10 Programe të marketingut të Filialeve të WordPress: Bëni Shitje të Ardhura të Rëndësishme Pasive të WordPress Hosting, Temat, Plugins, etj

Nëse jeni në industrinë e WordPress dhe doni të fitoni para përmes marketingut të filialeve, unë kam listën e përsosur për ju.


Unë mbështetem në këto programe të bashkëpunimit të WordPress për të siguruar jetesën dhe për të fituar $ 10,000 / muaj duke mbështetur hostet, temat, zhvilluesit e WordPress në freelancer.com, dhe madje edhe shërbime SEO.

Kështu që, në vend që të menaxhoja me projekte klientësh (si dikur), në thelb kam gjetur një program bashkëpunimi për gjithçka dhe thjesht bëj komisione. Unë kam një kohë shumë më të lirë dhe të ardhurat e anëtarëve të mi janë sinqerisht më të qëndrueshme se çdo të ardhur që po kaloja konsultimit.

Mund të regjistroheni për shumë nga këto përmes shareasale.com i cili përdoret për të gjetur, gjurmuar dhe komisione për pagesa nga ton tregtarësh. Por ky është vetëm një vend. Shfletoni listën dhe siguroj që do të gjeni një program të ri shoqërues nga i cili do të jeni të ngazëllyer për të fituar më shumë të ardhura pasive. Dhe mos harroni të më lini një koment nëse keni pyetje – ose programe të reja për të shtuar!

Favoritet e mia personale (Atë që bëra 150 dollarë nga viti 2018)

 • SiteGround (Hosting) – deri në 100 $ + / shitje
 • Cloudways (Hosting) – komisione fleksibël (por shumë mirë)
 • Motori WP (Hosting) – 200 dollarë / shitje
 • Temat elegante – 50% e shitjeve
 • Temat e StudioPress – 35% e shitjeve
 • StackPath CDN – zakonisht $ 10 – 20 $ / shitje
 • Freelancer.com – rreth 13% e komisioneve të projektit të parë
 • SEMrush – 40% komisione të përsëritura (40 $ – 160 $ ​​/ muaj)

WordPress Hosting

SiteGround – ndërruesi i jetës për mua… Kam bërë $ 80k në 2017 dhe $ 120k në 2018 vetëm përmes SiteGround. Unë e kontribuoj shumë këtë për t’u treguar njerëzve 26 sondazhe të ndryshme në Facebook, ku SiteGround u rendit # 1 (pamjet e mëposhtme). ’Shtë 50 – 150 dollarë për shitje në varësi të nivelit që arrini çdo muaj, 150 dollarë për shitje nëse filloni të bëni 31+ shitje / muaj (duhet të kontaktoni menaxherin e filialit të tyre dhe të shisni disa plane me çmime më të larta përveç planit të tyre të StartUp). 160 dollarë / shitje nëse keni arritur rreth 81+ shitje / muaj. Lexoni tim Rishikim i faqes për të marrë materiale për marketing. 11 shitje / muaj do t’ju bëjnë 13k $ në vit. 21 shitje / muaj dhe disa prej jush mund të lënë punën tuaj duke bërë 31.5k / vit. Shpejtësi, mbështetje, siguri e shkëlqyeshme, dhe ata do t’ju migrojnë falas.

Edhe pse bashkëpunëtorët e tjerë të pritjes si WP Engine ofrojnë komisione të sheshta 200 $, SiteGround është shumë i respektuar në komunitetin WordPress (dhe # 1 në shumicën e sondazheve në Facebook), kështu që do të keni të ngjarë të keni konvertime më të larta dhe anulime më të ulëta – edhe nëse duhet të ngjiteni në një shkallë. Ata ngritën çmimin e rregullt por çmimi i tyre promovues është i përballueshëm dhe ju mund ta merrni atë për 3 vjet.

SiteGround-Affiliate-Sales

97 shitje x 150 / shitje = 14,550 dollarë në 1 muaj (kjo ishte në Mars, 2018)

siteground-Filialin-nivelet

Shitja e SiteGround është e lehtë kur ata janë vlerësuar # 1 në pothuajse çdo sondazh në Facebook …

2019 Sondazhi i hostimeve

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Rekomandime për strehimin e elementëve

Korrik 2019 Rekomandim Pritës

WordPress-Host-Poll-Aug-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

2019-Hosting-Poll

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Poll

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Poll

Sondazhi mikpritës miqësor i WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Pritja e preferuar për Elementor

2018 Rekomandime Pritëse

Menaxhuar-WordPress-Hosting-Poll-2017

2019-pret-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-Qershor-1

SiteGround-Rekomandimi

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Poll

Hosting-Poll-Feb-2019

Hosting-Rekomandimet-Poll

Bluehost vs SiteGround

Sondazhi i host-it të WordPress-it

Këtu janë disa email …

Janar-SiteGround-Affiliate-Sales

Raporti im i konvertimit i SiteGround …

SiteGround-Affiliate-Conversions

Mori filialin e muajit në korrik, 2017 :)

SiteGround-Affiliate-e-mujore

Unë përdor SiteGround sepse…

 1. GTmetrix e mia + Pingdom raportet flasin vetë
 2. Faqet e mia ngarkohen menjëherë (klikoni përmes tyre nëse dëshironi)
 3. shpejt teknologjia e shpejtësisë (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, CloudFlare)
 4. Rekomanduar nga Yoast, WordPress, Ivica nga Shpejtësia e WordPress-it
 5. falas Le të Encrypt SSL, i lehtë për t’u përdorur cPanel, dhe tipare për eCommerce
 6. Mbështetja e WordPress është unbeatable edhe pa përkrahjen prioritare të GoGeek
 7. GrowBig vjen me skenë, më shumë ruajtje dhe më shumë burime të serverit (lëvizni poshtë për “ne shpërndajmë burimet që ju nevojiten” dhe rri pezull mbi server tab)
 8. GoGeek vjen me akoma më shumë burime serveri, ruajtje, mbështetje prioritare
 9. Migrime falas, plugin migrator, dhe a Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 10. Shumë lëvdata Reddit, Biseda në Facebook, Cicëroj, TrustPilot
 11. Ton lavdërimesh në Facebook: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6, # 7# 8, # 9, # 10# 11
 12. Shumë njerëz migruan tashmë dhe postuan rezultate në Twitter: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6# 7, # 8, # 9, # 10, # 11, # 12, # 13, # 14, # 15, # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, # 26, # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

Përgjegjësia e Filialit – nëse regjistrohesh për SiteGround duke përdorur timen lidhje lidhëse Unë do të dhuroj një pjesë të komisionit pa asnjë shpenzim për ju. Eachdo vit i dhuroj 3k dollarë Fushatat GoFundMe (2018 ishte për të ushqyer të uriturit në Denver, dhe 2017 ishte Uragani Harvey). Mbështetja juaj ju ndihmon dhe vërtet e vlerësoj. Përpiqem të bëj vlerësimet e mia të paanshme dhe të mbështetur nga dëshmi në formën e Sondazhet në Facebook, tweets, dhe biseda të vërteta. Nëse nuk doni ta përdorni, ja një lidhje jo-lidhëse te SiteGround. Sido që të jetë, me të vërtetë besoj se ata janë hosti më i mirë dhe se faqja juaj do të funksionojë më shpejt / zbutet … bëni hulumtimin tuaj në grupet Google dhe Facebook dhe do të gjeni shumicën e njerëzve thuaj te njejten gje.

Motori WP – 200 dollarë për shitje plus 50 dollarë për çdo shitje nënligjore (nëse referoni një bashkëpunëtor dhe ata bëjnë një shitje, ju merrni 50 dollarë nga çdo shitje). Nëse kjo nuk është e mjaftueshme, është gjithashtu një program bashkëpunimi i niveleve me shpërblime vëllimi. Komisione të mëdha me ndjekjen e 180 cookie-ve, por ka një Shkalla e përmbysjes 20%. Kjo e bën komisionin mesatar rreth 175 dollarë i cili është jashtëzakonisht fitimprurës.

wp-motor-Filialin-komisioni

wp-motor-Filialin-nivelet

Cloudways – zakonisht hosti i dytë me vlerësim më të lartë në sondazhet në Facebook që ofron komisione më të larta se SiteGround (pasi të ngjiteni në nivele më të larta). Nuk ka kufij të CPU-së, një ankesë të zakonshme me SiteGround. Raportet nga WordPress Speed ​​Up Facebook Group kanë qenë se pritja e tyre është shumë më e shpejtë. Vetëm arsyeja që nuk i promovoj ata është sepse unë kam qenë aq mirë me SiteGround, ata nuk janë # 1 në çdo sondazh në Facebook si SiteGround, dhe Cloudways është pak i kushtueshëm për përdoruesin mesatar (megjithëse çmimi promovues i SiteGround skadon pas 1-3 vjet dhe pastaj ata shtrenjtohen). Ka të mirat dhe të këqijat për secilën.

Bluehost – 65 dollarë për shitje nga një nga hostet më të njohura të WordPress, megjithatë Bluehost ka shumë vlerësime të këqija dhe ato nuk janë vlerësuar të larta në Anketën në Facebook. Shumica e njerëzve lexojnë disa përmbledhje përpara se të finalizojnë një host, kështu që unë ju këshilloj të bëheni një bashkëpunëtor për SiteGround ose WP Engine që kanë vlerësime shumë më të mira (plus ju merrni komisione më të larta).

Godaddy – 15% komisione dhe edhe pse më parë thithnin, ato kanë bërë përmirësime të konsiderueshme në vitet e fundit. Faqja ime e ngarkuar në më pak se 1 sekondë në planin e tyre më të lirë të përbashkët të pritjes dhe ekipi i tyre mbështetës është i vendosur në SH.B.A. (Arizona). Megjithatë, unë do të shkoja me SiteGround ose WP Engine. Lexoni tim Rishikimi i SiteGround vs Godaddy për të parë ndryshimin.

Në lëvizje – niveli fillon me 50 $ / shitje deri në 120 $ për shitje. Pritësi i mirëfilltë që nuk është në pronësi të EIG.

Hostgator – 50 $ – 125 $ për shitje (i njëjti program i nivelit si SiteGround) por HostGator është TERRIBLE dhe vlerësimet tregojnë se kështu që konvertimet janë më të ulëta. Ju mund të gjeneroni kode me kupon personal, i cili është i mirë nëse krijoni video dhe ua bën më të lehtë njerëzve që të shkruajnë kodin sesa të klikojnë një lidhje (YouTube ndalon lidhjet e bashkëpunimit), të cilat mund të gjenerojnë edhe më shumë komisione. Sidoqoftë unë kam biseduar me disa bashkëpunëtorë të tjerë të HostGator të cilët thanë se ata nuk bënë asgjë sepse njerëzit bëjnë kërkimet e tyre dhe mësojnë se ata përfundimisht nuk janë zgjidhja më e mirë.

WordPress Temat

Temat Elegante – 50% komisione që shesin tema të bukura të WordPress që shndërrohen jashtëzakonisht mirë. Përfshinë komisione shtesë nëse njerëzit rinovojnë pajtimin e tyre. Shisni paketën e temave të tyre të jetës dhe merrni 150 dollarë. Besuar nga 350,000+ përdorues të WordPress dhe përfshin të njohurit e tyre Tema divi. Temat Elegantë kanë qenë përherë përgjithmonë dhe kanë një reputacion të fortë.

Elegant-Tema-Affiliate-Pagesave

MyThemeShop – 55% komisione për temat më të shpejtë të ngarkimit në treg. 48 $ komisione për një temë të vetme, 244 dollarë për një anëtarësim. Ata gjithashtu kanë plugins – Kohët e fundit kam ndërprerë shtojcat e pasura të copëzave të tyre Rishikimi WP Pro dhe promovojeni atë tani. Ata gjithashtu kanë një a program dy nivelesh ku ju merrni 10% nëse referoni bashkëpunëtorë të tjerë dhe ata bëjnë një shitje.

ThemeForest – program i tmerrshëm i filialeve. Ju merrni vetëm 30% e blerjes së parë të çdo personi të ri. Nëse ata tashmë janë një klient Envato / ThemeForest, ju merrni shaka. Ky program i filialeve është i tmerrshëm dhe unë e përfshiva vetëm këtu si paralajmërim për të qëndruar larg. Nëse nuk promovoni një temë të besueshme si Hapur, Qendro larg veçanërisht pasi të gjitha temat e ThemeForest janë krijuar nga zhvilluesit e pavarur të cilët mund ose nuk mund të jenë të besueshëm. Ju nuk e dini cilësinë e kodit, nëse do të dalin me azhurnime, etj. Kjo është arsyeja pse unë përdor StudioPress për të gjitha faqet e mia të WordPress (dhe kështu bëjnë njerëzit më të mirë të WordPress si Yoast dhe Matt Cutts nga Google).

themeforest-Affiliate-program

Mënyra të nderuara

Temat e Zanafillës

StudioPress – Ndërton StudioPress Temat e WordPressKorniza e Zanafillës dhe është bashkëpunëtori im kryesor për temat me mbi 8,000 dollarë në komisione. Lexoni tim Rishikimi i StudioPress nëse nuk keni dëgjuar për to por ato janë aq të ligjshme. Unë mesatarisht 28 dollarë për shitje me më pak se 5% anulime dhe shndërrime të larta që nga StudioPress është mbështetur nga mijëra njerëz të kryesorë të WordPress si Yoast dhe Matt Cutts. Ato janë me të vërtetë tema WordPress-miqësore me SEO që kanë kodifikim të nivelit të lartë, me peshë të lehtë, kështu që ata ngarkojnë shpejt, vijnë me ton Shtojcat e Zanafillës, dhe dokumentacion i mrekullueshëm. Shitet e tyre Pako me temë Pro Plus dhe merrni një komision prej 175 dollarë.

ShareASale-Affiliate-Pagesave

Zigzagpress – Komisione 50% (kushton 49 dollarë për një temë të vetme që do të thotë 24,50 $). Zigzagpress NUK është një bashkëpunëtor i mirë. Unë isha duke bërë një $ 300 të qëndrueshme / muaj me ta, por kjo ra në pothuajse 0 shitje për pothuajse një vit të tërë. Kam gjithashtu disa ankesa se kur ata u ri-konfirmuan, ata i fshinë të gjitha temat e blera të klientëve të tyre dhe i bënë klientët e tyre t’i hedhin poshtë ato. Kisha dashur Zigzagpress, por duket se ata nuk po kujdesen për bashkëpunëtorët ose klientët e tyre. Ata nuk më kanë paguar as 163 dollarë për referencat që u bëra atyre këtë vit – do të fshihem të gjitha lidhjet e mia të bashkëpunimit + vlerësime të mira për to. Do t’i shmangja përfundimisht.

Rikthehen 316 Modelet – 20% komisione dhe 60 ditë periudhë referimi për përgjigje Tematika femërore e Zanafillës shumë prej të cilave janë të gatshme për WooCommerce. Po ashtu një zhvilluesi i rekomanduar i Zanafillës të listuara në faqen e internetit të StudioPress. Rikthehet 316 Designs ka disa nga normat më të larta të konvertimit nga të gjitha dyqanet e temave Genesis dhe është dyqani im i 2-të më i dobishëm i temave.

Përshëndetje Ju Designs – 30% komisione në tema e projektuesit Temat e Zanafillës shumë prej të cilave janë gati WooCommerce. Relativisht dyqan me tema relativisht të reja por modelet e tyre janë të mrekullueshme – nëse nuk i keni kontrolluar ato, përfundimisht bëni. Ata nuk kanë qenë mjaft të aftë për t’u bërë “të njohur”, por unë i kam promovuar ato në vetëm disa artikuj në blog dhe fitoj rreth 100 dollarë në muaj. Kam marrë gjithashtu një reagim të madh nga lexuesit e mi dhe ata absolutisht i duan ata.

Dizajn Pretty Darn Cute – 35% komisione plus 5% nga nën-bashkëpunëtorët. Përgjegjës celular Tematika femërore e Zanafillës nga a StudioPress rekomandoi zhvilluesin e Genesis.

Zhvillimi i WordPress

freelancer – nëse i merrni njerëzit që pyesin për zhvillimin e WordPress dhe optimizimin e shpejtësisë, mund t’i referoni tek zhvilluesi im në Bangladesh dhe të bëni rreth 13% komisione nga projekti për 100 ditët e para. Kjo më ka kursyer një ton kohë, ndërsa ende fitoja para nga këto kërkesa. Unë kam punuar me Pronaya për më shumë se 5 vjet i cili është $ 40 / orë. Ai ka ndërtuar mbi 20 site WordPress dhe optimizoi shumë faqe për të ngarkuar 400% më shpejt për klientët. Ju mund ta punësoni atë duke u regjistruar për një Llogari e pavarur pastaj kërkimi i përdoruesit bdkamol.

Pronaya-Kumar-S-Shqyrtime

Komisionet e mia në thelb paguajnë për të gjithë punën e zhvillimit që kam nevojë…

Freelancer-Affiliate-Fitimet

Nuk është e nevojshme të kufizohet në projektim ose zhvillim, ju mund ta bëni këtë me çdo freelancer…

freelancer-Affiliate

Rënia e vetme është ju mund të përdorni vetëm një lidhje Filialin në faqen kryesore të Freelancer. Pra, në vend që të lidheni me profilin e dikujt direkt, do t’ju duhet t’u thoni njerëzve që të regjistroheni përmes faqes në shtëpi (duke përdorur lidhjen tuaj të filialit), pastaj të kërkoni emrin e përdoruesit të freelancer. Por nëse e tregoni portofolin e tyre në faqen tuaj të internetit si unë (këto projekte të shpejtësisë WordPress), njerëzit do ta bëjnë atë.

Shtojcat e WordPress

Raketë WP – Komisioni 20% në shtojcën # 1 të ruajtur cache në këtë Sondazhi në Facebook (dhe ky sondazh gjithashtu) gjë që i bën faqet e WordPress në mënyrë të konsiderueshme më të shpejtë. Unë e përdor atë në faqen time të internetit dhe është e lehtë për të konfiguruar me mbështetje / dokumentacion të shkëlqyeshëm. Këtu është tutori im për cilësimet WP Rocket.

Swift-Performance-vs-WP-Rocket-Feb-7

2018-WordPress-Cache-Plugin-Poll

Best-WordPress-Cache-Plugin-Poll

Best-Cache-Plugin-Poll

monolog – 20% për shitje nga një prej shtojcave më të mira të rrëshqitësit të lehtë, i cili nuk do të ketë ngadalësoni faqen tuaj si Revolution Slider dhe shtojca të tjera të forta rrëshqitëse. Shtë minimale, por duket bukur dhe është super i lehtë për t’u përdorur. Nëse ju drejtuar Shtojca P3 (Profil i Performancës së Plugin) dhe shihni se plugin juaj i rrëshqitësit po shkakton kohë të ngadaltë të ngarkesës, shikoni Soliloquy – ose tregoni klientëve tuaj gjithashtu :)

Bashkëpunëtorë të etur – Shtojca e menaxhimit të lidhjeve Filialin që mantelet, gjurmët dhe administron lidhjet e bashkëpunimit. Versioni Premium ju lejojnë të merrni statistika, autolink, madje shtoni gjurmimin e ngjarjeve Analytics. Ju bëni 30% e cila është relativisht e vogël në krahasim me programet e tjera të marketingut të afarizuara me WordPress.

CodeCanyon – 30% e depozitës së parë të parave të çdo personi të ri (komisioni i njëjtë me ThemeForest). Tregu për tonelata pluginesh WordPress: rrëshqitës, lojtarë audio HTML5, ngjarje, anëtarësi… ju e keni emrin, atë, CodeCanyon e ka atë, por programi nuk është shumë fitimprurës.

SEO

Të gjitha në një SEO Pro – 40% komision, megjithatë shumica e njerëzve përdorin Yoast.

SEMrush – 40% komision i përsëritur për SEMrush shitjet e pajtimeve. Kjo do të thotë 40 – 160 dollarë në muaj për secilin person që vazhdon pajtimin e tyre kur regjistrohen në bashkëpunëtorin tuaj (jo keq). Ky është një nga mjetet më të vlerësuara të SEO në treg dhe ju siguron një sasi të madhe të të dhënave në lidhje me fjalët kyçe, backlinks, autoritetin, fushat referuese, dhe më shumë.

SEOPressor – deri në 50% komisione të përsëritura mujore në një shtojcë premium SEO. Kam marrë komente Spam nga backlinkers të SEOPressor, por ato janë miratuar nga ShoutMeLoud.

Rishikimi WP Pro – Shtojca e pasur e copëzave e MyThemeShop të cilën e përdor në faqen time të internetit, pasi kalova nga shtojca e pambështetur WP Rich Snippets. Shumë i lumtur me WP Review Pro (ata gjithashtu kanë një version falas) dhe ju merrni komisione të bukura 55% që është 36.85 $ për shitje.

Marketingu me email

AWeber – 30% komisione të përsëritura. Për sa kohë që ata po përdorin llogarinë e tyre, ju po fitoni para. Nuk përfshin kufizime siç bën MailChimp dhe paguan para në vend të kredisë.

Kontakt i vazhdueshëm – 5 dollarë për çdo klient që regjistrohet për një provë falas dhe $ 105 për secilin klient të ri që bëhet një klient pagues. Një program shumë bujar i filialit të programeve të postës elektronike.

MailChimp – fitoni 30 dollarë në shërbimet MailChimp për çdo person që ju referoni plus 3 të reja inspektorët e inboxit. Sidoqoftë ai person DUHET të jetë mik apo koleg dhe të dy duhet të keni paguar llogari. Përndryshe, llogaritë falas duhet të përfshijnë distinktivën MailChimp në email.

Fotografi Stock

Shutterstock – 20% komisione për një përzgjedhje të madhe të fotografive. Kur pyesni klientët se cilat fotografi të aksioneve që ata duan të përdorin në faqen e tyre të internetit, dërgoni atyre një lidhje Filialin nëse po blenë.

iStock & Imazhe Getty – 20% komisione për klientët e rinj, 10% për kthimin. Ju do të duhet t’i dërgoni me email për t’u regjistruar si bashkëpunëtorë, por gjithashtu do të gjeni një përzgjedhje të madhe këtu.

arsim

Udemy – 20% komision për çdo kurs. Instruktorët mund të krijojnë një lidhje me porosi që u jep atyre Komisionet 97% në kursin e tyre. Udemy uli komisionet e tyre, duke e bërë atë më pak tërheqës.

WP 101 – 20% komisione nga një nga burimet më me reputacion të mësimeve të WordPress.

Bashkëpunëtorë të tjerë

Referojuni WordPress – 20% komisione për wordpress.com, JetPack dhe WooCommerce.

StackPath – nëse bëni blog shpejtësia e faqes në internet ose ta bëni atë për klientët, mund t’i referoni tek StackPath i cili e bleu MaxCDN. Unë bëra 1000 dollarë në muaj me MaxCDN – do të shohim se si shkon StackPath. Shtë shumë më e vështirë të pranoheni në programin e tyre të bashkëpunëtorëve sesa MaxCDN – ata duan të dinë që ju jeni në gjendje të prodhoni shitje më të larta, dhe që CDN janë një pjesë kryesore e biznesit / blogut tuaj. Unë kontribuoj në shitjet e mia për të shkruar mësime mbi shtojcat cache të cilat pothuajse të gjitha integrojnë StackPath – vetëm ato mësime më marrin mbi 500 vizitorë / ditë.

Ndikimi-Radius-Affiliate-Sales

StackPath-Data-Centers

Kraken (Optimizimi i Imazhit) – kompreson pa humbje fotografitë për të përmirësuar kohën e ngarkesës së faqeve (shtojcat falas nuk janë askund afër). Për çdo referim që gjeneroni, Kraken do të rrisë përgjithmonë kuotën tuaj mujore me 100 MB. Do të shihni një mundësi referimi pasi të jeni regjistruar.

OptiMonster (Forms) – i njihni ato shfaqje të bezdisshme kur po dilni nga një faqe në internet? Unë nuk më pëlqejnë as ata, por gjoja ata punojnë. Fito 20% për çdo shitje që gjeneron.

Amazona – nëse dërgoni trafik në Amazon dhe dikush përfundon blerjen e një produkti krejtësisht të ndryshëm, DUHET të merrni një komision nga ajo shitje. Nëse krijoni mësime në Youtube, mund t’i referoni njerëzit tek Mikrofoni Yeti blu, ose ajo bluzë e poshtër ju vishni gjithmonë gjatë videove tuaja. Mendoni për produktet fizike në vend të mallrave dixhitale. Fitoni deri në 10% komisione shitësin e vetëm më të madh të tregtisë elektronike në botë. Sinqerisht, ju do të ishit një idiot për të mos u regjistruar.

TubeBuddy – softuer i popullarizuar / Chrome Extension për optimizimin dhe menaxhimin e videove në YouTube përfshirë efektet audio / video. Komisionet e përsëritura 30-50%. Shihni planet / veçoritë këtu.

Njihuni me programet e tjera të mira të marketingut të Filialeve WordPress? Më njoftoni në seksionin e komenteve (ju lutemi jo vetë-promovime). Ose nëse jeni i ri në marketing anëtarësie dhe keni një pyetje të veçantë, unë jam më shumë se i lumtur t’i përgjigjem asaj për ju – thjesht më hidhni një vijë!

p.s. Fillestar WP është një bashkëpunëtor për në thelb çdo program Filialin WordPress atje. Shanset janë nëse ata listojnë një kompani të tyre faqe e marrëveshjeve, ata gjithashtu kanë një program Filialin.

WordPress-Affiliate-Marketing-Programs

Ç’pritet më tej? Marrja e parave të kursit

Shihni udhëzuesin tim të marketingut të filialeve i cili ju përshkon gjithçka në këtë tabelë të përmbajtjes.

Marketingu i Filialeve TOC

Pyetjet e bëra më shpesh

&# X1f4b0; Nga cili program i filialit bëra $ 150k / vit nga?

SiteGround dhe Cloudways përbëjnë të paktën 90% të të ardhurave nga bashkëpunëtorët e mi. Unë shkrova një mësim mbi marketingun e anëtarëve që ju tregon se si e bëra atë.

&# X1f4b0; Cilat programe të anëtarëve të pritjes janë më të njohurat?

SiteGround, Bluehost, HostGator dhe disa host të tjerë të përbashkët janë më të njohurit. Bashkohuni në WordPress Facebook Groups dhe kontrolloni sondazhet dhe bisedat e njerëzve për të parë jo vetëm kompanitë më të njohura të pritjes, por ku trendet po shkojnë.

&# X1f4b0; Nga vijnë shumica e njerëzve nga paratë e tyre?

Pjesa më e madhe e blogerëve të suksesshëm të WordPress i bëjnë të ardhurat e anëtarëve të tyre përmes pritjes. Shtë një industri me pagim të lartë, fitimprurës (por konkurrues).

&# X1f4b0; A mund të bëj një temë / shtojcë promovuese të jetesës?

Bëni matematikën. Nëse bëni vetëm $ 30 / shitje, si e krahasoni atë me komisionet pritëse me $ 150 / shitje? Ju do të duhet të bëni 5x më shumë shitje të cilat mund të jenë sfiduese, por mund të bëhen me një trafik të mjaftueshëm.

&# X1f4b0; Cila është shtojca më e mirë e menaxhimit të lidhjeve partnere?

Unë përdor plugin Thirsty Affiliates. Shtë e shkëlqyeshme!

Cheers dhe fat të mirë,
mashkull

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map