Kā viegli mainīt WordPress datu bāzes tabulas prefiksu

04.06.2020
PĀRBAUDE 'Kā viegli mainīt WordPress datu bāzes tabulas prefiksu
0 8 мин.

WordPress instalēšanas laikā tas jautā, vai vēlaties mainīt kaut ko datu bāzes tabulas prefiksu “wp_”. Mēs parasti izlaižam šo lietu, tāpēc WordPress automātiski izveido datu bāzi ar noklusējuma tabulas prefiksu “wp_”. 


Daudzi WordPress lietotāji bieži jautā, kā mainīt WordPress datu bāzes tabulas prefiksu. Viņi uzskata, ka, mainot noklusējuma tabulas prefiksu WordPress, tiks uzlabota viņu vietnes drošība. Saskaņā ar WordFence, tas neko nedara, lai uzlabotu jūsu vietnes drošību, un tas ir pārāk riskants process. Dažos gadījumos lietotāji mēģina mainīt vai pārveidot savu datu bāzi, neņemot dublējumu, un rezultātā viņi zaudē vietni. 

Kāpēc datu bāzes tabulas prefiksa maiņa neuzlabo vietnes drošību?

Tagad parunāsim par WordPress datu bāzes uzlaušanas metodi. Parasti visizplatītāko uzbrukumu sauc par “SQL injekciju”, kur hakeris lietojumprogrammā ievainojams, lai piekļūtu, un vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir caur spraudni. Jebkurā gadījumā uzbrucējs iegūst piekļuvi jūsu datu bāzei, uzbrucējam būs tādas pašas iespējas kā jums datu bāzē. Parasti viņi datu bāzē palaiž skriptu, lai iegūtu visu informāciju. 

Mainot WordPress datu bāzes tabulas prefiksu, nekas netiek uzlabots jūsu vietnes drošībai, jo uzbrucējs iegūst piekļuvi, izmantojot neaizsargātu lietojumprogrammu, piemēram, spraudni, un viņi var viegli iegūt visu jūsu vietnes informāciju. 

Mēs ļoti iesakām nekad lejupielādēt nevienu nulled spraudni vai motīvu, jo nulled spraudnis vai motīvs var saturēt neaizsargātus skriptus, ja jūs to izmantojat, hackers viegli piekļūs jūsu datu bāzei un var iznīcināt jūsu vietni..

Ja vēlaties aizsargāt savu vietni un datu bāzi, varat izmantot izcilu drošības pakalpojumu, piemēram, Securi. Securi ir pilnīgs vietnes drošības risinājums, tas aizsargā jūsu vietni no uzbrucējiem, piemēram, DDoS, brutāla spēka, ievainojamības uzbrukumiem utt. Tas arī palīdz notīriet uzlauzto vietni un daudz vairāk. Ja nopietni domājat par savas WordPress vietnes drošību, jums vajadzētu izmantot Securi. Pārbaudiet Securi.

Kā nomainīt WordPress datu bāzes tabulas prefiksu

Kā mēs jau minējām, drošības nolūkos jums nav jāmaina datu bāzes prefikss. Ja vēlaties mainīt datu bāzes prefiksu savā WordPress vietnē, varat to izdarīt. Mēs jums parādīsim precīzas darbības, kā jūs varat viegli mainīt datu bāzes prefiksu savā WordPress vietnē.

Pagatavošana: Pirms mēs sākam, es ļoti iesaku jums veikt pilnīgu savas vietnes un datu bāzes dublējumu. Ja kaut kas noiet greizi, varat viegli atjaunot datu bāzi ar vienu klikšķi. BackupBuddy ir labs rezerves spraudnis, un jūs varat atjaunot datu bāzi vai vietni tikai ar vienu klikšķi.

Ir divi veidi, kā mainīt WordPress datu bāzes prefiksu,

 • Datubāzes prefiksu var mainīt, izmantojot phpMyAdmin
 • Izmantojot spraudni, varat mainīt WordPress datu bāzes tabulas prefiksu

Šajā rakstā mēs parādīsim abas metodes. Tāpēc iedziļināsimies tajā.

1. metode: mainīt datu bāzes tabulas prefiksu, izmantojot phpMyAdmin

Šī ir ļoti izplatīta datu bāzes prefiksa mainīšanas metode. Lai to izdarītu, jums jāpiesakās savā hostinga cPanel.

1. darbība, rediģējiet failu wp-config.php

Pēc pieteikšanās savā hostinga cPanel atveriet saknes direktoriju, kurā esat instalējis savu WordPress. Atveriet wp-config.php failu un atrodiet rindu “$ table_prefix = ‘wp_’;”. 

Mainiet tabulas prefiksa līniju wp_ piemēram, uz kaut ko, kas jums patīk, ry_ vai xz_013654. Var izmantot tikai burtus, ciparus un pasvītrojumus. 

Atrodiet WordPress wp-config failu

Kad esat pabeidzis tabulas prefiksa rediģēšanu, neaizmirstiet to saglabāt.

2. darbība. Datu bāzes tabulas nosaukuma maiņa vietnē phpMyAdmin

Nākamajā darbībā jums jāpiekļūst datu bāzei, izmantojot phpMyAdmin. Ja jūs izmantojat cPanel WordPress mitināšanu, jūs viegli varat atrast phpMyAdmin sadaļā datu bāzes sadaļa.

PhpMyAdmin mitināšana

Jūs varat redzēt dažādas tabulas, un tas ir atkarīgs no jūsu vietnes struktūras vai no tā, cik daudz spraudņu esat instalējis.

WordPress datu bāzes tabulas

Ātrākais veids, kā pārdēvēt tabulas prefiksu, ir SQL vaicājumu palaišana. Tagad palaidiet SQL komandu no savas SQL sadaļas, ko parādīju iepriekš parādītajā attēlā. Mums ir SQL vaicājums, kuru varat izmantot:

RENAME tabula `wp_commentmeta` TO` jr_commentmeta`;
RENAME tabula `wp_comments` TO` jr_comments`;
RENAME tabula `wp_links` TO` jr_links`;
RENAME tabula `wp_options` TO` jr_options`;
RENAME tabula `wp_postmeta` TO` jr_postmeta`;
RENAME tabula `wp_posts` TO` jr_posts`;
RENAME tabula `wp_termmeta` TO` jr_termmeta`;
RENAME tabula `wp_terms` TO` jr_terms`;
RENAME tabula `wp_term_relationships` TO` jr_term_relationships`;
RENAME tabula `wp_term_taxonomy` TO` jr_term_taxonomy`;
RENAME tabula `wp_usermeta` TO` jr_usermeta`;
RENAME tabula `wp_users` TO` jr_users`;

Šī ir noklusējuma SQL komanda, un, ja jums ir papildu tabulas, varat tās viegli pievienot. Nelieciet panikā. Tas ir tik viegli. Tāpat kā es gribu mainīties wp_ uz jr_, tāpēc, ja vēlaties mainīt papildu tabulas nosaukumu, jums jāraksta šādi:

RENAME tabula `wp_yoast_seo_links` TO` jr_yoast_seo_links`; 

Palaist SQL vaicājumu

Pēc SQL komandu ievadīšanas noklikšķiniet uz GO, lai palaistu procesu.

3. darbība. Pārdēvējiet wp_ laukus datu bāzu tabulās

Joprojām ir divi lauki, kas kā prefiksu izmanto wp_ (wp_options un wp_usermeta), izpildot šādus vaicājumus, mēs varam viegli mainīt šo lauku prefiksu. Tas var atšķirties no instalēto spraudņu skaita. Ja atrodat vairāk wp_ lauku, jums tie ir jāpārdēvē arī. 

UPDATE `jr_options` SET` option_name` = REPLACE (`option_name`, ‘wp _’, ‘jr_’) WHERE` option_name` LIKE ‘% wp_%’;
UPDATE `jr_usermeta` SET` meta_key` = REPLACE (`meta_key`, ‘wp _’, ‘jr_’) WHERE` meta_key` LIKE ‘% wp_%’;

Pēc SQL skriptu ievadīšanas nospiediet pogu Go, lai turpinātu. Tagad WordPress esat veiksmīgi mainījis datu bāzes tabulas prefiksu.

Lūk, kā tas izskatās pēc datu bāzes prefiksa maiņas.

Mainiet WordPress datu bāzes prefiksu

2. metode. Datu bāzes tabulas prefiksa maiņa, izmantojot spraudni

Ja nevēlaties pieskarties savai datu bāzei vai kādam manuālam procesam, to varat izdarīt, izmantojot Brozzme DB spraudni. Izmantojot šo spraudni, jūs varat modificēt datu bāzes prefiksu no jebkuras vietas (datu bāze un wp-config.php) ar vienu klikšķi.

Vispirms instalējiet un aktivizējiet Brozzme DB spraudnis. WordPress administratora panelī dodieties uz Rīki> DB PREFIX. Pēc noklusējuma šis spraudnis automātiski ģenerē jaunu prefiksu. Ja jums nepatīk, varat ievadīt savu prefiksu. Var izmantot tikai burtus, ciparus un pasvītrojumus.

Brozzme DB prefikss

Beidzot noklikšķiniet uz Mainīt DB prefiksu un esat pabeidzis.

Pārbaudiet savu WordPress vietni

Kad esat mainījis WordPress datu bāzes prefiksu, ir pienācis laiks pārbaudīt savu vietni. Pirmkārt, jums jāpiesakās savā vietnē un jāpārbauda lapas, ziņas, meklēšana un viss pārējais, ko jūs varat iedomāties. Ja jūsu vietne darbojas labi kā iepriekš, paņemiet vēl vienu datu bāzes dublējumu. 

Es ceru, ka šī apmācība palīdzēja jums saprast, kā uzbrukumi uzbrūk datu bāzei, izmantojot neaizsargātu lietojumprogrammu, un kā no tiem izvairīties, mēs arī parādījām, kā mainīt datu bāzes tabulas prefiksu WordPress, izmantojot spraudni un izmantojot phpMyAdmin. Ja rodas kļūda, lūdzu, paziņojiet mums komentāru sadaļā. Neaizmirstiet padalīties ar šo rakstu ar draugiem.

Citi noderīgi raksti,

 • Kā optimizēt WordPress datu bāzi, lai paātrinātu jūsu vietni
 • Kā atspējot visus WordPress spraudņus, ja nevarat pieteikties savā vietnē
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector