Si të fitoni para nga videot në YouTube pa AdSense (Në vend të kësaj, shtoni njoftime dhe përshkrime me lidhje të lidhur)

03.06.2020
Marketingu i Filialit 'Si të fitoni para nga videot në YouTube pa AdSense (Në vend të kësaj, shtoni njoftime dhe përshkrime me lidhje të lidhur)
0 7 мин.

Për ata prej nesh që nuk dëshironi të spam shikuesit tanë në Youtube me reklama, ka alternativa më të mira atje.


Mënyra më e lehtë është të arrini rekomandoni produkte (të përmendura në videon tuaj) duke përdorur lidhje të anëtarëve. Kur dikush blen një produkt përmes lidhjes tuaj të filialit, ju merrni një komision nga shitja. Në thelb po promovoni produktin e dikujt tjetër për një komision. Unë bëj 1000 dollarë në muaj duke e bërë këtë dhe është burimi im i dytë më i madh i të ardhurave pranë Këshillim SEO.

Përmes këtyre lidhjeve të bashkëpunimit mund të filloni të fitoni para nga videot në Youtube pa AdSense ose Partneritete. Moreshtë më e personalizuar, më pak intruzive dhe ju me siguri nuk do të merrni asnjë votë “gishti poshtë” pasi shpresoni të rekomandoni produkt (e) që ndihmojnë në zgjidhjen e një problemi.

Këtu është një video Kam bërë me lidhje Filialin:

Marketingu i Filialeve në Youtube

Kur njerëzit klikojnë lidhjen time të filialit MaxCDN (qoftë në shënimin në Youtube ose në përshkrimin e videos), unë marr një komision nga shitja. Më poshtë do të gjeni udhëzime për ta bërë këtë…

Shtoni lidhje të anëtarëve në videot e YouTube

Hapi 1 – Shtoni Uebfaqen e Asociuar në Kanalin tuaj Youtube
Regjistrohu në YouTube dhe shko te “Creator Studio”. Tani shkoni në Channel -> Statusi dhe Karakteristikat -> Shënime të jashtme. Shtoni faqen tuaj te internetit dhe kaloni në procesin e verifikimit. Ju mund të duhet të shtoni faqen tuaj te internetit Google Console Console. Tani shkoni te skedari “Advanced” nën Channel dhe shtoni faqen tuaj të internetit si një Uebfaqe e Asociuar. U gjenden udhëzimet e plota këtu.

Uebfaqja e Asociuar në Youtube

Hapi 2 – Merrni Lidhjet e Filialit
Së pari do të duhet të mësoni se cilat produkte / tregtarë janë më të mirë për të referuar audiencën tuaj gjithashtu. Shumica e faqeve të internetit kanë një skedar “Affiliates” në krye ose në fund të faqes së tyre të internetit ku mund të regjistroheni. Ju gjithashtu mund të Google “_____ programi i bashkëpunimit” për të parë atë shfaqet këtu. Ka shumë qendra bashkëpunimi që kanë mijëra produkte / tregtarë. Provoje Amazona, ShareASale, ose CJ. Pasi të jeni regjistruar dhe aprovuar, mund të filloni të krijoni lidhjet tuaja të anëtarëve:

Lidhja e Filialit

Hapi 3 – Mbulo lidhjet e tua të Filialit
Cloaking lidhjet e bashkëpunimit do të thotë që po i drejtoni njerëzit drejt një URL në faqen tuaj të internetit, por ajo ridrejton diku tjetër. Për shembull, kjo lidhje lidhëse e manteluar tregon për / go / maxcdn por ridrejton në uebfaqen e MaxCDN. Ju duhet ta bëni këtë sepse shënimet e videove në YouTube ju lejojnë të përdorni URL-të për uebfaqen TUAJ të shoqëruar – fshehja e tyre është ajo që ju lejon të ridrejtoni ato në lidhjen e anëtarëve!

Nëse jeni duke ekzekutuar WordPress, unë përdor një shtojcë të quajtur Bashkëpunëtorë të etur për të veshur, menaxhuar dhe ndjekur lidhjet e mia të bashkëpunimit (duhet të paguani bashkëpunëtorët e etur për ato add-ons nëse doni tipare shtesë). Versioni falas është akoma i mirë … thjesht instaloni shtojcën dhe gjeni në të majtë të tabelës suaj “Lidhje Affiliate”. Shtoni emrin e lidhjes dhe URL-në e destinacionit, ruajeni atë, pastaj kopjoni versionin e veshur të URL-së, në mënyrë që ta shtoni atë në shënimet tuaja të videos në YouTube.

Lidhja e Filialit e Mbuluar

Hapi 4 – Shtoni lidhje të anëtarëve në videot YouTube
Redaktoni videon e YouTube në të cilën dëshironi të shtoni lidhjen (et) e filialit në. Klikoni në skedën Annotations dhe “Shto Annotation”. Plotësoni informacionin e kërkuar përfshirë kohën që dëshironi të shfaqet shënimi (padyshim se duhet të jetë kur ju rekomandoni produktin e filialit). Pranë fundit, shtoni lidhjen tuaj të lidhjes së lidhjeve. Aplikoni ndryshime, pastaj shikoni videon dhe provoni lidhjen tuaj.

Ju gjithashtu mund të shtoni lidhje të filialeve në përshkrimin e videos suaj në YouTube. Këto nuk kanë nevojë të mashtrohen, por më pëlqen të përdor një URL më të shkurtër si Bitly për ta bërë lidhjen të duket më e bukur / e shkurtër.

Shtoni lidhje të anëtarëve në videot e YouTube

Ju jeni Bërë, Tani Shkoni Krijoni Më shumë video në YouTube

Planifikimi i videove mund të ju ndihmojë të përdorni lidhjet e anëtarëve dhe shënimet më efektive, por shkoni përpara dhe shtojini ato (aty ku është e përshtatshme) në videot tuaja ekzistuese. Videot mësimore janë të shkëlqyera për marketing të filialeve sepse njerëzit janë në kërkim të një zgjidhje – e cila shpesh mund të zgjidhet me një produkt. Shikoni disa shembuj për të marrë ide për videon tuaj të ardhshme në YouTube…

Q: Si e lidhni një Macbook me monitorë të shumfishtë?
A: Bleni një adaptues HDMI (lidhje me një produkt Amazon)

Q: Si e bëni ngarkesën tuaj të internetit më të shpejtë?
A: Bleni pritjen më të shpejtë (shumica e kompanive pritëse që kanë një program bashkëpunëtor)

Q: Cili është tv më i mirë për një sallë konferencash?
A: Unë nuk e di, por unë bast që mund ta gjesh në Amazon!

Videot e rishikimit janë gjithashtu të zakonshme. Tani që dini se si të fitoni para nga videot në YouTube pa AdSense ose metoda të tjera spammy, shkoni përpara dhe filloni të bëni disa marketing video Filialin. Mund të jetë më fitimprurës dhe njerëzit nuk do t’ju urrejnë sepse i spamosni ato me reklama! Vetëm sigurohuni që po ndiqni udhëzimet e videos në Youtube

Nëse keni një pyetje në lidhje me fitimin e parave nga videot në YouTube ose marketingun e anëtarëve, më hidhni një vijë. Jam i lumtur që të ndihmoj. Dhe nëse e keni parë të dobishëm këtë udhëzues, ju lutemi merrni parasysh që t’i jepni asaj një pjesë.

Gëzuar,
Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector