęcia. Jesteś złoty.

Bieżące utrzymanie SEO

Główna „konserwacja” polega na proszeniu większej liczby klientów o pozostawienie recenzji na stronie Google Moja Firma i na stronie Yelp. Może to również oznaczać tworzenie większej liczby katalogów, dodawanie przydatnych treści do bloga i publikowanie w mediach społecznościowych. Ale kiedy już skonfigurujesz wszystkie narzędzia SEO i poprawki WordPress, lokalne SEO powinno być dość niskie koszty utrzymania.

Mam nadzieję, że uznasz to za pomocne! Jeśli tak, podziel się 🙂 lub jeśli masz pytanie dotyczące SEO WordPress w swojej fotografii, napisz do mnie w komentarzach. Cieszę się, że ci pomogłem.

Twoje zdrowie,

Tom Signature

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector