Ako ľahko zmeniť užívateľské meno správcu WordPress

Inštalácia WordPress je veľmi jednoduchý proces a nastavenie trvá iba pár minút. V tomto rýchlom procese však zvyčajne používame „admin“ ako predvolené používateľské meno admin pre našu stránku WordPress. Keď pripravíme našu stránku, sotva zmeníme svoje heslo alebo predvolené používateľské meno správcu WordPress. To sa však stáva vážnym problémom so zabezpečením pre používateľov, ktorí používajú alebo nezmenili staré heslo a používateľské meno. Možno už viete, že hackeri uskutočňujú útok hrubou silou pomocou používateľského mena vlastníka stránok, takže ak používate veľmi ľahké používateľské meno alebo heslo, ktoré sa dá ľahko uhádnuť, hackerom dávate cestu.


Heslo môžete zmeniť z profilu správcu, ale môžete zmeniť svoje používateľské meno účtu WordPress? Nie! WordPress v predvolenom nastavení nepovoľuje zmenu používateľského mena účtu WordPress. Neprepadajte panike, existuje niekoľko spôsobov, ako ľahko zmeniť svoje používateľské meno. V tomto návode vám ukážeme, ako ľahko zmeniť svoje používateľské meno správcu WordPress.

Ako zmeniť užívateľské meno správcu WordPress

Existujú 3 spôsoby, ako môžete zmeniť svoje používateľské meno správcu vo WordPress:-

 • Môžete si vytvoriť nový účet správcu a odstrániť starý
 • Používateľské meno WordPress môžete zmeniť pomocou doplnku
 • Pomocou databázy môžete zmeniť svoje používateľské meno

Ak ste novým používateľom WordPress, odporúčame vám použiť 1. alebo 2. metódu, ak ste pokročilým používateľom, použite tretiu metódu..

1. Vytvorte nový správcovský účet a vymažte starý

Toto je najjednoduchšia metóda, ako ľahko zmeniť používateľské meno účtu WordPress. Ak nechcete inštalovať ďalší doplnok alebo žiadny zložitý proces, tento proces je pre vás lepší. Ak ste začínajúcim používateľom služby WordPress, odporúčame vám to použiť.

Prvým krokom, ktorý potrebujete, sa musíte prihlásiť na svoje stránky WordPress ako správca. Potom choďte na užívatelia> Pridať nové a vytvorte nový účet správcu.

WordPress Pridať nového správcu

Na stránke pridajte nové používateľské meno, ktoré je jedinečné a ťažko uhádateľné, a zadajte svoju e-mailovú adresu. Polia Meno, Priezvisko a Web sú voliteľné, ale odporúčame vám vyplniť ich. Ďalej musíte zadať heslo a uistite sa, že používate zložité heslo, ktoré obsahuje veľké a malé písmená, číslo a špeciálne znaky.

Uistite sa, že ste vybrali rolu “Administrátor” a potom kliknite na Pridať nového používateľa vytvoriť nový účet správcu.

Teraz sa odhláste z panela správcu WordPress a prihláste sa pomocou nového účtu správcu. Po prihlásení prejdite na stránku užívatelia> Všetci používatelia a odstrániť starý účet správcu.

Odstránenie účtu správcu WordPress

Počas odstraňovania starého účtu sa vás WordPress opýta, čo chcete robiť s obsahom, ktorý vlastní používateľ. Teraz máte dve možnosti:

 • Odstrániť všetok obsah: Odstráni sa všetok obsah vytvorený používateľom.
 • Priradiť všetok obsah k: Do svojho účtu môžete preniesť všetok obsah vytvorený používateľom. Preto sa uistite, že ste vybrali „Pripísať celý obsah:“ a kliknite na potvrďte vymazanie. 

Možnosť odstránenia používateľov WordPress

To je všetko. Úspešne ste zmenili svoje používateľské meno v programe WordPress. Teraz všetok obsah patrí novému správcovi a počas prihlasovacieho času musíte zadať svoje novo vytvorené údaje o správcovi. Po dokončení môžete zo svojho profilu pridať profilový obrázok, pridať krátku biografiu autora a sociálne účty.

2. Pomocou doplnku zmeňte používateľské meno účtu WordPress

Ďalší jednoduchý spôsob zmeniť používateľské meno WordPress je pomocou doplnku. Ak chcete nainštalovať doplnok namiesto manuálneho procesu, musíte nainštalovať doplnok Username Changer.

Pomocou tohto doplnku môžete ľahko zmeniť svoje používateľské meno WordPress na jedno kliknutie a je to veľmi jednoduchý postup.

Najskôr nainštalujte a aktivujte Používateľské meno Changer plugin, potom choďte na užívatelia> Tvoj profil a prejdite na možnosť používateľského mena. Tam nájdete možnosť „Zmeniť užívateľské meno“.

Zmeniť používateľské meno WordPress

Klikni na Zmeniť používateľské meno a zadajte nové používateľské meno. Po dokončení kliknite na Uložiť zmeny a zobrazí sa výzva na opätovné prihlásenie. Po prihlásení môžete prejsť do svojho profilu a skontrolovať, či sa vaše používateľské meno zmenilo.

Keďže tento doplnok nemá žiadne ďalšie funkcie a vy si len ťažko chcete znova zmeniť svoje používateľské meno, je lepšie tento doplnok odstrániť. Neprepadajte panike, odstránením tohto doplnku bude vaše nové používateľské meno rovnaké.

3. Zmeňte používateľské meno WordPress pomocou phpMyAdmin

Zmena používateľského mena WordPress pomocou phpMyAdmin je trochu zložitý proces a pre začiatočníkov sa neodporúča. Ak urobíte niečo zle, vaše stránky môžu prestať fungovať. Postupujte preto pozorne.

Prvá vec, ktorú musíte prihlásiť do svojho hostiteľa cPanel a prejdite nadol do sekcie databázy a kliknite na phpMyAdmin.

Hosting phpMyAdmin

Po kliknutí na voľbu phpMyAdmin uvidíte, koľko databáz ste vytvorili alebo použili na svojom hosťovaní. Potom vyberte databázu, na ktorej sa používa vaša stránka WordPress.

Môžete vidieť databázové tabuľky. WordPress štandardne používa predponu tabuľky wp_ a ak ste predtým zmenili predponu databázy, môžete vidieť inú predponu tabuľky.

Teraz vyberte tabuľku, ktorá obsahuje „wp_users“ na ľavej strane a potom kliknite na úpravu používateľského mena, ktoré chcete upraviť.

wp_user WordPress

Potom zmeňte hodnotu „user_login“ na všetko, čo chcete. Napríklad som zmenil svoje používateľské meno „admin“ na „WhatIsMyName“, môžete použiť ľubovoľné používateľské meno, ako chcete.

Užívateľ databázy

Teraz kliknite na tlačidlo Go a máte hotovo. Svoje používateľské meno WordPress ste úspešne zmenili pomocou phpMyAdmin.

Dúfam, že vám tento návod pomohol zmeniť vaše používateľské meno WordPress. Ak ste novým používateľom WordPress, odporúčame vám použiť niektorú z prvých dvoch metód na zmenu používateľského mena na stránke WordPress..

Súvisiace články,

 • Ako vytvoriť dočasné heslo bez hesla v
 • Ako vložiť formuláre Google do WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map