Co to jest Favicon i jak dodać Favicon do WordPress Blog – WPMyWeb

Podczas przeglądania stron internetowych zwykle zauważasz, że ikona jest wyświetlana na początku kart przeglądarki. To się nazywa Favicon. Istnieje 99,99% właścicieli witryn korzysta z Favicon do reprezentowania swojego znaku zaufania. Możesz to również zauważyć obok paska adresu. W tym artykule omówimy Co to jest FaviconJak utworzyć Favicon za pomocą Favicon Generatora, Jak dodać Favicon na swojej stronie WordPress.


Co to jest Favicon?

ZA Favicon Skrócona forma ikony ulubionej, znanej również jako ikona skrótu, ikona strony internetowej, ikona zakładki itp. to kwadratowy plik obrazu, który pojawia się przed nazwą twojej strony internetowej. Favicon pomaga użytkownikowi rozpoznać Twoją witrynę lub markę. Oto próbka Favicon.

Próbka Favicon

W 1999 r. Favicon był obsługiwany tylko przez IE 5. Teraz wszystkie typy przeglądarek obsługują Favicon o rozmiarze 16 × 16. Gdy użytkownicy dodają zakładki do dowolnej strony określonej witryny, karta zakładki wyróżnia ikonę witryny. Na przykład, jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome, możesz łatwo zauważyć, że zakładka zakładek wyróżnia logo każdej witryny.

Głównym celem dodania Favicon jest łatwe rozpoznanie. Gdy użytkownik ma zbyt wiele różnych stron, które są oznaczone zakładkami, może łatwo znaleźć Twoją witrynę, patrząc na ikonę. Ponadto, gdy otworzysz zbyt wiele kart w przeglądarce, możesz szybko przełączyć się na dowolną stronę internetową, której szukasz.

Favicon wskazuje również Twoją markę jako znak zaufania. Możesz łatwo zrozumieć, jeśli otwierasz swoją stronę internetową wraz z innymi stronami, które już mają Favicon. Bardziej istotne byłoby, gdyby użytkownicy porównali Twoją witrynę z innymi konkurentami, nie dadzą żadnej wartości Twojej witrynie i prawdopodobnie opuszczą ją bez wahania.

Jak utworzyć Favicon?

Cóż, tworzenie Favicon jest bardzo łatwe jak ciasto. Aby to zrobić, nie musisz zatrudniać żadnego programisty. Możesz utworzyć niestandardową ikonę za pomocą PhotoShop lub dowolnego narzędzia online. Ale jest ich wiele darmowy generator Favicon online dostępne, dzięki czemu można łatwo utworzyć ikonę witryny i zajmuje to tylko kilka sekund. Ale upewnij się, że rozmiar ikony to 16 × 16 pikseli, a typ pliku to .ICO, czyli Favicon.Ico. 

Po wydaniu WordPress w wersji 4.3 zaimplementował funkcję ikony strony w swoim motywie, więc możesz dodaj Favicon od twojego WordPress deska rozdzielcza bezpośrednio. W tym celu nie musisz tworzyć Favicon o rozmiarze 16 × 16. Możesz przesłać dowolny domyślny obraz o rozmiarze 512 × 512 piksel.

Jeśli używasz starszej wersji WordPress, możesz użyć niektórych dobrych narzędzia Favicon Generator online są:

Jak dodać Favicon na swoim blogu WordPress?

Najpierw musisz utworzyć kwadratowy obraz, którego rozmiar będzie wynosił 512 × 512 pikseli. Następnie przejdź do Panel WordPress> Wygląd> Dostosuj.

Iść do Tożsamość witryny i Prześlij swój obraz.

ikona witryny

Nie martw się, jeśli prześlesz obraz w większym rozmiarze, możesz go przyciąć po przesłaniu. Teraz Zapisać & Publikować aby zapisać wyniki. Jeśli ikona się nie pojawi, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, aby ją zobaczyć.

W przypadku, gdy nie korzystasz z WordPress i nie ma możliwości bezpośredniego dodania ikony, musisz wykonać tę procedurę:-

Pierwsze miejsce favicon.ico do folderu głównego motywu, który ma rozmiar 16 × 16 piksel. Możesz przesłać obraz za pomocą Klient FTP lub bezpośrednio z cPanel. Folderem głównym motywu będzie „Twoja witryna> wp-content> tematy> dwadzieścia siedemnaście ”.

Teraz wróć do pulpitu WordPress. Tutaj musisz dodaj / edytuj jedna linia w plik header.php. Iść do Wygląd> Redaktor> Header / Header.php i dodaj następujący wiersz po etykietka.

Jeśli umieścisz plik favicon.ico w folderze obrazów motywu, musisz dodać:

Jeśli umieścisz plik favicon.ico w folderze głównym WordPress, dodaj następujące elementy:

Po umieszczeniu kliknij Zapisz. Odśwież stronę internetową, a obok nazwy witryny zobaczysz ikonę.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł ci się dowiedzieć Co to jest Favicon i Jak dodać Favicon do strony internetowej z łatwością. Jeśli tak, zapisz się do nas i uzyskaj nowe, świeże treści w swojej skrzynce pocztowej. Jesteśmy również dostępni w dniu  Facebook, Świergot, Google+.

Powiązane artykuły,

  • Jak prawidłowo skonfigurować Google AMP na stronie WordPress
  • Jak przesłać mapę witryny swojego bloga do Narzędzi Google dla webmasterów
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map