.Org vs .Com – kokį domeno plėtinį turėtumėte pasirinkti?

Po .com, .org yra antras populiariausias domeno plėtinys internete. Tačiau jie abu yra aukščiausio lygio domenai, tačiau naudojami skirtingais tikslais.


Jei ketinote įkurti savo svetainę, nesvarbu, ar tai verslas, asmeninis tinklaraštis, aplankas, ne pelno siekianti organizacija ir pan., Jums gali kilti klausimas, kurį domeno plėtinį pasirinkti arba ar yra kokių nors skirtumų tarp domeno plėtinių, tarkime .org vs .com.

Tinkamo domeno vardo pasirinkimas ir plėtinys yra labai svarbūs, nes tai daro įtaką jūsų įmonės reputacijai ir patikimumui.

Štai kodėl šiame straipsnyje paaiškinsiu skirtumas tarp .com ir .org domeno plėtinius ir padės jums nuspręsti pasirinkti jūsų verslui tinkamą domeno vardą.

com vs org

.„Com vs.Org“ – kuo skiriasi domeno plėtiniai

Kas yra domeno plėtinys?

Domeno plėtinys yra paskutinė domeno vardo dalis. Pvz., Domene „WPMyWeb.com“ domenas yra „WPMyWeb“, o „.com“ yra plėtinys.

Antrojo ir aukščiausio lygio domenai

Registruodami domeno vardą turite pasirinkti plėtinį, tinkantį jūsų svetainės tikslams, pvz., „.Com“ komercinėms svetainėms, „.net“ su tinklu susijusioms svetainėms, „.edu“ su švietimu susijusioms svetainėms.

Pasirinkę turite kuo greičiau užregistruoti savo domeną kartu su plėtiniu, kol kas nors kitas jį nusipirks.

Yra daugiau nei 1 000 plėtinių, tačiau rekomenduojame naudoti populiarius ALD, pvz., .Com, .net, .edu, .org, .co, .org ir kt. Taip pat galite pasirinkti konkrečioms šalims skirtus ALD, pvz., .Us – JAV, .co.uk – Jungtinė Karalystė, .it – ​​Italija, .jp – Japonija ir kt.

Palyginkime skirtumą tarp .org ir .com norėdami pamatyti, kuris domeno plėtinys yra geresnis jūsų svetainei.

.„Com vs. Org“ – skirtumas tarp domeno plėtinių

org vs com

.„Com“ ir .Org yra populiariausi domenų vardų plėtiniai internete.

Beveik 46,7% visų svetainių yra užregistruotos .com domeno plėtiniu, kur maždaug 5,2% visų svetainių yra registruotos .org domeno plėtiniu..

.com reiškia „komercinį“ yra populiariausias aukščiausio lygio domeno plėtinys internete. Pirmiausia jis naudojamas komercinėms svetainėms, tokioms kaip verslas, asmeniniai tinklaraščiai, el. Prekybos parduotuvės, portfeliai ar bet kuri svetainė, uždirbanti pinigus.

Iš kitos pusės, .org reiškia „organizacija“ kuris yra dar vienas aukščiausio lygio domeno plėtinys, dažniausiai naudojamas ne pelno organizacijoms, tokioms kaip Wikipedia.org.

Tačiau šiais laikais daugelis įmonių registruoja abu domenų plėtinius, kad įsitikintų, jog niekas negali pakenkti savo prekės ženklui.

Kada turėtumėte pasirinkti .Com domeno plėtinį?

.„Com“ yra populiariausias domeno plėtinys internete. Daugiau nei 47% visų svetainių veikia .com domeno vardas.

Dėl plataus .com domeno naudojimo jį lengviau atsiminti nei kitus plėtinius. Be to, tai taip pat padeda kurti ir reklamuoti jūsų prekės ženklą.

Dabar paaiškinsiu, kada turėtumėte pasirinkti .com domeną.

Svetainės, kuriose parduodami produktai ar paslaugos

Jei norite parduoti produktus internetu ar teikti mokamas paslaugas, tada .com plėtinys veiks geriausiai. .Com yra tam tikras pratęsimas, kuriuo dauguma žmonių yra draugiški.

.Com plėtinys turi daug svorio nei bet kuris kitas domeno vardas. Taigi, įmonės, turinčios .com plėtinį, greičiausiai pritraukia klientus ir atrodo teisėtos.

Priešingai, jei pasirinksite pigių domenų plėtinį, pvz., „Info“, „biz“, „xyz“ ir kt., Komercinėms svetainėms, pakenksite jūsų svetainės reputacijai ir jie atrodys kaip šlamštas. Dėl to jūs prarasite savo klientus.

Tinklaraščių svetainės

„.Com“ plėtinio naudojimas savo tinklaraštyje padidina patikimumą ir padeda efektyviai kurti jūsų prekės ženklą, nesvarbu, ar tai būtų laikraštis, asmeninis tinklaraštis, aplankas, fotografija, pinigų uždirbimo tinklaraštis ir beveik viskas, kas tarp jų.

Kada turėtumėte pasirinkti .Org domeno plėtinį?

Maždaug 5,2% visų svetainių naudojasi .org plėtiniu. Šis skaičius yra labai mažesnis, palyginti su .com užregistruotais domenais. Štai kodėl lengviau gauti domeną su .org plėtiniu.

Ne pelno organizacijoms

.Org domeno plėtinys daugiausia naudojamas ne pelno organizacijoms. Tačiau yra scenarijų, kuriuose galite naudoti .org plėtinį.

Nemokamos internetinės švietimo svetainės

Daugelyje internetinių švietimo svetainių yra nemokami kursai, skirti vien tam, kad žmonės būtų mokomi, naudokite .org plėtinį.

Tačiau ne visose švietimo svetainėse naudojamas .org domeno vardas, bet .com plėtinys, nes jose nesiūlomi nemokami kursai ir, žinoma, jūs turite mokėti, kad galėtumėte pasiekti jų turinį.

Bet, jei jūsų tikslas yra šviesti žmones neuždirbant pinigų, tada .org plėtinys jums tinka, pvz., KhanAcademy.org. Nepaisant to, jūs galite priimti aukas, kad jūsų svetainė veiktų.

Atvirojo kodo programinės įrangos svetainės

Būdamos ne pelno organizacijos, daugelis atvirojo kodo programinės įrangos kompanijų naudoja .org plėtinį. Jų tikslas yra tiekti atviro kodo programinę įrangą, kurią nemokamai naudoti viešai. Pvz., „WordPress.org“ yra tinklaraščių platforma, kuri naudoja .org plėtinį.

.„Org vs .Com“ – kuris domeno plėtinys yra tinkamesnis SEO?

Dabar jums gali kilti klausimas, kuris domeno plėtinys yra tinkamesnis SEO arba kuris padidins jūsų svetainės reitingą?

Jei klausiate tarp .org ir .com, tada pasirenkant bet kurį plėtinį nepaveiksite SEO. Tai reiškia, kad paieškos varikliai abu domenų plėtinius traktuos vienodai.

Svetainės adresu svarbiausias dalykas yra tik domeno vardas, o ne plėtinys.

Jei norite padidinti savo svetainės lankomumą, turite vadovautis geriausia SEO praktika, apimančia kokybišką turinį, gerą svetainės struktūrą, nuorodų kūrimą, SEO puslapyje ir dar daug daugiau..

Kaip pasirinkti SEO draugišką domeno vardą:

a) Jei įmanoma, pabandykite pridėti raktinių žodžių į savo domeno vardą

Geriau būtų, jei į savo domeno vardą įtrauktumėte bent vieną raktinį žodį.

Tokiu būdu paieškos sistemos, tokios kaip „Google“, supras, apie ką jūsų svetainė. Pvz., „Thebestflowershop.com“ bus geriau įvertintas nei „thebestshop.com“, nes čia savo domene pridėjote raktinių žodžių „gėlės ir parduotuvė“..

Panašiai, jei jūsų įmonė ar parduotuvė priklauso tam tikrai sričiai, savo domene galite pridėti vietovės pavadinimą. Pvz., Jei jūsų baldų įmonė įsikūrusi Čikagoje, geras domeno vardas būtų „furnituresinchicago.com“.

b) Įsitikinkite, kad jūsų domeno vardą lengva ištarti

Įsitikinkite, kad jūsų domeno vardą lengva ištarti, taip pat lengvai įsimenamą. Venkite domeno vardo brūkšnelių ir skaičių.

c) Nekartokite nė vienos raidės

Laikykite paprastą domeno vardą ir nekartokite jokių raidžių. Nes tai dažnai vartotojus supainioja. Pvz., „Thefloowershhop.com“ yra blogas vardas, nes jame yra pakartotų raidžių.

Kur yra geriausia vieta nusipirkti .Org ir .Com domenus?

Norėdami sukurti svetainę, nesvarbu, ar tai tinklaraštis, ar įmonė, turite įsigyti domeną, taip pat žiniatinklio prieglobą.

Paprasčiau tariant, domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete, o žiniatinklio priegloba yra vieta, kur saugomi jūsų svetainės failai..

Be žiniatinklio prieglobos negalite sukurti svetainės.

Paprastai domenas kainuoja maždaug 14 USD metams ir 11,99 USD / mėn. Už interneto prieglobą. Jei skaičiuosiu, tai yra 157 USD per metus ir 3 metams – 473 USD.

Tai gana brangu pradedantiesiems, kurie tik pradeda veiklą.

Laimei, žiniatinklio prieglobos įmonės mėgsta Hostgator siūlo nemokamą domeną vardo registracija su jų prieglobos planu, o jų kaina taip pat maža.

1. Kaip užregistruoti nemokamą domeno vardą „HostGator“ (aš rekomenduoju)

Arba,

2. „NameCheap“ (be prieglobos) užregistruokite tik domeno vardą

1. Gaukite nemokamą domeno vardą su – „Hostgator“

„Hostgator“ yra vienas iš geriausių interneto prieglobos paslaugų teikėjų, teikiančių nemokamą domeno vardą su savo planu. Jie siūlo skirtingą prieglobos tipą, tokį kaip bendrasis priegloba, „WordPress“ priegloba, „Cloud“ priegloba, VPS ir „Dedicated“ priegloba.

Jų prieglobos planas prasideda tik nuo jų 2,75 USD / mėn, kuri apima:

 • NEMOKAMA domeno vardo registracija
 • nemokamas SSL sertifikatas
 • neribota saugykla
 • neribotas pralaidumas
 • neribotas verslo el. pašto adresas
 • vertės 200 USD rinkodaros kreditų
 • 24/7/365 palaikymas
 • 45 dienų pinigų grąžinimo garantija
 • nemokamas perkėlimas į svetainę
 • lengva naudoti „WordPress“ diegimą

Norėdami užregistruoti nemokamą domeną „HostGator“, vykdykite toliau pateiktas instrukcijas.

1 žingsnis, Pirmiausia eikite į „HostGator“ Interneto svetainė. Pridėjau kuponą šią nuorodą kuri suteiks jums 60% nuolaidą. Taip pat galite įvesti reklamos kredito kodą WPMYWEB60 pildydami mokėjimo duomenis.

Arba,

Spustelėkite čia, jei norite pereiti į ==> www.hostgator.com <== svetainė.

2 žingsnis, Pasirinkite planą pagal savo reikalavimus. Kol kas rinkitės Perėjimo planas jei tik pradedate. Vėliau taip pat galite atnaujinti arba pažeminti dabartinį planą.

Tada spustelėkite Pirkti dabar mygtuką, kad pradėtumėte.

„Hostgator“ pasidalino planais

3 žingsnis, Šiame žingsnyje turite užregistruoti domeną.

Iš pradžių įveskite savo domeno vardą.

Tada eikite į Atsiskaitymo ciklas variantas. Norėdami gauti papildomą nuolaidą, rinkitės 36 mėnesių / 3 metų paketą.

Įveskite vartotojo vardą, kad galėtumėte sukurti savo sąskaitą. Jis turi būti 2–12 simbolių.

Tada nustatykite PIN kodą (tik skaičius). Tai turi būti 4–8 simboliai.

Pagrindinio kompiuterio paskyros informacija

4 žingsnis, Įveskite savo sąskaitos informaciją ir atsiskaitymo informaciją.

Mokėti galite naudodamiesi kreditine kortele ir „PayPal“.

Įveskite atsiskaitymo informaciją „Hostgator“

5 žingsnis, Jūsų bus paprašyta pridėti papildomų paketų, tačiau tai visiškai neprivaloma. Aš rekomenduoju juos išjungti.

„Hostgator“ pridedami priedai

6 žingsnis, Dabar patikrinkite „sąlygas“ & Aptarnavimas “ir spustelėkite Patikrinti dabar mygtuką.

„Hostgator“ patikra

Tai atlikę gausite savo sąskaitos duomenis el. Paštu.

Skaitykite, Kaip įdiegti „WordPress“ „HostGator“ iki 10 minučių (išsamus vadovas)

2. Užregistruokite domeno vardą – „NameCheap“

Jei nenorite kurti svetainės, vis tiek galite užregistruoti domeną. „NameCheap“ yra geriausia domeno vardo registravimo vieta.

Šiuo metu jie naudoja daugiau nei 10 milijonų domenų. Geriausia „NameCheap“ yra tai, kad jie visą gyvenimą siūlo „Whois“ privatumą.

Dažnai užduodami klausimai (.org vs .com):-

Ar .com ar .org geriau?

Abu domeno plėtiniai veiks vienodai. Šių plėtinių paskirtis yra kita – tarnauti jūsų svetainėje.

Pvz., Jei naudojate komercinį verslą ar bet kokią svetainę, kurioje parduodami produktai ar paslaugos, tuomet būtinai turėtumėte naudoti .com domeną.

Kita vertus, jei jūs vadovaujate ne pelno organizacijai, kuri pirmiausia teikia pagalbą ar išteklius tikslinei auditorijai, kuriai yra specifinis poreikis, tada .org plėtinys būtų geresnis pasirinkimas svetainei..

Tačiau jei jums įdomu, kuris domeno plėtinys geriau veiks SEO, tada abu plėtiniai turės vienodą įtaką paieškos varikliui.

Ar galite naudoti .org mano verslui?

Taip, savo versle galite naudoti .org domeną. Tačiau aš nerekomenduočiau jūsų verslui .org plėtinio, nes:

 • Daugelis vartotojų eis į .com svetainę, nes yra susipažinę su .com domenu. Jei taip atsitiks, jūs iš savo verslo negalėsite gauti jokio pelno.
 • Vartotojai gali manyti, kad jūsų verslas yra ne pelno organizacija.

.„Org vs.Com“ – verdiktas

.„Com“ ir .Org yra populiariausi domenų plėtiniai internete. Jie naudojami įvairiems tikslams.

Prieš registruodami domeną turėtumėte žinoti, kuris domeno plėtinys tinka jūsų verslui, pvz., .Com vs .org. Jei norite vykdyti komercinį verslą, tada .com yra tinkamas jūsų domeno ir ne pelno organizacijų plėtinys..

Šiame straipsnyje mes pasidalinome skirtumu tarp .org ir .com domenų vardų ir taip pat paaiškinome, kurį iš jų turėtumėte pasirinkti savo svetainei.

Dabar laikas užregistruoti savo mėgstamą domeną, kol kas nors tai padaro.

Susijęs straipsnis,

Ar norite sukurti svetainę? Čia yra žingsnis po žingsnio vadovas, kaip sukurti svetainę per 10 minučių.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map