Co je Favicon a jak přidat Favicon do blogu WordPress – WPMyWeb

Při procházení webových stránek si obvykle všimnete, že se na začátku karet prohlížeče zobrazuje ikona. To se nazývá Favicon. Existuje 99,99% majitelů webových stránek, kteří používají Favicon k vyjádření své známky důvěry. Můžete si to také všimnout vedle adresního řádku. V tomto článku se budeme zabývat Co je FaviconJak vytvořit Favicon pomocí Favicon Generátoru, Jak přidat Favicon na svůj web WordPress.


Co je Favicon?

A Favicon krátká forma oblíbené ikony, známá také jako ikona zástupce, ikona webových stránek, ikona záložek atd. je čtvercový obrazový soubor, který se zobrazuje před názvem vašeho webu. Favicon pomáhá vašemu uživateli rozpoznat váš web nebo značku. Zde je ukázka Favicon.

Ukázka Favicon

V roce 1999 byl Favicon podporován pouze IE 5. Nyní všechny typy prohlížečů podporují Favicon, jehož velikost je 16 × 16. Když si uživatelé uloží do záložek jakoukoli stránku konkrétního webu, záložka záložek zvýrazní ikonu webu. Pokud například používáte prohlížeč Google Chrome, můžete si snadno všimnout, že karta záložek zvýrazňuje logo každého webu.

Hlavním účelem přidání Favicon je snadno rozpoznat. Pokud má uživatel příliš mnoho různých stránek, které jsou označeny záložkami, může snadno najít váš web pomocí ikony. Pokud navíc v prohlížeči otevřete příliš mnoho karet, můžete rychle přejít na jakýkoli konkrétní web, který hledáte.

Favicon také označuje vaši značku jako znamení důvěry. Můžete snadno pochopit, pokud otevřete svůj web spolu s dalšími weby, které již mají Favicon. Bylo by mnohem důležitější, kdyby uživatelé porovnali váš web s jinými konkurenty, nedají vašemu webu žádnou hodnotu a pravděpodobně jej bez váhání opustí..

Jak vytvořit Favicon?

Vytvoření Favicon je velmi snadné jako koláč. K tomu nemusíte najímat žádné vývojáře. Vlastní ikonu můžete vytvořit pomocí programu PhotoShop nebo pomocí jakýchkoli online nástrojů. Ale je jich mnoho zdarma online generátor Favicon k dispozici, čímž můžete snadno vytvořit ikonu webu a to trvá jen několik sekund. Ujistěte se však, že velikost ikony je 16 × 16 pixelů a typ souboru je .ICO tj. Favicon.Ico. 

Po vydání WordPress verze 4.3 implementovala do svého motivu ikonu ikon stránek, takže můžete přidat Favicon z vašeho WordPress palubní deska přímo. K tomu nemusíte vytvářet Favicon o velikosti 16 × 16. Můžete nahrát jakýkoli výchozí obrázek velikosti 512 × 512 pixel.

V případě, že používáte starší verzi WordPress, můžete použít některé dobré online nástroje Favicon Generator jsou:

Jak přidat Favicon do svého blogu WordPress?

Nejprve je třeba vytvořit čtvercový obraz o velikosti 512 × 512 pixelů. Pak jděte na Panel WordPress> Vzhled> Přizpůsobte.

Jít do Identita webu a nahrajte svůj obrázek.

ikona webu

Žádný strach, pokud jste nahráli obrázek větší velikosti, můžete jej po nahrání oříznout. Nyní Uložit & Publikovat uložit výsledky. V případě, že se ikona neobjeví, vymažte mezipaměť prohlížeče.

V případě, že nepoužíváte WordPress a neexistuje možnost přímého přidání ikony, musíte postupovat takto:-

První místo favicon.ico do kořenové složky motivu, která je velikost 16 × 16 pixel. Obrázek můžete nahrát pomocí FTP klient nebo přímo z cPanelu. Kořenová složka motivu bude „vaše stránky> wp-content> témata> dvacet sedmnáct “.

Nyní zpět na hlavní panel WordPress. Tady musíte přidat / upravit jeden řádek v soubor header.php. Jít do Vzhled> Editor> Header / Header.php a přidejte následující řádek za štítek.

Pokud umístíte soubor favicon.ico do složky obrázků motivů, musíte přidat:

Pokud umístíte soubor favicon.ico do kořenové složky WordPress, přidejte následující:

Po umístění klikněte na Uložit. Nyní aktualizujte svou webovou stránku a vedle názvu vašeho webu můžete vidět ikonu.

Doufám, že tento tutoriál vám pomohl vědět Co je Favicon a Jak přidat Favicon na web snadno. Pokud ano, přihlaste se k odběru a získejte nový obsah ve své poštovní schránce. Jsme také k dispozici na  Facebook, Cvrlikání, Google+.

Související články,

  • Jak správně nastavit Google AMP na webu WordPress
  • Jak odeslat soubor Sitemap pro blog do Nástrojů pro webmastery Google
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map