13 způsobů, jak opravit pomalý administrátorský panel WordPress (trvale)

Je načítání panelu administrátora WordPress tak pomalé?


Je to běžný problém, kterému čelí mnoho majitelů stránek WordPress. Existuje několik důvodů, které mohou způsobit pomalého administrátora WordPress, například pluginy náročné na zdroje, stará verze PHP, nepoužívání zásuvného modulu pro mezipaměť, zastaralý WordPress, špatný webhosting a mnoho dalších.

Je to docela nepříjemné, když máte produktivitu a máte velký seznam, na kterém můžete pracovat, ale váš dashboard WordPress se načte tak pomalu nebo dokonce přestane reagovat úplně (vím, jak to vypadá).

Ale nebojte se. Pomůžeme vám zrychlit váš administrátorský panel WordPress.

V tomto článku nejprve projdeme některé z důvodů, proč máte pomalý administrační panel WordPress. Poté projdeme 13 kroků k vyřešení problémů a pomůžeme vám zrychlit váš web WordPress i dashboard.

Po získání přihlašovacích údajů jsem se přihlásil do svého administrátorského panelu WordPress, abych zkontroloval, zda se dashboard načítá pomalu nebo ne. 

Pak jsem projel jeho web Statistiky rychlosti stránky Google, GTMetrix a Pingdom zkontrolovat, co zpomaluje web. 

Zkontroloval jsem, že jeho stránka WordPress i panel administrátorů a oba jsou docela pomalé. Zde uvádím výsledky testů rychlosti webových stránek a také výsledky po optimalizaci zahrnuji.

# 1. Výsledky statistik rychlosti stránky Google (před a po optimalizaci): Porovnání výsledků Google Pagespeed # 2. Výsledky GTmetrix (před a po optimalizaci): Srovnání rychlosti Gtmetrix # 3. Výsledky pingdomu (před a po optimalizaci): Výsledek testu rychlosti pingdomu

Proč máte pomalý administrátorský panel WordPress?

Existuje několik důvodů, proč se váš administrátorský panel WordPress i načítání stránek pomalu. Níže jsou uvedeny běžné důvody, které většinou způsobují pomalý backend WordPress:

 • zdrojové pluginy
 • starší verze PHP
 • nízký limit paměti WordPress
 • nepoužívá plugin pro mezipaměť a CDN
 • zastaralý WordPress
 • přeplněná databáze
 • zbytečné widgety WordPress
 • nekvalitní webhosting

Nyní zrychlíme váš panel WordPress.

Jak urychlit WordPress Admin Panel (Dashboard)

Oprava pomalého administrátorského panelu WordPress

1. Identifikujte a odstraňte zásuvné moduly s vysokým využitím CPU

Při první instalaci WordPress se váš dashboard WordPress rychle načítal.

Ale teď je to velmi pomalé.

Důvodem mohou být pluginy náročné na zdroje. Vaše stránka může obsahovat pluginy s vysokým využitím CPU, které obvykle vyžadují spouštět spoustu prostředků. Výsledkem je, že váš web WordPress potřebuje více času na odpověď.

Nejběžnějšími pomalými zásuvnými moduly jsou mapy, statistiky, související příspěvek, kontrola nefunkčních odkazů, jezdec obrázků, tvůrci stránek nebo jakýkoli typ pluginu, který na vašem webu často provádí kontrolu nebo zpracování..

Jak tedy v WordPressu najdete pluginy náročné na zdroje?

Je to tak jednoduché monitor dotazů Doplněk WordPress.

Query Monitor je plugin, který vám umožní ladit dotazy na databázi, chyby PHP, volání API API a nejdůležitější ukazuje nejpomalejší načítání pluginů.

Plugin pro sledování dotazů WordPress

Po instalaci a aktivaci přejděte na hlavní panel WordPress.

V horní části stránky jsou zobrazeny statistiky pluginu. Klikněte na „L dotazy podle komponenty“ možnost zobrazit nejpomalejší načítání pluginů. Jakmile najdete nejpomalejší načítání pluginů, odeberte je ze svého webu.

Zde je několik lehkých pluginů WordPress, které doporučujeme:

Zpět na seznam

 

2. Upgradujte svůj PHP na nejnovější verzi

WordPress je postaven na PHP a jeho verzi nastavuje vaše hostingová společnost. 

Stejně jako aktualizujete své pluginy a motivy WordPress, je také důležité aktualizovat PHP WordPress na nejnovější verzi. Existují hlavně dva důvody, proč je třeba aktualizovat verzi PHP:

 • Váš web WordPress bude rychlejší: Nová verze PHP (v současné době 7.4) je efektivnější. Může zvýšit výkon vašeho webu až o 3 nebo 4x rychleji.
 • Váš web bude bezpečnější: WordPress je nejoblíbenější CMS a postavený s PHP. Proto se stává cílem hackerů. Upgradováním PHP získáte nejnovější bezpečnostní funkce, které ve starší verzi PHP chybí. Je proto velmi důležité aktualizovat váš PHP na nejnovější verzi.

Bohužel více než 60% všech uživatelů WordPressu v současné době používá verze PHP, které již nejsou podporovány. Statistiky verzí WordPress PHP

Jak zkontrolovat aktuální verzi PHP?

Pokud používáte WordPress 5.0 nebo vyšší, můžete zkontrolovat svou verzi PHP na stránce Nástroje > Zdraví webu z palubní desky.

WordPress Zkontrolujte verzi PHP

Než začnete aktualizovat svou verzi PHP, musíte se ujistit, že jsou vaše pluginy a motivy kompatibilní s nejnovější verzí PHP.

> Jak ale můžete zkontrolovat, zda je plugin nebo téma kompatibilní s verzí PHP?

Pro tento účel musíte nainstalovat Kontrola kompatibility PHP zapojit.

Jít do Nástroje > Kontrola kompatibility PHP a vyberte nejnovější „Verze PHP“ a „Prohledávat pouze aktivní doplňky a motivy“ ze stavu Plugin / Theme.

Dále klikněte na Scan Site tlačítko pro spuštění skenování.

Doplněk WordPress pro kontrolu kompatibility s PHP

Bude to trvat asi minutu. Poté uvidíte, zda jsou vaše pluginy a motivy kompatibilní s nejnovější verzí PHP.

Pokud zjistíte, že plugin nebo téma není kompatibilní s nejnovější verzí PHP, je lepší přejít na jiný plugin.

Doporučujeme také používat doplňky nebo témata, která se pravidelně aktualizují.

Jak upgradovat verzi PHP?

Než začnete aktualizovat svou verzi PHP, důrazně doporučujeme, abyste si vzali zálohu svého webu i databáze. V případě, že se něco pokazí, můžete svůj web ze zálohy obnovit.

Aktualizujte PHP z vašeho hostování cPanel 

Pokud váš poskytovatel hostingu nabízí cPanel, můžete svou verzi PHP velmi snadno upgradovat.

Nejprve se přihlaste k účtu cPanel svého hostitele. Pak přejděte na „Vyberte Správce verzí“Možnost. V tomto případě používám SiteGround Hosting.

SiteGround cPanel PHP Version Manager

Vyberte svůj web, pro který chcete změnit verzi PHP.

SiteGround Upgrade PHP verze

V seznamu vyberte požadovanou verzi PHP a klikněte na Uložit.

Nejlepší věc, o hosting SiteGround je, že aktualizují své servery s nejnovější verzí PHP, kdykoli je k dispozici.

Ano, Siteground podporuje nejnovější verzi PHP 7.4.

SiteGround PHP Chart

Pokud však váš poskytovatel hostingu neposkytuje cPanel ani jinou možnost pro upgrade verze PHP, musíte kontaktovat tým podpory hostitelské společnosti..

Vytvořte podpůrný lístek a napište toto:

Dobrý den, jsem uživatel [váš hosting] a v současné době provozuji web, který je [váš web]. Zkontroloval jsem, že PHP verze mého webu je 7.2, která není aktualizována. Zajímalo by mě, jestli byste mohli aktualizovat verzi PHP na 7.3, což zlepší výkon mého webu i bezpečnost. Také mi dejte vědět, kdy je aktualizován. dík,

Vaše hostitelská společnost upgraduje verzi PHP.

Zpět na seznam

 

3. Vymažte nepoužité doplňky a motivy

Používání nepoužitých doplňků a motivů může způsobit zranitelnost a zpomalení webu.

Tato nevyužitá témata a pluginy vyžadují více místa na vašem serveru a ze všeho nejvíc ze všeho vypadají špinavé panely. WordPress také doporučuje smazání nepoužitých nebo starých pluginů, aby váš web WordPress fungoval hladce.

Smazáním nepoužívaných doplňků a motivů můžete zvýšit výkon svých stránek.

Chcete-li plugin odstranit, přejděte na Pluginy > Nainstalované doplňky > Neaktivní > Vyberte neaktivní pluginy a pak odstranit.

Odstranění pluginů WordPress

Stejně tak pro odstranění nepoužitých témat přejděte na Vzhled > Témata.

Poté klikněte na jakékoli neaktivní téma. V dolní části pravé strany se zobrazuje možnost Odstranit. Jednoduše klikněte na Tlačítko Odstranit pro odstranění motivu.

Odstranit téma WordPress

Zpět na seznam

 

4. Aktualizujte své WordPress, zásuvné moduly a téma

Důrazně doporučujeme, abyste aktualizovali své WordPress, pluginy a také téma. Díky nejnovější aktualizaci vývojáři WordPressu zahrnují nové funkce, problémy se zabezpečením, opravy chyb a nejdůležitější vylepšení výkonu, díky nimž bude váš web WordPress rychlejší.

Před aktualizací nezapomeňte zálohovat databázi a soubory.

Aktualizace WordPress

Chcete-li aktualizovat svůj web WordPress, přihlaste se ke svému WordPress Přístrojová deska > Aktualizace.

Zde uvidíte, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace. Pokud vidíte, že je k dispozici nová aktualizace pro vaše jádro, plugin nebo motiv WordPress, jednoduše aktualizujte kliknutím na tlačítko Aktualizovat.

Přečtěte si, jak aktualizovat WordPress, pluginy a téma ručně

Zpět na seznam

5. Zvyšte limit paměti WordPress

Ve výchozím nastavení mnoho hostingových společností omezuje paměť WordPress na 32 MB, což někdy nestačí, zejména pokud máte na svém webu nainstalovaných mnoho pluginů..

Můžete si všimnout, když na vašem webu zpracováváte cokoli, váš administrátor WordPress odpoví tak pomalu nebo dokonce zobrazí vyčerpanou chybu paměti WordPress..

Je to proto, že váš web vyžaduje více paměti, aby mohl efektivně spustit jiný druh úkolu.

Zvýšením limitu paměti WordPress můžete opravit pomalý panel administrace WordPress.

Nejprve však zkontrolujte, jaký je aktuální limit paměti stanovený poskytovatelem hostingu. 

Pokud používáte WordPress verze 5.0 nebo vyšší, můžete ji snadno zkontrolovat. Jít do Nástroje > Zdraví webu > Info a přejděte dolů na Server sekce.

Limit paměti WordPress

Nyní se přihlaste do svého hostitele cPanel a poté do Správce souborů. Zde přejděte do kořenového adresáře vašeho webu WordPress.

Najít “Wp-config.php” soubor a přidejte následující řádek před řádek: „/ * To je vše, zastavte úpravy! Šťastné blogování. * / “.

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);
Zvyšování limitu paměti WordPress PHP

Nezapomeňte soubor uložit.

Může však hostování poskytovat uživatelům neumožňuje přístup k souboru a provádět jakékoli změny. V tomto případě se musíte obrátit na poskytovatele hostingu, aby se zvýšil limit paměti PHP.

Zpět na seznam

 

6. Začněte používat plugin pro mezipaměť

Plugin pro mezipaměť automaticky vytvoří statický soubor s obsahem vašeho webu na vašem serveru. Když návštěvník navštíví váš web, plugin mezipaměti slouží statický soubor namísto načítání těžších skriptů PHP.

Statické stránky se obecně načítají rychle v prohlížečích a celkově zvyšují výkon vašeho webu.

WP Rocket je nejlepší plugin pro mezipaměť pro WordPress. Stojí to jen 49 $ (jednorázová investice) a přichází s mnoha užitečnými funkcemi, které ostatní pluginy do mezipaměti nenabízí.

Proto je WP Rocket nejlepším pluginem pro mezipaměť pro WordPress.

Funkce pluginu pro mezipaměť WP Rocket

Proč se mi líbí WP Rocket:

 • Nastavení je velmi snadné
 • Umožňuje vám líné načítání obrázků
 • To vám umožní omezit tep WordPress
 • Mohu snadno optimalizovat databázi WordPress
 • Velmi snadná integrace s CDN
 • Rychlost mého webu se zvýšila
 • Jejich zákaznická podpora je úžasná

Co říkají ostatní uživatelé o WP Rocket:

Zařadil # 1 na různých anketách Facebooku

WP Rocket FaceBook Poll01

WP-Rocket-Facebook-Anketa 02

WP-Rocket-Facebook-Anketa 03

WP-Rocket-Facebook-Anketa.4

Recenze Trustpilot:

Více než 500 uživatelů Rocket WP je ohodnotilo 4,9 z 5. 

Co říkají o WP Rocket:

WP Rocket Trustpilot Review6

WP Rocket Trustpilot Review6

A je tu více.

Získejte plugin WP Rocket

Zpět na seznam

 

7. Zakázat nebo omezit prezenční signál WordPress

WordPress Heartbeat API je funkce, která umožňuje prohlížeči komunikovat se serverem a poskytovat informace v reálném čase na ovládacím panelu WordPress.

V zásadě rozhraní WordPress Heartbeat API:

 • automaticky uloží pokrok, kterého jste dosáhli v editoru stránek / příspěvků
 • poskytuje data v reálném čase na palubní desce pomocí pluginů

Tato funkce sice pomáhá mnoha způsoby, ale může také výrazně zpomalit váš web.

Heartbeat API odesílá požadavky AJAX na server každých 15 sekund pomocí „/wp-admin/admin-ajax.php“. To může na vašem serveru generovat vysoké využití procesoru.

Nyní, pokud jste na sdíleném hostitelském serveru a způsobujete vysoké využití CPU, vaše hostingová společnost s největší pravděpodobností ukončí váš účet.

Jak zkontrolovat Heartbeat API?

Naskenujte svůj web GTmetrix. Po dokončení skenování přejděte na kartu Vodopád a zkontrolujte graf, pokud existuje nějaký požadavek „POST admin-ajax.php“.

post admin ajax

U možnosti „POST admin-ajax.php“ přejděte na kartu Odpovědi a vyhledejte plugin viníka.

Zde jsem zjistil, že plugin pro sociální sdílení způsobující volání API a zpožďuje můj web o 2,3 sekundy.

Jak zakázat nebo omezit tep WordPress?

Pokud používáte vyrovnávací paměť cache WP Rocket, můžete snadno zakázat nebo omezit funkci WordPress Heartbeat.

WP Rocket Zakázat nebo ovládat prezenční signál

Alternativní plugin,

Pokud nepoužíváte plugin WP Rocket, můžete stále zakázat nebo omezit WordPress Heartbeat instalací Kontrola srdečního rytmu zapojit. Po aktivaci přejděte na nastavení > Kontrola srdečního rytmu.

Plugin pro ovládání prezenčního signálu

Doporučujeme jej deaktivovat všude.

Zpět na seznam

8. Optimalizujte databázi WordPress

Kdykoli na webu provedete jakékoli změny, například instalaci pluginu, úpravu stránky nebo příspěvku, když uživatel zanechá komentář atd., Vaše databáze WordPress ukládá vše.

Databáze WordPress však také ukládá zbytečné věci, jako jsou revize stránek / příspěvků, tabulky odinstalovaných modulů plug-inů, neschválené / spamové komentáře atd. V době, kdy vaše databáze WordPress maskuje tyto nepotřebné údaje, v důsledku toho váš web WordPress vezme více času na odpověď.

To lze vyřešit vymazáním databáze WordPress.

Než začnete, doporučujeme vám pořídit si zálohu databáze.

Pokud používáte WP Rocker, můžete snadno optimalizovat svou databázi WordPress.

Čistá databáze rakety WP

Na ovládacím panelu WordPress přejděte na Nastavení > WP Rocket a klikněte na kartu Databáze.

Doporučuji zkontrolovat všechny možnosti a spustit proces Optimalizace.

Existuje také možnost naplánování vyčištění databáze, nedoporučuji vám však tuto možnost povolit, protože by to mohlo poškodit váš web. Proces manuálního čištění databáze je lepší, který můžete spustit jednou za měsíc.

Alternativní plugin,

Pokud nepoužíváte plugin WP Rocket, můžete také vyčistit svou databázi WordPress pomocí WP-Optimize zapojit.

WP Optimize Clean Database

Nainstalujte plugin a přejděte na hlavní panel WordPress. Odtud klikněte na možnost WP-Optimize a vyčistěte databázi WordPress.

Zpět na seznam

 

9. Zakažte mezipaměť objektů a databází v mezipaměti W3

W3 Total Cache je skvělý plugin pro urychlení vašeho webu WordPress.

Pokud však není správně nastaven, může to zpomalit váš web.

Pokud používáte plugin pro celkovou mezipaměť W3, doporučujeme Zakázat objekt a Ukládání do mezipaměti databáze.

Jít do “Výkon > Obecné nastavení” a zakázat mezipaměť databáze i mezipaměť objektů.

Zakázat mezipaměť objektů a databází v mezipaměti W3

Zpět na seznam

10. Přidejte svůj web do Cloudflare CDN

Síť pro doručování obsahu (CDN) je systém, který v zásadě ukládá obsah vašeho webu do mezipaměti a doručuje divákům z jejich nejbližšího geografického umístění. CDN také zrychluje vaši administrátorskou oblast WordPress, chrání váš web před útoky DDoS, šetří zdroje hostingu a hlavně zlepšuje uživatelský dojem.

Cloudflare je bezplatná služba CDN, která pokrývá 200 měst ve více než 90 zemích.

Krok 1, Nejprve musíte Přihlásit se pro Cloudflare a přidejte svůj web.

Krok 2, Vyberte si bezplatný plán

Krok 3, Pokračujte na stránce záznamů DNS

Krok 4, Zaměřte svůj web na servery jmen Cloudflare

Nameservers pro změnu záře

Krok 5, Zkontrolujte své jmenné servery

Přečtěte si našeho podrobného průvodce, jak přidat CloudFlare CDN na váš web WordPress

Pokud však používáte webhosting Siteground, můžete přidat Cloudflare jediným kliknutím (trvá to méně než 5 sekund)

Možnost cloudového záblesku webového místa

Zpět na seznam

11. Přidejte pravidla stránky Cloudflare Page

Zataženo doporučuje zakázání jeho funkcí na stránce správce. To lze provést přidáním pravidel stránky do účtu Cloudflare.

Přihlaste se k účtu Cloudflare a přejděte do aplikace Page Rule.

Zadejte adresu URL pro správu WordPress, která je „example.com/wp-admin/“. Přidejte * před a za URL, například * example.com / wp-admin / *. Poté zadejte následující pravidla stránky.

Vytvořte pravidla pro stránku s cloudflare

 

Po dokončení klikněte na tlačítko Uložit a nasadit.

Zpět na seznam

 

12. Zakažte nepotřebné widgety řídicího panelu

Ve výchozím nastavení je hlavní panel WordPress dodáván s mnoha widgety, jako je uvítací panel, na první pohled, události a zprávy WordPress, aktivita atd..

Při každém načtení řídicího panelu WordPress tyto widgety externě volají, aby vám zobrazily informace, které zpomalí váš administrační panel WordPress.

Pokud si všimnete, že se vaše administrace WordPress načítají tak pomalu, můžete deaktivovat zbytečné widgety dashboardu, které nepoužíváte. Chcete-li deaktivovat nepotřebné widgety, můžete použít Widget Zakázat zapojit.

Po instalaci a aktivaci přejděte na stránku Vzhled > Zakázat widget. Poté přepněte na kartu Zakázat widgety a vyberte widgety, které chcete zakázat.

Zakázat widgety řídicího panelu ve WordPressu

Po výběru klikněte na změny uložení.

Zpět na seznam

13. Zvažte upgrade nebo změnu hostování WordPress

Pokud je váš správce WordPress stále pomalý, je čas upgradovat nebo změnit webhosting. WordPress říká web hosting má obrovský dopad na výkon vašeho webu.

Siteground je nejvyšším hodnoceným hostingem WordPress a také oficiálně doporučeno WordPress.org.

WordPress doporučuje SiteGround

V každém průzkumu na Facebooku jsou jednička. 

Sitegound-Facebook-Anketa-1

Anketa na Facebooku 2

Sitegound Facebook Anketa 03

Sitegound Facebook Anketa 05

Anketa na Facebooku 6

Anketa na Facebooku 7

Sitegound Facebook Poll00

Sitegound Facebook Anketa .4

Anketa na Facebooku 9

Sitegound Facebook Anketa 010

Sitegound Facebook Anketa 011

Siteground Twitter Recenze 0

Siteground Twitter Recenze 01

Siteground Twitter Recenze 02

Siteground Twitter Recenze 05

Siteground Twitter Recenze 06

Siteground Twitter Recenze 7

Recenze na webu Siteground Twitter 9

Siteground Twitter Recenze 10

Siteground Twitter Recenze 12

Siteground Twitter Recenze 13

Siteground Twitter Recenze 14

Siteground Twitter Recenze 15

Siteground Twitter Recenze 16

Siteground Twitter Recenze 017

 

Site Trustpilot review0

ShopgroundAplikace schválená

 

 

Jejich vysokorychlostní špičková platforma poskytuje neuvěřitelně rychlý hosting. Používají nejnovější software, protokoly a zvyšování rychlosti technologie díky čemuž je váš web WordPress extrémně rychlý.

Co je tak zvláštního na hostování webu Siteground?

 • Svůj web přesune na svůj server zdarma (bez prostojů)
 • Díky nim bude váš web WordPress extrémně rychlý (uvidíte výsledky ostatních uživatelů, které sdíleli).
 • Poskytují nejnovější PHP verzi 7.4
 • Web můžete rychle přidat do Cloudflare CDN (trvá méně než 5 sekund)
 • Poskytují webovou aplikační bránu firewall (WAF), která pomáhá chránit váš web před hackery
 • AI anti-bot proti škodlivému provozu
 • Nabízejí automatické denní zálohování
 • Jejich zákaznická podpora je velmi rychlá a užitečná

Mají 3 různé plány. Jejich hostingové plány WordPress začínají již od 3,95 $ / měsíc, což je dost pro začátečníky.

Pokud potřebujete více zdrojů, můžete vybrat plán GrowBig nebo GoGeek.

Hostingová cena WordPress Siteground

Každý plán zahrnuje neomezený přenos dat, automatickou aktualizaci WordPress, bezplatné denní zálohování, CDN Cloudflare zdarma, SSL zdarma a HTTPS a mnoho dalších. Jejich úplné funkce si můžete prohlédnout zde.

Zpět na seznam

Pomalý backend WordPress je častým problémem, kterému většina majitelů stránek WordPress čelí. Pomalý web může ublížit vašemu SEO, snížit míru konverze a také vytvořit špatný uživatelský dojem.

Ale nebojte se. Můžete urychlit své stránky WordPress i dashboard (velmi snadno).

V tomto tutoriálu jsem sdílel 13 nejlepších tipů, které vám pomohou opravit pomalý administrační panel WordPress. Použití je velmi jednoduché. Vše, co potřebujete, je důkladně si přečíst tyto kroky a implementovat je na svůj web WordPress.

Nyní chci znát rychlost vašeho webu WordPress. Otestujte své stránky GTmetrix nebo Pingdom nástroj a dejte mi vědět. Čekám. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map