10 Programe Affiliate Hosting të WordPress Ju Në të vërtetë Mund të Fitoni Para të Mira (të Kombinuara, Këto po Më Merrin 130K $ / Viti)

03.06.2020
Marketingu i Filialit '10 Programe Affiliate Hosting të WordPress Ju Në të vërtetë Mund të Fitoni Para të Mira (të Kombinuara, Këto po Më Merrin 130K $ / Viti)
0 16 мин.

Po kërkoni të bëni bankë me programet e bashkëpunimit të WordPress hosting?


Unë isha me fat që bëra 130k $ në 2018 si një bashkëpunëtor i SiteGround (dhe u dha bashkëpunëtori i muajit). Por unë gjithashtu e di se ka bashkëpunëtorë të tjerë të shkëlqyeshëm atje, që unë planifikoj të filloj së shpejti. Unë kam bërë kërkimet e mia dhe numrat 1-6 janë programet më të mira.

Programet e Filialimit të Hosting WordPress

Programet më të mira të anëtarëve të pritjes duket se janë SiteGround, WP Engine, Kinsta dhe Cloudways (kjo bazohet në komisionet dhe reputacionin e tyre). Kompanitë e tjera pritëse ose ofrojnë shumë pak komisione ose ato thjesht kanë një reputacion të tmerrshëm (p.sh.. EIG).

Sidoqoftë, një YouTuber i quajtur Tyler ka krijuar disa video në si të krijoni një faqe WordPress me pamje 3M +. Në videot e tij, ai u referohet njerëzve në HostGator me kodin e tij të kuponit të personalizuar (i cili për aq kohë sa njerëzit përdorin, edhe nëse nuk klikojnë lidhjen e tij, i jep kredi për shitje). Pra, edhe pse HostGator është një kompani e tmerrshme, Tyler ka përdorur kodet e kuponëve të tyre për të bërë një pasuri, pasi shumica e bashkëpunëtorëve të tjerë të pritjes së WordPress nuk e ofrojnë këtë. Kjo është edhe arsyeja e vetme pse HostGator është në listë (dhe ndoshta arsyeja e vetme që Tyler vendosi t’i promovojë ato) – jo sepse ato janë të mira, por sepse kodet e kuponave funksionojnë shumë për videot në YouTube.

1. SiteGround

Programi i anëtarëve të SiteGround është arsyeja që unë shkova nga të jetoja në shtëpinë e prindërve tim në 1 vit më vonë, duke lëvizur në një studio të bukur në qendër të Denverit ndërsa drejtoja një Mercedes c300. Sigurisht që kam kaluar një ton kohë duke punuar në mësimet e mia, por ishte lecka për pasuri në më pak se një vit. i çmendur.

Kam shkruar një përmbledhje të anëtarëve të SiteGround me ton materiale promovuese (mos ngurroni t’i përdorni ato) dhe kontribuoj suksesin tim për reputacionin e tyre të mrekullueshëm në mediat sociale (sondazhet në Facebook, bisedat në Facebook, tweet). Unë kam biseduar me bashkëpunëtorët e tjerë të SiteGround të cilët po bëjnë edhe 6 figura. Rritja e çmimeve të tyre të fundit uli shitjet e mia, por provat dërrmuese të mediave sociale (konkretisht 26 sondazhet në Facebook) janë akoma duke shitur në ton të shitjeve për mua.

Pasi të ngjiteni nivelet, niveli juaj i komisionit varet nga vëllimi i shitjeve tuaja dhe nëse jeni duke shitur plane më të larta (p.sh. GoGeek / Cloud).

Komisioni: 50 $ – 100 $ + / shitje.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

SiteGround-Affiliate-Programi-Tiers

disavantazhet

 • Ankesat për mbingarkesat e CPU-së
 • Duhet të ngjiteni nivelet për të marrë komisione më të larta
 • Miratimi si bashkëpunëtor po bëhet më i vështirë
 • Ata rritën çmime të rregullta = norma më të ulëta të konvertimit
 • Mbështetja është ende e mirë, por ato duket se kanë më pak kthim të mjeteve

SiteGround u vlerësua # 1 në sondazhet e shumta në Facebook:
2019 Sondazhi i hostimeve

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Rekomandime për strehimin e elementëve

Korrik 2019 Rekomandim Pritës

WordPress-Host-Poll-Aug-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

2019-Hosting-Poll

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Poll

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Poll

Sondazhi mikpritës miqësor i WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Pritja e preferuar për Elementor

2018 Rekomandime Pritëse

Sondazhi i hostimit të WordPress Shtator 2018.png

Menaxhuar-WordPress-Hosting-Poll-2017

2019-pret-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-Qershor-1

SiteGround-Rekomandimi

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Poll

Hosting-Poll-Feb-2019

Hosting-Rekomandimet-Poll

Bluehost vs SiteGround

Sondazhi i host-it të WordPress-it

Muaji im më i mirë me SiteGround:

SiteGround-Affiliate-Sales

Ende duke e shtypur me ta:

SiteGround-PayPal-Paratë

2. Motori WP

WP Engine ofron komisionet më bujare nga të gjithë bashkëpunëtorët pritës (200 dollarë në shitje, asnjë shtresë për tu ngjitur, shpërblime vëllimi dhe një program me dy nivele ku ju bëni 50 dollarë për çdo bashkëpunëtor që ju referoni kush bën një shitje). Ata blenë StudioPress (kompania po rritet) dhe po kërkojnë më shumë premtime se kurrë. WP Engine ka një reputacion të qëndrueshëm (zakonisht vlerësuar në 5 më të mirët në sondazhet në Facebook) por plani më i lirë është 35 dollarë në muaj. Unë po planifikoj t’i promovoj ato më shumë.

Komisioni: 200 dollarë / shitje + shpërblime + 50 $ nën-referime dy nivele.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

wp-motor-Filialin-nivelet

Përparësitë

 • Ju nuk duhet të ngjiteni nivelet
 • 200 komisione janë më të lartat
 • 50 $ program dy nivele (ju referoni një bashkëpunëtor tjetër dhe ata bëjnë një shitje)
 • Të gjithë klientët e WP Engine kanë qasje në temat e StudioPress + Genesis
 • Ata blenë StudioPress gjë që i bën ata të duken edhe më premtues
 • Reputacion i qëndrueshëm në komunitet dhe i mbështetur nga shpejtësia / koha e duhur / mbështetja
 • WP Engine + StudioPress kanë EPC të lartë (duke fituar për klikim) në statistikat ShareASale

disavantazhet

 • Nuk ka pritje të postës elektronike
 • Increasedmimet e rritura kohët e fundit
 • Nuk ofron shërbim migracioni falas
 • $ 35 / muaj çmimi fillestar është i shtrenjtë për fillestarët
 • Normat e kthimit ishin 24% herën e fundit që kontrollova ShareASale

WP-Engine-Affiliate-Komisioni

3. Cloudways

Cloudways ka qenë në radarin tim për ca kohë. Programi i anëtarëve të tyre është relativisht i vogël, por ata kanë marrë shumë lëvdata në WordPress Speed ​​Up Facebook Group. Shumë njerëz i përdorin ato, i rekomandojnë shumë, dhe supozohet se janë një nga hostet më të shpejtë për çmimin. Nëse jeni gjithçka në lidhje me shpejtësinë (dhe një strukturë fleksibile, bujare të komisionit), provoni Cloudways.

Komisioni: 50 $ – 125 $ / shitje.
Komisionet e përsëritura të ofruara? Po (me plan hibrid).

Cloudways-pllakë-Affiliate-Programi

Cloudways-Hybrid-Affiliate-Programi

Përparësitë

 • Pritja shumë e shpejtë
 • Migrim falas në sit
 • Kompani me rritje të shpejtë
 • CDN e integruar = sit më i shpejtë
 • Mos përdorni cPanel (një pro për shumë njerëz)
 • Të lavdëruar në Speed ​​Up WordPress Group në Facebook

disavantazhet

 • Mbështetja e bisedës nuk është e madhe
 • Shpesh njihet si ndërmjetës

4. Kinsta

Kinsta është e shtrenjtë, por ato janë një host i shkëlqyeshëm. ata gjithashtu rriti trafikun e tyre me 571% në 13 muaj (një kompani në rritje është diçka që unë shikoj kur zgjedh programet e bashkëpunimit). Ata janë gjithashtu të përqendruar vetëm në hostimin e WordPress, duke i bërë ato pak më të lehtë për tu promovuar. Komisionet janë bujare (komisioni i sheshtë + 10% i përsëritur) dhe ato kanë vlerësime të shkëlqyera në të gjithë rrjetin.

Komisioni: 50 $ – 500 $ / shitje + 10% e përsëritur.
Komisionet e përsëritura të ofruara? po.

Kinsta-Affiliate-Programi

Përparësitë

 • Mënyrë e shkëlqyer për të ndërtuar të ardhura pasive
 • I përqendruar vetëm në hostimin e WordPress
 • Kompania është në rritje dhe janë super aktive në blogun e tyre
 • Kinsta ka komente të shkëlqyera në internet, kam parë shumë pak ankesa

disavantazhet

 • 30 $ / muaj çmimi fillestar është i shtrenjtë

5. A2 Hosting

A2 Hosting ka mundësi të forta si bashkëpunëtore. Ata janë të lirë, por ende të qëndrueshëm, dhe ofrojnë kode të personalizuara kuponash që janë të shkëlqyeshme për promovimin e tyre në YouTube. Ata kanë një sasi të mirë të reagimeve pozitive sociale, dhe nëse i promovoni ato, unë do të gërmoj përmes Facebook dhe do të gjeja biseda rreth A2 Hosting, atëherë do të merrni fotografi ku njerëzit japin reagime pozitive. Unë besoj se ka disa në WordPress Hosting + WordPress Speed ​​Up Grupet e Facebook.

Komisioni: 85 $ – 140 $ / shitje + 5 komisione dy nivele.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

A2-Hosting-Affiliate-Programi

Përparësitë

 • Kodet e kuponit personal
 • Komisionet konkurruese edhe në vëllime më të ulëta
 • 5 $ program dy nivele (ju referoni një bashkëpunëtor tjetër dhe ata bëjnë një shitje)
 • Migrim falas në sit
 • Përkushtuar për energjinë e gjelbër
 • Lirë (planet janë rreth 4 $ – 12 $ / muaj)
 • Përqendruar në performancën dhe përballueshmërinë në vend se këmbanat dhe bilbilat

disavantazhet

 • Uptimes jo gjithmonë janë 99,99%
 • Uebfaqja e tyre mund të përdorë një ridizajnim

6. volant

Flywheel është ndërtuar posaçërisht për projektuesit dhe agjencitë. Ato njihen si “mbajtja e nivelit të lartë të WordPress” dhe fillojnë me $ 14 / muaj. Ata kanë një sit të pastër, i cili jam i sigurt se konverton mirë, dhe komente të shkëlqyera në internet. Unë personalisht kam parë shumë postime në WordPress Hosting dhe WordPress Speed ​​Up Grupet e Facebook me klientët që lavdërojnë Flywheel.

Komisioni: 45 – 500 dollarë.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

Volant-Affiliate-Komisionet

Përparësitë

 • Reputueshëm dhe lavdëruar në Facebook Groups
 • Ata kanë një faqe interneti të pastër = konvertime më të larta
 • Mirë nëse po synoni përdoruesit me përvojë të WordPress

disavantazhet

 • Somemimi është i madh për disa
 • Planet më të ulëta nuk përfshijnë CDN ose multisite
 • Nuk ka pritje të postës elektronike, shërbime domain, krijues të faqes në internet, mjete tregtie

7. Oqeani Dixhital

Si mikpritës, Oqeani Dixhital është një zgjedhje solide. Si bashkëpunëtor, nuk është kështu. Pavarësisht se sa të mirë janë ata, do të jetë jashtëzakonisht e vështirë të sigurosh jetesën nga një $ 25 i hollë për referim. Justshtë thjesht jo realiste nëse po kërkoni të fitoni para të mirë kur mund të bëni 200 dollarë për shitje (8x) me WP Engine.

Komisioni: 25 dollarë / shitje.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

DigitalOcean-Hosting-Referral-Program

Përparësitë

 • Funksionet kryesore janë të shkëlqyera (shpejtësia, oraret, siguria)
 • Pikat standarde dhe CPU të optimizuara në varësi të përdorimit të burimeve

disavantazhet

 • Një nga komisionet më të ulëta në industri
 • Nuk ka migrime falas në sit
 • Mbështetja teknike duket se mungon
 • Disi konfuze për përdoruesit më pak përvojë
 • Asnjë domain i lirë apo madje as aftësia për të blerë një domen

8. GoDaddy

Të gjithë i njohin dhe nuk janë aq keq sa thonë disa njerëz. Por komisionet e tyre janë të ulta duke marrë parasysh që ju do të bëni mesatare më pak se 10 dollarë për shitje në vetëm 10-15%. Për këtë arsye, unë nuk do t’i zgjidhja ato si bashkëpunëtorë tuaj, veçanërisht pasi që atje ka hosterë më të mirë të WordPress atje.

Komisioni: 10-15%
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

GoDaddy-logo

Përparësitë

 • Me seli në Arizona
 • Mbështetja është e fortë
 • Të gjithë i njohin
 • Një nga kompanitë më të mira të strehimit të lirë

disavantazhet

 • Komisione të ulëta
 • Uptimet nuk janë të mëdha
 • Shpejtësia duket se është e goditur ose e humbur
 • Ata kanë një listë të shtojcave me listë të zezë

9. Bluehost

Ndoshta hosti im më pak i preferuar nga kjo listë. Ata nuk janë të mirë, pronë e EIG dhe nuk paguajnë komisione të mira. Edhe pse EIG harxhon para të mëdha për të qenë # 1 në listën e ushtruesit e rekomanduar të WordPress, shumica e njerëzve po mësojnë të qëndrojnë larg Bluehost dhe EIG. Ka shumë bashkëpunëtorë që promovojnë Bluehost, por ato mund të fitojnë më shumë para (dhe të fitojnë më shumë besim me lexuesit) duke rekomanduar një host të ndryshëm. Nuk ka arsye për të rekomanduar Bluehost.

Shkalla e komisionit: 65 dollarë / shitje.
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

Bluehost-Affiliate-Komisionet

Përparësitë

 • # 1 në faqen e rekomanduar për WordPress
 • Shumë reklama, dhe shumica e njerëzve dinë për to

disavantazhet

 • Në pronësi të EIG (reputacion i keq)
 • Ata kanë përjetuar ndërprerje të rënda, të vazhdueshme
 • Mbështetja mund të zgjasë disa orë për t’ju rikthyer
 • Shpejtësia nuk është e madhe – ato paketojnë shumë faqe në të njëjtin server
 • Pjesët kryesore të pritjes (shpejtësia, oraret, siguria) nuk janë vetëm atje

10. Hostgator

Vetëm mirë nëse krijoni mësime video pasi HostGator ju lejon të krijoni kode kupon të cilat mund t’i ndani me njerëzit (me gojë) pa qenë nevoja të klikoni në lidhjen tuaj të bashkëpunimit. Përndryshe është një markë tjetër e keqe EIG, por të paktën komisionet janë më të mirë se Bluehost.

Shkalla e komisionit: 50 $ – 125 $ / shitje
Komisionet e përsëritura të ofruara? jo.

Hostgator-Affiliate-Programi

Përparësitë

 • Ju mund të krijoni kodet e kuponit të cilat janë të shkëlqyera për mësimet në YouTube (në vend që të përdorni një lidhje Filialin në përshkrimin e videos suaj, ju mund t’i jepni audiencës suaj një kod kupon i cili u lejon atyre të kursejnë para ndërsa ju japin kredi për shitje, pa pasur nevojë të klikoni në lidhjen tuaj të filialit). Kjo video në si të krijoni një faqe WordPress ka 3 shikime dhe Tyler (autori) ndan kodin e kuponit të tij HostGator në hapin 1 (domain / host) dhe përfundimisht ka bërë një pasuri.

disavantazhet

 • Në pronësi të EIG (reputacion i keq)
 • Ashtu si shumica e kompanive EIG, mbështetja, kohëzgjatja, shpejtësia nuk është e madhe
 • Një nga nivelet më të larta të anulimit në industrinë pritëse (rreth 50%)

Pyetjet e bëra më shpesh

&# X2705; Cilat programe të anëtarëve të pritjes janë më të njohurat?

Bluehost, HostGator dhe SiteGround janë 3 nga programet më të njohura të filialeve të pritjes. Por vetëm beacause se ata janë të njohur nuk do të thotë që ju duhet të ndiqni turmën. Bashkohuni me Grupet Facebook të lidhura me WordPress dhe shikoni për të parë se ku janë tendencat.

&# X2705; Nga cili program bëra $ 100k + / vit nga?

Kam bërë $ 100k / vit për shumë vite me programin e bashkëpunëtorëve të SiteGround. Ata janë konsideruar si një nga kompanitë më të respektuara të pritjes së pritjes, por kohët e fundit ka pasur shumë ankesa.

&# X2705; Cilat prej tyre kanë komisionet më të larta?

WP Engine ofron një shitje të madhe prej 200 $ dhe është komisioni më i lartë në dispozicion, por me siguri nuk do të merrni aq shumë shitje sa programet e tjera sepse ato janë më të shtrenjta.

&# X2705; Si i rrit shitjet e filialeve të pritjes?

Dëshmia shoqërore është e madhe. Tregoni njerëzve sondazhet në Facebook, rezultatet e migracionit dhe raportin tuaj GTmetrix kur provoni kompani të ndryshme pritëse. Këto janë 3 gjëra kryesore që rritën shitjet / konvertimet e mia. Ka shumë mendime atje rreth pritjes – tregoni njerëzve faktet.

&# X2705; Pse vendosa të mos e promovoj WP Engine për 200 dollarë / shitje?

Edhe pse WP Engine ofron disa nga komisionet më të larta, unë zgjodha të mos i promovoj ato thjesht për shkak të tendencave. Ata ishin tashmë të shtrenjtë dhe dukej se po shkonin drejt greminës kur kompani si Cloudways u bënë shumë më të njohura se WP Engine.

Cilin do të zgjidhni? Më Thuaj Në Komente.

Do të shkoj me njërën nga 6 opsionet e para (SiteGround, WP Engine, Cloudways, Kinsta, A2 Hosting, ose Flywheel). SiteGround ka prova të mahnitshme sociale (përfundimisht shikoni rishikimin tim të programit të tyre të bashkëpunimit për të marrë ide promovuese), por disa njerëz duken të pakënaqur për rritjen e çmimeve dhe praktikat e faturimit. WP Engine duket jashtëzakonisht premtues posaçërisht pasi ata blenë StudioPress. Cloudways dhe Kinsta janë djemtë “të rinj” por që të dy janë rritur shumë shpejt. Nëse jeni duke bërë mësime në YouTube, unë do të shkoja me A2 Hosting ose (e urrej ta them) HostGator pasi ato ofrojnë kode kuponi. Fat i mirë, koment nëse keni pyetje!

Gëzuar,
mashkull

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector