Cloudflare / StackPath CDN ile İdeal WP Süper Önbellek Ayarları

WP Süper Önbellek sağlam bir önbellek eklentisidir (ücretsiz rotayı kullanıyorsanız).


Aksi takdirde WP Rocket, 7 Facebook anketinde 1. sıradaydı ve kullandığım şey (WP Rocket için de bir kurulum kılavuzum var). Ancak WP Süper Önbellek hala mükemmel bir seçim, çünkü … ücretsiz.

Gelişmiş, CDN ve Eklenti sekmesini içeren WP Süper Önbellek ayarlarının nasıl yapılacağını göstereceğim. Ben de kapatacağım Cloudflare, StackPath ve size ikisi arasındaki farkı göstermek.

Bir NGINX sunucusu kullanıyorsanız, WP Super Cache’den tam olarak yararlanmak için yapılandırma dosyasını düzenleyin, özellikle disk tabanı önbelleğini kullanmak için. Bunu yapmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bu önbellek eklentileri NGINX yapılandırma dosyanızı düzenlemenizi gerektirmediği için farklı bir önbellek eklentisi (WP Roket, WP En Hızlı Önbellek, hatta W3 Toplam Önbellek) denemenizi öneririz..

Önbellek eklentileri, CDNs, ve barındırma en önemli 3 faktör WordPress Optimizasyon Kılavuzu. İle önbellek eklentinizi yapılandırmanın yanı sıra en uygun ayarlar ve Cloudflare / StackPath’in CDN’sine, WordPress Hosting Facebook Grubu tarafsız insanların ne olduğunu görmek için söz. SiteGround 20’den fazla Facebook anketinde 1. sırada ve ben de kullanıyorum. Onların üzerindeyim yarı özel GoGeek planı 4 kat daha fazla sunucu kaynakları % 100 GTmetrix skorları ve .5s yükleme süresi ile en çok paylaşılan barındırma daha. Onlar da olacak seni ücretsiz taşı.

WP-Super-Cache-Facebook-Anket

WP Süper Önbellek ayarlarını şu şekilde yapılandırabilirsiniz:

WP-Super-Cache-Tabs

1. Kolay

WP-Super-Cache-Kolay-Ayarlar

Önbelleğe almak (Etkinleştirme) – yükleme sürelerini iyileştirmenin kolay bir yolu olan önbelleğe almayı sağlar.

Test önbelleği – önbelleğin çalışıp çalışmadığını test eder. Hata görürseniz, Gelişmiş sekmesine gidin ve çeşitli seçeneklerden bazılarını düzenleyin (“sayfaları sıkıştır” ve “önbellek yeniden oluşturmayı devre dışı bırakmayı deneyin).

Önbelleği sil – web sitenizde, özellikle CSS veya JavaScript dosyalarında güncelleme yaparsanız ve sayfanızın eski bir sürümünü görürseniz, önbelleği silmek sayfayı en yeni sürüme yeniler.

2. Gelişmiş

WP-Super-Cache-Gelişmiş-Ayarlar

Önbelleğe almak (Etkinleştirme) – önbelleğe almayı sağlar.

Önbellek dağıtım yöntemi – basit mod en kolay olanıdır ve programcı olmayanlar için önerilir. Uzman Modu, “süper önbelleğe alınmış” statik html dosyalarını sunmak için Apache’nin mod_rewrite özelliğini kullanır ve basit moddan daha hızlıdır … ancak PHP dosyalarını düzenlemekte rahatsızsanız, basit modu kullanın.

Bilinen kullanıcılar için sayfaları önbelleğe almayın (Etkinleştirme) – bunun etkinleştirilmesi, daha önce web sitenizde bulunan kullanıcılar için önbelleğe alınmış sayfalar göstermez. Bu iyidir çünkü düzenli ziyaretçiler bunu devre dışı bırakırsanız görünmeyecek yeni içerik (ör. Blog listenizde) görmek ister.

GET parametreleri içeren sayfaları önbelleğe almayın. (bir url’nin sonunda? x = y) (Etkinleştirme) – her kullanıcı için farklı olan sayfaları önbelleğe almaz (Facebook / Google reklamları, üyelik profilleri, iletişim formlarındaki koşullu mantık çalıştırırsanız benzersiz satış sayfaları). GET Parametreleri bunun için harika bir eklenti.

Sayfaları, ziyaretçilere daha hızlı sunulmaları için sıkıştırın (Etkinleştirme) – bu GTmetrix / Pingdom’daki “Gzip Sıkıştırma” öğesidir. Bunu etkinleştirdikten sonra ana sayfanızı görüntüleyin ve belirgin biçimlendirme hataları arayın. Varsa, devre dışı bırakın. Aksi takdirde, bunu kesinlikle etkinleştirin.

HTTP başlıklarını sayfa içeriğiyle önbelleğe al (Kilit) – önbelleğe alınmış sayfaları daha hızlı yapar, ancak WP Super Cache’nin statik dosya dağıtımı (daha hızlı) yerine PHP dosya dağıtımını (daha yavaş) kullanmasını sağlar. Bu bir değiş tokuş, ancak fazladan başlık gönderen eklentiler kullanıyorsanız, etkinleştirin. Aksi takdirde, devre dışı bırakın.

Önbellek yeniden oluşturma. Yeni bir dosya oluşturulurken bir süper önbellek dosyasını anonim kullanıcılara sunma (Etkinleştir) – oluşturulmakta olan yeni bir dosya varsa önbelleğe alınmış sayfayı gösterir.

304 değiştirilmemiş tarayıcı önbelleği. Bir sayfanın en son istendiği tarihten beri ne zaman değiştirilmediğini belirtin. (Etkinleştirme) – “etiket” sayfalarındaki önbelleğin güncellenmesini önler (kaydeder sunucu kaynakları).

Bilinen kullanıcıları anonim yapın, böylece önbelleğe alınmış statik dosyalar sunulur – “bilinen kullanıcılar için sayfaları önbelleğe alma” ayarına karşılık verir ve bunun yerine herkes için önbelleğe alır.

Dinamik önbelleğe almayı etkinleştir – (Etkinleştirme) – reklamlar, herkese açık olarak görüntülenen bir ziyaretçi sayısı ve hatta Amazon’un önerileri gibi dinamik içerik (değişen içerik) için önbelleğe almayı etkinleştirir.

Mobil cihaz desteği. (Harici eklenti veya tema gerekir. SSS daha fazla detay için.) (Etkinleştirme) – gibi mobil eklenti kullanıyorsanız WPtouch, veya bir mobil tema, bu mobil sayfaları önbelleğe alır.

UTF8 / blog karakter kümesi desteğini .htaccess dosyasından kaldırın. Yalnızca tek karakterler veya noktalama işaretleri yanlış görünüyorsa gereklidir. Yeniden yazma kurallarının güncellenmesini gerektirir – (Kilit) – web sitenizde garip karakterler görürseniz (Â â €&# X2122; ¢), bu düzeltmelidir. Aksi takdirde, devre dışı bırakın.

Bir yayın veya sayfa yayınlandığında veya güncellendiğinde tüm önbellek dosyalarını temizle – Etkinleştirme) – bir yayın yayınlarsanız ve ayrıca bir blog kaydınız varsa (ör. Ana sayfanızda) ve en yeni yayınla güncellendiğinden emin olmak istiyorsanız, bu önbelleği temizler ve yeni içeriğin gösterildiğinden emin olur.

Ekstra ana sayfa kontrolleri. (Çok nadiren ana sayfa önbelleğini durdurur) (Etkinleştirme) – önceki ayara benzer şekilde, bu, en yeni blog yayınlarınızın ana sayfada (bir blog kaydınız varsa) gösterilmesini sağlar. Bu, ana sayfadaki dinamik içerik için de geçerlidir.

Geçerli sayfayı yalnızca yorum yapıldığında yenile – okuyucular en son içeriği görmek istedikleri için çok sayıda yorumunuz varsa bunu etkinleştirin (bunu yapmak için tüm önbelleği yenilemek istemezsiniz).

Bu sayfadaki en yeni önbelleğe alınmış sayfaları listele (Kilit) – hangi sayfaların önbelleğe alındığını gösterir.

Kaba dosya kilitleme. Web sitenizi yavaşlatacağından buna ihtiyacınız yoktur  (Kilit).

Geç başlangıç. WordPress yüklendikten sonra önbelleğe alınmış dosyaları görüntüleme (Etkinleştirme) – içeriğin dinamik kalmasını sağlar. “Süper önbellek dinamik sayfası algılandı ancak geç başlangıç ​​ayarlanmadı” hatasını görürseniz düzeltir.

Önbellek konumu – Değiştirmeyin – yolu değiştirmeyin, varsayılan yol iyi.

Önbellek Zaman Aşımı – 3.600 çoğu web sitesi için iyidir, yüksek trafikli web siteleri bunu 1.800’e düşürebilir. Bu, önbelleğe alınan sayfaların süresinin dolduğu ve atılacak sıklıktır. Çok yavaş ayarlarsanız, kullanıcılar hiçbir zaman önbelleğe alınmış sürümü görmez. Çok hızlıysa, çok sayıda sunucu kaynağı tüketebilir.

Kabul edilen dosya adları & reddedilen URI’lar – önbelleğe alınmasını istemediğiniz sayfaları belirtin. Bunun en yaygın kullanımı e-Ticaret sayfalarını veya çok sık güncellenen sayfaları hariç tutmaktır.

Örnekler:

 • /Dükkan/
 • / Dükkan / hesap /
 • / Dükkan / ödeme /
 • / Dükkan / sepeti /
 • / Dükkan / onaylama sipariş /

Reddedilen kullanıcı aracıları – kullanıcı aracılarının sayfaları önbelleğe almasını engeller. En yaygın olanları Googlebot ve Bingbot gibi arama motorlarıdır, ancak işte bir kullanıcı aracılarının tam listesi görebilirsiniz. WPtouch kullanıyorsanız, tüm mobil kullanıcı aracıları listesini de buraya eklemek istersiniz..

Karantina – sunucunuzu trafikte beklenen bir artışa hazırlar (kilitlenme sırasında, bir yayındaki yeni yorumlar önbelleğe alınmış statik dosyaları yenilemez). Bu, sunucu kaynaklarından tasarruf sağlar ve sitenizin kilitlenmesini önlemeye yardımcı olur. Bunu yalnızca trafikte hızlanma fark ederseniz etkinleştirin.

Doğrudan önbelleğe alınan dosyalar – belirli bir sayfanın trafikte yüksek bir artış sağlayacağını biliyorsanız, buraya ekleyin.

Düzeltme yapılandırması – varsayılan WP Süper Önbellek ayarlarını geri yükler.

3. CDN

Bir CDN (içerik dağıtım ağı), ağır web sitesi dosyalarınızı ülke / dünya üzerindeki birden fazla veri merkezinde barındırır ve bu da sunucunuz ve ziyaretçiniz arasındaki coğrafi mesafeyi azaltır. Bu yükleme sürelerini azaltır ve WordPress optimizasyon kılavuzunda tavsiye edilir.

StackPath en popüler CDN’lerden biridir ve sitemde kullandığım şeydir. ABD’de yoğun bir şekilde yer alan 31 veri merkezi ve GTmetrix YSlow puanımı% 8 artırmaya yardımcı olan inanılmaz destekleri var. KeyCDN ayrıca iyi, ama MaxCDN / StackPath ile çok mutlu oldum.

StackPath ve Cloudflare Karşılaştırması – Cloudflare ücretsizdir, StackPath 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle aylık 10 ABD dolarından başlar. Cloudflare kendine ait veri merkezleri, StackPath kendi veri merkezleri. Genellikle daha fazla veri merkezi, daha iyi ve onlara daha fazla kaynak yükleyebilirsiniz (sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar). StackPath, yapılandırmanıza yardımcı olacak bir destek ekibiyle birlikte gelir (Cloudflare’nin ücretsiz planında destek yoktur). StackPath desteği yükleme sürelerini önemli ölçüde iyileştirdi ve GTmetrix YSlow puanımı% 8 artırdı, bu da buna değdi.

Aşama 1: 30 günlük deneme sürümüne kaydolun ve ardından aşağıdaki adımları uygulayın. (StackPath ayrıca bir öğretici).

Adım 2: StackPath kontrol panelinde CDN sekmesini tıklatın ve StackPath CDN Sitesi oluşturma

StackPath-CDN-Tab

StackPath-CDN-Domain

StackPath-Sunucu-IP Adresi

Sunucu IP adresinizi kopyalayın – bu bölümün 6. adımında gereklidir.

WP-Super-Cache-StackPath-CDN-URL

Aşama 3: CDN URL’nizi “Site Dışı URL” ve “Ek CNAMES” altındaki WP Süper Önbellek’in CDN sekmesine yapıştırın. SSL kullanıyorsanız, önlemek için “https URL’lerini atla” karışık içerik” hatalar.

WP-Super-Cache-CDN-Ayarlar

4. Adım: StackPath’te CDN → Önbellek Ayarları’na gidin, ardından “Her Şeyi Temizle” yi tıklayın…

StackPath-Temizle-Cache

Adım 5: Sunucunuzun IP adresini 2. adımdan kopyalayın (barındırma hesabınızda da bulabilirsiniz). Sonra StackPath’te sunucu IP adresinizi beyaz listeye ekleyin WAF sitesi oluşturarak (WAF → Güvenlik duvarı).

StackPath-Beyaz liste-IP

6. Adım: Sitenizi şurada yayınlayın GTmetrix ve “içerik dağıtım ağı” YSlow’da yeşil olmalıdır.

CDN GTmetrix YSlow

Notları daha da iyileştirmek için ayarlarımı değiştirebildiklerinden StackPath’in desteğiyle iletişim kurduğunuzdan emin olun. En büyük destek ekiplerinden birine sahipler – kesinlikle kullanırım.

4. İçindekiler

“Önbellek zaman aşımı” Gelişmiş ayarlarda uygun olarak ayarlandığı sürece, süresi dolmuş önbelleğe alınmış sayfalarınız silinir ve sunucunuza baskı yapmazlar. Sitede çalışırken, CSS / JS’ye (örneğin arka plan resimleri) geçiyor olabilirsiniz ve önbelleğe alınmış bir sürüm görürsünüz (veya CDN’nizin çalıştığını göremeyebilirsiniz). Bu durumda, önbelleği silmek bunu düzeltmelidir.

WP-Super-Cache-İçerik-Ayar

Önbelleği sil – sayfalarınızın eski önbelleğe alınmış sürümlerini görmeniz durumunda önbelleği yeniler.

5. Ön yükleme

Ön yükleme, önbelleğe alınan sayfaların tümü tek seferde temizlendiğinde ve yenilendiğinde yenilenir. Bu hem web sitesi / indeksleme hızını geliştirdiği için etkinleştiririm. Ancak, önyükleme çok fazla sunucu kaynakları bu da sunucunuza stres getirir ve web sitenizi yavaşlatabilir. Varsayılan olarak, önceden yüklenmiş önbellek dosyalarını her 600 dakikada bir yenile. Ancak, sunucunuza baskı yapılıyorsa, özellikle paylaşılan barındırma kullanıyorsanız bu sayıyı artırmalısınız. Önbelleği manuel olarak yenilemediğiniz sürece statik dosyaların süresinin dolmasını istemiyorsanız da 0 olarak bırakabilirsiniz..

WP-Super-Cache-Önceden yükleyin-Ayarlar

6. Eklentiler

Eğer kullanmadığınız sürece her şeyi olduğu gibi bırakın Hatalı Davranış eklentisiWordPress MU Alan Eşleme eklentisi, veya WPtouch eklentisi, bu durumda, bunlar için uyumlu bir şekilde etkinleştirirsiniz.

WP-Super-Cache-eklentiler-Ayarlar

7. Hata ayıklama

WP-Super-Cache-Dubug-Ayarlar

Cloudflare

WP Super Cache’nin Cloudflare’yi kurmak için doğrudan bir yolu yoktur, ancak bu çok kolaydır ve kesinlikle kullanmanızı öneririm Cloudflare’nin ücretsiz CDN’si. Birçok ana makinenin (SiteGround dahil) CloudPlare’yi cPanel’lerinde 1 tıklama ile etkinleştirin. Bu açık ara en kolay yöntem.

SiteGround-Cloudflare-Aktivasyon

Ana makinenizde bu seçenek yoksa, aşağıdaki adımları izleyin…

1. İçin kayıt olun Cloudflare web sitenizi eklemeniz ve ardından taramaya başlamanız istenir.

cloudflare başlayacak tarama

2. Tarama tamamlandığında, ücretsiz planı seçin, ardından Cloudflare sizi bir dizi sayfaya götürecektir. Sonunda Cloudflare’nin size atadığı bir sayfaya yönlendirileceksiniz 2 isim sunucuları

Cloudflare-Ad-Sunucular-Pano

3. “SiteGround üzerindeki ad sunucularını değiştirme” (yalnızca ana makinenizi arayın) için Google araması yapın, ardından talimatlarını izleyin. Cloudflare tarafından sağlanan 2 ad sunucusunu kopyalayıp barındırma cPanel’inizdeki özel ad sunucuları seçeneğine yapıştıracaksınız…

SiteGround-DNS-Kayıtları

4. Adresine git Cloudflare hız ayarları ve Otomatik Küçült ve Roket Yükleyici kapalı, ancak SG Railgun açık.

Cloudflare-Hız-Tab

5. Cloudflare diyor “Bir Sayfa Kuralı web sitenizin yönetici bölümünü Cloudflare’nin performans özelliklerinden hariç tutmak için. Roket Yükleyici ve Otomatik Küçültme gibi özellikler yanlışlıkla yönetici bölümünüzdeki arka uç işlevlerini bozabilir. ”

Bu 2 sayfa kuralını sayfa kuralları ayarları

Cloudflare-Sayfa-Kural-WP-Yönetici

Cloudflare-Sayfa-Kural-WP-Önizleme

6. Sonunda, Cloudflare önbellek ayarları ve tek tek dosyaları temizleme

Tek Dosyaları Temizle Cloudflare

Bitti!

Videomu İzle – 42 dakikalık bir video, ancak hemen hemen her şeyi (video açıklamasındaki zaman damgaları) ele alıyorum ve WordPress site hızı hakkında bir sürü harika bilgi öğrenmelisiniz:

SiteGround (Facebook Anketlerinde 1 Numaralı Ev Sahibi)

SiteGround dır-dir Yoast tarafından kullanılan, kendim ve WordPress tarafından önerilen. Neredeyse her Facebook anketi ve çoğu insana önemli ölçüde yükleme süresi iyileştirmeleri özellikle vasat ana bilgisayarlar kullanıyorlarsa: GoDaddy, Bluehost, HostGator, InMotion, Dreamhost, EIG.

Yoast-on-Heyecan-Biz-just-anahtarlamalı-to-SiteGround

Kullanıyorum yarı özel GoGeek planı 4x daha fazlası ile geliyor sunucu kaynakları paylaşılan barındırma daha. Ne kadar hızlı yüklediklerini görmek, GTmetrix raporuma göz atmak veya Taşınan ve gönderildi yeni yükleme süreleri. Onlar da yapar ücretsiz göçler.

Cloudways’de DigitalOcean ve Kinsta Ayrıca iyi ve aylık $ 10 ve aylık $ 30 başlar. Cloudways, cPanel, e-posta barındırma veya SiteGround ile aldığınız desteğe ihtiyaç duymayan geliştiriciler içindir. Kinsta temelde ne WP motoru eskiden (pahalı, ama harika). Tüm blogum temel olarak insanların web sitelerini daha hızlı yüklemelerine yardımcı olmaya adamıştır. Bir web sitesi çalıştırırken çoğu insanın en büyük pişmanlığı olduğu için ayda 2 ABD doları barındırma önermiyorum.

Hosting yavaş olup olmadığını kontrol etmek için nasıl
Sitenizi üzerinden yayınlayın Google PageSpeed ​​Insights görmek için sunucu yanıt süresini azaltın raporunuzda. Google önerir olmalı <200 ms. 1 saniyenin üzerinde hiçbir şey iyi değil. TTFB’nizi (ilk bayt zamanı) GTmetrix’in Zamanlamalar sekmesinde veya bytecheck.com.

Sunucu Yanıt Süresini Azaltın

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

SiteGround tarafından önerilenler WordPress:

SiteGround-Tavsiye-WordPress-Sunucu

Ve tarafından İvica kim yönetiyor WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor 16.000’den fazla üyesiyle.

WordPress-Speed-Up Önerilen Araçlar

Birkaç konu:

Godaddy'den SiteGround'a Geçiş

EIG-To-SiteGround

SiteGround-Göç

SiteGround var 3 plan:

SiteGround WordPress Barındırma

Yüksek planlar daha fazlasını içerir sunucu kaynakları (WordPress optimizasyon kılavuzunda 1 numaralı faktör). Burada tam karşılaştırma tablosu, ancak GrowBig, StartUp’tan yaklaşık 2 kat daha fazla sunucu kaynağı sağlar ve GoGeek yarı özel barındırma size daha da fazlasını verir. GrowBig ve üstü, ücretsiz bir geçiş, aşamalandırma, gelişmiş önbellekleme ve birden fazla web sitesini barındırma yeteneği ile birlikte gelir. GoGeek öncelikli destek ile gelir. Onların bulut barındırma oldukça fiyat $ 80 / ay atlama.

Bunu onların üzerinde görebilirsiniz özellikler sayfası:

SiteGround-Sunucu-Kaynaklar-Karşılaştırma

SiteGround kullanıyorum çünkü:

 1. GTmetrix’im + Pingdom raporlar kendileri için konuşur
 2. Sayfalarım anında yükleniyor (isterseniz üzerlerine tıklayın)
 3. Hızlı hız teknolojisi (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, Cloudflare)
 4. Tarafından önerildi Yoast, WordPress, İvica itibaren WordPress Hızlanıyor
 5. Bedava SSL’yi Şifreleyelim, kullanımı kolay cPanel, ve özellikleri e-Ticaret
 6. WordPress desteği Yenilmez GoGeek’in öncelikli desteği olmasa bile
 7. GrowBig hazırlama, daha fazla depolama alanı ve daha fazla sunucu kaynağı ile birlikte gelir (“ihtiyacınız olan kaynakları tahsis ediyoruz” bölümüne gidin ve sunucu sekme)
 8. GoGeek daha fazla sunucu kaynağı, depolama, öncelik desteği ile birlikte gelir
 9. Ücretsiz taşıma işlemleri, göçmen eklentisi, ve bir 30-gün para iade garantisi
 10. Bol bol övgü Reddit, Facebook sohbetleri, heyecan, TrustPilot
 11. Facebook’ta tonlarca övgü: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.8., 9., 10.# 11
 12. Birçok kişi zaten taşındı ve Twitter’da sonuç gönderdi: 1., 2., 3., 4., 5., 6.7., 8., 9., 10., # 11, # 12, # 13, # 14, 15., # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, 26., # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

Satış Ortağı Feragatnamesi – SiteGround’a kaydolduysanız satış ortağı bağlantısı Sana hiçbir ücret ödemeden iyi bir yığın bağışlayacağım. Her yıl ben GoFundMe kampanyalarına 3 bin dolar bağışta bulunun (2018, Denver’daki açlığı beslemekti, 2017, Harvey Kasırgası’nda Kızıl Haç’a oldu). Desteğiniz yardımcı oluyor ve gerçekten takdir ediyorum. İncelemelerimi tarafsız ve destekli yapmaya çalışıyorum kanıt şeklinde Facebook anketleri, tweet’ler, ve gerçek konuşmalar. Kullanmak istemiyorsanız, işte bir bağlı olmayan bağlantı SiteGround’a. Her iki şekilde de gerçekten harika bir WordPress ana bilgisayarı olduğuna ve sitenizin daha hızlı / daha düzgün çalışacağına inanıyorum… Facebook grupları üzerinde araştırma yapın + heyecan ve çoğu insanı bulacaksınız aynısını söyle.

OMM-On-SiteGround

İnsanlar genellikle göç ederler çünkü hız teknolojisi yükleme sürelerini yarıya indirebilir:

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

Sıkça Sorulan Sorular

&# X1f680; WP Super Cache iyi bir eklenti mi?

Genellikle Facebook anketlerinde en yüksek puan alan eklenti değildir ve WP Rocket ve diğer önbellek eklentileri ile kişisel olarak daha iyi sonuçlar aldım. Her web sitesi farklıdır – GTmetrix’teki farklı önbellek eklentilerinin sonuçlarını tek tek yapılandırmanız ve karşılaştırmanız gerekir.

&# X1f680; WP Super Cache ile Cloudflare’ı nasıl kurarsınız?

Ücretsiz bir Cloudflare hesabına kaydolun ve ad sunucularını (alan adı kayıt sitenizde) Cloudflare’nin size sağladığı hesaplarla değiştirin.

&# X1f680; Birden fazla CDN hızı daha da artıracak mı??

Teorik olarak, evet. Daha fazla CDN = daha fazla veri merkezi = içeriğinizin daha hızlı iletilmesi ve sunucunuzdaki yükü hafifletmesi gereken kaynakların daha fazla boşaltılması. Cloudflare’ın CDN’si çoğu web sitesi için yeterlidir, ancak hıza takıntılıysanız StackPath veya KeyCDN’yi deneyin.

&# X1f680; WP Super Cache, WP Rocket ile nasıl karşılaştırılır??

WP Rocket, WP Super Cache’den (veritabanı temizleme, Google Fonts + Analytics’i, kalp atışı kontrolünü optimize etme) daha fazla hız özelliğine sahiptir ve yapılandırılması daha kolaydır, ancak WP Rocket aynı zamanda premium bir eklentidir. Hız çok önemliyse, WP Rocket’i deneyin.

&# X1f680; WP Super Cache dışında başka hangi hız eklentilerine ihtiyacım var??

Yazı tiplerini (OMGF), veritabanı temizleme (WP-Optimize), Kalp Atışı Kontrolü, Google Analytics’i (CAOS) optimize etme ve eklentileri (Varlık Temizleme veya Perfmatterler) seçici olarak devre dışı bırakma için bir eklentiye ihtiyacınız olacak. Bu özellikler WP Super Cahce’de yerleşik değildir.

İşe yaradı mı?

Yorumlarda bana bildirin!

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map