Jak łatwo zmienić nazwę użytkownika administratora WordPress

04.06.2020
PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH 'Jak łatwo zmienić nazwę użytkownika administratora WordPress
0 6 мин.

Instalacja WordPress jest bardzo łatwym procesem i zajmuje tylko kilka minut. Jednak w tym szybkim procesie zwykle używamy „admin” jako domyślnej nazwy użytkownika admin dla naszej witryny WordPress. Po przygotowaniu naszej witryny prawie nie zmieniamy hasła ani domyślnej nazwy użytkownika administratora WordPress. Ale staje się poważnym problemem bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy używają lub nie zmienili starego hasła i nazwy użytkownika. Być może już wiesz, że hakerzy przeprowadzają atak siłowy przy użyciu nazwy użytkownika właściciela witryny, więc jeśli używasz bardzo łatwej nazwy użytkownika lub hasła, które łatwo odgadnąć, dajesz hakerom możliwość.


Możesz zmienić hasło z profilu administratora, ale czy możesz zmienić nazwę użytkownika konta WordPress? Nie! Domyślnie WordPress nie pozwala na zmianę nazwy użytkownika konta WordPress. Ale nie panikuj, istnieje kilka sposobów łatwej zmiany nazwy użytkownika. W tym samouczku pokażemy, jak łatwo zmienić nazwę użytkownika administratora WordPress.

Jak zmienić nazwę użytkownika administratora WordPress

Istnieją 3 sposoby zmiany nazwy użytkownika administratora w WordPress:-

 • Możesz utworzyć nowe konto administratora i usunąć stare
 • Możesz zmienić nazwę użytkownika WordPress za pomocą wtyczki
 • Korzystając z bazy danych, możesz zmienić swoją nazwę użytkownika

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem WordPress, zalecamy użycie 1. lub 2. metody, zastosuj 3. metodę, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem.

1. Utwórz nowe konto administratora i usuń stare

Jest to najłatwiejsza metoda na łatwą zmianę nazwy użytkownika konta WordPress. Jeśli nie chcesz instalować dodatkowej wtyczki ani żadnego skomplikowanego procesu, ten proces jest dla Ciebie lepszy. Zalecamy również zastosowanie tego, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem WordPress.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swojej stronie WordPress jako administrator. Następnie przejdź do Użytkownicy> Dodaj nowe i utwórz nowe konto administratora.

WordPress Dodaj nowego administratora

Na stronie dodaj nową, niepowtarzalną i trudną do odgadnięcia Nazwę użytkownika i wprowadź swój adres e-mail. Imię, nazwisko i pola witryny są opcjonalne, ale zalecamy wypełnienie tego pola. Następnie musisz wprowadzić hasło i upewnić się, że używasz złożonego hasła, które zawiera wielkie litery, małe litery, cyfry i znaki specjalne.

Wybierz rolę “Administrator” a następnie kliknij Dodaj nowego użytkownika aby utworzyć nowe konto administratora.

Teraz wyloguj się z panelu administracyjnego WordPress i zaloguj się przy użyciu nowego konta administratora. Po zalogowaniu przejdź do Użytkownicy> Wszyscy użytkownicy i usuń swoje stare konto administratora.

WordPress Usuń konto administratora

Podczas usuwania starego konta WordPress zapyta Cię, co chcesz zrobić z treściami należącymi do użytkownika. Masz teraz dwie opcje:

 • Usuń całą zawartość: Spowoduje to usunięcie całej zawartości utworzonej przez użytkownika.
 • Przypisuj całą treść do: Możesz przenieść całą zawartość utworzoną przez użytkownika na swoje konto. Upewnij się więc, że wybrałeś „Przypisuj całą treść do:” i kliknij potwierdź usunięcie. 

WordPress Usuń opcję użytkowników

Otóż ​​to. Pomyślnie zmieniłeś swoją nazwę użytkownika w WordPress. Teraz cała zawartość należy do nowego administratora, a podczas logowania musisz wprowadzić dane swojego nowo utworzonego administratora. Po zakończeniu możesz dodać zdjęcie profilowe, dodać biografię autora i konta społecznościowe ze swojego profilu.

2. Zmień nazwę użytkownika konta WordPress za pomocą wtyczki

Kolejny prosty sposób na zmień nazwę użytkownika WordPress jest za pomocą wtyczki. Jeśli chcesz zainstalować wtyczkę zamiast jakiegokolwiek procesu ręcznego, musisz zainstalować wtyczkę zmieniacza nazw użytkowników.

Za pomocą tej wtyczki możesz łatwo zmienić nazwę użytkownika WordPress jednym kliknięciem i jest to bardzo prosty proces.

Najpierw zainstaluj i aktywuj Zmiana nazwy użytkownika wtyczkę, a następnie przejdź do Użytkownicy> Twój profil i przejdź do opcji nazwy użytkownika. Tam znajdziesz opcję „Zmień nazwę użytkownika”.

Zmień nazwę użytkownika WordPress

Kliknij na Zmień nazwę użytkownika opcję i wprowadź nową nazwę użytkownika. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby poprosić o ponowne zalogowanie. Po zalogowaniu możesz przejść do swojego profilu i sprawdzić, czy nazwa użytkownika została zmieniona.

Ponieważ ta wtyczka nie ma żadnych innych funkcji i prawie nie chcesz ponownie zmieniać nazwy użytkownika, więc lepiej ją usunąć. Ale nie panikuj, usuwając tę ​​wtyczkę, nowa nazwa użytkownika będzie taka sama.

3. Zmień nazwę użytkownika WordPress za pomocą phpMyAdmin

Zmiana nazwy użytkownika WordPress za pomocą phpMyAdmin jest procesem złożonym i nie jest zalecana dla początkujących. Jeśli zrobisz coś złego, witryna może przestać działać. Dlatego uważnie wykonaj następujące kroki.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zalogować się do hostingu cPanel i przewiń w dół do sekcji bazy danych i kliknij phpMyAdmin.

Hostowanie phpMyAdmin

Po kliknięciu opcji phpMyAdmin możesz zobaczyć, ile baz danych utworzyłeś lub używasz na swoim serwerze. Następnie wybierz bazę danych, z której korzysta Twoja witryna WordPress.

Możesz zobaczyć tabele bazy danych. Domyślnie WordPress używa przedrostka tabeli wp_, a jeśli wcześniej zmieniłeś przedrostek bazy danych, możesz zobaczyć inny przedrostek tabeli.

Teraz wybierz tabelę zawierającą „wp_users” po lewej stronie, a następnie kliknij edytuj nazwę użytkownika, którą chcesz edytować.

wp_user WordPress

Następnie zmień wartość „user_login” na cokolwiek chcesz. Na przykład zmieniłem nazwę użytkownika „admin” na „WhatIsMyName”, możesz użyć dowolnej nazwy użytkownika, jak chcesz.

Użytkownik bazy danych

Teraz kliknij przycisk Go i gotowe. Pomyślnie zmieniłeś nazwę użytkownika WordPress za pomocą phpMyAdmin.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł ci zmienić nazwę użytkownika WordPress. Ponownie, jeśli jesteś nowym użytkownikiem WordPress, zalecamy skorzystanie z jednej z dwóch pierwszych metod zmiany nazwy użytkownika na stronie WordPress.

Powiązane artykuły,

 • Jak utworzyć tymczasowe logowanie bez hasła w WordPress
 • Jak osadzić formularze Google w WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector