15 najważniejszych rzeczy do zrobienia po instalacji WordPress

04.06.2020
PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH '15 najważniejszych rzeczy do zrobienia po instalacji WordPress
0 14 мин.

Wielu użytkowników WordPress pyta, jakie fajne rzeczy należy zrobić po zainstalowaniu WordPressa najlepsze ustawienia WordPress lub najlepsza konfiguracja dla WordPress? Oto najczęściej zadawane pytania przez nowych użytkowników WordPress.


Załóżmy, że właśnie zainstalowałeś WordPress i jesteś gotowy opublikować swój pierwszy post. Ale czy zamierzasz pozostawić domyślne ustawienia WordPress? Domyślnie WordPress ma własne ustawienia domyślne i wstępnie zainstalowane elementy, których nie można używać, nie są przyjazne dla użytkownika i nie wyglądają profesjonalnie. Kiedy użytkownik odwiedza Twoją witrynę lub stronę, wtedy rozumie, jak profesjonalny jesteś. Jeśli Twoje treści są świetne, kup swoją witrynę internetową jako super spam, użytkownik nie wnosi żadnej wartości do Twojej witryny. Więc wszystkie twoje ciężkie prace pójdą na marne.

Ale nie jest to trudne, jak myślisz. Aby nadać elegancki wygląd swojej witrynie WordPress, wystarczy wykonać kilka kroków wymienionych poniżej. Wdrażając te ustawienia w swojej witrynie, nie tylko nadajesz profesjonalny wygląd, ale również czynisz swoją witrynę przyjazną SEO i przyjazną dla użytkownika.

W tym artykule dzielę się 15 najważniejszymi rzeczami do zrobienia po zainstalowaniu nowego WordPressa.

Po zainstalowaniu WordPress

15 Najważniejsze ustawienia WordPress po zainstalowaniu WordPress

Istnieje kilka rzeczy, które są już domyślnie uwzględnione podczas instalacji WordPress, tj. Przykładowy post, dwie lub więcej preinstalowanych wtyczek i motywów. Musisz usunąć te niepotrzebne rzeczy, gdy tylko zainstalujesz swoją pierwszą stronę WordPress. 

Najpierw najważniejsze. Skonfigurujmy Twoją witrynę WordPress.

1. Zmień tytuł i slogan witryny

Po zainstalowaniu WordPress pierwszą rzeczą, którą musisz zmienić, jest witryna Nazwa strony i Slogan. Jeśli nie zmieniłeś tytułu i sloganu witryny podczas instalacji WordPress, musisz go teraz zmienić. Domyślnie WordPress używa sloganu „Just another WordPress site”, więc pamiętaj, aby go zmienić od razu.

Aby to zmienić, zaloguj się do pulpitu administracyjnego WordPress, przejdź do Ustawienia> Generał. Tam musisz podać tytuł i slogan witryny. Oto jak to wygląda.

Tytuł i slogan witryny WordPress

The Nazwa strony jest taki sam jak nazwa twojej witryny i Slogan to krótki opis, który mówi o Twojej stronie. Upewnij się, że opis Tagline powinien być możliwie jak najkrótszy.

Tytuł witryny pojawia się na pasku tytułowym karty przeglądarki. W przypadku, gdy nie używasz logo graficznego, tytuł witryny zostanie użyty jako logo tekstowe.

2. Włącz lub wyłącz rejestrację witryny

Jeśli chcesz prowadzić bloga WordPress z wieloma autorami, w którym wielu użytkowników musi się zarejestrować, możesz włączyć opcję rejestracji w swojej witrynie. Możesz wyłączyć opcję rejestracji, jeśli zamierzasz być jednym autorem. 

Rejestr WordPress

Ta opcja jest przydatna, jeśli akceptujesz posty gości, więc użytkownicy mogą bezpośrednio przesyłać swoje posty gości. Zalecamy również użycie Brak wtyczki do rejestracji spamu aby zapobiec rejestracji spamu w Twojej witrynie.

Druga opcja to Domyślna rola nowego użytkownika. Upewnij się, że tak Abonent. W ten sposób nowi użytkownicy będą mieli najmniejszy dostęp do Twojej witryny. Później możesz promować dowolne konto użytkownika na podstawie własnego wyboru.

3. Zaktualizuj strefę czasową

W Ustawieniach ogólnych przewiń poniżej i przejdź do Strefa czasowa opcja. Stamtąd zaktualizuj strefę czasową witryny WordPress, która jest taka sama jak lokalna strefa czasowa. Możesz zaktualizować strefę czasową, wybierając przesunięcie strefy czasowej miasta lub UTC. Kliknij ikonę rozwijaną, aby wybrać strefę czasową.

Stamtąd możesz także zmienić format daty i format godziny.

Strefa czasowa WordPress

Ta funkcja jest bardzo ważna, aby wyświetlać datę i godzinę w Twojej witrynie, a także jest przydatna do planowania postu WordPress.

Po skonfigurowaniu witryna jest Nazwa strony, Slogan, Rejestracja opcja i Strefa czasowa, nie zapomnij Zapisać zmiany.

4. Ustawienia dyskusji WordPress

Dyskusja WordPress pozwala dostosować komentarze WordPress. Na przykład możesz włączyć lub wyłączyć komentarze WordPress, jeśli Trackbacki lub Pingbacki są dopuszczalne, jeśli komentarze są potrzebne do ręcznego zatwierdzenia i wiele więcej.

Najpierw przejdź do WordPress ustawienia> Dyskusja a następnie skonfiguruj opcje.Ustawienia dyskusji WordPress

Są to dokładne ustawienia dyskusji WordPress, których używam na mojej stronie. Po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian nie zapomnij o ich zapisaniu.

5. Zaktualizuj listy pingów WordPress

Kiedy publikujesz nowy post, WordPress automatycznie powiadamia popularne serwisy aktualizujące, że zaktualizowałeś swojego bloga.

Domyślnie WordPress ma tylko jedną usługę ping. Możesz dodać więcej usług pingowania bezpośrednio z pulpitu administratora WordPress. Dodając więcej usług ping, twoja strona zostanie powiadomiona o popularnych usługach aktualizacji, w ten sposób możesz zwiększyć ruch w witrynie.

Ping Piszący WordPress

Aby zaktualizować WordPress Świst listę, przejdź do Ustawienia> Pisanie i wpisz tam listę ping. Po dodaniu kliknij Zapisz zmiany, aby zaktualizować ustawienia. Sprawdź zaktualizowaną listę pingów WordPress, aby przyspieszyć indeksowanie postów na blogu.

6. Dostosuj ustawienia czytania WordPress

Ustawienia czytania w WordPress pozwalają określić, czy Twoja strona lub posty będą wyświetlane na stronie głównej witryny. Możesz wybrać „Twoje najnowsze posty” lub „Strona statyczna”. 

Jeśli wybierzesz,

 • Twoje najnowsze posty: Wszystkie opublikowane posty zostaną wyświetlone na Twojej stronie głównej. Użyj tej opcji, jeśli chcesz odpowiednio wyświetlać posty na swoim blogu. Możesz także ustawić liczbę postów na blogu, które będą wyświetlane na stronie głównej.
 • Strona statyczna: Możesz wyświetlić dowolną stronę na swojej stronie głównej.

Nie martw się, jeśli wybierzesz opcję teraz, możesz ją później zmienić. Poza tym możesz zmienić tę opcję wyświetlania strony głównej z wyglądu>Dostosuj.

Ustawienia czytania WordPress

Następnie odznacz „Nie zniechęcaj wyszukiwarek do indeksowania tej witryny” i kliknij Zapisz zmiany. Umożliwi to wyszukiwarkom takim jak Google, Bing, Yahoo itp. Zaindeksowanie Twojej witryny.

7. Zmień ustawienia multimediów WordPress

Domyślnie WordPress automatycznie generuje wszystkie przesłane obrazy i tworzy obrazy wielowymiarowe. W ten sposób może stworzyć dodatkowe obciążenie na twoim serwerze internetowym. Aby temu zapobiec, możesz wyłączyć funkcję automatycznego generowania obrazów WordPress. 

Iść do Ustawienia WordPress> Ustawienia mediów. Tam możesz zobaczyć listę maksymalnych wymiarów obrazów, których należy użyć podczas dodawania obrazu do biblioteki multimediów WordPress.

Teraz wystarczy dodać „0”W te pola, aby go skonfigurować. Dzięki temu WordPress nie będzie generował twoich zdjęć.

Zmodyfikuj ustawienia multimediów WordPress

Jeśli używasz obrazów o wysokiej rozdzielczości, pamiętaj o ich skompresowaniu za pomocą wtyczki WordPress do kompresji obrazu.

Permalink to rodzaj linków do strony internetowej. Jeśli wejdziesz na dowolną stronę internetową, możesz zauważyć bezpośredni link do tej strony. Na przykład „http://www.yoursite.com/sample-page” lub „https://example.com/what-is-a-permalink”. Link bezpośredni może zawierać różne tagi, tj. Datę, godzinę, nazwę postu, dane liczbowe itp. I zależy od tego, jak webmasterzy ustawiają swoją strukturę bezpośredniego linku.

Permalinki są ważną częścią twojej strony i ma ona wielką rolę w SEO Twojej witrynie. Domyślnie WordPress używa struktury permalink, która nie jest przyjazna dla SEO i wygląda brzydko. Możesz więc zmienić strukturę bezpośredniego łącza WordPress, która jest przyjazna dla SEO.

Iść do Ustawienia WordPress> Permalinks. WordPress oferuje 5 różnych struktur permalink i możesz użyć dowolnej z nich. Na przykład dobrą strukturą przyjazną SEO jest „http://www.example.com/sample-post„.

Struktury Permalink WordPress

Po zmianie łącza bezpośredniego kliknij przycisk Zapisz zmiany.

9. Usuń przykładowy post i stronę WordPress

Kiedy instalujesz WordPress po raz pierwszy w swojej domenie, zauważysz przykładowy post i stronę, które zostały już utworzone. Możesz zobaczyć przykładowy post „Witaj świecie”Ze strony głównej witryny WordPress. To tylko przykładowy wygląd Twojej witryny i lepiej coś zobaczyć niż pustą lub uszkodzoną stronę. Możesz więc usunąć przykładowy post.

Usuwanie przykładowego postu „Hello World” z witryny jest bardzo łatwe. Z pulpitu nawigacyjnego WordPress przejdź do Posty i kliknij Wszystkie posty, następnie Śmieci Poczta.

To jeszcze nie koniec. Musisz także trwale usunąć post. Po zniszczeniu posta przejdź do Śmieci i kliknij Usuń trwale. Teraz pomyślnie usunąłeś przykładowy post „Hello World”.

Przykładowy post WordPress

W podobny sposób możesz usunąć stronę próbną, przechodząc Strony> Wszystkie strony.

10. Usuń nieużywane motywy WordPress

Wielu początkujących użytkowników WordPress wypróbowuje różne motywy na swojej stronie, aby sprawdzić, które z nich najbardziej pasują do ich stron. Po zainstalowaniu wielu motywów zwykle używają jednego z zachowaniem innych motywów. Ale utrzymywanie wielu motywów na stronie może powodować wiele problemów.

Podobnie jak inne aktualizacje WordPress, motywy WordPress również wymagają częstej aktualizacji. Może powodować wielki ból głowy podczas aktualizowania wszystkich motywów, a jeśli ich nie zaktualizujesz, stanie się nieaktualny i może stanowić problem z bezpieczeństwem Twojej witryny.

Mamy nadzieję, że usunięcie nieużywanych motywów WordPress może być rozwiązaniem. Aby usunąć motyw, przejdź do Wygląd> Tematy. Tam możesz zobaczyć, ile zainstalowanych motywów. Teraz kliknij Szczegóły motywu tematu i kliknij Usunąć z lewego dolnego rogu.

11. Prześlij Favicon

Favicon jest kolejną ważną rzeczą na twojej stronie i ma taką samą wartość jak nazwa twojej strony. Favicon ma unikalną tożsamość każdej strony internetowej. Możesz zaznaczyć favicon w zakładce przeglądarki przed tytułem witryny, a każda witryna ma własną ikonę.

Domyślnie WordPress używa własnego Favicon, a czasem wiele firm hostingowych WordPress dodaje swoje logo, które nie jest odpowiednie dla Twojej witryny. Musisz więc natychmiast zmienić Favicon.

Aby dodać Favicon, przejdź do Wygląd> Dostosuj> Tożsamość witryny i tam zobaczysz Ikona witryny.

WordPress Favicon

Tam musisz załadować ikonę witryny i upewnić się, że rozmiar obrazu wynosi co najmniej 512 × 512 pikseli.

Po przesłaniu kliknij Publikować z lewego górnego rogu. Teraz odśwież przeglądarkę, aby zobaczyć Favicon. Oto kilka alternatywnych sposobów dodania Favicon na swojej stronie WordPress.

12. Dostosuj obszar widżetów

Po zainstalowaniu WordPress widać, że na pasku bocznym dodano już kilka widżetów, np. Pole wyszukiwania, Najnowsze komentarze, Archiwa, Kategorie i Meta. Domyślnie WordPress dodaje je automatycznie i zależy to również od motywu. Na przykład domyślny motyw Twenty Seventeen WordPress zawiera tylko jeden pojedynczy pasek boczny i dwie stopki, dzięki czemu można dodać dowolny widget w tych obszarach.

Aby dodać lub usunąć widżet, przejdź do Wygląd> Widżety, tam możesz zobaczyć całkowitą liczbę dostępnych widżetów dla swojej witryny. Jeśli masz zainstalowany nowy motyw WordPress, możesz zobaczyć więcej widżetów. Ale zalecam usunięcie kilku domyślnych widżetów z paska bocznego, tj. Najnowsze komentarze, Archiwa i Meta.

Pasek boczny blogu WordPress

Aby usunąć widżet, po prostu kliknij widżet, a okno pojawi się jak wyżej, a następnie kliknij Usuń, aby usunąć widżet. Nie panikuj, możesz dodać lub usunąć dowolny widget na pasku bocznym lub w stopce.

13. Uzupełnij swój profil użytkownika

Zanim opublikujesz jakikolwiek post na swojej stronie, musisz najpierw uzupełnić swój profil użytkownika, bez względu na to, czy jesteś administratorem strony, czy współpracownikiem. Za każdym razem, gdy opublikujesz post, na jego końcu pojawi się biografia autora. Jeśli Twój profil użytkownika jest całkowicie pusty, użytkownicy nie wnoszą dużej wartości do Twojej witryny.

Dlatego zawsze dbaj o kompletność i aktualność profilu użytkownika. Iść do Użytkownicy> Twój profil z panelu administracyjnego WordPress.

Profil użytkownika WordPress

Stamtąd możesz wprowadzić dane użytkownika i wybrać sposób wyświetlania Twojego imienia i nazwiska w postach. Poza tym możesz także zmienić hasło, zdjęcie i dodać krótką biografię.

Po zakończeniu aktualizacji profilu kliknij Zaktualizować profil aby zapisać zmiany.

14. Wyłącz przeglądanie katalogu

Czasami, gdy twój serwer nie znajdzie pliku index.php, automatycznie wyświetla stronę indeksu, która pokazuje cały katalog Twojej witryny. W ten sposób każdy może zobaczyć twoje ważne pliki, kopiować obrazy, strukturę strony itp. Wiele razy hakerzy wykorzystują proces podatności, aby uzyskać dostęp do twoich plików.

Brak indeksu

Wyłączając przeglądanie katalogów, nikt nie widzi plików witryny WordPress.

W tym celu musisz uzyskać dostęp do pliku .htaccess. Możesz to zrobić z poziomu hostingu cPanel lub klienta FTP. Teraz otwórz plik .htaccess i dodaj następujący kod na końcu.

Opcje Wszystkie -Indeksy

Teraz zapisz plik .htaccess. Następnie przeglądanie katalogu pokaże tę wiadomość zamiast całego katalogu z Twojej witryny.

WordPress Forbidden

15. Zainstaluj wtyczkę Anti-Spam

Po uruchomieniu witryny WordPress najprawdopodobniej zaczniesz otrzymywać mnóstwo komentarzy spamowych każdego dnia. Jest to bardzo denerwujące i może również zaszkodzić Twojemu SEO. Jeśli nie zarządzasz nimi od samego początku, będzie to poważny problem dla Twojej witryny. 

Na szczęście dla WordPress dostępna jest wtyczka antyspamowa. Po skonfigurowaniu wtyczki Akismet z panelu administracyjnego WordPress wtyczka zajmie się wszystkimi komentarzami. Wszystkie komentarze są filtrowane według Akismet i oddziela wszystkie komentarze spamowe do innego obszaru, a do zatwierdzenia zostaną wyświetlone tylko prawidłowe komentarze. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas i skoncentrować się na pracy.

Wniosek

Po zainstalowaniu WordPress istnieje wiele fajnych rzeczy do zrobienia z WordPress. W tym artykule napisałem 15 najważniejszych rzeczy po zainstalowaniu WordPressa. 

Wielu nowych użytkowników WordPress nie zmienia swoich domyślnych ustawień WordPress i ostatecznie wyświetla logo innej firmy, przykładowy post, domyślną nazwę witryny itp. I trudno jest ustalić pozycję witryny w wyszukiwarkach.

Dlatego zaleca się zmianę ustawień WordPress po zainstalowaniu WordPress. Wspomniane powyżej 15 różnych ustawień jest najlepsze dla nowo zainstalowanego WordPressa i najlepsze ustawienia dla WordPressa.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci idealnie skonfigurować witrynę WordPress. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym.

Powiązane artykuły,

 • Blogger kontra WordPress? Który wybrać i dlaczego?
 • 13 najlepszych wskazówek, jak przyspieszyć witrynę WordPress
 • 20 wtyczek WordPress dla wszystkich witryn WordPress w 2018 roku
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector