15 najdôležitejších vecí, ktoré treba urobiť po inštalácii programu WordPress

04.06.2020
PRÍRUČKA ZAČIATOČNÍKOV '15 najdôležitejších vecí, ktoré treba urobiť po inštalácii programu WordPress
0 18 мин.

Mnoho používateľov systému WordPress sa pýta, aké skvelé veci majú robiť po inštalácii programu WordPress, aké sú najlepšie nastavenie WordPress alebo najlepšie nastavenie pre WordPress? Toto sú bežné otázky kladené novými používateľmi WordPress.


Povedzme, že ste práve nainštalovali program WordPress a ste pripravení publikovať svoj prvý príspevok. Chystáte sa však ponechať predvolené nastavenia WordPress? WordPress je štandardne dodávaný so svojimi vlastnými predvolenými nastaveniami a predinštalovanými položkami, ktoré nie sú použiteľné, nie sú užívateľsky príjemné a nevyzerajú profesionálne. Keď používateľ navštívi váš web alebo stránku, potom pochopí, aký ste profesionálny. Ak je váš obsah vynikajúci, vaša webová stránka vyzerá ako super spam, používateľ by pre ňu nepriznal žiadnu hodnotu. Takže všetky vaše tvrdé práce pôjdu zbytočne.

Ale nie je to ťažké, ako si myslíte. Ak chcete svojmu webu WordPress poskytnúť elegantný vzhľad, stačí vykonať niekoľko krokov, ktoré sú uvedené nižšie. Realizáciou týchto nastavení na svoj web získate nielen profesionálny vzhľad, ale tiež robíte svoj web SEO-priateľským a užívateľsky prívetivým.

V tomto článku zdieľam 15 najdôležitejších vecí, ktoré treba urobiť po inštalácii čerstvého programu WordPress.

Po inštalácii WordPress

15 Najdôležitejšie nastavenia WordPress po inštalácii WordPress

Pri inštalácii programu WordPress je to už veľa vecí, napríklad: vzorový príspevok, dva alebo viac predinštalovaných doplnkov a motívov. Tieto zbytočné veci musíte vyčistiť hneď, ako nainštalujete svoju prvú stránku WordPress. 

Takže, prvé veci ako prvé. Zostavme si svoje stránky WordPress.

1. Zmeňte názov a nadpis stránky

Po inštalácii programu WordPress je prvá vec, ktorú musíte zmeniť na svojich webových stránkach Názov stránky a fb. Ak ste počas inštalácie programu WordPress nezmenili názov a nadpis webu, musíte ho teraz zmeniť. V predvolenom nastavení používa WordPress slogan „Iba ďalší web WordPress“, nezabudnite ho teda okamžite zmeniť.

Ak ho chcete zmeniť, prihláste sa na informačný panel správcu WordPress, prejdite na stránku nastavenie> všeobecný. Tam musíte zadať názov a nadpis svojej stránky. Ako to vyzerá?.

Názov a označenie stránky WordPress

Názov stránky je rovnaký ako názov vášho webu a fb je krátky popis, ktorý informuje o vašich stránkach. Nezabudnite čo najkratší popis Tagline.

Názov stránky sa objaví v záhlaví karty prehliadača. V prípade, že nepoužívate logo obrázka, použije sa ako textové logo názov stránky.

2. Povoliť alebo zakázať registráciu stránok

Ak chcete spustiť blog autora WordPress pre viacerých autorov, na ktorom sa musí zaregistrovať veľa používateľov, môžete na svojom webe povoliť možnosť registrácie. Ak sa chystáte byť jediným autorom, môžete registračnú možnosť zakázať. 

Registrácia WordPress

Táto možnosť je užitočná, ak prijímate príspevok hosťa, takže používatelia môžu priamo odoslať príspevok hosťa. Odporúčame tiež používať Žiadny doplnok na registráciu spamu na zabránenie registrácie spamu na vašich stránkach.

Druhá možnosť je Nová predvolená rola používateľa. Uistite sa, že si to necháte predplatiteľ. Noví používatelia tak budú mať najmenší prístup na vaše webové stránky. Neskôr môžete podľa vlastného výberu propagovať ľubovoľný používateľský účet.

3. Aktualizujte časové pásmo

V časti Všeobecné nastavenia prejdite nižšie a prejdite na položku Časové pásmo voľba. Odtiaľ aktualizujte časové pásmo svojej stránky WordPress, ktoré je rovnaké ako vaše miestne časové pásmo. Časové pásmo môžete aktualizovať výberom časového posunu časového pásma mesta alebo UTC. Kliknutím na rozbaľovaciu ikonu vyberte časové pásmo.

Odtiaľ môžete tiež zmeniť formát dátumu a času.

Časové pásmo WordPress

Táto funkcia je veľmi dôležitá na zobrazenie dátumu a času na vašom webe a je tiež užitočná pri plánovaní vášho príspevku WordPress.

Po nastavení sú vaše stránky Názov stránky, fb, registrácia možnosť a Časové pásmo, nezabudnite Uložiť zmeny.

4. Nastavenia diskusie WordPress

Diskusia WordPress vám umožňuje prispôsobiť si komentáre WordPress. Napríklad môžete povoliť alebo zakázať komentáre WordPress, ak sú Trackbacky alebo Pingbacky prijateľné, ak sú komentáre potrebné na manuálne schválenie a oveľa viac.

Najprv prejdite na WordPress nastavenie> diskusia a potom nastavte možnosti.Nastavenia diskusie WordPress

Toto sú presné nastavenia diskusií WordPress, ktoré používam na svojej stránke. Po vykonaní akejkoľvek zmeny nezabudnite uložiť zmeny.

5. Aktualizujte zoznamy príkazov WordPress

Keď publikujete nový príspevok, WordPress automaticky upozorní na populárne aktualizačné služby, ktoré ste aktualizovali vo svojom blogu.

WordPress je predvolene dodávaný iba s jednou službou ping. Priamo môžete pridať ďalšie služby ping z hlavného panela správcu WordPress. Ak pridáte ďalšie služby ping, vaše stránky budú upovedomené o populárnych aktualizačných službách, čím môžete zvýšiť návštevnosť svojich stránok.

Písanie textu pomocou WordPress

Aktualizácia programu WordPress ping zoznam, choďte na nastavenie> písanie a zadajte tam ping list. Po jeho pridaní aktualizujte nastavenia kliknutím na Uložiť zmeny. Skontrolujte rýchlejšiu indexáciu blogových príspevkov v aktualizovanom zozname WordPress Ping.

6. Prispôsobte nastavenia čítania WordPress

Nastavenia čítania WordPress vám umožňujú nastaviť, či sa vaša stránka alebo príspevky zobrazia na domovskej stránke vášho webu. Môžete si vybrať buď „Vaše posledné príspevky“, alebo „Statická stránka“. 

Ak sa rozhodnete,

 • Vaše posledné príspevky: Všetky zverejnené príspevky sa zobrazia na vašej domovskej stránke. Túto možnosť použite, ak chcete zodpovedajúcim spôsobom zobrazovať svoje blogové príspevky. Môžete tiež nastaviť, koľko blogových príspevkov sa bude zobrazovať na domovskej stránke.
 • Statická stránka: Na svoju domovskú stránku môžete zobraziť ktorúkoľvek konkrétnu stránku.

Ak si teraz vyberiete možnosť, nemusíte sa obávať, môžete ju neskôr zmeniť. Túto domovskú stránku môžete okrem toho zmeniť v ponuke Vzhľad>upraviť.

Nastavenia čítania WordPress

V ďalšom zrušte začiarknutie políčka „Odradiť vyhľadávacím nástrojom od indexovania tejto stránky“ a kliknite na Uložiť zmeny. To umožní vyhľadávacím nástrojom ako Google, Bing, Yahoo atď. Indexovať vaše webové stránky.

7. Zmeňte nastavenie médií WordPress

V predvolenom nastavení WordPress automaticky generuje všetky odovzdané obrázky a vytvára viacrozmerné obrázky. Týmto spôsobom môže vytvoriť ďalšie zaťaženie vášho webového servera. Ak tomu chcete zabrániť, môžete zakázať funkciu automatického generovania obrázkov WordPress. 

Ísť do Nastavenia WordPress> Nastavenia médií. Tu môžete vidieť zoznam maximálnych rozmerov obrázkov, ktoré sa majú použiť pri pridávaní obrázka do mediálnej knižnice WordPress.

Teraz jednoducho pridajte „0“Do týchto polí. Toto zastaví WordPress vo vytváraní vašich obrázkov.

Upravte nastavenia médií WordPress

Ak používate obrázky s vysokým rozlíšením, nezabudnite ich komprimovať pomocou doplnku WordPress na kompresiu obrázkov.

Trvalé odkazy sú typom odkazov na webovú stránku. Ak vstúpite na akúkoľvek webovú stránku, môžete si všimnúť trvalý odkaz tejto webovej stránky. Napríklad „http://www.yoursite.com/sample-page“ alebo „https://example.com/what-is-a-permalink“. Permalink môže obsahovať rôzne značky, tj dátum, čas, poštové meno, číslicu atď. A závisí od toho, ako webmasteri nastavujú štruktúru permalinku.

Trvalé odkazy sú dôležitou súčasťou vášho webu a zohrávajú v ňom SEO veľkú úlohu. V predvolenom nastavení používa WordPress štruktúru permalinku, ktorá nie je priateľská k SEO a vyzerá škaredo. Takže môžete zmeniť permalinkovú štruktúru WordPress, ktorá je priateľská k SEO.

Ísť do Nastavenia WordPress> Permalinks. WordPress ponúka 5 rôznych permalinkových štruktúr a môžete použiť ktorúkoľvek z nich. Napríklad dobrá štruktúra priateľská k SEO je „http://www.example.com/sample-post“.

Štruktúry Permalink pre WordPress

Po zmene permalinku kliknite na Uložiť zmeny.

9. Odstráňte vzorový príspevok a stránku WordPress

Pri prvej inštalácii programu WordPress do svojej domény si všimnete ukážku príspevku a stránku, ktorá už je vytvorená. Môžete vidieť ukážku príspevku „Ahoj svet“Z domovskej stránky vášho webu WordPress. Toto je iba príklad toho, ako vyzerá váš web, a je lepšie vidieť niečo namiesto toho, aby ste videli prázdnu alebo nefunkčnú stránku. Môžete teda odstrániť vzorový príspevok.

Odstránenie vzorového príspevku „Hello World“ z vašich stránok je veľmi jednoduché. Na ovládacom paneli WordPress prejdite na stránku príspevky a kliknite na Všetky príspevky, potom Smeti pošta.

Toto sa ešte neurobilo. Musíte tiež natrvalo odstrániť príspevok. Po odstránení príspevku do priečinka prejdite na stránku Smeti a kliknite na Odstrániť natrvalo. Teraz ste úspešne odstránili vzorový príspevok „Hello World“.

Ukážkový príspevok WordPress

Podobným spôsobom môžete odstrániť ukážku stránky stránky> Všetky strany.

10. Vymažte nepoužité motívy WordPress

Mnoho používateľov programu WordPress pre začiatočníkov vyskúšalo na svojich webových stránkach rôzne témy, aby skontrolovali, ktoré sady svojich stránok najviac zaujímajú. Po inštalácii mnohých tém zvyčajne používajú jednu pri zachovaní iných tém. Avšak udržiavanie mnohých tém na webe môže spôsobiť mnoho problémov.

Rovnako ako iné aktualizácie WordPress, aj témy WordPress sa musia aktualizovať často. Môže to spôsobiť veľké bolesti hlavy pri aktualizácii všetkých tém, a ak ich neaktualizujete, stane sa neaktuálnym a môže to pre vaše stránky predstavovať problém so zabezpečením..

Dúfajme, že odstránenie nepoužitých tém WordPress môže byť oprava. Ak chcete odstrániť tému, prejdite na vzhľad> témy. Tu môžete vidieť, koľko tém ste nainštalovali. Teraz kliknite na Podrobnosti témy témy a kliknite na delete od ľavého dolného rohu.

11. Nahrajte favicon

Favicon je ďalšou dôležitou vecou vášho webu a má rovnakú hodnotu ako názov vášho webu. Favicon má jedinečnú identitu každej webovej stránky. Na karte prehľadávača si pred nadpisom stránky môžete všimnúť ikonu favicon a každá webová stránka má svoju vlastnú ikonu.

V predvolenom nastavení používa WordPress svoj vlastný Favicon a niekedy mnoho hostingových spoločností WordPress pridáva svoje logo, ktoré nie je vhodné pre vaše stránky. Takže musíte okamžite zmeniť Favicon.

Ak chcete pridať Favicon, prejdite na vzhľad> upraviť> Identita stránok a uvidíte to Ikona stránky.

WordPress Favicon

Tam musíte odovzdať ikonu svojho webu a uistiť sa, že veľkosť obrázka je najmenej 512 × 512 pixelov.

Po nahraní kliknite na publikovať z ľavého horného rohu. Teraz obnovte prehliadač a zobrazte ikonu Favicon. Tu je niekoľko alternatívnych spôsobov, ako pridať Favicon na vaše stránky WordPress.

12. Prispôsobenie oblasti miniaplikácií

Po inštalácii programu WordPress uvidíte na bočnom paneli už niekoľko doplnkov, napr. Vyhľadávacie pole, Posledné komentáre, Archívy, Kategórie a Meta. WordPress ich predvolene automaticky pridá a záleží tiež na motíve. Napríklad predvolená téma Dvadsaťsedemnásť WordPress obsahuje iba jeden bočný panel a dve päty, takže v týchto oblastiach môžete pridať akýkoľvek widget.

Ak chcete pridať alebo odstrániť miniaplikáciu, prejdite na vzhľad> Miniaplikácie, Tu nájdete celkové dostupné miniaplikácie pre váš web. Ak ste nainštalovali novú tému WordPress, môžete vidieť ďalšie miniaplikácie. Odporúčam vám však odstrániť z bočného panela niekoľko predvolených miniaplikácií, tj Posledné komentáre, Archívy a Meta.

Bočný panel blogu WordPress

Ak chcete miniaplikáciu odstrániť, jednoducho kliknite na miniaplikáciu a zobrazí sa okno ako vyššie, odtiaľ kliknutím na Odstrániť odstráňte miniaplikáciu. Neprepadajte panike. Do bočného panela alebo do päty môžete pridať alebo odstrániť ľubovoľný widget.

13. Vyplňte svoj užívateľský profil

Pred zverejnením akéhokoľvek príspevku na svojej stránke by ste mali najprv vyplniť svoj užívateľský profil, bez ohľadu na to, či ste správcom stránky alebo prispievateľom. Zakaždým, keď uverejníte príspevok, na konci príspevku sa objaví biograf autora. Ak je váš užívateľský profil úplne prázdny, používatelia by vašej stránke nepriniesli veľkú hodnotu.

Váš užívateľský profil preto vždy udržiavajte kompletný a aktualizovaný. Ísť do užívatelia> Tvoj profil z administračného panela WordPress.

Užívateľský profil WordPress

Odtiaľ môžete zadať svoje užívateľské údaje a zvoliť, ako sa bude vaše meno zobrazovať v príspevkoch. Okrem toho môžete zmeniť svoje heslo, fotografiu a pridať krátku biografiu.

Po dokončení aktualizácie profilu kliknite na ikonu Aktualizovať profil uložte zmeny.

14. Vypnite prehľadávanie adresárov

Keď váš webový server nenájde súbor index.php, automaticky zobrazí indexovú stránku, ktorá zobrazuje celý adresár vášho webu. Týmto spôsobom môže ktokoľvek vidieť vaše dôležité súbory, kopírovať obrázky, štruktúru stránok atď. Hackeri často používajú na prístup k súborom proces zraniteľnosti.

Žiadny index

Zakázaním prehľadávania adresárov nikto neuvidí vaše súbory stránok WordPress.

Z tohto dôvodu musíte mať prístup k súboru .htaccess. Môžete to urobiť z webhostingu cPanel alebo pomocou FTP klienta. Teraz otvorte súbor .htaccess a na koniec pridajte nasledujúci kód.

Možnosti Všetky – Indexy

Teraz uložte súbor .htaccess. Potom sa v prehliadaní adresárov zobrazí táto správa namiesto zobrazenia všetkých adresárov z vašich stránok.

WordPress zakázané

15. Nainštalujte doplnok Anti-Spam

Keď bude vaša stránka WordPress aktívna, pravdepodobne začnete každý deň získavať veľa spamových komentárov. To je také nepríjemné a môže to poškodiť aj vaše SEO. Ak ich od začiatku nespravujete, bude to pre váš web obrovský problém. 

Našťastie je pre WordPress k dispozícii doplnok proti spamu. Po nastavení doplnku Akismet z administračného panela WordPress sa tento doplnok postará o všetky komentáre. Všetky komentáre sú filtrované používateľom Akismet a oddeľuje všetky komentáre k spamu do inej oblasti a na schválenie sa zobrazia iba legitímne komentáre. Týmto spôsobom môžete ušetriť čas a zamerať sa na svoju prácu.

záver

Po inštalácii programu WordPress existuje veľa zaujímavých vecí, ktoré sa dajú robiť s programom WordPress. V tomto článku som napísal 15 najdôležitejších vecí po nainštalovaní programu WordPress. 

Mnoho nových používateľov WordPressu nemení svoje predvolené nastavenia WordPress a nakoniec zobrazuje logo inej spoločnosti, vzorový príspevok, predvolený názov stránky atď. A je ťažké hodnotiť web vo vyhľadávačoch..

Preto sa dôrazne odporúča, aby ste po inštalácii WordPress zmenili svoje nastavenie WordPress. Spomenuté vyššie ako 15 rôznych nastavení je najlepšie pre novo nainštalovaný WordPress a najlepšie nastavenie pre WordPress.

Dúfam, že vám tento tutoriál pomohol dokonale nastaviť vašu stránku WordPress. Ak máte akékoľvek otázky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Súvisiace články,

 • Blogger Vs WordPress? Ktorý z nich si vybrať a prečo?
 • 13 najlepších tipov na urýchlenie vášho webu WordPress
 • 20 musí mať doplnky WordPress pre všetky stránky WordPress v roku 2018
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector