.Com vs .Net – kuris domeno plėtinys jums yra geriausias 2020 m

Tinkamo domeno plėtinio pasirinkimas yra labai svarbus, nes tai pabrėžia jūsų svetainės tikslą ir padeda sukurti jūsų prekės ženklą.


Internete galima rasti daugiau nei tūkstančius domenų plėtinių. Tarp jų .com, .net, .org, .edu, .info plėtiniai yra patys populiariausi ir turi daug vartotojų.

Tačiau dauguma asmenų ir įmonių renkasi .com ir .net domenų plėtinius, kad padidintų savo pasiekiamumą internete.

Taigi, jei galvojate įsigyti domeną savo verslui, tinklaraščiui, organizacijai ar kokiam nors kitam tikslui, turėtumėte žinoti, kuris domeno plėtinys tinka jūsų svetainei ar verslui.

Šiame straipsnyje paaiškinsime skirtumą tarp .com ir .net domenų plėtinių ir padėsime nuspręsti pasirinkti jūsų verslui tinkamą domeno vardą..

Taip pat parodysiu, kaip pabaigoje nemokamai registruoti .Com ir .Net domenus. 

.com vs .net

Kuo skiriasi „.Net“ ir „.Com“ domenų plėtiniai

 

Kas yra domeno plėtinys?

Kiekvienas domeno vardas yra sudarytas iš dviejų skirtingų dalių – antrojo lygio domeno (SLD) ir aukščiausio lygio domeno (TLD)..

Paprastais žodžiais tariant, antrojo lygio domenas (SLD) iš esmės yra jūsų svetainės pavadinimas, einantis prieš tašką (.). Pvz., Domeno pavadinime „wpmyweb.com“ „wpmyweb“ yra antrojo lygio domenas.

Aukščiausio lygio domenas (TLD), dar vadinamas domeno plėtiniu, yra paskutinė domeno vardo dalis, einanti po taško (.) Ženklu. Pvz., „.Com“ yra domeno „wpmyweb.com“ plėtinys.

Antrojo ir aukščiausio lygio domenai

Domeno pavadinime „wpmyweb.com“ „wpmyweb“ yra antrojo lygio domenas (SLD), o „.com“ yra aukščiausio lygio domenas arba domeno plėtinys..

Yra įvairių tipų domenų plėtiniai, kurie buvo sukurti norint atskirti įvairių tipų svetaines, pvz., .Com plėtinys dažniausiai naudojamas komerciniam verslui, .org naudojamas organizacijoms, .edu – švietimo tinklalapiams ir kt..

Čia yra patys populiariausi ALD:

.Kom- .„Com“ reiškia „komercinę“, kuri daugiausia naudojama įmonėms, tinklaraščiams ar bet kokioms pelningoms interneto svetainėms. Pavyzdžiui, „Apple.com“.

.Neto- .„Net“ reiškia „tinklų kūrimą“, dažniausiai naudojamą su tinklu susijusiose svetainėse, tokiose kaip „Speedtest.net“.

.Org- .„Org“ atstovauja „organizacijai“, kuri naudojama ne pelno organizacijoms. Pavyzdžiui, Wikipedia.org.

Perskaitykite, kuo skiriasi .org ir .com domenų plėtiniai.

Jei ketinate įkurti svetainę, nesvarbu, ar tai verslo, ar asmeninis tinklaraštis, rekomenduojame laikytis aukščiausio lygio domenų, tokių kaip .com, .net, .org..

Populiariausi aukščiausio lygio domenai

Tačiau jei taikote bet kurią konkrečią sritį, galite naudoti konkrečioms šalims skirtus ALD, pvz., „.Us“ Jungtinėms Valstijoms, „.de“ Danijai, „.eu“ Europai, „.com.au“ Australijai ir kt.

Dabar sužinokime skirtumą tarp „Com“ ir „Net“ domenų plėtinių, kad sužinotumėte, kurį plėtinį turėtumėte pasirinkti savo verslui.

 

.„Com vs. Net“ – skirtumas tarp domeno plėtinių

.com ir .net yra patys populiariausi domenų vardų plėtiniai internete. Beveik 50% visų pasaulinių svetainių yra užregistruotos .com domeno plėtiniu, kur 3,5% visų svetainių yra registruotos .net domeno plėtiniu..

.Com reiškia „komercinis“ yra labiausiai užregistruotas domeno plėtinys internete. Pirmiausia jis naudojamas komerciniam verslui, įskaitant el. Prekybos svetaines, asmeninius tinklaraščius, aplankus ar bet kokias pelningas svetaines.

.„Net“ reiškia „tinklas“ kuri pirmą kartą buvo sukurta naudoti tinklinio interneto svetainėms, tokioms kaip interneto paslaugų teikėjai, el. pašto ir duomenų bazių paslaugų teikėjai, su technologijomis susijusios svetainės, pvz., „speedtest.net“.

Tačiau šiais laikais daugelis įmonių registruoja ir .com, ir .net domenų plėtinius, kad įsitikintų, jog niekas kitas negali naudoti savo įmonės vardo domeno. 

 

Kada turėtumėte pasirinkti .Com domeną?

.Com yra labiausiai užregistruoti domenų vardų plėtiniai domenų vardų sistemoje internete. 

Dėl didelio .com domeno vardo populiarumo vartotojams lengviau įsiminti .com domeną nei bet kokius kitus plėtinius.

 • Komercinėms įmonėms: Kadangi .com plėtinys parodo komercinį verslą, jis puikiai tiktų jūsų el. Prekybos parduotuvėje. „.Com“ plėtinys atrodo daug teisingesnis nei bet kuris kitas domeno vardas ir prideda svetainės patikimumą.
 • Asmeniniai tinklaraščiai: Jei norite tvarkyti tinklaraštį, nesvarbu, ar tai asmeninis tinklaraštis, naujienų portalas, aplankas, fotografija, tada .com plėtinys būtų tobulas. 
 • Bet kokia pelninga svetainė: Jei naudojate bet kokią pelningą svetainę – tinklaraštį, verslą, internetinę parduotuvę, rinkodarą, internetines paslaugas, filialų svetainę ar bet ką – iš kur generuojate pinigus, turėtumėte eiti su .com domenu.

Tačiau dėl .com plėtinio didžiulio populiarumo dauguma tinkamų domenų vardų jau yra įregistruoti, o jų nebeįmanoma įregistruoti.

Jei taip atsitiks, puikus .net ar bet kurio kito domeno plėtinys būtų puikus pasirinkimas.

 

Kada turėtumėte pasirinkti .Net domeną?

.Net plėtinys žymi „Tinklą“, kuris buvo specialiai sukurtas naudoti su technologijomis susijusiose svetainėse ir įmonėse.

Daugiau nei 3,5% visų svetainių yra užregistruotos .net plėtiniu, todėl lengviau gauti .net domeną.

 • Tinklo paslaugų teikėjai: Kadangi .net plėtinys iš pradžių buvo sukurtas naudoti su tinklu susijusiose svetainėse, taigi, jei teikiate tokias paslaugas kaip internetas, kabelinė televizija, el. Paštas, duomenų bazių talpinimas, tada .net domeno plėtinys bus puikus pasirinkimas jūsų svetainei..
 • Su technologijomis susijusios svetainės: Jis gali būti naudojamas su technologijomis susijusiose svetainėse, tokiose kaip „speedtest.net“, naudojančiose .net domeną, kuris yra su technologijomis susijusi svetainė, leidžianti vartotojams tikrinti savo interneto greitį realiuoju laiku.
 • Prekės ženklo apsauga: Daugelis verslo savininkų nori pirkti .com ir .net domenų plėtinius, kad įsitikintų, jog niekas kitas negali sumenkinti savo įmonės reputacijos.

Tačiau, jei savo svetainėje naudojate tik .net domeno plėtinį, labai rekomenduojame užregistruoti .com domeną tuo pačiu domeno pavadinimu (jei yra). Tada peradresuokite .com į savo .net svetainę.

Tokiu būdu nepraleisite jokio srauto, nukreipiančio į .com domeną.

 

Privalumai ir trūkumai naudojant .Com domeną

Kadangi .com yra populiariausias domeno vardas, jį lengviau atsiminti, didinamas patikimumas ir tam tikrais būdais galima padėti mažoms įmonėms. Vienintelis .com plėtinio trūkumas yra tas, kad sunku rasti .com domeno vardą.

.Domeno naudojimo pranašumai

 • Jei norite atsiminti: .Com domenas yra populiariausias domeno vardas ir plačiai naudojamas žmonių. Tai yra pirmas plėtinys, kurį jie įveda į interneto naršyklę lankydamiesi svetainėje, kai tai pirmą kartą išgirsta. Net pasaulietis technologijos srityje žino, kad .com yra.
 • Kuria patikimumą: .Com domenas komerciniais tikslais naudojamas daugelį metų. Daugelis verslininkų renkasi .com domeną, nes jis yra pripažintas verslo ir komercinės veiklos simbolis. Priešingai, jūs taip pat turite vengti tokių pigių domenų kaip .biz, .xyz, nes juos dažniausiai naudoja šlamšto platintojai ir laikinos įmonės, neturinčios biudžeto investuoti į .com domeno pirkimą..

Trūkumai naudojant .Com domeną

 • Mažiau prieinamumo: Dėl didžiulio .com domeno populiarumo atrodo, kad dauguma įprastų vardų jau yra paimti. Taigi yra sunku gauti .com domeno vardą.

 

Privalumai ir trūkumai naudojant .Net domeną

.Net domenas pirmiausia buvo sukurtas su tinklais susijusioms svetainėms, tokioms kaip žiniatinklio priegloba, interneto paslaugų teikėjas, kabelinė televizija ir kt., Naudoti. Maždaug 3,5% visų svetainių yra užregistruotos .net plėtiniu, todėl lengviau gauti .net domenas.

Privalumai naudojant .Net domeną

 • Galimas domenų vardų pasirinkimas: Mažiau nei 4% visų svetainių yra užregistruotos .net domene. Štai kodėl .net domenų vardus lengviau rasti, palyginti su .com domenais. Be to, galite užregistruoti savo mėgstamą domeno vardą .net plėtinyje.
 • Su technologijomis susijusių svetainių įsimenamumas:  .Net vaizduoja „tinklą“. Žmonės paprastai pripažįsta, kad svetainė teikia su technologijomis susijusią informaciją arba teikia internetines paslaugas, tokias kaip internetas, žiniatinklio priegloba, el. Pašto priegloba, kabelinė televizija ir kt. „Speedtest.net“ yra puikus jos pavyzdys.. 

Trūkumai naudojant .Net domeną

 • Ne tokia populiari kaip .Com: Tik keli procentai visų svetainių yra varomi .net plėtinio ir nėra tokie populiarūs kaip .com. Taigi, jei jūsų verslas dar nėra nusistovėjęs arba žmonės nežino viso jūsų svetainės adreso, jie baigs apsilankyti jūsų konkurentų svetainėje.
 • Ribotas pramonės naudojimas: .Net domenas yra apribotas svetainėms ar įmonėms, teikiančioms su technologijomis susijusią informaciją ar paslaugas.

.„Com vs. Net“ – kuris iš jų yra geresnis SEO?

Dabar jums gali kilti klausimas, kuris domeno plėtinys (tarkime .com vs .net) padės jums užimti aukštesnę vietą „Google“.

Jei to paprašysite, tada nė vienas iš plėtinių nepadės sustiprinti SEO. Tai reiškia, kad tiek .net, tiek .com plėtinys veiks labai gerai.

Tai, kaip galite pagerinti savo svetainės SEO, galite vadovautis geriausiomis SEO praktikomis, tokiomis kaip: – nuorodų kūrimas, aukštos kokybės straipsnio sukūrimas, tinkamų raktinių žodžių naudojimas ir daugybė kitų..

Tačiau pridėję atitinkamą raktinį žodį savo domeno pavadinime, galite padidinti SEO reitingą.

Pvz., Jei norite parduoti gėles internetu, geras domeno vardas, kuriame yra raktinis žodis „gėlė“, būtų „buyflowersonline.com“ arba „flowershop.com“..

 

Kaip nusipirkti domeno vardą?

Domeno vardą galite nusipirkti dviem būdais. Žemiau pateiktus metodus galite pasirinkti.

1. Gaukite nemokamą domeno vardą su – „Hostgator“

Paprastai domenas kainuoja maždaug 14 USD metams ir 11,99 USD / mėn interneto prieglobai. Jei skaičiuosiu, tai yra 157 USD per metus ir 3 metams – 473 USD.

Tai gana brangu pradedantiesiems, kurie tik pradeda veiklą.

Laimei, „HostGator“ dabar siūlo „WPMyWeb“ vartotojams nemokamą domeno vardą ir 60% nuolaidą prieglobai.

„Hostgator“ yra vienas iš geriausių žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjų ir siūlo kitokio tipo prieglobą, tokią kaip bendrasis priegloba, „WordPress“ priegloba, „Cloud“ priegloba, „VPS“ priegloba ir specialusis priegloba.

Jų prieglobos planas prasideda tik nuo jų 2,75 USD / mėn, kuri apima:

 • NEMOKAMA domeno vardo registracija
 • nemokamas SSL sertifikatas
 • neribota saugykla
 • neribotas pralaidumas
 • neribotas verslo el. pašto adresas
 • vertės 200 USD rinkodaros kreditų
 • 24/7/365 palaikymas
 • 45 dienų pinigų grąžinimo garantija
 • nemokamas perkėlimas į svetainę
 • lengva naudoti „WordPress“ diegimą

Tačiau aš taip pat parašiau išsamų vadovą, kaip per 10 minučių pradėti „WordPress“ tinklaraštį su „HostGator“ (išsamus vadovas)

2. Užregistruokite domeno vardą – „NameCheap“

Jei nenorite kurti svetainės, vis tiek galite užregistruoti domeną. „NameCheap“ yra geriausia domeno vardo registravimo vieta.

Šiuo metu jie naudoja daugiau nei 10 milijonų domenų. Geriausia „NameCheap“ yra tai, kad jie visą gyvenimą siūlo „Whois“ privatumą.

 

Dažnai užduodami klausimai (.Com vs. Net):-

   

Ar .com ar .net geresnis?

Domeno varde svarbiausias yra tik domeno vardas, o ne plėtinys.

Taigi abu plėtiniai (.net ir .com) veiks labai gerai. Šie plėtiniai buvo sukurti skirtingam tikslui – aptarnauti jūsų svetainę.

 

Ar galiu .NET naudoti versle?

Naudodami .net domeną verslui, galite sugadinti prekės ženklo patikimumą ir siųsti klaidingą žinutę žmonėms, nes .net reiškia su tinklu susijusias paslaugas.

 

Ką daryti, jei .com domenas, kurio noriu, jau paimtas?

Jei domenas jau yra užregistruotas, turite galvoti apie naujus svetainių pavadinimus, kuriuos galima užregistruoti arba naudoti su .net plėtiniu.

 

 

.„Com vs. Net“ – verdiktas

.com ir .net yra du populiariausi domenų plėtiniai internete. Bet kuris plėtinys tinka jūsų domenui? Kaip žinote, jūsų svetainei pasirinkti nepriekaištingą domeno plėtinį yra labai svarbu.

Jei norite nusipirkti domeną, kad gautumėte pelno, tada .com plėtinys būtų tobulas. „.Net“ plėtinys skirtas tiems, kurie siūlo interneto, kabelinės televizijos paslaugas, el. Pašto prieglobą, duomenų bazių prieglobą ir kitas su tinklais susijusias svetaines.

Šiame straipsnyje mes pasidalinome skirtumu tarp .„Net vs.Com“ plėtinius ir paaiškino, kurį iš jų turėtumėte pasirinkti savo svetainei.

Dabar laikas išsiaiškinti, kokio tipo svetainę norite pradėti, ir tada užregistruoti domeną kartu su tinkamu plėtiniu, atitinkančiu jūsų verslą..

 

Mūsų skaitytojai mėgsta šį straipsnį,

Kaip sukurti „Amazon“ ar „eBay“ svetainę (mažiau nei 30 minučių)

 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map