راهنمای مبتدی برای Google Analytics: چگونه می توان وب سایت و محتوای خود را با استفاده از اندازه گیری های کلیدی درباره بازدید کنندگان بهبود بخشید

آماده یادگیری معیارهای کلیدی در تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل بنابراین می توانید وب سایت خود را بهبود بخشید?


ما کد رهگیری را نصب خواهیم کرد ، شما را تنظیم می کنیم منوی مدیر (فیلترها ، اهداف, کنسول جستجو و سایر نمایه های Google خود را پیوند دهید) ، منابع ترافیکی بخش ، شناسایی محتوای کم عملکرد را با استفاده از میانگین زمان کم در صفحه + نرخ گزاف گویی بالا ، یادگیری آمار بازدید کنندگان مانند سن / جنس / مکان – و استفاده از این موارد برای بهبود داده های محور در سایت خود ، محتوا ، سئو و تبدیل.

من مثالهای زندگی واقعی را به شما نشان خواهم داد

مانند آنچه می دانم بیشتر بازدید کنندگان من مردهای 25 تا 40 ساله هستند که از Google Chrome روی دسک تاپ خود استفاده می کنند که در ابتدا از طریق گوگل به اینجا رسیده و یا از ایالات متحده ، هند ، انگلیس یا کانادا هستند..

… نزدیک بود?

در حالت ایده آل باید Google Analytics را برای چند ماه نصب کنید (و بازدید کننده ای با قیمت مناسب داشته باشید) بنابراین داده های شما به اندازه کافی بزرگ هستند تا نتیجه بگیرند. Google Analytics آموزش ویدیویی در مورد دارد تجزیه و تحلیل دیجیتال و اصول بستر های نرم افزاری که بصورت رایگان استفاده می شود آزمون هوش ضریب هوشی. من مطمئناً آنها را بررسی می کنم ، و شاید حتی خود را نیز بگیرم گواهینامه.

موفق باشید! اگر سؤالی دارید خط را رها کنید :)

فهرست مطالب

1. اندازه گیری های کلیدی

 • چند تا کاربران در حال بازدید از سایت من هستند?
 • چند تا جستجوی ارگانیک آیا من از SEO دریافت می کنم?
 • چی صفحات بیشترین بهره را ببرید جستجوی ارگانیک?
 • چی صفحات حداقل جستجوی ارگانیک (بنابراین می توانم آنها را بهبود بخشم)?
 • چی صفحات بدترین CTR, زمان متوسط ​​در صفحه, زمان بار, و نرخ گزاف گویی?
 • چی شهرها آیا آنها از?
 • چه٪ از آنها هستند سیار?
 • چی زبان ها آیا آنها صحبت می کنند?
 • نمونه آنها چیست جنسیت و سن?
 • چی وب سایتها مراجعه به من?
 • چی شبکه های اجتماعی برای من ترافیک بفرست?
 • کدام صفحه بهترین ها را دارد تبدیل (به عنوان مثال پر کردن فرم تماس)?
 • کدام صفحه دارای بدترین است زمان بار و چرا?
 • که پیوندها افرادی هستند که در هر صفحه با آنها درگیر هستند?
 • چگونه می توانم وب سایت / محتوای خود را بر اساس این معیارها (سوال بزرگ) جیر جیر کنم?

2. نصب کد ردیابی

پس از ثبت نام ، Google Analytics یک مورد به شما ارائه می دهد کد رهگیری. بهترین راه برای انجام این کار میزبان کد رهگیری شما بصورت محلی (از طریق) است WP غیرفعال کنید) این باید مورد “حافظه پنهان مرورگر” را برای Google Analytics که اغلب در GTmetrix ، Pingdom و PageSpeed ​​Insights دیده می شود ، رفع کند..

Offload-Google-Analytics-To-Local-Sever

همچنین می توانید آن را در پاورقی خود کپی / چسباند اما این معمولا درخواست های بیشتری را اضافه می کند و سایت شما کندتر می شود. برخی از مضامین وردپرس یک زمینه خاص برای چسباندن ردیابی یا کد UA شما دارند …

Google-Analytics-Tracking-Code-Installation

3. پیکربندی منوی مدیر

در داشبورد Google Analytics خود ، به قسمت Google بروید منوی مدیر

Google-Analytics-Admin-Tab

Google-Analytics-Admin-menu

ساختار حسابداری

3 سطح سلسله مراتب در حساب Google Analytic شما وجود دارد: حساب ، دارایی ، نمایش. Google Analytics توصیه می کند چندین نمایش را در زیر برگه مشاهده (نمایش → ایجاد نمای جدید) ایجاد کنید. من ایجاد کردم نمای استاد (دست نخورده باقی بماند تا در صورت بروز خطا داده ها را از دست ندهید) و الف نمای فیلتر (داده هایی که من بر اساس تنظیمات خود می بینم). همچنین می توانید نمایی را برای ترافیک رایانه لوحی ، ترافیک تلفن هوشمند یا آزمایش داده های GA ایجاد کنید. این را ببینید آموزش تصویری.

حساب TAB

بیشتر اینها خود توضیحی است. مدیریت کاربر به شما امکان می دهد دسترسی به حساب کاربری خود را با سطوح مختلف مجوزها. فیلترها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد تا آدرس های IP (و سایر کارمندان) شما را حذف کنند ، بنابراین نظرات شما داده های شما را آلوده نمی کنند. وقتی به برگه «نمای» بروید ، فیلترهای بیشتری را پوشش خواهم داد.

املاک TAB

تنظیمات املاک

ویژگی-تنظیمات-Google-Analytics

مدیریت کاربر

به دیگران اجازه دهید کاربران را مدیریت کنند یا ویرایش ، همکاری و خواندن داده را مدیریت کنند. همه اینها هستند سطوح مختلف مجوزها بنابراین مطمئن شوید که می دانید! اگر این برنامه نویس یا مدیر بازاریابی شما باشد ، احتمالاً می خواهید به آنها اجازه دسترسی به همه چیز را بدهید ، به جز “مدیریت کاربران”.

اطلاعات پیگیری

کد رهگیری خود را پیدا کنید + شماره UA به علاوه فعال کنید ویژگی های گزارش تبلیغات بنابراین می توانید داده های جمعیتی (جنسیت ، سن ، علایق) را دریافت کنید.

پیوند محصول

داده های Google Analytics خود را به کنسول جستجو ، AdSense ، AdWords ، Google Play و سایر محصولات Google پیوند دهید. این اجازه می دهد تا برخی از داده ها در حساب های مختلف به اشتراک گذاشته شود. برای دیدن لیست کامل ، “همه محصولات” را در فهرست منوی خود انتخاب کنید ، یا می توانید درباره ارتباط محصول اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Google-Anaytics-Product-Linking

مشاهده TAB

مشاهده تنظیمات – منطقه زمانی خود را تنظیم کنید ، فیلتر ربات را فعال کنید تا بازدیدها از عنکبوتهای غیرمجاز حذف نشود ، و جستجوی سایت را تنظیم کنید تا بدانید که چه افرادی در نوار جستجوی وب سایت شما تایپ می کنند. برای انجام این کار ، فعال کنید پیگیری جستجوی سایت سپس چیزی را در نوار جستجوی خود تایپ کنید. از آنجا که معدن نشان می دهد؟ s = مثال ، من به سادگی پارامتر پرس و جو ، نامه را وارد می کنم. اگر سایت شما به کاربران اجازه می دهد جستجوها را اصلاح کنند ، می توانید از دسته جستجوی سایت نیز استفاده کنید. در غیر این صورت شما باید خوب باشید که بروید.

Google-Analytics-View-تنظیمات

اهداف

اهداف اندازه گیری چند نفر از فرم تماس شما ، ثبت نام در خبرنامه خود ، ثبت سفارش ، ثبت نام حساب ، بارگیری PDF و سایر اهداف مورد نظر در زیر …

اهداف Google-Analytics

تنظیم یک هدف سفارشی ساده ترین راه برای انجام بسیاری از این موارد است. URL مقصد را اضافه کنید (یک صفحه تشکر از شما یا یک صفحه تأیید دیگر که کاربران پس از اتمام هدف ، مشاهده می کنند). حالا هدف را بررسی کنید تا ببینید که چگونه می تواند براساس داده های شما از 7 روز گذشته مبدل شود.

هدف-سفارشی-Google-Analytics

اکنون می توانید اهداف را در داده های خود مشاهده کنید …

Google-Analytics-Goal-Conversions

گروه بندی محتوا

محتوا را گروه بندی کنید تا بتوانید تجزیه و تحلیل در موضوعات خاص (مانند مباحث ارسال بلاگ یا محصولات / خدمات خاص) را مشاهده کنید. در این حالت ، من تمام صفحه هایی را که عناوین آنها حاوی کلمات “SEO WordPress” است ، تقسیم کردم. 3 روش وجود دارد اما ایجاد یک مجموعه قانون قطعاً ساده ترین روش است.

محتوا-گروه بندی-Google-Analytics

اکنون می توانید به گزارشات “رفتار” مراجعه کرده و داده ها را ببینید …

محتوا-گروه بندی-رفتار-گزارش

فیلترها

فیلترها عمدتا برای حذف آدرس های IP (و کارمند) شما استفاده می شود ، بنابراین آنها باعث آلوده سازی اطلاعات شما نمی شوند. یک فیلتر از پیش تعریف شده ایجاد کنید ، سپس IP های “مساوی با” Google را حذف کنید و IP “IP من چیست” را پیدا کنید تا اطلاعات خود را پیدا کنید. تمام IP ها از جمله خانه ، محل کار ، تلفن های هوشمند ، رایانه های لوحی و غیره خود را حذف نکنید.

فیلتر Google- Analytics-IP

تنظیمات کانال

تنظیمات کانال → شرایط نام تجاری را مدیریت کنید – فقط نام تجاری خود را در اینجا اضافه کنید که به اصطلاحات اصطلاحات و اصطلاحات عمومی کمک می کند (هر اصطلاح غیر از نام تجاری شما).

تنظیمات تجارت الکترونیک – اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک را راه اندازی کرده اید ، می خواهید این کار را فعال کنید. اقدامات دیگری برای فعال کردن ردیابی تجارت الکترونیک وجود دارد …

تنظیمات تجارت الکترونیکی

معیارهای محاسبه شده

بخش ها

بخش ها به شما امکان می دهد در حالی که کاربران را بر اساس رسانه های اجتماعی ، نوع دستگاه تلفن همراه یا هر فیلتر دیگری که می خواهید در آن بخش استفاده کنید ، گزارشها (برگه های سمت چپ) را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک بخش “رسانه اجتماعی” را تنظیم کنید و هر گزارشی را بررسی کنید تا آن را به طور خاص برای رسانه های اجتماعی مشاهده کنید.

ایجاد یک بخش جدید …

Google-Analytics-Segment

نوع افراد (اندازه گیری ها) را که می خواهید تقسیم کنید ، انتخاب کنید …

Google-Analytics-Segment-شرایط

اکنون به هر گزارش بروید و بخش را برای فیلتر کردن داده ها انتخاب کنید…

مخاطبان-بخش بندی-Google-Analytics

هشدارهای سفارشی

هشدارهای سفارشی اگر یک متریک خاص با مقدار معینی (جلسات ، معاملات ، تبدیل هدف ، و غیره) افزایش یا کاهش می یابد ، از طریق ایمیل یا متن به شما اعلان می فرستد. این کاملاً توضیحی است ، اما من فقط دوست دارم در مورد سنبله و تردد وسایل نقلیه ترافیکی بدانم. من نیازی به چیز دیگری نمی بینم.

سفارشی-Google-Analytics-Alert

ایمیل های برنامه ریزی شده

گزارش های خودکار را به مشتری ، رئیس یا هر کسی ارسال کنید. فقط به هر گزارشی که می خواهید از طریق ایمیل ارسال شوید بروید ، سپس روی دکمه ایمیل کلیک کنید تا تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید. من می خواهم گزارش های مداوم خود را دریافت کنم داشبورد سفارشی بنابراین می توانم مهمترین معیارهایی را که می خواهم بسنجم ، ببینم.

گزارش Google-Analytics-Email-Report

پس از راه اندازی ایمیل های خود ، می توانید آنها را در منوی سرپرست مدیریت کنید …

برنامه ریزی شده - ایمیل-Google-Analytics

4. سفارشی سازی

Google-Analytics-Customization

داشبورد

داشبورد مهمترین معیارهای اندازه گیری خود را در یک مکان نشان دهید (من در مرورگر خود نشانک شده ام را انجام داده ام که چک کردن موارد من SUPER را آسان می کند). می توانید این موارد را خودتان ایجاد کنید یا از داشبورد از پیش ساخته من استفاده کنید که ترافیک شما را به سئو ، موبایل ، اجتماعی ، جغرافیا ، آمار فنی و موارد دیگر تقسیم می کند. گالری راه حل های Google Analytics حتی بیشتر – اما قطعاً خوب است که بتوانید روی یک نشانک کلیک کنید و مستقیم به مهمترین معیارهای خود بروید.

قبل از وارد کردن داشبورد من:

 • برای افزودن این موارد به بخش “داشبورد” حساب GA خود از لینکهای بارگیری استفاده کنید
 • برای ابزارک هایی که می گویند “بدون مارک” است ، فیلتر را ویرایش کنید و از نام سایت خود استفاده کنید (نه مال من)

در نگاه - داشبورد Google Analytics

داشبوردهای سفارشی من به Segment Traffic را بارگیری کنید:

گزارش های سفارشی

به جای اینکه هر روز بتوانید تجزیه و تحلیل خود را بررسی کنید (یا ارسال گزارش به صورت دستی به مشتری) ، می توانید بسازید گزارش های سفارشی که می توانید ایمیل های برنامه ریزی شده را برای آنها فعال کنید. حداقل می خواهم با معیارهای کلیدی مانند کاربران ، جستجوی ارگانیک ، صفحات برتر و تکمیل هدف ، یک گزارش زوج ایجاد کنم.

ابتدا در فهرست “گزارشهای سفارشی” در فهرست مدیر خود بسازید …

گزارشات Google-Analytics-Custom-Reports

سپس به Customization بروید > گزارش های سفارشی برای دیدن داده ها. مانند Google+ Analytics ، تقریباً هر چیز دیگری ، گزینه اشتراک گذاری (سمت چپ بالا) را مشاهده خواهید کرد که می توانید ایمیل های برنامه ریزی شده را تنظیم کنید.

گزارش Google-Analytics-Custom-Report

گزارشهای ذخیره شده

….

هشدارهای سفارشی

قبلاً هشدارهای سفارشی را در طول “پیکربندی منوی سرپرست” و نحوه دریافت هشدار در هنگام سنبله یا افت ترافیک دریافت کرده ام … این فقط مکان دیگری برای دیدن آن هشدارها است.

5. گزارش ها

این هر یک از معنی چیست …

گزارش دهی Google Analytics

به موقع

افرادی که در حال حاضر در سایت شما هستند ، صفحاتی که آنها در حال مشاهده هستند ، مکان ، منابع ترافیک و موارد دیگر را مشاهده کنید …

Real-Time-Google-Analytics

حضار

مخاطب جمعیتی

سن / جنسیت

Google-Analytics-Demographics

 • آیا باید تنظیم کنم عکس / توصیفات به منعکس کننده جمعیتی من?
 • اولین نفر هستند توصیفات مردم از اطلاعات جمعیتی من می بینند?
 • آیا طراحی من (نوع فونت ، اندازه ، رنگ ، ظاهر طراحی CSS) با مشخصات جمعیتی من صحبت می کند?
 • آیا من سبک نوشتن?
 • چه کسی بالاترین امتیاز را به من می دهد تبدیل? (ما برای اندازه‌گیری این اهداف را تنظیم خواهیم کرد)
 • آیا آنها به طور خاص جستجو می کنند کلید واژه ها من می توانم در Autocomplete یا Keyword Explorer بیابم?

منافع

دسته بندی های وابستگی

Google-Analytics-Affinity-Category

بخش های درون بازار

بخش های درون بازار

 • آیا من از طراحی / موضوع پاسخگو استفاده می کنم?
 • آیا در کنسول جستجو دارای خطای قابلیت استفاده تلفن همراه هستم?
 • در صورت منطقی بودن تجارت من باید دکمه کلیک به تماس تلفنی را اضافه کنم (مفاد تحویل پیتزا حتماً این را دارد)?

جغرافیا

زبان

زبان-Google-Analytics

محل

موقعیت مکانی-Google-Analytics

سیار

دستگاه های تلفن همراه-Google-Analytics

تحصیل

رفتار – اخلاق

تبدیل

ردیابی اطلاعات List لیست رد درخواست ارجاع – ممکن است هنگامی که به داده های “مراجعه به سایت” مراجعه می کنید – وقتی وب سایتهای شما را ترافیک ارسال می کنند ، متوجه شوید که این یک مسئله رایج است. اضافه کردن وب سایتهای اسپم به این لیست ، آنها را از “مراجعه به سایت” خارج نمی کند ، اما آنها را به “ترافیک مستقیم” اضافه می کند. از گرفتن اطلاعات دقیق درباره ترافیک مستقیم مهمتر است (افرادی که مستقیماً به سایت شما می آیند). این یک اولویت است.

لیست ارجاع-محرومیت

تنظیمات کانال → شرایط نام تجاری را مدیریت کنید – فقط نام تجاری خود را در اینجا اضافه کنید که به اصطلاحات اصطلاحات و اصطلاحات عمومی کمک می کند (هر اصطلاح غیر از نام تجاری شما).

تنظیمات تجارت الکترونیک – اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک را راه اندازی کرده اید ، می خواهید این کار را فعال کنید. اقدامات دیگری برای فعال کردن ردیابی تجارت الکترونیک وجود دارد …

 • مشاهده تنظیمات able جستجوی سایت را فعال کنید
 • اهداف
 • تنظیمات تجارت الکترونیکی

تحصیل

کانالها

ایمیل Pages صفحات فرود (از طریق بازاریابی ایمیل)

ترافیک ارجاع

ارجاع-ترافیک-Google-Analytics

سؤالاتی که باید برای هر بخش بپرسید

 1. رتبه بندی های اندازه گیری

بررسی رتبه بندی (استفاده از آن به عنوان یک معیار)

 • از حساب Google خود خارج شوید
 • پنهان کردن نتایج خصوصی (نماد جهان در سمت راست صفحه اصلی Google)
 • اکنون کلمات کلیدی خود را جستجو کنید تا نتایج بی طرفانه تری بدست آورید
 • رتبه بندی ابزار جستجوگر غیر قابل اعتماد است

جستجوی ارگانیک

منابع ترافیکی دیگر (بازاریابی محتوا)

تجزیه و تحلیل صفحه (داشبورد تجزیه و تحلیل گوگل)

ابزارهای وب مستر

https://moz.com/blog/death-of-keyword-ranking-reports-whiteboard-friday

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map