15 Temat e Artistëve të WordPress (Mobile Responsive + Portofol i Ndërtuar)

03.06.2020
Temat e WordPress '15 Temat e Artistëve të WordPress (Mobile Responsive + Portofol i Ndërtuar)
0 17 мин.

Temat e WordPress Për Artistët


Nëse jeni një artist duke kërkuar një të përgjegjshëm celular Tema e WordPress me një dizajn të mrekullueshëm dhe një portofol të integruar për të shfaqur punën tuaj, këto 15 tema janë perfekte për punën.

Të gjithë kanë vlerësime të larta dhe vijnë nga zhvilluesit e besueshëm. Kjo është e rëndësishme sepse nuk dëshironi që tema juaj të braktiset dhe të varet nga ju. Kjo mund të ndodhë në faqet si ThemeForest e cila është arsyeja pse unë rekomandoj të zgjidhni temat e artistëve me vlerësime të larta dhe shitje.

Ju me të vërtetë duhet të investoni në një temë premium pasi që zhvilluesit e paguar kanë më shumë të ngjarë të kujdesen për temën e tyre (kështu që nuk do të ndërpritet dhe do të vdes nga ju). Kjo është arsyeja pse këto janë të gjitha temat premium të artistëve WordPress nga zhvilluesit e fortë. koment nëse keni nevojë për ndihmë!

ps. SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një 26 sondazhe në Facebook dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato plan gjysëm i përkushtuar e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

Këtu është lista…

1. Divi

tema e fjalëve divi - artist

Temat Elegante është një vend i shkëlqyeshëm për krijuesit për të marrë një temë artistike. Temat Elegant kanë qenë rreth e rrotull për një kohë shumë të gjatë dhe janë vlerësuar shumë në komunitetin WordPress. Me një anëtarësim në temë, ju merrni Divi, tema e shumëfishtë e flamurit, së bashku me qasjen në shtesat premium për ndarjen sociale dhe format e optinës. Plus, shtojca Divi Builder, e ndërtuar në të gjitha 100+ të modeleve të paracaktuara të Divi, e bën ndërtimin e një siti të lehtë falë ndërfaqes së tij të tërheqjes dhe rënies. Shijoni mbi 40 elementë në uebfaqe, dizajn të përgjegjshëm, mundësi të pakufizuara të ngjyrave dhe sigurisht portofol të bukur për të shfaqur punën tuaj më të mirë.

 • 89 $ / Viti ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Temat Elegante
 • Përgjegjës celular

PJESA DIVI

2. Bërthamë

Portofoli i Fotografisë Minimaliste Themelore

Tema Core lejon përdoruesit të rrëshqasin nëpër veprat tuaja artistike nga e majta në të djathtë. Vjen me 2 lëkurë (të zezë dhe të bardhë) të cilat mund t’i shihni në menunë e navigimit së bashku me paraqitjet e shumëfishta të faqes në shtëpi, paraqitjet e portofolit dhe kodet e shkurtra. Bërthamë është zhvilluar nga një Autor i Elite Power nga ThemeForest që në thelb nënkupton se kodimi dhe mbështetja e temës duhet të jenë shumë të mira.

 • $ 39
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • PSD + Dokumentim

SHTYPI SHTYP

3. Artday

artday

Artday është një temë e jashtëzakonshme artistike WordPress që vjen edhe me funksionalitetin e dyqanit në internet WooCommerce. Ajo vjen me popup të integruar me shtresa, efekte mahnitëse paralelesh dhe Fonts Google për markën e shtuar dhe tërheqjen vizuale. Ajo gjithashtu vjen me një temë për fëmijë, duke e bërë atë një mundësi të gjithanshme për ata që kërkojnë një zgjidhje me porosi. Kjo temë është ndërtuar gjithashtu me HTML5 dhe CSS dhe vjen me 6 pako ikonë, kështu që ju keni shumë mundësi personalizimi për të zgjedhur.

 • $ 59
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • Skedarët PSD përfshirë

SHENA ARTDAY

4. Kuti Studio

Tema e WordPress Studio Box

Studio Box është e njëjta temë për të cilën kam përdorur tracyostmann.com. Ajo përmban një rrëshqitës unik me përshkrime opsionale për artin tuaj dhe një paraqitje me 3 kolona poshtë tij. Paraqitjet e shumta të portofolit dhe galerive, si dhe një blog i integruar. Kjo temë e WordPress ishte SHUM e lehtë për tu punuar me sa kohë që ju pëlqen dizajni, e rekomandoj shumë. Unë besoj se e vetmja arsye pse nuk ka vlerësime të shkëlqyera është sepse nuk u aktualizua për ca kohë, por SHAQ u azhurnua!

 • $ 49
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • PSD + Dokumentim

BOX STUDIO VIY

5. Zanat & Arts

zanate dhe arte

vepra artizanale & Artet janë një temë e thjeshtë artistike, e mbushur me hapësirë ​​të bardhë WordPress, e krijuar posaçërisht për të shfaqur të mirat tuaja. Me 4 opsione të faqes në shtëpi me porosi dhe mbi 150 kode të shkurtra, krijimi i një kryevepër mahnitëse të artit tuaj do të jetë një cinch. Për të mos përmendur, ajo vjen me lloje të shumta kolonash, integrimin WooCommerce, stilimin e rri pezull, dhe 7 lloje të listave të ndryshme të portofolit dhe shumë filtra portofoli, duke e bërë këtë një nga temat më të gjithanshme të artistëve të portofolit në këtë përmbledhje.

 • $ 44
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • PSD + Dokumentim

VARGJET E PIKAVE & ARTS

6. Përparim Pro

përparim pro

Shumica e artistëve dëshirojnë që faqja e tyre e internetit të jetë një gjë – e thjeshtë. Ky është Breakthrough Pro me pak fjalë, gjë që është e mirë sepse temat e thjeshta kanë tendencë të ngarkohen shumë më shpejt pasi ato nuk janë të fryera me tipare të panevojshme. E ndërtuar në kornizën popullore të Zanafillës, kjo temë moderne e artistëve vjen me karakteristika si një faqe ulje me porosi, opsione unike për kokë, portofol të integruar dhe aftësi WooCommerce për shndërrimin e faqes tuaj në internet në dyqan të lulëzuar.

 • $ 129,95
 • StudioPress
 • Përgjegjës celular
 • @studiopress
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë

PROVA E PARA PARAQITJE

7. OceanWP

oceanwp

OceanWP është një temë e madhe artistike WordPress që vjen me përmbajtje demo me një klik për t’ju ndihmuar të filloni shpejt. SEOshtë SEO e optimizuar, plotësisht e përgjegjshme dhe përkthimi gati për të arritur një audiencë globale. Karakteristikat e tjera të rregullta përfshijnë një shtojcë lundruese të shportës, integrimin e plotë të WooCommerce dhe pajtueshmërinë me ndërtuesin tuaj të faqeve të preferuara si Beaver Builder ose Elementor.

 • FALAS
 • Përgjegjës celular
 • Dokumentim i gjerë

PJESA OCEANWP

8. Ambienti Pro

ambienti pro

Ambiance Pro është një tjetër temë e StudioPress e ndërtuar në Zanafillë, kështu që ju e dini se do të paketoni një grusht të fuqishëm për sa i përket tipareve dhe performancës. Vendosni përqëndrimin në veprat tuaja artistike dhe fjalët me këtë temë të organizuar WordPress të artistit. Plus, wow vizitorët në sit me gjëra të tilla si header me porosi dhe menutë, efekte delikate të rri pezull dhe tipografi elegant.

 • $ 99.95
 • StudioPress
 • Përgjegjës celular
 • @studiopress
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë

SHQYRTIMI I AMBIANCES PRO

9. Studio Pro

studio pro

Studio Pro është projektuar për krijues që kanë nevojë për kanavacë të përsosur për të nënvizuar punën e tyre për klientët e mundshëm. Shtë një temë me funksionim të lartë të ndërtuar në kornizën e Zanafillës dhe vjen WooCommerce gati dhe me zona widget të integruara për të shkëmbyer të gjitha informacionet që ju nevojiten. Plus. paraqitja e portofolit të ngjashëm me rrjetin e bën shfaqjen e punës suaj të thjeshtë, por efektive. Konvertimi i rezultateve në klientë nuk do të jetë kurrë më problem.

 • $ 129,95
 • StudioPress
 • Përgjegjës celular
 • @studiopress
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë

STUDIO PROVALE

Tema e fotografisë në Zanafillë Galeria

Galeria është një temë WordPress e ndërtuar në Korniza e Zanafillës që është një Kuadri i WordPress rekomanduar nga themeluesi i WordPress – Matt Mullenweg. Kjo do të thotë që faqja juaj e internetit është e koduar më mirë, kështu që është më shumë SEO-friendly, ngarkesa më shpejt, dhe është më e sigurt. Sidoqoftë, ju duhet të zgjidhni këtë temë vetëm nëse zhvilluesi juaj është i njohur me Kornizën e Zanafillës.

 • 49 $ + Korniza e Zanafillës
 • Zigzagpress
 • Përgjegjës celular
 • Ndërtuar në Kuadrin e Zanafillës

GALERIA E VLERS

11. Piktori

piktor - shablloni astra

Piktori është një shabllon temash që gjendet në shtojcën më të lehtë për t’u përdorur Astra Starter Site. Ajo vjen me 5 shabllone të paracaktuar të faqeve për të ndihmuar në frymëzimin e dizajnit të faqes suaj të internetit ose për t’i bërë gjërat të shpejtë dhe të lehtë. Dhe gjëja interesante në lidhje me shtojcën e sitit Astra Starter është se ajo funksionon me ndërtues të faqeve të njohura si Beaver Builder, Elementor, dhe madje edhe Gutenberg. Shijoni efekte paralele të qetë, të kompletuara me një imazh mahnitës të sfondit, mundësi të integruara të ndarjes sociale, dhe natyrisht, një seksion të veçantë të portofolit për njerëzit që të shijojnë artin tuaj.

 • 41 dollarë / vit ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Forca e trurit
 • Përgjegjës celular

PIKU PIKA

12. Parallax Pro

Tema Parallax Pro StudioPress

Parallax është ajo që i jep faqes tuaj një sens të thellësisë ndërsa lëvizni poshtë në faqe (këtu është një faqe interneti për paralele). Këto mund të jenë shumë faqe unike. Parallax Pro është një nga më të njohurit në treg dhe është gjithashtu i ndërtuar në Kornizën e Zanafillës. Këtu janë Udhëzimet në Youtube për vendosjen e saj por unë do të punësoja një zhvillues nga freelancer.com për këtë.

 • $ 99.95
 • StudioPress
 • Përgjegjës celular

PIKU PARALLAX PRO

13. Artisti

Tema e WordPress me përgjegjësi artistike

Artisti është një temë e pastër WordPress për artistët me të gjitha tiparet që ju nevojiten për të hartuar një faqe në internet krijuese. Vjen me ngjyra të pakufizuara, 450 shkronja dhe kode të shkurtra për të bërë më të lehtë personalizimet. Përfshinë tonelata të paraqitjeve të portofolit që mund t’i gjeni në menunë e lundrimit.

 • $ 49
 • themeforest
 • Përgjegjës celular
 • PSD + Dokumentim

SHIKONI ARTISTIN

14. Artist

artist - shabllon astra

Artisti është një tjetër temë artistike WordPress që vjen si pjesë e shtojcës së faqes Astra Starter. Efektet e animacionit rri pezull, një seksion i futur në këmbë dhe përputhshmëria me WooCommerce do t’ju ndihmojnë të filloni në rrugën e suksesit. Plus, me shumë hapësirë ​​të bardhë, një imazh të madh me kokë dhe butona të integruar të aksioneve sociale do të bëjnë përshtypje vizitorët e sitit dhe do t’i inkurajojnë ata të eksplorojnë veprat tuaja të artit. Ky shtojcë e lehtë, e plotë me modelin e temës Artist, garanton një përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit. Dhe me opsionet e markave të personalizuara si skemat e ngjyrave dhe tipografia, ju jeni gjithmonë kompani duke dalë nga konkurrenca.

 • 41 dollarë / vit ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Forca e trurit
 • Përgjegjës celular

ARTISTI PIKU

15. Artist i pavarur

artist i pavarur - shabllon astra

Për artistët e pavarur që kërkojnë një mënyrë të lehtë për të shfaqur punën e tyre dhe për të marrë klientë të rinj, shablloni i temës së pavarur Artist në Astra Starter Site është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar. Stili minimal i kushton vetes një pamje moderne dhe të pastër, e cila i kushton gjithë vëmendjen informacionit për ju dhe punën tuaj. Kryejeni atë me karakteristika të tilla si përputhshmëria e faqeve për krijimin, faqet e poshtme të portofolit për renditjen, performancën e shpejtë, shumë mundësi për paraqitjen dhe kombinimet e pakufizuara të ngjyrave, kjo temë ka gjithçka që ju mund të dëshironi..

 • 41 dollarë / vit ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Forca e trurit
 • Përgjegjës celular

ARTISTI I PARA DREJTSIS

Aboutfarë ka për WordPress Hosting?

Unë rekomandoj bashkimin në WordPress Hosting dhe WordPress Speed ​​Up Facebook Group dhe shikoni se cilët janë njerëzit e vërtetë (të paanshëm) duke thënë në lidhje me pritjen. SiteGround ishte # 1 në sondazhet e shumta në Facebook dhe # 1 në shumicën e rasteve Biseda në Facebook (edhe kjo). Njerëzit që migrojnë zakonisht shohin përmirësime të konsiderueshme të kohës së ngarkesës veçanërisht nëse ata aktualisht janë duke përdorur Godaddy /EIG. Unë i përdor ato plani gjysëm i përkushtuar GoGeek e cila vjen me 4x më shumë burimet e serverit sesa pritja e rregullt e përbashkët (faktori # 1 në Udhëzuesin e Optimizimit të WordPress) dhe keni <1 herë ngarkesa me rezultate 100% në GTmetrix /Pingdom. SiteGround gjithashtu bën migrime falas.

2019 Sondazhi i hostimeve

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Rekomandime për strehimin e elementëve

Korrik 2019 Rekomandim Pritës

WordPress-Host-Poll-Aug-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

2019-Hosting-Poll

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Poll

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Poll

Sondazhi mikpritës miqësor i WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Pritja e preferuar për Elementor

2018 Rekomandime Pritëse

Sondazhi i hostimit të WordPress Shtator 2018.png

Menaxhuar-WordPress-Hosting-Poll-2017

2019-pret-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-Qershor-1

SiteGround-Rekomandimi

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Poll

Hosting-Poll-Feb-2019

Hosting-Rekomandimet-Poll

Bluehost vs SiteGround

Sondazhi i host-it të WordPress-it

Unë përdor SiteGround sepse…

 1. ata janë rekomanduar nga WordPress
 2. Ata përdorin PHP 7.3 (kontrolloni versionin tuaj) këtu)
 3. Ata përdorin serverat HTTP / 2 (kontrolloni versionin tuaj) këtu)
 4. e tyre faqe teknologjie të shpejtësisë rendit qartë se çfarë përdorin
 5. falas Le të Encrypt SSL (Kompanitë EIG ngarkojnë për këtë)
 6. GTmetrix e mia /Pingdom raportet janë të mëdha (arsyeja më e madhe)
 7. Koha mesatare e ngarkesës është 1.3, duke u dhënë shumicës së njerëzve përmirësime të shpejtësisë së menjëhershme
 8. Ivica drejton WordPress Speed ​​Up Facebook Group dhe i rendit ato # 1
 9. Vazhdimisht # 1 në sondazhet / bisedat në Facebook (# 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6, # 7)
 10. e tyre plan gjysëm i përkushtuar është e përballueshme por shumë më shpejt sesa pritja e përbashkët
 11. Ata kane 1-klikoni aktivizimin Cloudflare ne cPanel (shikoni demonstrimin cPanel)
 12. Mbështetje e caktuar për WordPress (biletat zakonisht u përgjigjen <10 min)
 13. Shtojcë SG Optimizer mban PHP-në tuaj të azhurnuar me versionin e fundit
 14. Rezervime automatike ditore, Përditësimet e WordPress, dhe azhurnimet e sigurisë
 15. i madh pritje eCommerce
 16. Njoftime javore për sigurinë në email
 17. Zakonisht marr 100% kohëzgjatje por 99.99% është e garantuar
 18. Nga 50 njerëz u referova në SiteGround në korrik, nuk u anulua 1 person
 19. Unë mund t’i quaj ata 24/7 dhe ata janë të lumtur t’i përgjigjen pyetjeve (1.800.828.9231)
 20. Ata do të ju migrojnë falas me një Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Përgjegjësia e Filialit – nëse regjistrohesh për SiteGround duke përdorur timen lidhje lidhëse Unë do të dhuroj një copë të mirë pa asnjë shpenzim për ju. Vitin e kaluar unë dhurova 3,000 dollarë në Kryqin e Kuq Amerikan në Hurricane Harvey – këtë vit do të shkojë drejt diçka të ngjashme. Mbështetja juaj ndihmon dhe unë e vlerësoj vërtet atë. Përpiqem të bëj vlerësimet e mia të paanshme dhe të mbështetur nga dëshmi në formën e Sondazhet në Facebook, tweets, dhe biseda të vërteta. Nëse nuk doni ta përdorni këtu është një lidhje jo-lidhëse te SiteGround. Sido që të jetë, unë me të vërtetë besoj se ata janë hosti më i mirë i WordPress dhe që faqja juaj e internetit do të funksionojë më shpejt / zbutet … bëni studimin tuaj në grupet e Google / Facebook dhe do të gjeni shumicën e njerëzve thuaj te njejten gje.

Nëse e keni parë të dobishëm artikullin tim, ju lutemi ndani. Do ta vlerësoja!

Gëzuar!

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector