.Com vs .Net – яке розширення домену найкраще для вас до 2020 року

Вибір правильного розширення домену дуже важливий, оскільки він підкреслює мету вашого сайту та допомагає створити ваш бренд.


В Інтернеті доступні понад тисячі розширень домену. Серед них розширення .com, .net, .org, .edu, .info є найпопулярнішими та мають велику кількість користувачів.

Однак більшість людей та підприємств вважають за краще розширення домену .com та .net розширювати сферу своєї охоплення в Інтернеті.

Тож якщо ви думаєте придбати домен для вашого бізнесу, блогу, організації чи будь-якої іншої мети, вам слід знати, яке розширення домену підходить для вашого веб-сайту чи бізнесу.

У цій статті ми пояснимо різницю між розширеннями домену .com vs .net та допоможемо вибрати доменне ім’я, яке відповідає вашому бізнесу..

Також я покажу вам, як зареєструвати .Com та .Net домен БЕЗКОШТОВНО наприкінці. 

.com vs .net

Яка різниця між розширеннями домену .Net vs .Com

 

Що таке розширення домену?

Кожне доменне ім’я складається з двох різних частин – домен другого рівня (SLD) та домен верхнього рівня (TLD).

Простими словами, домен другого рівня (SLD) – це в основному ім’я вашого веб-сайту, яке постає перед знаком крапки (.). Наприклад, у доменному імені “wpmyweb.com” “wpmyweb” – домен другого рівня.

Домен верхнього рівня (TLD), який також називають розширенням домену, є останньою частиною доменного імені, що надходить після знака крапки (.). Наприклад, “.com” – це розширення домену “wpmyweb.com”.

Домен другого та верхнього рівня

У доменному імені “wpmyweb.com” “wpmyweb” – це домен другого рівня (SLD), а “.com” – домен верхнього рівня або розширення домену.

Існують різні типи розширень домену, які створені для розмежування різних типів веб-сайтів, наприклад, розширення .com в основному використовується для комерційного бізнесу, .org використовується для організацій, .edu для навчальних веб-сайтів тощо.

Ось найпопулярніші TLD:

.Com- .Com розшифровується як “комерційний”, який використовується в основному для підприємств, блогів або будь-яких прибуткових веб-сайтів. Наприклад, Apple.com.

.Чистий- .Net розшифровується як “мережа”, яка використовується в основному для веб-сайтів, пов’язаних з мережею, таких як Speedtest.net.

.Орган- .Org являє собою “організацію”, яка використовується для некомерційних організацій. Наприклад, Wikipedia.org.

Читайте, у чому різниця між розширенням домену .org vs .com.

Якщо ви збираєтеся створити веб-сайт, будь то бізнес або особистий блог, радимо дотримуватися доменів верхнього рівня, таких як .com, .net, .org.

Найпопулярніші домени верхнього рівня

Однак якщо ви орієнтовані на будь-яку конкретну область, ви можете використовувати конкретні для країни TLD, такі як “.us” для США, “.de” для Данії, “.eu” для Європи, “.com.au” для Австралії тощо.

Тепер давайте побачимо різницю між розширеннями домену Com та Net, щоб дізнатися, який саме вибрати для своєї компанії.

 

.Com vs .Net – різниця між розширеннями домену

.com і .net – це найпопулярніші розширення доменних імен в Інтернеті. Майже 50% усіх глобальних веб-сайтів зареєстровано з розширенням домену .com, де 3,5% від загальної кількості веб-сайтів зареєстровано за допомогою розширення .net.

.Com означає «Комерційний» є найбільш зареєстрованим розширенням домену в Інтернеті. В основному використовується для комерційного бізнесу, включаючи веб-сайти електронної комерції, особисті блоги, портфелі або будь-які прибуткові сайти.

.Net означає “Мережа” який вперше був створений для використання мережевих веб-сайтів, таких як Інтернет-провайдери, постачальники послуг електронної пошти та бази даних, веб-сайти, пов’язані з технологіями, наприклад, “speedtest.net”.

Однак сьогодні багато підприємств реєструють розширення домену .com та .net, щоб переконатися, що ніхто інший не може використовувати домен імен своєї компанії. 

 

Коли ви повинні вибрати домен .Com?

.Com – це найбільш зареєстроване розширення доменних імен в системі доменних імен в Інтернеті. 

Завдяки великій популярності доменного імені .com, користувачам простіше запам’ятати домен .com, ніж будь-які інші розширення.

 • Для комерційного бізнесу: Оскільки розширення .com представляє комерційний бізнес, воно було б ідеально підходить для вашого магазину електронної комерції. Розширення .com виглядає набагато більш легітимним, ніж будь-яке інше доменне ім’я та додає довіру до сайту.
 • Особисті блоги: Якщо ви хочете вести блог, будь то особистий блог, портал новин, портфоліо, фотографія, тоді розширення .com було б ідеальним. 
 • Будь-який вигідний сайт: Якщо ви користуєтесь будь-яким вигідним веб-сайтом, будь то блог, бізнес, інтернет-магазин, маркетинг, інтернет-сервіси, афілійований веб-сайт чи що-небудь, звідки ви генеруєте гроші, вам слід перейти з доменом .com.

Однак через велику популярність розширення .com, більшість належних доменних імен вже зареєстровані, які неможливо зареєструвати заново.

Якщо це станеться, то .net або будь-яке інше розширення домену буде чудовим вибором.

 

Коли ви повинні вибрати домен .Net?

Розширення .net являє собою “Мережа”, яка була спеціально розроблена для використання технічних веб-сайтів та компаній.

Понад 3,5% від загальної кількості веб-сайтів зареєстровано з розширенням .net, тому легше отримати домен .net.

 • Постачальники мережевих послуг: Оскільки розширення .net спочатку було створене для використання веб-сайтів, пов’язаних із мережами, тому якщо ви надаєте такі послуги, як Інтернет, кабельне телебачення, електронна пошта, хостинг баз даних, то розширення домену .net стане відмінним вибором для вашого веб-сайту.
 • Веб-сайти, пов’язані з технологіями: Він може бути використаний для веб-сайтів, пов’язаних з технікою, таких як веб-сайт “speedtest.net”..
 • Захист торгової марки: Багато власників бізнесу вважають за краще купувати розширення домену .com та .net, щоб переконатися, що ніхто інший не може погіршити репутацію своєї компанії..

Однак якщо ви використовуєте лише розширення домену .net для свого веб-сайту, ми настійно рекомендуємо зареєструвати домен .com з тим самим доменним іменем (за наявності). Потім перенаправіть .com на свій .net-сайт.

Таким чином, ви не пропустили б жодного трафіку, який переходить на домен .com.

 

Плюси і мінуси використання домену .Com

Оскільки .com є найпопулярнішим доменним іменем, його легше запам’ятовувати, створює надійність, а також певним чином допомагає малому бізнесу. Єдиним недоліком розширення .com є те, що важко знайти доменне ім’я .com.

Плюси використання домену .Com

 • Нагадую: Домен .com – найпопулярніше доменне ім’я та широко використовується людьми. Це перше розширення, яке вони вводять у веб-браузері під час доступу до веб-сайту, коли його чують вперше. Навіть неспеціаліст у галузі технологій знає, що .com є.
 • Побудовує надійність: Домен .com використовується в комерційних цілях роками. Більшість підприємств віддають перевагу домену .com, оскільки він є визнаним символом присутності бізнесу та комерції. На відміну від цього, вам також потрібно уникати таких дешевих доменів, як .biz, .xyz, оскільки вони в основному використовуються спамерами та тимчасовими компаніями, які не мають коштів для інвестицій у придбання домену .com.

Мінуси використання домену .Com

 • Менша доступність: Через масову популярність домену .com, схоже, більшість поширених імен вже взяті. Отже, отримати доменне ім’я .com трохи важко.

 

Плюси і мінуси використання домену .Net

Домен .net був створений в основному для використання веб-сайтів, таких як веб-хостинг, Інтернет-провайдер, кабельне телебачення тощо. Приблизно 3,5% веб-сайтів зареєстровано з розширенням .net, тому легше отримати .net домен.

Плюси використання домену .Net

 • Вибір доступних імен домену: Менше 4% від загальної кількості веб-сайтів зареєстровано в домені .net. Ось чому простіше знайти .net доменні імена порівняно з доменом .com. Крім цього, ви можете зареєструвати своє улюблене доменне ім’я за допомогою розширення .net.
 • Пам’ятність серед веб-сайтів, що стосуються технологій:  .Net представляє “мережу”. Люди загалом визнають, що веб-сайт надає інформацію, пов’язану з технікою, або надає веб-сервіси, такі як Інтернет, веб-хостинг, хостинг електронної пошти, кабельне телебачення тощо. Чудовий приклад цього є Speedtest.net. 

Мінуси використання домену .Net

 • Не настільки популярний, як .Com: Лише кілька відсотків від загальної кількості веб-сайтів працюють за допомогою розширення .net і не так популярно, як .com. Отже, якщо ваш бізнес ще не налагоджений або люди не знають вашої повної адреси веб-сайту, вони перейдуть на веб-сайт ваших конкурентів..
 • Обмежене використання в галузі: Домен .net обмежений для веб-сайтів або підприємств, які надають технічну інформацію або послуги.

.Com проти .Net – який краще для SEO?

Тепер вам може бути цікаво, яке розширення домену (скажімо, .com vs .net) допоможе вам вищити рейтинг у Google.

Якщо ви запитаєте так, то жодне з розширень не допоможе вам розширити SEO. Це означає, що розширення .net та .com буде працювати дуже добре.

Як ви можете покращити SEO свого веб-сайту, це дотримуючись кращих SEO-практик, таких як – побудова посилань, створення високоякісної статті, використання правильних ключових слів та багато іншого.

Однак додавання відповідного ключового слова у доменне ім’я може підвищити ваш SEO рейтинг.

Наприклад, якщо ви хочете продавати квіти в Інтернеті, то гарним доменним іменем, яке містить ключове слово “квітка”, буде “buyflowersonline.com” або “flowershop.com”.

 

Як купити доменне ім’я?

Можна придбати доменне ім’я двома способами. Ось наведені нижче методи.

1. Отримайте безкоштовне доменне ім’я за допомогою – Hostgator

Зазвичай домен коштує приблизно $ 14 впродовж року і $ 11,99 / місяць для веб-хостингу. Якщо я порахую, то це $ 157 за рік і $ 473 за 3 роки.

Це дорого для початківців, які тільки починають.

На щастя, ХостГатор тепер пропонує користувачам WPMyWeb безкоштовне доменне ім’я та 60% знижку на хостинг.

Hostgator – один з найкращих веб-хостингових постачальників і пропонує різний тип хостингу, такий як спільний хостинг, хостинг WordPress, хмарний хостинг, VPS-хостинг та виділений хостинг.

Їх план хостингу починається лише з цього $ 2,75 / місяць, що включає:

 • БЕЗКОШТОВНА реєстрація доменного імені
 • безкоштовний сертифікат SSL
 • необмежене зберігання
 • необмежена пропускна здатність
 • необмежену ділову електронну адресу
 • вартістю 200 доларів маркетингових кредитів
 • 24/7/365 підтримка
 • 45-денна гарантія повернення грошей
 • безкоштовна передача веб-сайту
 • проста у використанні установка WordPress

Однак я також написав поглиблений посібник про те, як запустити блог WordPress з HostGator за 10 хвилин (покрокове керівництво)

2. Зареєструйте доменне ім’я за допомогою – NameCheap

Якщо ви не хочете створювати веб-сайт, ви все одно можете зареєструвати домен. NameCheap – найкраще місце для реєстрації доменного імені.

Зараз вони працюють понад 10 мільйонів доменів. Найкраще в NameCheap – це те, що вони пропонують довічне охорону конфіденційності Whois.

 

Часті питання (.Com vs .Net):-

   

Краще .com чи .net?

У доменному імені єдине, що має значення, – це ім’я домену, а не розширення.

Тож обидва розширення (.net та .com) будуть працювати дуже добре. Ці розширення були створені з іншою метою для обслуговування вашого веб-сайту.

 

Чи можу я використовувати .NET для бізнесу?

Використання домену .net для бізнесу може пошкодити надійність бренду та надсилати людям помилкове повідомлення, оскільки .net представляє послуги, пов’язані з мережею.

 

Що робити, якщо потрібний домен .com вже прийнято?

Якщо домен уже зареєстрований, вам потрібно подумати про нові імена веб-сайтів, які можна зареєструвати або перейти з розширенням .net.

 

 

.Com проти .Net – Вирок

.com та .net – два найпопулярніших розширення домену в Інтернеті. Але яке розширення підходить для вашого домену? Як відомо, вибір ідеального розширення домену надзвичайно важливий для вашого веб-сайту.

Якщо ви хочете придбати домен, щоб отримати прибуток, тоді розширення .com було б ідеальним. Розширення .net призначене для тих, хто пропонує Інтернет, послуги кабельного телебачення, хостинг електронної пошти, хостинг баз даних та інші веб-сайти, пов’язані з мережею.

У цій статті ми поділилися різницею між .Чистий проти. Ком розширення, а також пояснив, який саме вибрати для свого веб-сайту.

Тепер саме час з’ясувати, який тип веб-сайту ви хочете запустити, а потім зареєструвати домен разом із відповідним розширенням, яке відповідає вашому бізнесу.

 

Наші читачі люблять цю статтю,

Як зробити веб-сайт на зразок Amazon або eBay (менше 30 хвилин)

 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map