19 najlepších tipov na urýchlenie WordPress (zvýšenie rýchlosti stránok o 200%)

Webové stránky WordPress sa dajú ľahko prispôsobiť, pretože prichádzajú s mnohými doplnkami a témami. Preto je dobré, že si počas niekoľkých minút môžete vytvoriť akýkoľvek druh webovej stránky. Negatívom je však to, že vaše stránky sa dajú ľahko spomaliť, ak ich optimalizujete dobre. Rovnako ako iné veci, aj táto vyžaduje údržbu. Dobrá vec je, že môžete Zrýchlite stránku WordPress ľahko. Takže v tomto článku sa budem venovať 19 Najlepšie spôsoby, ako zvýšiť rýchlosť stránok že posilnite svoje SEO.


Prečo WordPress Rýchlosť stránok záleží na SEO?

Podľa mnohých používateľov, SEO záleží iba na použití správnych kľúčových slov vo vašom obsahu a vytváraní spätných odkazov, aby sa vaše webové stránky dostali tak, že vaše stránky sa môžu zaradiť medzi najvyššie hodnotenia vyhľadávacích nástrojov. Jedným z najdôležitejších faktov pre SEO, o ktoré sa nestarajú, je „Rýchlosť webových stránok“

40% ľudí opustí web, ktorý trvá načítanie viac ako 3 sekundy. Pomalý web sa nikomu nepáči, hoci na svojich stránkach máte kvalitný obsah.

Podľa Google, 1-sekundové oneskorenie odozvy na stránku môže viesť k 7% zníženiu konverzií. Podobne stratíte pozíciu z výsledkov vyhľadávacieho nástroja.

V apríli 2010 spoločnosť Google oficiálne oznámila, že „urýchlenie webových stránok je dôležité – nielen pre vlastníkov stránok, ale pre všetkých používateľov internetu. V rámci tohto úsilia dnes zahrnujeme do našich algoritmov na vyhľadávanie nový signál: rýchlosť stránok. Rýchlosť stránok odráža, ako rýchlo web reaguje na webové požiadavky. “

Ako skontrolovať rýchlosť webových stránok?

K dispozícii je veľa nástrojov na testovanie rýchlosti webových stránok, ktoré vám pomôžu zlepšiť a upraviť rýchlosť stránok. GTmetrix a Pingdom sú najlepším nástrojom na kontrolu rýchlosti stránky. Spoločnosť Google spustila v roku 2010 aj svoj vlastný Nástroj na rýchlosť stránky. Odtiaľ môžete skontrolovať, čo skutočne potrebujete optimalizovať a ktorá funkcia spôsobuje problém.. 

Predtým ako začneš…

Dôrazne vám odporúčame, aby ste pomocou týchto nástrojov vykonali test rýchlosti- Štatistiky Google PageSpeed, GTmetrix alebo Pingdom. Po teste si záložky uložte alebo si urobte snímku obrazovky s výsledkami. Potom vykonajte nasledujúce metódy, ktoré sú opísané nižšie, a potom znova vyskúšajte rýchlosť. Porovnajte tieto výsledky.

Takže je čas Urýchlite web WordPress.

19 najlepších tipov na urýchlenie stránky WordPress

„(Zvýšte rýchlosť stránok o 200%)“

Zvýšte rýchlosť stránok

Obsah:

 1. Získajte dobrý webhosting
 2. Získajte prémiovú tému
 3. Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)
 4. Použite doplnok Cache
 5. Optimalizujte obrázky
 6. Povoliť kompresiu gzip
 7. Minimalizujte HTML, CSS, JavaScript
 8. Využite vyrovnávaciu pamäť prehliadača
 9. Lazy Load Images, Videos, Comments
 10. Zakázať spätné odkazy a pingbacky
 11. Vypnite funkciu Hotlinking
 12. Znížte požiadavky na HTTP
 13. Optimalizácia databázy WordPress
 14. Obmedzenie počtu príspevkov po revízii
 15. Minimalizujte presmerovania
 16. Aktualizujte WordPress
 17. Znížte doplnky WordPress
 18. Optimalizujte domovskú stránku
 19. Zmenšenie rozmerov obrázka

# 1 Prepnite na lepší webhosting

Výber lepšieho webhostingu nie je ľahký, pretože existuje veľa webhostingových spoločností. Poskytujú veľmi lacný hosting, dokonca $ 1.5 / pm. Takže zvyčajne maximum používateľov začína používať webhostingu nižšej kvality a odo dňa, keď začnú trpieť. 

Môžete ľahko vidieť rozdiel medzi lacným hostiteľom a optimalizovaným hostiteľom WordPress. Hosting WordPress prichádza vhodnejšie, spoľahlivejšie a dobre optimalizované Zrýchliť Tvoja webová stránka.

Skontrolujte náš odporúčaný hosting WordPress, ktorý je omnoho lepší ako zdieľaný hosting.

Môj názor: Použili sme tiež lacný plán od Godaddy. Ale po niekoľkých dňoch, keď stránku aktualizujem trikrát naraz, môj web býval v režime offline (Nedostatok zdrojov). Potom bol výber perfektného webhostingu pre mňa veľmi ťažký, pretože som mal nedostatok peňazí. Hľadal som to mnohokrát a nakoniec som si kúpil SiteGround Hosting. A teraz som tak šťastný a moje stránky zostávajú 100% online, nikdy som nevidel žiadne prestoje. Vyskúšajte Recenzie SiteGround.

Ak chcete spravovať hostovanie WordPress, potom choďte na WPEngine.

Chcem ísť na SiteGround Chcem ísť na WPEngine

# 2 Použite pevný rámec / motív

WordPress prichádza s témou Twenty Fifteen, ktorá je veľmi ľahká a načíta sa tak rýchlo. Pokiaľ ide o blogovanie, vždy sa chceme prispôsobiť podľa vlastného výberu.

Na spustenie zvyčajne používame bezplatnú tému. Ale s rastúcou návštevnosťou by ste mali radšej prepnúť na používanie prémiového motívu, ktorý je postavený na pevnom rámci. Ľahko si môžete všimnúť, že maximálny počet bezplatných tém je obmedzený na používanie všetkých funkcií a niekedy výrazne spomaľuje vaše stránky.

Ale téma Dobrá prémia je vždy spoľahlivá a priateľská k SEO, Zrýchlite stránku WordPress a postavené profesionálnymi vývojármi. Musíte si tiež uvedomiť, že všetky prémiové témy nie sú dobré, pretože existuje mnoho spoločností zaoberajúcich sa témami, ktoré pridávajú ďalšie funkcie, aby prilákali viac zákazníkov, kde je kvalita ich témy veľmi zlá..

Pozrite si niektoré z našich odporúčaných WordPress Premium tém pre blogovanie. Použite ho a nikdy sa nepozerajte späť.

# 3 Začnite používať sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Ak nepoužívate sieť na doručovanie obsahu (CDN), mali by ste ju hneď použiť Zrýchlite stránku WordPress. CDN ukladá všetky statické súbory vrátane HTML, CSS, JavaScript, Images atď. A dodáva divákom z ich najbližšej oblasti. Napríklad vaše stránky hostené v regióne Florida (USA), keď návštevník navštívi vašu webovú stránku z Londýna (Spojené kráľovstvo), potom CDN poskytne návštevníkovi všetky statické súbory..

Týmto spôsobom sa váš web načíta tak rýchlo a ušetrí tiež šírku pásma servera. Nehovoriac o tom, ako to môžeš zvýšiť rýchlosť stránok.

Prečítajte si, 5 najlepších poskytovateľov CDN na urýchlenie vášho webu WordPress

Odporúčame: Ak hľadáte CDN, potom vás navrhneme KeyCDN. Je to jeden z výkonných poskytovateľov CDN a môžete sa ľahko integrovať do svojho WordPress. Má plány Pay as you go a cena začína iba od $ 0,04 / 1 GB..

# 4 Použite doplnok Cache

Doplnok vyrovnávacej pamäte umožňuje používateľovi ukladať dočasné statické webové súbory na svoje zariadenie. Keď návštevník navštívi vašu webovú stránku, prehliadač namiesto použitia pôvodného webového servera zobrazí webový obsah z miestneho úložiska. Týmto spôsobom môžete ušetriť šírku pásma a znížiť tlak na webový server.

Odporúčame môžete použiť W3 Total Cache Plugin. Ľahko sa používa a spravuje všetky typy funkcií vyrovnávacej pamäte. Pozrite si, ako nastaviť doplnok W3 Total Cache pre WordPress.

Ak nie ste oboznámení s W3 Total Cache, skontrolujte ďalšie doplnky Cache.

# 5 Optimalizácia obrázkov

Optimalizácia obrázkov je ďalšou dôležitou súčasťou Zrýchlovanie vaše stránky. Ak svoj web neoptimalizujete dobre, bude to trvať veľa času a zvyčajne to zvýši mieru odchodov.

Okrem toho, optimalizácia obrázkov samostatne je časovo náročná práca. Takže pomocou doplnku Optimizer môžete ľahko optimalizovať všetky obrázky. Používame ShortPixel na optimalizáciu obrázkov a funguje dobre na všetkých typoch obrázkov. Vyskúšajte 7 najlepších doplnkov na optimalizáciu obrázkov pre WordPress na zvýšenie rýchlosti stránok.

Odporúčame vám používať Nástroj na optimalizáciu obrázkov ShortPixel. Môže skomprimovať všetky druhy obrázkov bez straty kvality. Môžete tiež vykonať hromadnú kompresiu.

# 6 Povoliť kompresiu gzip

Kompresia gzip je metóda, ktorá komprimuje všetky vaše webové súbory, zmenší ich a odošle do prehliadača. Napríklad, ak je veľkosť vašej stránky 500 KB, potom skomprimuje vaše webové súbory a odošle iba 50 KB. Týmto spôsobom môže tento proces zmenšiť veľkosť stránky a zvýšiť rýchlosť stránok. Môže tiež ušetriť 50% využitia šírky pásma.

skontrolujte kompresiu gzip

Na obrázku vyššie vidíte, že už som skomprimoval svoju stránku a zmenšil 76% veľkosť stránky. Ak ste povolili kompresiu gzip, môžete skontrolujte kompresiu Gzip.

Ak neviete, ako povoliť kompresiu gzipu, prečítajte si tento návod, ako povoliť kompresiu gzipu..

# 7 Minimalizujte HTML, CSS, JavaScript

Každý web sa načíta s množstvom súborov, ktoré obsahujú HTML, CSS a JavaScript atď. Väčšina súborov obsahuje nepotrebné znaky. Keď sa web načíta, výrazne sa tým zvyšuje čas načítania.

Minifikáciou HTML, CSS, JavaScript môžete zvýšiť rýchlosť stránok. Minifikácia odstráni nasledujúce nepotrebné znaky:

 • znaky medzery
 •  nové riadkové znaky
 • komentáre
 •  oddeľovače blokov.

Existuje niekoľko doplnkov WordPress, pomocou ktorých môžete ľahko Minifikovať HTML, CSS, JS, Inline a Defer CSS. Autoptimize je najlepší doplnok na minimalizovanie všetkých týchto vecí.

Prečítajte si časť Ako minimalizovať HTML, CSS a JavaScript pomocou doplnku automatického optimalizácie.

# 8 Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača

Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača je pravidlo, ktoré určuje, ako dlho by prehliadače mali uchovávať obrázky, CSS a JS lokálne. Prehliadač musí zakaždým, keď používateľ navštívi vaše webové stránky, stiahnuť celé webové súbory, aby stránku správne zobrazil.

Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača umožňuje vašim používateľom ukladať statický obsah do svojho zariadenia. Pozrite si, ako využiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača na WordPress. To tiež pomáha Zrýchlite stránku WordPress.

# 9 Použite doplnok Lazy Loading Plugin

Lazy Load je technika, ktorá načíta obrázky, keď ich používatelia prezerajú posúvaním. Ak napríklad vaša stránka obsahuje 10 obrázkov, načítanie zvyčajne zaberie veľa času. Takže Lazy Loading plugin načíta obrázky, ktoré sú viditeľné pre používateľov. Týmto spôsobom môžete zvýšiť rýchlosť stránok a ušetriť šírku pásma.

Pomocou doplnku WordPress Lazy Loading môžete ľahko načítať všetky obrázky, videá a dokonca aj komentáre. Pozrite sa na 7 najlepších doplnkov na načítanie obsahu WordPress Lazy.

# 10 Zakázať spätné odkazy a pingbacky

Trackbacky a Pingbacky môžu niekedy spôsobiť pomalé stránky. To znamená, že vaše stránky potrebujú ďalšiu šírku pásma a čas na správne načítanie stránky / príspevku. Hoci 99% Pingbackov je označených ako SPAM. Okrem toho to môže tiež poškodiť vaše SEO. 

Ak chcete na svojom webe zakázať spätné odkazy a pingbacky, prejdite na informačný panel WordPress. Potom choďte na nastavenie> diskusia a zrušte zaškrtnutie túto možnosť. 

Zakázať spätné odkazy a pingbacky

Prečítajte si, Ako vypnúť sledovania a Pingbacky?

Na ovládacom paneli WordPress môžete ľahko Zakázať Pingbacks a Trackbacks.

Zastavenie samočinných pokusov: Ale vo väčšine prípadov, keď prepojíte svoje blogové príspevky alebo vytvoríte SEO na stránke, vaše stránky dostanú ping v rámci blogu. Tomu sa hovorí „Self Pings“. Zakázať self-ping, stiahnite tento doplnok. Stačí ho aktivovať a začne pracovať. Vypnutím funkcie Self Pings môžete: Zvýšte rýchlosť stránok.

# 11 Zakázať hotlinking

Hotlinking tiež známy ako „Krádež šírky pásma“Je priamym odkazom na súbory iných webových stránok, napríklad obrázky, videá, mp3 atď. Napríklad, používateľ má rád svoj obrázok na webe a chce tento obrázok zobraziť na svojej stránke. Ak používateľ pridá vašu úplnú adresu URL obrázka, aby sa tento obrázok zobrazil na jeho stránkach, obrázok sa stiahne z vášho webu. To znamená, že keď návštevníci navštívia jeho webovú stránku, obrázok použije šírku pásma vášho servera. Vaša stránka sa zvyčajne spomalí.

Je to naozaj zlé, ak niekto ukradne vašu šírku pásma a na vašom webovom serveri máte obmedzenú šírku pásma. V dôsledku toho možno budete musieť zaplatiť ďalšie peniaze, aby ste rozšírili svoju šírku pásma.

Ako sa zbaviť “hotlinking“, Musíte do svojho .htaccess súbor.

PrepíšteEngine on
PrepíšteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s)?: // (www \.)? Yoursite.com [NC]
RewriteRule \. (Jpg | jpeg | png | gif) $ – [NC, F, L]

Tieto riadky jednoducho pridajte do súboru .htaccess, uložte ich a ste hotoví. Nikto už nemôže ukradnúť vašu šírku pásma a na druhej strane môžete Zrýchlite stránku WordPress.

# 12 Zníženie požiadaviek na HTTP

HTTP požiadavky sú založené na počte webových súborov. Keď používateľ navštívi váš web, prehliadač stiahne všetky súbory, ktoré sa majú zobraziť, a záleží na tom, koľko informácií máte na svojom webe. Tieto informácie obsahujú rôzne typy súborov, HTML, CSS, JS, doplnky, reklamy atď. A tiež závisia od vývoja vašej stránky..

Zredukovať HTTP žiadosti, môžete zo svojho webu odstrániť všetky nepotrebné prvky, znížiť počet reklám a bannerov. Existujú aj ďalšie spôsoby, ako sme sa zmienili, je minifikovať HTML, CSS, JavaScript.

Okrem toho môžete tiež znížiť požiadavku HTTP pomocou WordPress zapojiť a zvýšiť rýchlosť stránok.

# 13 Optimalizácia databázy WordPress

Keď na svojom webe vykonáte akékoľvek zmeny, niektoré tabuľky sa vytvoria v databáze WordPress. Podobne sa to stane pri inštalácii akýchkoľvek doplnkov. Po odinštalovaní doplnku však tieto zbytočné údaje zostanú v databáze. Podobne všetky vaše spamy a neschválené komentáre pridávajú do databázy ďalšie nepotrebné tabuľky. Týmto spôsobom je veľkosť vašej databázy zvýšená a načítanie trvá dlhšie.

Vyčistením všetkých týchto nepotrebných údajov môžete výrazne znížiť veľkosť databázy a môžete Zrýchlite stránku tiež. 

WP-Sweep je najlepším doplnkom Vyčistite databázu WordPress. Odstráni všetky nepotrebné údaje, napr. rozbité / neschválené / spamové komentáre, zastarané údaje, pingbacky, spätné sledovania a prechodné možnosti, ktorým uplynula platnosť, jediným kliknutím. Zvyčajne môžete zvýšiť rýchlosť stránok.

Pozrite si Ako optimalizovať databázu WordPress.

# 14 Obmedzenie počtu revízií WordPress

Vždy, keď upravujete alebo ukladáte svoj blogový príspevok, WordPress automaticky ukladá všetky revízie do databázy. Váš príspevok ste napríklad upravili 5-krát, takže program WordPress uloží do databázy celkom 6 revízií. Teraz si premyslite, že ak je veľkosť každého z vašich blogových príspevkov 100 kB a upravili ste ho päťkrát. Takže celkom 500 KB budú uložené v databáze. A ak máte spolu 20 blogových príspevkov a urobili ste to isté ako s ostatnými blogovými príspevkami, celková veľkosť revízií bude 500 × 20 = 10 000 KB = 10 MB

Ak chcete obmedziť svoje revízie príspevkov na blogu, môžete použiť tento doplnok. Tento doplnok vám umožňuje jednoducho obmedziť revíziu príspevkov na blogu alebo stránky. Najskôr ho aktivujte a z nastavení môžete ovládať revízie príspevkov a stránok.

# 15 Minimalizácia presmerovaní

Minimalizáciou presmerovaní môžete zvýšiť rýchlosť stránok WordPress.

Keď návštevník zadá webovú adresu vašej stránky pridaním adresy www alebo inej ako www, WordPress sa pokúsi nájsť správnu adresu URL a presmeruje používateľa na konkrétnu stránku. Ak nastavíte webové stránky na riešenie problémov pomocou protokolu HTTPS, bude to zložitejšie. Týmto sa stáva zložitejším a nútite presmerovať všetku komunikáciu z HTTP na HTTP s predponou HTTPS. Tento proces zvyčajne trvá dlhšie, ako je obvyklé.

na minimalizovať presmerovania vo WordPress, uistite sa, že sa vaša doména vyriešila iba s jedným presmerovaním a nikdy nevytvárajte zbytočné presmerovania. Niektoré z najlepších štruktúr domén najvyššej úrovne, ktoré sa riešia bez presmerovaní.

„Http://example.com alebo http://www.example.com

https://example.com alebo https://www.example.com “.

# 16 Aktualizujte WordPress

Jeden z hlavných faktov pre Urýchlenie stránky WordPress je udržiavať WordPress aktualizovaný. Väčšina používateľov sa nezaujíma o novú verziu programu WordPress a naďalej používa staršiu verziu programu WordPress. 

Ak sa niekedy pozriete na zoznam zmien, všimnete si, čo sa zmenilo a aké nové funkcie obsahuje nová verzia. Staršia verzia WordPress môže okrem toho obsahovať objekty zraniteľnosti, ktoré sú škodlivé pre vaše stránky. Takže v novej verzii aktualizácie sa všetko opraví a zvýšiť rýchlosť stránok.

Podobne musíte aktualizácia doplnkov WordPress tiež.

Môžete aktualizovať na najnovšiu verziu programu WordPress priamo z informačného panela, ale najprv si vytvorte zálohu zo svojich súborov a databázy. V prípade, že si neželáte vykonať aktualizáciu z informačného panela WordPress, môžete požiadať o svoje poskytovateľ hostingu urobiť od ich konca, alebo môžete povoliť Automatická aktualizácia funkcie z vášho hosting cPanel.

# 17 Znížte doplnky WordPress

Keď spustíme našu novú stránku, inštalujeme rôzne typy doplnkov bez toho, aby sme vedeli o ich funkčnosti. Ak to nefunguje podľa našich očakávaní, tento doplnok zvyčajne odinštalujeme. Týmto spôsobom je v našej databáze uložených veľa nepotrebných objektov a ich odozva bude pomalšia. Už sme sa zmienili o tom, ako odstrániť všetky nepotrebné objekty z databázy a zrýchliť web.

Príliš veľa doplnkov môže tiež ovplyvniť výkonnosť vašich stránok a zvýšiť čas načítania. Uschovajte preto doplnky, ktoré sú pre vaše stránky skutočne užitočné, alebo ich odinštalujte. Tu je zoznam 20 najlepších a užitočných zoznamov doplnkov WordPress, ktoré sú nevyhnutné pre každú službu Blogger.

# 18 Optimalizácia domovskej stránky

na Zrýchlite stránku WordPress, vždy by ste mali optimalizovať svoju domovskú stránku a ďalšie stránky. Ak skontrolujete rýchlosť načítania svojich stránok, uvidíte, že sa načítava pomaly, aj keď používate dobrého hostiteľa webu. 

Ak to chcete optimalizovať, mali by ste urobiť niekoľko jednoduchých krokov, t.j.

 • Znížte kontextové okná zo svojej stránky alebo naplánujte ich čas, ktorý sa má zobraziť po niekoľkých sekundách.
 • Obmedzte reklamy.
 • Odstráňte doplnky, ktoré využívajú väčšiu šírku pásma.
 • Udržujte svoju časť hlavičky čistú a lenivú načítajte obrázky a videá.
 • Ponechajte 4-5 príspevkov, ktoré sa zobrazujú na domovskej stránke.
 • Na domovskej stránke nepoužívajte tlačidlo zdieľania v sociálnych sieťach.
 • Odstráňte externé skripty.

Optimalizáciou svojej stránky môžete výrazne zvýšiť rýchlosť stránok.

# 19 Zníženie rozmerov obrázka

Ak nepoužívate tovar, obrázky s veľkými rozmermi niekedy spomaľujú rýchlosť načítania Spravované hosťovanie pomocou WordPress. Najprv musíte použiť obrázky nízkej dimenzie. To sa tiež líši v závislosti od témy. Napríklad z našich tematických možností môžeme použiť obrázky s nízkymi aj plnými rozmermi.

Môžete jednoducho prejsť na našu domovskú stránku a skontrolovať, či sú všetky použité obrázky veľmi nízko (370 × 290) pixelov. Vďaka správnej optimalizácii obrázkov môžu obrázky nižšej veľkosti zvýšiť rýchlosť stránok.

záver

V tomto tutoriále sme to ukázali Ako zrýchliť web WordPress. Ak ste skontrolovali rýchlosť svojich webových stránok skôr, ako sme už spomínali vyššie, teraz môžete vidieť, že sa výsledok zlepšil a načítanie stránok pod 1,5 sekundy.

Ale zvýšiť rýchlosť stránok  Spravovaný hostiteľ WordPress, CDN, téma sú nevyhnutnosťou, pretože auto potrebuje výkonný motor, dobrého vodiča a dobrú cestu, aby bežalo rýchlejšie. Toto je prvá a posledná vec, ktorú robíme. Zabúdame, že stránka WordPress si vyžaduje aj optimalizáciu, pretože auto potrebuje údržbu.

Ak tento návod pomáha Zvýšte rýchlosť stránok WordPress, prosím, podeľ sa o to Facebook, cvrlikání, Google+. Ak máte akékoľvek otázky alebo názory na web Speed ​​UpWordPress, napíšte komentár nižšie.

Súvisiace články,

 • 5 najlepšie spravovaných poskytovateľov hostingu WordPress pre stránky s vysokou návštevnosťou
 • 7 najlepších prémiových motívov WordPress pre bloggerov (vydanie 2017)
 • Ako vyčistiť databázu WordPress pomocou doplnku na optimalizáciu WP
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map