15 Temat e WordPress-it për Peisazhet dhe Kopshtarët (Të Gjitha Të Cilat Janë Me Përgjegjshmëri të Lirë dhe Keni Një Dizajn të Bukur)

03.06.2020
Temat e WordPress '15 Temat e WordPress-it për Peisazhet dhe Kopshtarët (Të Gjitha Të Cilat Janë Me Përgjegjshmëri të Lirë dhe Keni Një Dizajn të Bukur)
0 14 мин.

Temat e WordPress-it për Peisazhet


Keni nevojë për një temë të përgjegjshme për WordPress për peizazhin ose biznesin e kopshtit tuaj?

Këtu janë 15 temat e WordPress për peizazhet dhe kopshtarët. Të gjithë 15 janë të përgjegjshëm celular dhe kam përfshirë çmimet, vlerësimet, veçoritë kryesore dhe detaje të tjera të dobishme në përshkrimin e secilës temë – megjithëse disa tema nuk kanë vlerësime në këtë rast nuk përfshihen.

Unë rekomandoj zgjedhjen e temave të peizazhit me vlerësime të larta (p.sh. nga ThemeForest ose Monster Temple) pasi që zhvilluesit kanë më shumë të ngjarë t’i mbajnë ato të azhurnuara nëse po paguhen (ka kuptim). Kjo ndihmon të siguroheni që tema juaj nuk do të varet nga ju. Unë gjithashtu sugjeroj të qëndroni larg temave të WordPress pa shitje, vlerësime të ulëta ose dyqane me tema jo të besueshme. Mos u shqetëso, unë tashmë kam filtruar shumë tema me cilësi të ulët dhe nuk i përfshiva ato në këtë listë.

ps. SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një Sondazhi në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook (ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar gjithashtu) dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato plan gjysëm i përkushtuar e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

1. Peisazhi

Tema e WordPress së Pejsazhit

Kjo është tema më e popullarizuar e peizazhit të WordPress në ThemeForest me 1.500+ shitje dhe një përmbledhje 4,86 ​​/ 5 yje. Mobileshtë i përgjegjshëm për celular dhe përdor ndërtuesin e faqeve tërheqëse dhe tërheqëse për t’ju dhënë mundësi të pakufizuara të paraqitjes. Falas Plugin thelbësor i rrjetit ajo vjen me një nga shtojcat më të vlerësuara të portofolit në ThemeForest, duke e bërë më të lehtë të shfaqni punën dhe shërbimet tuaja ashtu si dëshironi. Peisazhi është i pajtueshëm me WPML (gati për përkthim) dhe gjithashtu përfshin përmbajtje demostrale + PSD që e bëjnë shumë të lehtë fillimin e personalizimit të temës. Për sa kohë që ju pëlqen modeli i përgjithshëm, unë rekomandoj shumë këtë temë, veçanërisht pasi ajo ka vlerësime të larta dhe vjen me një zhvillues elitar në ThemeForest – kështu që ju e dini se është i besueshëm.

 • $ 59
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • zvarrit & Ndajeni ndërtuesin e faqeve

SHIKOJN L Landscaper

2. Kujdesi për kopshtin

Tema për WordPress për Kujdesin Kopsht

Kopshti i Kujdesit është një tjetër temë e peizazhit me WordPress nga ThemeForest me 108 shitje (pa vlerësime akoma pasi është relativisht e re). Importoni me lehtësi përmbajtjen demo me një instalim me një klik, pastaj filloni të personalizoni. Përdor zvarritjen e kompozimeve vizuale & ndërtues faqesh lëshimi, shtojcë shtesë për formularin e kontaktit 7, dhe përfshin Plugin Revolution Slider. Ndërsa kjo temë e peizazhit është e re, ajo është krijuar nga një Autor Elite në ThemeForest dhe përfshin mbështetje gjatë gjithë jetës, e cila është e mrekullueshme.

 • $ 59
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • zvarrit & Ndajeni ndërtuesin e faqeve
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Mbështetje gjatë gjithë jetës
 • Vjen Me Rrëshqitës Revolucioni

KUJDESI KUJDES SHTYP

3. Kopshtar

Tema e peizazhit kopshtar WordPress

Kopshtari është tema e fundit e ThemeForest që kam listuar, por dizajni është akoma i shkëlqyeshëm. Vjen me shtojcën Revolution Slider, kompozitor vizual, autoupdates, PSD, instalues ​​me një klik dhe sigurisht që është i përgjegjshëm për celular. Përfshinë gjithashtu funksionalitetin opsional të WooCommerce por nuk keni pse ta përdorni atë veçori. Për sa kohë që ju pëlqen dizajni, kjo temë është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

 • $ 49
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • zvarrit & Ndajeni ndërtuesin e faqeve
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Përfshin përmbajtjen Demo + PSD
 • Përfshin Slider Revolution

KUJDESI PIKA

4. LaForat

la forat

LaForat është një temë e kopshtarisë dhe peizazhit e krijuar posaçërisht për të ndihmuar bizneset të kenë sukses. Ai vjen me të gjitha pjesët e nevojshme – blog, për, shërbime, kontakt, dhe galeri – në mënyrë që klientët tuaj të mund të mbledhin të gjitha informacionet që ju nevojiten për të punësuar ju ose ekipin tuaj. Layout-et e shumëfishtë të blog-ut, përmbajtja demo me një klikim, dizajni i përgjegjshëm, fontet Awesome të shkronjave, dhe më shumë janë vetëm disa nga karakteristikat e shkëlqyera të kësaj teme të peizazhit dhe kopshtit të WordPress.

 • $ 59
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • WooCommerce gati
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Ton të shtrirjes
 • Rrëshqitësi i revolucionit + kompozitori vizual

PYRE LAFORAT

5. Mirëmbajtja e kopshtit

mirëmbajtja e kopshtit

Nëse keni nevojë për një mënyrë të thjeshtë për të nisur një uebfaqe kopshtarie ose kopshtarie, duhet të përdorni shtojcën e faqes Astra Starter që vjen me mijëra modele temash të paracaktuara si Mirëmbajtja e Kopshtit. Ajo vjen me një imazh të bukur në sfond dhe efekte paralele të qetë për të bërë përshtypje vizitorët e sitit dhe për t’i inkurajuar ata të lëvizin. Plus, është në përputhje me ndërtuesit e faqeve tuaja të preferuara, kështu që rregullimi i faqes tuaj është i thjeshtë. Ju merrni një faqe të integruar FAQ dhe shërbimesh, të cilat do të ndihmojnë në ndërtimin e klientelës suaj. Dhe falë veçorive të ndarjes sociale, do të zgjeroni edhe më shpejt arritjet tuaja.

 • 41 dollarë në vit ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Forca e trurit
 • Përgjegjës celular
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Nuk kërkohet kodim

MIRMBAJTJA E KUJDESIT KUFIZUAR

6. Kopshti dhe peizazhi

kopsht dhe peizazhit

Një tjetër model i shkëlqyeshëm i temave të sitit Astra është Kopshti dhe Peizazhi. Ajo ka lëvizje të qetë paralelesh, një seksion të avancuar FAQ, dhe madje një seksion të futbollit të zgjeruar të plotë me ikona të aksioneve sociale, thirrje për butona veprimi, madje dhe një galeri me imazhe.

 • 41 dollarë në vit ose 249 dollarë tarifë një herë
 • Forca e trurit
 • Përgjegjës celular
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Nuk kërkohet kodim

MIRMBAJTJA E KUJDESIT KUFIZUAR

7. Peizazhit

Peizazhimi i Temës me WordPress

Tema e Peizazhit përmban një rrëshqitës të bukur të plotë për të shfaqur imazhet tuaja më të mira. Më poshtë është një paraqitje e kolonave, Testimonials, dhe një seksion pune i paraqitur. Menyja e navigimit, futbolli dhe faqet e brendshme janë të thjeshta dhe të lehta për tu përshtatur me përmbajtjen tuaj. Përfshinë dokumentacionin për t’ju ndihmuar në instalimin, importimin e përmbajtjes demo dhe personalizimin.

 • $ 79
 • Temat e bojës
 • Përgjegjës celular
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Mbështetje gjatë gjithë jetës

KUJTIMI I PIKAVE

8. Kopsht

Temë kopshtesh WordPress

Kopshti është gjithashtu nga Temat e Bojës. Faqja kryesore përmban një rrëshqitës të plotë, me një formë kontakti opsionale, në mënyrë që njerëzit të mund të pyesin drejtpërdrejt nga faqja kryesore. Përfshinë një faqe të bukur portofoli për të shfaqur projektet tuaja, blogun opsional dhe një faqe kontakti. Butoni i kontaktit në të djathtën e lartë mund të jetë një buton klik-për-thirrje i cili është veçanërisht i dobishëm për përdoruesit e lëvizshëm (dhe SEO).

 • $ 79
 • Temat e bojës
 • Përgjegjës celular
 • Detajet e temës
 • Përfshinë udhëzimet e konfigurimit
 • Mbështetje gjatë gjithë jetës

KUFIZUAR KUQ

9. Stigal

Tema e pejsazhit Stigal WordPress

Tema Stigal WordPress është e përkryer për peizazhet ose kopshtarët që duan një temë të pastër, të përgjegjshme me WordPress, që tregon produktet dhe / ose shërbimet e tyre. Ajo vjen me mbi 80 kode të shkurtra të cilat mund ta bëjnë personalizimin e temës tuaj pak më të lehtë.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PIKU STIGAL

10. Dizajni i jashtëm

Temë kopshtesh WordPress Theme

Dizajni i jashtëm (gjithashtu një temë e peizazhit të WordPress nga Monster Template) nuk ka shumë komente, por ia vlen të kontrolloni. Faqja kryesore përmban një imazh të madh parësor, paraqitjen e 2 kolonave, seksionin e paraqitur të punës dhe kutinë e lajmeve opsionale poshtë tij. Skeda projekte ’në meny tregon lloje të ndryshme portofoli, të cilat përfshijnë filtra nëse ofroni shumë shërbime.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PROVA E PARA E VJETERE

11. Xterey

xterey WordPress Model

Xterey përdor një dizajn rrëshqitës, paralel dhe animacione. Nëse dëshironi një uebfaqe themelore pa kambanat dhe bilbilat e zbukuruar, kjo mund të mos jetë tema për ju, por është vërtet e bukur nëse po kërkoni diçka pak më unike. Xterey është ndërtuar në Kuadri i Qershisë i cili ju lejon të përdorni funksionet e shkurtave, widget dhe funksionet e Bootstrap. Padyshim një zgjedhje solide.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PYRE XTEREY

12. Nxjerrje

Tema e peizazhit Extoy WordPress

Extoy përmban një menu të përqëndruar në navigacion dhe një portofol të filtruar. Builtshtë gjithashtu i ndërtuar në Kuadrin e Qershive. Ai përfshin 80 + kode të shkurtra, është shumëgjuhësh gati, dhe ka mundësi për fizarmonikë, karuselë dhe ka udhëzime të dokumentuara mirë për vendosjen. Shtë një instalim me dy hapa dhe përfshin 200+ fonte Google me mundësi të përparuara temash për një stilim të lehtë.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PYRE EXTOY

13. Kopsht

Temë kopshtesh WordPress

Karakteristikat e temës Garden WordPress janë shumë të ngjashme me ato të Extoy, megjithatë dizajni është i ndryshëm. Portofoli i filtruar i kopshtit është jashtëzakonisht i bukur dhe mund ta shikoni në menunë e lundrimit. Faqja kryesore ngarkon super shpejt dhe përmban një rrëshqitës, paraqitjen e kolonave dhe seksionin e punëve të fundit. Ndërroni çdo përmbajtje dhe zëvendësojeni lehtësisht me tuajin.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

KUFIZUAR KUQ

14. Dizajni i kopshtit

Modeli WordPress për Dizajnin e Kopshtit

Dizajni i kopshtit përmban një sfond të errët me teksture (mbani mend që mund ta bëni këtë me çdo temë). Faqja kryesore është e thjeshtë dhe vendos një theksim në imazhe – duke e bërë atë një temë perfekte WordPress për peizazhet. Përfshinë një seksion projektesh në menunë e navigimit për të shfaqur më shumë imazhe – e cila përfshin një portofol të filtruar nëse ofroni shërbime të shumta.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PROJEKTIMI I Kopshtit VJET

15. Exdesimo

Tema Exdesimo WordPress

Exdesimo është një temë e plotë e WordPress-it e cila përdor gjithashtu imazhe me gjerësi të plotë për të shfaqur punën tuaj. Një temë unike e cila është ndërtuar edhe në Kuadrin e Qershive. Përfshin një Google Map, butonin prapa-lart, kalendarin dhe veçoritë e tjera opsionale – por ka aty nëse ju duhen.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

SHENIM EXDESIMO

16. Dizajnimi i peizazhit

Tema me WordPress Design Dizajn Peisazhi

Tema e Dizajnit Landscape është ndërtuar në Kornizën e Qershive shumë, shumë e thjeshtë. Ajo përmban një imazh të madh parësor në menunë e navigimit në krye, dhe një plan urbanistik prej 4 kolone nën të. Fusha e këmbëve është thjesht 2 ikona të mediave sociale dhe një tekst i vogël (mund ta mbash atë në atë mënyrë ose mund të hartosh një këmishë me porosi). Një temë e bukur e WordPress nëse po kërkoni diçka të thjeshtë.

 • $ 75
 • Përbindësh shablloni
 • Përgjegjës celular

PROJEKTIMI I LIDHJES S L PJESS

Aboutfarë ka për WordPress Hosting?

SiteGround u vlerësua si host 1 # WordPress për 2 vjet radhazi në Sondazhet në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook i cili ka 8,000+ anëtarë. Unë e di se ka shumë komente të njëanshme atje, por shikoni provat. Ju nuk dëshironi të merrni ngecje me një kompani pritëse në pronësi të EIG (Bluehost, HostGator, iPage). Unë përdor SiteGround’s plani gjysëm i përkushtuar GoGeek e cila vjen me 4x më shumë burimet e serverit sesa pritja e rregullt e përbashkët (ky është faktori # 1 në udhëzimin e optimizmit të WordPress) i cili do të bëjë që faqja e internetit dhe imazhet të ngarkohen shumë më shpejt. Unë kam një udhëzues të plotë për shpejtësinë e WordPress nëse doni më shumë këshilla, por zgjedhja e një hosti të mirë është padyshim më e rëndësishmja. Ata gjithashtu kanë një mbështetje të madhe për WordPress. Këtu është një grafiku i plotë i krahasimit të planeve të tyre StartUp vs GrowBig vs GoGeek.

2018-WordPress-Hosting-Poll

Ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar too …

2017-WordPress-Hosting-Poll

Shikoni Hosting-in e WordPress-it të SiteGround

Shpresoj se ju e keni gjetur listën time të dobishme! Nëse keni ndonjë pyetje, më lini një koment.

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector