.Org vs .Com – Jaké rozšíření domény byste si měli vybrat?

04.06.2020
PŘÍRUČKA PRO ZAČÁTEČNÍKY '.Org vs .Com – Jaké rozšíření domény byste si měli vybrat?
0 16 мин.

Po .com je .org 2. nejoblíbenější rozšíření domény na internetu. Jsou to však domény nejvyšší úrovně, ale používají se pro různé účely.


Pokud jste plánovali spuštění svého webu, ať už obchodního, osobního blogu, portfolia, neziskových organizací atd., Možná vás zajímá, které rozšíření domény zvolit nebo zda existuje rozdíl mezi rozšířeními domén, řekněme .org vs .com.

Výběr správného názvu domény a rozšíření je velmi důležitý, protože má dopad na pověst a důvěryhodnost vaší firmy.

Proto v tomto článku vysvětlím rozdíl mezi .com vs. .org rozšíření domény a pomůže vám vybrat si doménové jméno, které vyhovuje vaší firmě.

com vs org

.Com vs .Org – Jaký je rozdíl mezi rozšířeními domén

Co je rozšíření domény?

Rozšíření domény je poslední částí názvu domény. Například v doméně „WPMyWeb.com“ je doménou „WPMyWeb“ a „.com“ je rozšíření.

Doména druhé a nejvyšší úrovně

Při registraci doménového jména je třeba zvolit rozšíření, které odpovídá účelu vašeho webu, například „.com“ pro komerční weby, „.net“ pro webové stránky související se sítí, „.edu“ pro webové stránky související se vzděláváním.

Jakmile je vybrána, musíte se zaregistrovat spolu s příponou co nejdříve, než si ji někdo koupí.

K dispozici je více než 1 000 rozšíření, ale doporučujeme vám jít s populárními TLD, jako jsou .com, .net, .edu, .org, .co, .org atd. Můžete si také vybrat TLD pro konkrétní zemi jako .us – pro Spojené státy, .co.uk – Spojené království, .it – ​​Itálie, .jp – Japonsko atd.

Nyní porovnejme rozdíl mezi .org vs. .com a zjistíme, které rozšíření domény je pro váš web lepší.

.Com vs .Org – rozdíl mezi rozšířeními domén

org vs com

.Com a .Org jsou nejoblíbenější přípony názvů domén na internetu.

Téměř 46,7% z celkového počtu webových stránek je registrováno s příponou domény .com, kde přibližně 5,2% z celkového počtu webových stránek je registrováno s příponou .org.

.com znamená „komerční“ je nejoblíbenější rozšíření domény nejvyšší úrovně na internetu. Používá se především pro komerční weby, jako jsou podniky, osobní blogy, eCommerce obchody, portfolia nebo jakýkoli web, který vydělává peníze.

Na druhou stranu, .org je zkratka pro „organizaci“ což je další rozšíření domény nejvyšší úrovně, které se většinou používá pro neziskové organizace, například Wikipedia.org.

V dnešní době však mnoho firem registruje obě rozšíření domény, aby se ujistilo, že nikdo nemůže ublížit jejich značce.

Kdy byste si měli vybrat .Com rozšíření domény?

.Com je nejoblíbenější přípona domény na internetu. Více než 47% celkových webových stránek je poháněno doménovým názvem .com.

Vzhledem k rozsáhlému využití domény .com je snazší zapamatovat si než jakákoli jiná rozšíření. Kromě toho také pomáhá budovat a propagovat vaši značku.

Nyní vám vysvětlím, kdy byste měli vybrat doménu .com.

Webové stránky, které prodávají produkty nebo služby

Pokud chcete prodávat produkty online nebo poskytovat placené služby, bude rozšíření .com fungovat nejlépe. .Com je druh rozšíření, se kterým je většina lidí přátelská.

Přípona .com má mnohem větší váhu než jakékoli jiné doménové jméno. Podniky s příponou .com tak pravděpodobně přilákají zákazníky a zdají se legitimní.

Naopak, výběr komerčních webových stránek, jako jsou info, biz, xyz atd., Pro levné webové stránky, poškodí pověst vašeho webu a vypadají jako spam. Výsledkem je, že ztratíte zákazníky.

Webové stránky blogu

Použití rozšíření .com pro váš blog zvyšuje důvěryhodnost a také pomáhá budovat vaši značku efektivně, ať už jde o noviny, osobní blog, portfolio, fotografii, blog vydělávající peníze a téměř cokoli mezi tím.

Kdy byste si měli vybrat .Org doménové rozšíření?

Přibližně 5,2% z celkového počtu webů používá příponu .org. Toto číslo je ve srovnání s doménami .com velmi menší. Proto je snazší získat doménu s příponou .org.

Pro neziskové organizace

Přípona domény .org se používá hlavně pro neziskové organizace. Existují však scénáře, ve kterých můžete použít příponu .org.

Zdarma online vzdělávací stránky

Mnoho online vzdělávacích webů poskytuje bezplatné kurzy pouze za účelem vzdělávání lidí, použijte rozšíření .org.

Ne všechny vzdělávací weby však používají doménové jméno .org, ale rozšíření .com, protože nenabízejí bezplatné kurzy a samozřejmě musíte zaplatit, abyste získali přístup k jejich obsahu..

Pokud je však vaším cílem vzdělávat lidi bez vydělávání peněz, pak je pro vás rozšíření .org to pravé, například KhanAcademy.org. Přesto můžete přijímat dary, aby se váš web mohl spustit.

Webové stránky s otevřeným zdrojovým kódem

Jako neziskové organizace používá mnoho společností s otevřeným zdrojovým kódem příponu .org. Jejich cílem je poskytnout software s otevřeným zdrojovým kódem, který je zdarma pro veřejné použití. Například „WordPress.org“ je platforma pro blogování, která používá příponu .org.

.Org vs .Com – které rozšíření domény je pro SEO lepší?

Nyní se možná ptáte, které rozšíření domény je pro SEO lepší nebo které z nich posílí hodnocení vašich webových stránek?

Pokud se ptáte mezi .org vs .com, pak výběr některého z rozšíření neovlivní vaše SEO. To znamená, že vyhledávače budou s oběma doménovými rozšířeními zacházet stejně.

Na adrese webových stránek je důležitá pouze doména, nikoli rozšíření.

Pokud chcete zvýšit provoz svých stránek, musíte dodržovat nejlepší postupy SEO, které zahrnují kvalitní obsah, dobrou strukturu webu, vytváření odkazů, SEO na stránce a mnoho dalších.

Jak si vybrat název domény přátelské pro SEO:

a) Pokud je to možné, zkuste do názvu domény přidat klíčová slova

Bylo by lepší, kdybyste do názvu domény přidali alespoň jedno klíčové slovo.

Vyhledávací nástroje jako Google tak pochopí, o čem váš web je. Například „thebestflowershop.com“ bude mít lepší hodnocení než „thebestshop.com“, protože zde jste do své domény přidali klíčová slova „květina a obchod“.

Podobně, pokud vaše firma nebo obchod patří do určité oblasti, můžete do své domény přidat název oblasti. Pokud se například vaše firma zabývající se nábytkem nachází v Chicagu, dobré doménové jméno by bylo „furnituresinchicago.com“.

b) Ujistěte se, že název vaší domény lze snadno vyslovit

Ujistěte se, že název vaší domény lze snadno vyslovit a snadno zapamatovat. Vyhněte se spojovníkům a číslům v názvu vaší domény.

c) Neopakujte žádné písmeno

Udržujte název vaší domény jednoduchý a neopakujte žádná písmena. Protože to často činí uživatele zmatenými. Například „thefloowershhop.com“ je špatné jméno, protože obsahuje opakovaná písmena.

Kde je nejlepší místo k nákupu .Org a .Com doména?

Chcete-li vytvořit web, ať už je to blog nebo firma, musíte si koupit doménu i webhosting.

Jednoduše řečeno, název domény je adresa vašeho webu na internetu a webhosting je místo, kde jsou uloženy soubory vašeho webu.

Bez webhostingu nemůžete vytvořit web.

Obvykle doména stojí kolem 14 dolarů za rok a 11,99 $ / měsíc za webhosting. Když to spočítám, tak to je 157 dolarů za rok a 473 $ na 3 roky.

Je to docela drahé pro začátečníky, kteří právě začínají.

Naštěstí webhostingové společnosti jako Hostgator nabízí ZDARMA doménu pojmenování registrace s jejich hostingovým plánem a jejich cena také nízká.

1. Jak zaregistrovat bezplatné doménové jméno u hostgator (doporučuji)

Nebo,

2. Zaregistrujte pouze doménové jméno s NameCheap (No Hosting)

1. Získejte zdarma doménové jméno s – Hostgator

Hostgator je jedním z nejlepších poskytovatelů webhostingu, který poskytuje bezplatný název domény s jejich plánem. Nabízejí jiný typ hostingu, jako je sdílený hosting, hosting WordPress, cloud hosting, VPS hosting a dedikovaný hosting.

Jejich hostingový plán začíná jen od 2,75 $ / měsíc, který zahrnuje:

 • ZDARMA registrace doménového jména
 • certifikát SSL zdarma
 • neomezené úložiště
 • neomezená šířka pásma
 • neomezená obchodní e-mailová adresa
 • v hodnotě 200 $ marketingových kreditů
 • Podpora 24/7/365
 • 45denní záruka vrácení peněz
 • bezplatný přenos z webu
 • snadná instalace WordPress

Chcete-li zaregistrovat bezplatnou doménu v programu HostGator, postupujte podle pokynů níže.

Krok 1, Nejprve jděte na HostGator’s webová stránka. Přidal jsem kupón do tento odkaz což vám poskytne 60% slevu. Můžete také zadat propagační kód WPMYWEB60 při vyplňování platebních údajů.

Nebo,

Klepnutím sem přejdete na ==> www.hostgator.com <== web.

Krok 2, Vyberte si plán podle svých požadavků. Prozatím zvolte Hatchlingův plán pokud právě začínáte. Svůj aktuální plán můžete také upgradovat nebo downgrade později.

Poté klikněte na Kup nyní tlačítko začít.

Hostgator sdílené plány

Krok 3, V tomto kroku musíte zaregistrovat doménu.

Nejprve zadejte své doménové jméno.

Pak jděte na Zúčtovací období volba. Vyberte si 36 měsíční / 3 roky balíček pro extra slevu.

Zadejte uživatelské jméno pro vytvoření účtu, musí být dlouhé 2-12 znaků.

Poté zadejte svůj PIN (pouze čísla). Musí mít délku 4 až 8 znaků.

Informace o účtu hostgátora

Krok 4, Zadejte podrobnosti o svém účtu a fakturační údaje.

Můžete platit kreditní kartou i PayPal.

Hostgator Zadejte fakturační údaje

Krok 5, Budete požádáni o přidání dalších balíčků, ale je to zcela volitelné. Doporučuji je vypnout.

Hostgator Add Addons

Krok 6, Nyní si přečtěte „podmínky“ & Service “a klikněte na Zkontrolovat teď knoflík.

Hostgator Checkout

Po dokončení obdržíte e-mailem podrobnosti o svém účtu.

Číst, Jak nainstalovat WordPress na HostGator do 10 minut (průvodce krok za krokem)

2. Zaregistrujte doménové jméno u – NameCheap

Pokud si nepřejete vytvořit web, můžete si přesto zaregistrovat doménu. NameCheap je nejlepším místem pro registraci názvu domény.

V současné době napájí přes 10 milionů domén. Nejlepší věcí na NameCheap je to, že nabízejí doživotní ochranu Whois.

Často kladené otázky (.org vs .com):-

Je .com nebo .org lepší?

Obě rozšíření domény budou fungovat stejně. Účelem těchto rozšíření je sloužit vašemu webu jinak.

Pokud například provozujete komerční firmu nebo jakýkoli web, který prodává produkty nebo služby, měli byste určitě jít s doménou .com.

Na druhou stranu, pokud provozujete neziskovou organizaci, která primárně poskytuje pomoc nebo zdroje cílovému publiku se specifickými potřebami, pak by pro web byl lepší volbou přípona .org..

Pokud se však ptáte, které rozšíření domény bude mít pro SEO lepší výkon, obě rozšíření budou mít stejný dopad na vyhledávač..

Můžete použít .org pro mé podnikání?

Ano, pro svou firmu můžete použít doménu .org. Pro vaši firmu bych však nedoporučil rozšíření .org, protože:

 • Většina uživatelů půjde na web .com, protože jsou obeznámeni s doménou .com. V případě, že se to stane, skončíte tím, že z vašeho podnikání vyděláte nulový zisk.
 • Uživatelé mohou předpokládat, že vaše firma je nezisková organizace.

.Org vs .Com – Verdikt

.Com a .Org jsou nejoblíbenější doménová rozšíření na webu. Používají se pro různé účely.

Před registrací domény byste měli vědět, které rozšíření domény vyhovuje vaší firmě, například .com vs .org. Pokud chcete provozovat komerční firmu, pak je .com správné rozšíření pro vaši doménu a pro neziskové organizace, nejlépe vyhovuje .org..

V tomto článku jsme sdíleli rozdíl mezi doménovým názvem .org vs .com a také jsme vysvětlili, který z nich byste si měli vybrat pro svůj web.

Nyní je čas zaregistrovat vaši oblíbenou doménu dříve, než to někdo udělá.

Související článek,

Chcete vytvořit web? Zde je průvodce krok za krokem, jak vytvořit web za 10 minut.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector