.Com vs .Net – kurš domēna paplašinājums jums ir vispiemērotākais 2020. gadā

Pareiza domēna paplašinājuma izvēle ir ļoti svarīga, jo tas izceļ jūsu vietnes mērķi un palīdz veidot jūsu zīmolu.


Internetā ir pieejami vairāk nekā tūkstoši domēnu paplašinājumu. Starp tiem .com, .net, .org, .edu, .info paplašinājumi ir vispopulārākie un tiem ir liels skaits lietotāju.

Tomēr vairums cilvēku un uzņēmumu dod priekšroku .com un .net domēna paplašinājumiem, lai paplašinātu savu sasniedzamību tiešsaistē.

Tātad, ja jūs domājat iegādāties domēnu savam biznesam, emuāram, organizācijai vai kādam citam mērķim, jums jāzina, kurš domēna paplašinājums ir piemērots jūsu vietnei vai uzņēmumam.

Šajā rakstā mēs izskaidrosim atšķirību starp .com un .net domēna paplašinājumiem un palīdzēsim izlemt izvēlēties savam biznesam piemērotu domēna vārdu.

Es jums arī parādīšu, kā beigās BEZMAKSAS reģistrēt .Com un .Net domēnu. 

.com vs .net

Kāda ir atšķirība starp .Net un .Com domēna paplašinājumiem

 

Kas ir domēna paplašinājums?

Katru domēna vārdu veido divas dažādas daļas – otrā līmeņa domēns (SLD) un augstākā līmeņa domēns (TLD).

Vienkārši sakot, otrā līmeņa domēns (SLD) būtībā ir jūsu vietnes nosaukums, kas atrodas pirms dot (.) Zīmes. Piemēram, domēna nosaukumā “wpmyweb.com” “wpmyweb” ir otrā līmeņa domēns.

Augstākā līmeņa domēns (TLD), ko sauc arī par domēna paplašinājumu, ir pēdējā domēna vārda daļa, kas nāk aiz dot (.) Zīmes. Piemēram, “.com” ir domēna “wpmyweb.com” paplašinājums..

Otrā un augstākā līmeņa domēns

Domēna nosaukumā “wpmyweb.com” “wpmyweb” ir otrā līmeņa domēns (SLD), un “.com” ir augstākā līmeņa domēns vai domēna paplašinājums.

Ir pieejami dažādi domēnu paplašinājumu veidi, kas tika izveidoti, lai atšķirtu dažāda veida tīmekļa vietnes, piemēram, .com paplašinājums lielākoties tiek izmantots komerciāliem uzņēmumiem, .org izmantojams organizācijām, .edu – izglītības vietnēm utt..

Šeit ir vispopulārākie TLD:

.Kom- .Com nozīmē “komerciāls”, ko galvenokārt izmanto uzņēmumiem, emuāriem vai jebkura veida rentablām vietnēm. Piemēram, Apple.com.

.Tīkls- .Tīkls nozīmē “tīklošana”, kas lielākoties tiek izmantota ar tīklošanu saistītām vietnēm, piemēram, Speedtest.net.

.Org- .Org pārstāv “organizāciju”, kuru izmanto bezpeļņas organizācijām. Piemēram, Wikipedia.org.

Izlasiet, kāda ir atšķirība starp domēna paplašinājumu .org un .com.

Ja jūs plānojat izveidot vietni neatkarīgi no tā, vai tas ir biznesa vai personīgais emuārs, mēs iesakām pieturēties pie augstākā līmeņa domēniem, piemēram, .com, .net, .org.

Populārākie augstākā līmeņa domēni

Tomēr, ja mērķauditorija tiek atlasīta kādā noteiktā apgabalā, varat izmantot valstij raksturīgus TLD, piemēram, “.us” Amerikas Savienotajām Valstīm, “.de” Dānijā, “.eu” Eiropai, “.com.au” Austrālijai. utt.

Tagad noskatīsimies atšķirību starp Com un Net domēna paplašinājumiem, lai uzzinātu, kuru izvēlaties savam biznesam.

 

.Com vs. Net – atšķirība starp domēna paplašinājumiem

.com un .net ir populārākie domēna vārdu paplašinājumi internetā. Gandrīz 50% no visām globālajām vietnēm ir reģistrētas .com domēna paplašinājumā, kur 3,5% no visām vietnēm ir reģistrētas .net domēna paplašinājumā..

.Com nozīmē “Commercial” ir reģistrētākais domēna paplašinājums internetā. To galvenokārt izmanto komerciāliem uzņēmumiem, tostarp e-komercijas vietnēm, personīgajiem emuāriem, portfeļiem vai jebkurām ienesīgām vietnēm.

.Net nozīmē “tīkls” kas pirmo reizi tika izveidots, lai izmantotu tīkla vietnes, piemēram, interneta pakalpojumu sniedzējus, e-pasta un datu bāzu pakalpojumu sniedzējus, ar tehnoloģijām saistītas vietnes, piemēram, “speedtest.net”.

Tomēr mūsdienās daudzi uzņēmumi reģistrē gan .com, gan .net domēna paplašinājumu, lai pārliecinātos, ka neviens cits nevar izmantot sava uzņēmuma nosaukuma domēnu. 

 

Kad jums vajadzētu izvēlēties .Com domēnu?

.Com ir reģistrētākie domēna vārdu paplašinājumi domēnu vārdu sistēmā internetā. 

.Com domēna vārda milzīgās popularitātes dēļ .com domēnu lietotājiem ir vieglāk atcerēties nekā jebkurus citus paplašinājumus.

 • Komerciāliem uzņēmumiem: Tā kā .com paplašinājums pārstāv komerciālus uzņēmumus, tas būtu ideāli piemērots jūsu e-komercijas veikalam. .Com paplašinājums izskatās daudz likumīgāks nekā jebkurš cits domēna vārds un vietnei palielina uzticamību.
 • Personīgie emuāri: Ja vēlaties pārvaldīt emuāru neatkarīgi no tā, vai tas ir personīgais emuārs, ziņu portāls, portfelis, fotogrāfija, tad .com paplašinājums būtu ideāls. 
 • Jebkura veida rentabla vietne: Ja jums ir jebkāda veida rentabla vietne, neatkarīgi no tā, vai emuārs, bizness, tiešsaistes veikals, mārketings, tiešsaistes pakalpojumi, filiāļu vietne vai kaut kas ir no kurienes jūs ģenerējat naudu, jums vajadzētu izmantot domēnu .com.

Tomēr .com paplašinājuma milzīgās popularitātes dēļ vairums pareizo domēna vārdu jau ir reģistrēti, un tos vairs nevar reģistrēt.

Ja tas notiek, lieliska izvēle būtu .net vai kāds cits domēna paplašinājums.

 

Kad jums vajadzētu izvēlēties .Net domēnu?

.Net paplašinājums apzīmē “Network”, kas tika īpaši izveidots ar tehnoloģiju saistītu vietņu un uzņēmumu lietošanai.

Vairāk nekā 3,5% no visām vietnēm ir reģistrētas .net paplašinājumā, tāpēc ir vieglāk iegūt .net domēnu..

 • Tīkla pakalpojumu sniedzēji: Tā kā .net paplašinājums sākotnēji tika izveidots ar tīklošanu saistītu vietņu izmantošanai, tāpēc, ja jūs sniedzat pakalpojumus, piemēram, internetu, kabeļtelevīziju, e-pastu, datu bāzes mitināšanu, tad .net domēna paplašinājums būs lieliska jūsu vietnes izvēle..
 • Ar tehnoloģiju saistītas vietnes: To var izmantot ar tehnoloģijām saistītām vietnēm, piemēram, “speedtest.net” vietņu izmantošanai .net domēnā, kas ir ar tehnoloģiju saistīta vietne, kas lietotājiem ļauj reālā laikā pārbaudīt savu interneta ātrumu.
 • Zīmola aizsardzība: Daudzi uzņēmumu īpašnieki labprātāk pērk gan .com, gan .net domēna paplašinājumus, lai pārliecinātos, ka neviens cits nevar noniecināt sava uzņēmuma reputāciju.

Tomēr, ja jūs savā vietnē izmantojat tikai .net domēna paplašinājumu, mēs ļoti iesakām reģistrēt .com domēnu ar tādu pašu domēna vārdu (ja pieejams). Pēc tam novirziet .com uz savu .net vietni.

Tādā veidā jūs nepalaistu garām nevienu datplūsmu, kas notiek uz .com domēnu.

 

Plusi un mīnusi .Com domēna lietošanai

Tā kā .com ir vispopulārākais domēna vārds, to ir vieglāk atcerēties, tas palielina uzticamību un noteiktos veidos palīdz arī mazajiem uzņēmumiem. Vienīgais .com paplašinājuma trūkums ir tas, ka ir grūti atrast .com domēna vārdu.

.Com domēna lietošanas plusi

 • Vēlaties atcerēties: .Com domēns ir vispopulārākais domēna vārds, ko cilvēki plaši izmanto. Tas ir pirmais paplašinājums, ko viņi ievada tīmekļa pārlūkprogrammā, piekļūstot vietnei, kad to pirmo reizi dzird. Pat nespeciālists tehnoloģiju jomā zina, ka .com ir.
 • Veido uzticamību: .Com domēns gadiem ilgi tiek izmantots komerciālos nolūkos. Lielākā daļa uzņēmumu dod priekšroku .com domēnam, jo ​​tas ir atzīts uzņēmējdarbības un komerciālās klātbūtnes simbols. Turpretī jums jāizvairās arī no tādiem lētiem domēniem kā .biz, .xyz, jo tos galvenokārt izmanto surogātpasta izplatītāji un pagaidu uzņēmumi, kuriem nav budžeta, lai ieguldītu .com domēna iegādē.

Mīnusi .Com domēna lietošanai

 • Mazāka pieejamība: Sakarā ar .com domēna milzīgo popularitāti, šķiet, ka vairums parasto vārdu jau ir ņemti. Tātad, ir mazliet grūti iegūt .com domēna vārdu.

 

Plusi un mīnusi .net tīkla domēna lietošanai

.Net domēns galvenokārt tika izveidots, lai izmantotu ar tīklošanu saistītas vietnes, piemēram, tīmekļa mitināšanu, interneta pakalpojumu sniedzēju, kabeļtelevīziju utt. Apmēram 3,5% no visām vietnēm ir reģistrētas .net paplašinājumā, tāpēc ir vieglāk iegūt .net domēns.

.Net domēna lietošanas plusi

 • Pieejamo domēna vārdu izvēle: Mazāk nekā 4% no visām vietnēm ir reģistrētas .net domēnā. Tieši tāpēc .net domēna vārdus ir vieglāk atrast, salīdzinot ar .com domēnu. Turklāt jūs varat reģistrēt savu iecienīto domēna vārdu ar paplašinājumu .net.
 • Atmiņas iespējas ar tehnoloģiju saistītu vietņu starpā:  .Net apzīmē “tīklu”. Cilvēki parasti atzīst, ka vietne sniedz informāciju, kas saistīta ar tehnoloģijām, vai arī sniedz tādus tīmekļa pakalpojumus kā internets, tīmekļa mitināšana, e-pasta mitināšana, kabeļtelevīzija utt. Speedtest.net ir lielisks tās piemērs.. 

Mīnusi .Net domēna lietošanai

 • Nav tik populārs kā .Com: Tikai dažus procentus no visām vietnēm nodrošina .net paplašinājums, un tās nav tik populāras kā .com. Tātad, ja jūsu bizness vēl nav labi izveidots vai cilvēki nezina jūsu pilnu vietnes adresi, viņi galu galā apmeklēs jūsu konkurentu vietni.
 • Ierobežots nozares lietojums: .Net domēns ir ierobežots vietnēm vai uzņēmumiem, kas sniedz ar tehnoloģijām saistītu informāciju vai pakalpojumus.

.Com vs. Net – kurš no tiem ir labāks SEO?

Tagad jums var rasties jautājums, kurš domēna paplašinājums (pieņemsim, teiksim .com vs .net) palīdzēs jums pakāpties augstāk Google.

Ja jūs to prasāt, tad neviens no paplašinājumiem nepalīdzēs jums uzlabot SEO. Tas nozīmē, ka gan .net, gan .com paplašinājums darbosies ļoti labi.

Veids, kā jūs varat uzlabot vietnes SEO, ir sekojot labākajai SEO praksei, piemēram, – saišu veidošana, augstas kvalitātes izstrādājuma izveidošana, pareizajiem atslēgvārdiem un daudzām citām lietām.

Tomēr atbilstoša atslēgvārda pievienošana sava domēna nosaukumam var uzlabot jūsu SEO rangu.

Piemēram, ja vēlaties pārdot ziedus tiešsaistē, labs domēna vārds, kas satur atslēgvārdu “zieds”, būtu “buyflowersonline.com” vai “flowershop.com”..

 

Kā iegādāties domēna vārdu?

Domēna vārdu var iegādāties divos veidos. Tālāk ir norādītas metodes, kuras varat izvēlēties.

1. Iegūstiet bezmaksas domēna vārdu ar – Hostgator

Parasti domēns maksā apmēram 14 USD uz gadu un 11,99 USD / mēnesī tīmekļa mitināšanai. Ja es aprēķinu, tas ir 157 USD gadā un USD 473 uz 3 gadiem.

Tas ir diezgan dārgi iesācējiem, kuri tikai sāk darbu.

Par laimi, HostGator tagad piedāvā WPMyWeb lietotājiem bezmaksas domēna vārdu un 60% atlaidi mitināšanai.

Hostgator ir viens no labākajiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā dažāda veida mitināšanu, piemēram, dalītu mitināšanu, WordPress mitināšanu, mākoņa mitināšanu, VPS mitināšanu un speciālu mitināšanu..

Viņu hostinga plāns sākas tikai no USD 2,75 mēnesī, kas iekļauj:

 • BEZMAKSAS domēna vārda reģistrācija
 • bezmaksas SSL sertifikāts
 • neierobežota krātuve
 • neierobežots joslas platums
 • neierobežota uzņēmuma e-pasta adrese
 • mārketinga kredītu 200 USD vērtībā
 • 24/7/365 atbalsts
 • 45 dienu naudas atdošanas garantija
 • bezmaksas vietņu pārsūtīšana
 • viegli lietojama WordPress instalēšana

Tomēr es arī uzrakstīju padziļinātu ceļvedi par to, kā 10 dienu laikā sākt WordPress emuāru ar HostGator (soli pa solim)

2. Reģistrējiet domēna vārdu, izmantojot – NameCheap

Ja nevēlaties izveidot vietni, joprojām varat reģistrēt domēnu. NameCheap ir labākā vieta domēna vārda reģistrēšanai.

Pašlaik tie darbojas vairāk nekā 10 miljonos domēnu. Pats labākais vietnē NameCheap ir tas, ka viņi visu mūžu piedāvā Whois aizsarga privātumu.

 

Bieži uzdotie jautājumi (.Com vs. Net):-

   

Vai .com vai .net ir labāks?

Domēna nosaukumā vienīgais, kam ir nozīme, ir domēna vārds, nevis tā paplašinājums.

Tātad abi paplašinājumi (.net un .com) darbosies ļoti labi. Šie paplašinājumi tika izveidoti citam mērķim – jūsu vietnes apkalpošanai.

 

Vai biznesam var izmantot .NET??

.Net domēna izmantošana uzņēmumam var sabojāt zīmola uzticamību un nosūtīt nepatiesu ziņojumu cilvēkiem, jo ​​.net attēlo ar tīklu saistītus pakalpojumus.

 

Ko darīt, ja domēns .com jau ir aizņemts?

Ja domēns jau ir reģistrēts, jums jādomā par jauniem vietņu nosaukumiem, kas ir pieejami reģistrēšanai vai izmantošanai ar .net paplašinājumu.

 

 

.Com vs. Net – spriedums

.com un .net ir divi populārākie domēna paplašinājumi internetā. Bet kurš paplašinājums ir piemērots jūsu domēnam? Kā jūs zināt, jūsu vietnei ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties perfektu domēna paplašinājumu.

Ja vēlaties iegādāties domēnu, lai gūtu peļņu, .com paplašinājums būtu ideāls. .Net paplašinājums ir paredzēts tiem, kas piedāvā internetu, kabeļtelevīzijas pakalpojumus, e-pasta mitināšanu, datu bāzu mitināšanu un citas ar tīklošanu saistītas vietnes.

Šajā rakstā mēs esam dalījušies atšķirībā starp .Tīrs vs paplašinājumus un arī paskaidroja, kuru izvēlaties savai vietnei.

Tagad ir laiks izdomāt, kāda veida vietni vēlaties sākt, un pēc tam reģistrēt domēnu kopā ar piemērotu paplašinājumu, kas atbilst jūsu biznesam.

 

Mūsu lasītājiem patīk šis raksts,

Kā izveidot tādu vietni kā Amazon vai eBay (mazāk nekā 30 minūtes)

 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map